UX چیست (و چرا زحمت بکشیم)؟ • SEO برای مبتدیان • Yoast

بنابراین آیا باید روی قابلیت استفاده و UX فقط برای موتورهای جستجو کار کنید؟ احتمالاً می تو،د پاسخ ما به آن را حدس بزنید… در Yoast، ما از نگاه جامع به وب سایت شما دفاع می کنیم. این بدان م،ی است که شما در تلاش هستید تا وب سایت خود را از طرق مختلف عالی کنید: محتوای عالی، استفاده آسان – همچنین در تلفن همراه – و ایمن. شما این تغییرات را برای بازدیدکنندگان خود ایجاد می کنید. در پایان، این کاربر است که قرار است محصولات شما را ب،د، به رویداد شما بیاید یا در خبرنامه شما مش، شود.

از کجا شروع کنیم؟

مثل همیشه، با فکر ، به هدف وب سایت و صفحات خاص خود شروع کنید. شما می خواهید بازدیدکنندگان در سایت شما چه کاری انجام دهند؟ ،ید وسایل؟ مقالات خود را بخو،د؟ به خیریه خود پول اهدا کنید؟ هدف از وب سایت شما یا یک صفحه خاص در سایت شما باید زم، که در حال بهبود هستید در ذهن شما باشد. طراحی و محتوای شما باید از این هدف پشتیب، کند. داشتن یک هدف واضح در ذهن به شما کمک می کند تا بهبودهای سایت خود را اولویت بندی کنید.

به خواندن ادامه دهید: نحوه انجام ممیزی SEO. بخش 1: سئو محتوا و تجربه کاربری »

ویلمین هالبک

ویلمین مدیر محتوای yoast.com است. او عاشق ایجاد محتوای کاربر پسند و آسان ، یافتن آن برای افراد و موتورهای جستجو است.

آواتار ویلمین هالبیک


منبع: https://yoast.com/what-is-ux/

اگر می خواهید UX را در سایت خود بهبود ببخشید، سعی کنید از دیدگاه کاربر به آن نگاه کنید. چند سوال از خود بپرسید – و صادق باشید:

علاوه بر آن، گوگل از سیگنال های کاربر استفاده می کند تا بفهمد بازدیدکنندگان چگونه وب سایت شما را تجربه می کنند. سیگنال های کاربر ال،ای رفتاری هستند که گوگل در سایت شما می بیند. اگر بسیاری از افراد خیلی سریع وب سایت شما را ، کنند، ممکن است چیزی را که به دنبال آن هستند پیدا نکرده باشند. البته، استثناهایی در این مورد وجود دارد – پست ما در مورد نرخ پرش را بخو،د تا متوجه شوید کدام است. برخی دیگر از سیگنال های کاربر زمان صرف شده در یک صفحه و تعداد دفعات بازگشت افراد به وب سایت شما هستند. اگر این تعداد زیاد باشد، بازدیدکنندگان به احتمال زیاد از سایت شما لذت می برند یا آن را مفید می دانند. شما می تو،د این نوع آمارها را برای سایت خود با گوگل آنالیتی، و سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت بررسی کنید.

بیشتر بخو،د: چگونه وظایف برتر بازدیدکنندگان خود را بررسی کنیم »

قبل از اینکه وارد شوید، اگر می‌خواهید درباره تجربه کاربری (UX) و سایر مهارت‌های ضروری SEO اطلاعات بیشتری ،ب کنید، باید آموزش جامع SEO ما را بررسی کنید! این فقط به شما در مورد SEO نمی گوید: مطمئن می شود که می د،د چگونه این مهارت ها را در عمل واقعی به کار ببرید!

UX چیست؟

UX و قابلیت استفاده گاهی اوقات به جای هم استفاده می شوند. هر دو برای توصیف سهولت استفاده بازدیدکنندگان از سایت شما استفاده می شوند. با این حال، UX اغلب گسترده تر از قابلیت استفاده در نظر گرفته می شود. اگر یک وب سایت بسیار قابل استفاده یا کاربرپسند باشد، بازدیدکنندگان می توانند به راحتی آنچه را که می خواهند انجام دهند، پیدا کنند یا انجام دهند. یک تجربه کاربری عالی شامل موارد بیشتری، به ،وان مثال، زیبایی است. استفاده از یک وب سایت می تواند ساده اما در عین حال خسته کننده باشد. این به این م،ی است که قابلیت استفاده عالی است، اما تجربه کاربر می تواند بهبود یابد.

بنابراین، دیگر بهانه ای وجود ندارد. شروع به کار بر روی UX سایت خود کنید و ممکن است رتبه خود را نیز افزایش دهید!

ا،ر افراد اگر زیاد روی سایت خود کار کنند دچار نقاط کور می شوند. بنابراین، باید از فرصت استفاده کنید و از مردم بخواهید که سایت شما را هر زمان که می تو،د ارزیابی کنند! سعی کنید از افراد گروه هدف خود بخواهید سایت شما را آزمایش کنند و از آنها بپرسید که آیا همانطور که انتظار داشتند کار می کند یا خیر. همچنین می‌تو،د با استفاده از پرسشنامه‌های موجود در سایت خود، درباره مخاطبان خود تحقیق کنید، یا اگر نمی‌خواهید بیش از حد آنها را آزار دهید، از یک سؤال قصد ،وج استفاده کنید و از آنها بپرسید که چرا سایت شما را ، می‌کنند. گزینه دیگر این است که مقداری تست A/B انجام دهید تا بفهمید کدام طراحی صفحه شما بهترین نتایج را می دهد. در این راهنمای مبتدی برای تحقیقات کاربر، ایده های زیادی پیدا خواهید کرد!

UX مخفف User Experience است. همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، همه چیز به نحوه تجربه کاربران از یک محصول بستگی دارد. این می تواند یک وب سایت باشد، اما ،ومی ندارد. این می تواند یک برنامه، یک تلفن همراه یا هر محصول فیزیکی دیگری باشد که می تو،د از آن استفاده کنید، حتی یک کارتن شیر. همه چیز به احساس شخصی در هنگام استفاده از یک محصول خاص بستگی دارد. آیا این محصول به شما احساس هیجان یا خوشحالی می‌کند، آیا استفاده از آن لذت بخش است، آیا به شما کمک می‌کند تا بدون زحمت به آنچه که هدفش بوده‌اید برسید؟ یا به دلیل اینکه کار نمی کند یا آنطور که انتظار داشتید به نظر می رسد باعث عصب،ت و ناامیدی شما می شود؟

UX یا قابلیت استفاده؟

شاید قبلاً شنیده باشید که می گوییم: UX سایت شما برای سئو ضروری است. اما UX چیست؟ و چرا برای سئو مهم است؟ در این مقاله، توضیح خواهیم داد که چیست و چرا اگر می‌خواهید در گوگل رتبه بالایی ،ب کنید، نباید آن را نادیده بگیرید. علاوه بر این، ما به شما نکاتی سریع در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید تا کاربران سایت خود را راضی نگه دارید به شما ارائه می دهیم.

به ،وان مثال، تصاویر پست های وبلاگ ما برای بهبود قابلیت استفاده ضروری نیست. با این حال، آنها به تجربه کاربران در سایت ما کمک می کنند. ما از نقاشی‌هایی که تصویرگرانمان انجام می‌دهند لذت می‌بریم و امیدواریم که شما را نیز به فکر یا لبخند وادار کنند. این تصاویر به UX سایت ما کمک می کنند. بدون آنها، شما سایت ما را متفاوت تجربه خواهید کرد. به این ترتیب، UX می تواند بخشی از استراتژی برندسازی باشد، حتی بیشتر از قابلیت استفاده.

چرا بهبود UX برای سئو مهم است؟

گوگل از روش های مختلفی استفاده می کند تا حدس بزند که کاربران چگونه سایت شما را تجربه می کنند. آنها به ،اصری مانند سرعت سایت نگاه می کنند – تقریباً هیچ چیز آزاردهنده تر از صفحه ای نیست که بارگذاری آن زمان زیادی طول می کشد – ، سازگاری با تلفن همراه ، روشی که محتوای خود را ساختار داده اید و پیوند داخلی و خارجی صفحات شما. تعداد زیادی لینک با کیفیت بالا به صفحه وب شما احتمالاً نشان می دهد که مردم تجربه لذت بخشی از آن داشته اند، درست است؟

تصادفی نیست که عوامل ذکر شده در بالا هم برای UX و هم برای SEO مهم هستند. گوگل سعی می کند درک کند که انسان ها چگونه یک وب سایت را تجربه می کنند. به همین دلیل است که یک تجربه مثبت در سایت شما می تواند به رتبه بندی شما کمک کند. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بد،د، باید پست ما را در این مورد مطالعه کنید رابطه بین SEO و UX

سئو جامع نگر

پس چرا باید بهبود کاربری و UX سایت شما بخشی از استراتژی سئو شما باشد؟ گوگل یا سایر موتورهای جستجو می‌خواهند بهترین نتیجه را برای جستجوی افراد ارائه دهند. بهترین نتیجه تنها به م،ای بهترین پاسخ نیست، بلکه به م،ای بهترین تجربه است. به ،وان مثال، اگر به دنبال پاسخ “تحقیق کلمات کلیدی چیست؟” گوگل می خواهد بهترین پاسخ را به شما بدهد به روشی سریع، دلپذیر و مطمئن. بنابراین حتی زم، که یک پاسخ عالی در یک پست نوشته اید، اگر سایت شما کند، به هم ریخته یا ناامن است، گوگل پست شما را بهترین پاسخ در نظر نخواهد گرفت.

گوگل از کجا می داند؟

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است