Spamdexing تعریف، معنی و مثال

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

Spamdexing چیست؟

Cloaking تکنیکی برای ارائه محتوای مختلف به موتورهای جستجو و کاربران انس، است. این کار را می توان با استفاده از اسکریپت ها، آدرس های IP، عوامل کاربر یا روش های دیگر انجام داد. پنهان‌سازی می‌تواند به دلایل اخلاقی مانند بهبود دسترسی، شخصی‌سازی یا محلی‌سازی استفاده شود. با این حال، پنهان‌کاری می‌تواند به دلایل غیراخلاقی نیز مورد استفاده قرار گیرد، مانند مخفی ، هر،مه یا محتوای بی کیفیت از کاربران. پنهان‌کاری نقض دستورالعمل‌های موتورهای جستجو محسوب می‌شود و می‌تواند منجر به مجازات یا ممنوعیت شود.

اقدامات متقابل Spamdexing توسط موتورهای جستجو

الگوریتم ها

ترجمه ماشینی تکنیکی است که شامل استفاده از نرم افزار یا ابزار آنلاین برای ترجمه محتوا از یک زبان به زبان دیگر بدون ویرایش توسط انسان است. می توان از آن برای ایجاد نسخه های چندزبانه یک سایت یا اسپم ، بازارهای زبان های مختلف استفاده کرد. ترجمه ماشینی می تواند منجر به محتوای نادرست یا نامفهوم شود.

پیوند مزارع

استفاده از صفحات قابل نوشتن در جهان، روشی برای ارسال هر،مه به وب‌سایت‌ها است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوای خود را ویرایش کنند، مانند کتاب‌های مهمان، انجمن‌ها، وبلاگ‌ها یا ویکی‌ها. ارسال‌کنندگان هر،مه ممکن است از ربات‌های هر،مه خودکار برای ارسال پیوند به وب‌سایت‌های خود در این صفحات استفاده کنند که باعث غیرقابل استفاده شدن آن‌ها برای کاربران قانونی می‌شود. مدیران وب سایت ها ممکن است از تکنیک های مختلف ضد هر،مه برای مسدود ، یا کاهش سرعت هر،مه ها استفاده کنند.

نظر هر،مه

کارکنان تحریریه در SEO Chatter تیمی از کارشناسان بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو هستند. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/spamdexing-definition/

پر ، متا تگ تکنیکی است که شامل تکرار کلمات کلیدی یا استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط در متا تگ های یک صفحه است. متا تگ ها کدهای HTML هستند که اطلاعات مربوط به صفحه را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهند. پر ، متا تگ می تواند موتورهای جستجو و کاربران را در مورد محتوا و ارتباط صفحه گمراه کند.

صفحات درگاه

بازبین‌های انس، می‌توانند با علامت‌گذاری صفحات مشکوک یا فریبنده‌ای که ممکن است از تشخیص سیستم‌های خودکار در امان باشند، به موتورهای جستجو کمک کنند تا هر،مه‌ها را شناسایی کنند. بازبین های انس، همچنین می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا سودمندی و ارتباط صفحات وب را برای پرس و جوها و کاربران مختلف ارزیابی کنند.

بازخورد کاربر

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.

ع، نویسنده تحریریه SEO Chatter

وب سایت های آینه ای وب سایت هایی هستند که محتوای مشابه یا ی،ان دارند اما URL های متفاوتی دارند. از آنها برای دستکاری موتورهای جستجو با افزایش تعداد لینک ها و کلمات کلیدی برای یک موضوع خاص استفاده می شود. از وب‌سایت‌های آینه‌ای نیز می‌توان برای اه، قانونی استفاده کرد، مانند ارائه نسخه پشتیبان یا دسترسی جایگزین به یک وب‌سایت. با این حال، اگر وب‌سایت‌های آینه‌ای را فریبنده یا تکراری تلقی کنند، می‌توانند توسط موتورهای جستجو شناسایی و جریمه شوند.

تغییر مسیر URL

هر،مه محتوا تکنیکی است که نحوه درک موتور جستجو از محتوای یک صفحه را تغییر می دهد. از روش‌هایی مانند پر ، کلمات کلیدی، متن مخفی، پر ، متا تگ، صفحات درگاهی، سایت‌های اسکراپر، چرخش مقاله و ترجمه ماشینی استفاده می‌کند تا موتور جستجو را فریب دهد تا صفحه را بالاتر از آنچه که شایسته است رتبه‌بندی کند. یک مزرعه محتوا از این تاکتیک spamdexing برای تولید حجم انبوه محتوای هر،مه برای ایجاد درآمد تبلیغاتی استفاده می کند.

کلید واژه پر ،

وبلاگ های اسپم وبلاگ هایی هستند که صرفاً برای تبلیغ سایر وب سایت ها یا محصولات ایجاد می شوند. آنها اغلب محتوای کم کیفیت یا تولید شده توسط رایانه دارند که نامربوط یا بی م،ی است. آنها همچنین ممکن است از نرم افزار چرخشی برای بازنویسی محتوای موجود و جلوگیری از تشخیص سرقت ادبی استفاده کنند. وبلاگ های اسپم همچنین می توانند نوعی مزرعه لینک باشند که به یکدیگر پیوند می دهند یا وب سایت ها را هدف قرار می دهند تا رتبه بندی موتورهای جستجو را افزایش دهند.

هر،مه وبلاگ مهمان

یادگیری ماشینی شاخه‌ای از هوش مصنوعی است که رایانه‌ها را قادر می‌سازد از داده‌ها یاد بگیرند و عملکرد خود را در طول زمان بهبود بخشند. موتورهای جستجو از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها و شناسایی ال،ا، روندها و ناهنجاری ها استفاده می کنند.

متن پنهان یا نامرئی استراتژی است که شامل قرار دادن متن در صفحه ای است که برای بازدیدکنندگان انس، قابل مشاهده نیست، اما می تواند توسط ،نده های موتورهای جستجو خوانده شود. این کار را می توان با استفاده از همان رنگ پس زمینه، فونت های کوچک یا کد HTML انجام داد. متن پنهان می تواند برای اه، هر،مه یا دسترسی استفاده شود.

پر ، متا تگ

یادگیری ماشینی می تواند به موتورهای جستجو کمک کند که هر،مه را با یافتن اشکال جدید یا در حال ظهور هر،مه، مانند مزارع پیوند، سایت های اسکریپر، سایت های هک شده و غیره شناسایی کنند. یادگیری ماشینی همچنین می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا نتایج خود را بر اساس ترجیحات و بازخورد کاربر شخصی کنند.

بررسی انس،

هر،مه وبلاگ مهمان فرآیند قرار دادن پست های مهمان در وب سایت های دیگر است که تنها به منظور دریافت بک لینک به وب سایت دیگر است. هر،مه وبلاگ مهمان با وبلاگ نویسی مهمان واقعی که با هدف ارائه ارزش و ایجاد روابط با وب سایت های دیگر متفاوت است. هر،مه وبلاگ مهمان می تواند به اعتبار و رتبه وب سایت میزبان و مهمان آسیب برساند.

استفاده از دامنه های منقضی شده

حمله Sybil ایجاد چندین هویت جعلی برای اه، م،ب مانند ارسال هر،مه یا دستکاری سیستم های آنلاین است. این اصطلاح از یک مورد معروف اختلال هویت تجزیه ای مشتق شده است. از حمله Sybil می توان برای ایجاد مزارع پیوند با پیوند دادن چندین وب سایت با هویت جعلی به یکدیگر یا به یک وب سایت هدف استفاده کرد.

وبلاگ های اسپم

ظهور Spamdexing در اواسط دهه 1990 به ،وان راهی برای استفاده از روش های غیراخلاقی برای بالا بردن رتبه وب سایت ها در نتایج موتورهای جستجو با SEO آغاز شد. Spamdexing باعث شد موتورهای جستجوی پیشرو آن زمان مانند گوگل و یاهو کمتر مفید باشند و مملو از محتوای با کیفیت پایینی شوند که سزاوار رتبه های بالا برای جستجوهای جستجوی هدف خود نبودند.

نمونه های Spamdexing

هر،مه محتوا

مزرعه لینک به گروهی از وب سایت ها گفته می شود که برای افزایش رتبه سئو به یکدیگر لینک می دهند. آنها شکلی از spamdexing هستند که از الگوریتم محبوبیت پیوند برخی از موتورهای جستجو سوء استفاده می کنند. مزارع پیوند را می توان به صورت دستی یا خودکار توسط برنامه ها یا خدمات ایجاد کرد. آنها با سیستم های تبادل لینک قانونی که به وب سایت های مرتبط پیوند می دهند متفاوت هستند.

شبکه های وبلاگ خصوصی

Spamdexing دستکاری عمدی فهرست های موتورهای جستجو با استفاده از تکنیک هایی است که دستورالعمل ها و استانداردهای کیفیت موتور جستجو را نقض می کند. Spamdexing با استفاده از کلمات کلیدی، لینک‌ها، محتوا یا روش‌های دیگر فریبنده یا نامربوط، هدف آن افزایش رتبه و دیده شدن یک وب‌سایت است.

لینک های مخفی لینک هایی هستند که برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده نیستند اما توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی هستند. آنها برای افزایش محبوبیت لینک یک صفحه وب برای یک کلمه کلیدی خاص استفاده می شوند. پیوندهای مخفی را می توان با استفاده از تکنیک های CSS، HTML یا جاوا اسکریپت ایجاد کرد. آنها به ،وان یک عمل سئوی فریبنده Spamdexing در نظر گرفته می شوند و می توانند منجر به جریمه شوند.

حمله سیبیل

هر،مه نظر نوعی از هر،مه پیوند است که شامل ارسال نظرات نامربوط یا ناخواسته در وبلاگ ها، ویکی ها، کتاب مهمان یا سایر صفحات وب است که امکان ویرایش کاربر را فراهم می کند. ارسال کنندگان هر،مه نظرات ممکن است از ابزارهای خودکار یا روش های دستی برای ارسال پیوند به وب سایت ها، محصولات یا خدمات خود استفاده کنند. هر،مه نظرات می تواند بر کیفیت و اعتبار صفحات وب تأثیر بگذارد و ممکن است باعث جریمه موتورهای جستجو شود.

وب سایت های آینه ای

چرخش مقاله یک روش spamdexing است که شامل بازنویسی مقالات موجود برای جلوگیری از جریمه محتوای تکراری از موتورهای جستجو است. این کار را می توان به صورت دستی یا خودکار با استفاده از نرم افزار یا پایگاه داده انجام داد. چرخش مقاله می‌تواند محتوای بی‌کیفیت یا بی‌م،ی تولید کند که هیچ ارزشی برای کاربران ایجاد نمی‌کند.

ترجمه ماشینی

بازخورد کاربر، ورودی و نظر کاربران در مورد صفحات وب و نتایج جستجویی است که با آن مواجه می شوند. موتورهای جستجو از بازخورد کاربران برای اندازه گیری و بهبود عملکرد و رضایت کاربر استفاده می کنند.

بازخورد کاربر می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا با گزارش هر،مه یا صفحات نامربوطی که ممکن است بر تجربه آنها تأثیر بگذارد، هر،مه را شناسایی کنند. بازخورد کاربر همچنین می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا رتبه بندی و نمایش صفحات وب خود را بر اساس ترجیحات و رفتار کاربر تنظیم کنند.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

تغییر مسیر URL فرآیندی است که کاربر را بدون دخالت او به صفحه وب دیگری هدایت می کند. این کار را می توان با استفاده از متا تگ ها، اسکریپت ها یا دستورات سمت سرور انجام داد. تغییر مسیر URL می تواند به دلایل مختلفی مانند کوتاه ، URL ها، ردیابی کلیک ها یا بهبود تجربه کاربر استفاده شود. با این حال، تغییر مسیر URL همچنین می تواند برای اه، م،ب مانند فیشینگ، پنهان کاری یا ارسال هر،مه استفاده شود. موتورهای جستجو ممکن است وب‌سایت‌هایی را که از تغییر مسیر URL به روشی دزدانه استفاده می‌کنند جریمه کنند.

پنهان کاری

صفحات Doorway صفحاتی با کیفیت پایین هستند که برای رتبه بندی بالا در نتایج جستجو ایجاد می شوند، اما برای کاربران ارزشی ندارند. آنها مملو از کلمات کلیدی و عباراتی هستند که مربوط به سایت هدف هستند و اغلب دارای لینک یا تغییر مسیر به آن سایت هستند. صفحات درگاه می توانند موتورهای جستجو و کاربران را فریب دهند.

سایت های اسکراپر

بازبینی انس، فرآیند بررسی و تأیید کیفیت و صحت صفحات وب و نتایج جستجو به صورت دستی است. موتورهای جستجو از بازبین های انس، برای تکمیل سیستم های خودکار خود و ارائه بازخورد و راهنمایی برای بهبود الگوریتم های خود استفاده می کنند.

ارائه بهترین نکات سئو …

Spamdexing می تواند به کیفیت و ارتباط نتایج جستجو آسیب برساند و تجربه کاربری ضعیفی را ارائه دهد. موتورهای جستجو از الگوریتم‌ها و فیلترهای مختلفی برای شناسایی و جریمه ، شیوه‌های ارسال هر،مه، مانند به‌روزرس،‌های پاندا و پنگوئن گوگل استفاده می‌کنند.

سایت‌های S،er سایت‌هایی هستند که محتوا را از منابع دیگر بدون اجازه یا ذکر منبع کپی می‌کنند. آنها از برنامه‌هایی استفاده می‌کنند که نتایج موتورهای جستجو یا سایر وب‌سایت‌ها را ،اش می‌دهند و صفحاتی را با محتوای ،اش‌شده ایجاد می‌کنند. سایت های S،er معمولا پر از تبلیغات یا تغییر مسیر هستند و هیچ محتوای اصلی یا مفیدی ارائه نمی دهند.

نخ ریسی مقاله

موتورهای جستجو از الگوریتم های مختلفی برای تعیین ارتباط و رتبه بندی صفحات وب برای جست و جوهای مختلف استفاده می کنند. این الگوریتم‌ها فاکتورهای زیادی مانند کلمات کلیدی، کیفیت محتوا، لینک‌ها، رفتار کاربر و غیره را در نظر می‌گیرند.

Spamdexing یک تکنیک سئو کلاه سیاه (بهینه سازی موتور جستجو) است که با نام های هر،مه موتور جستجو، مسمومیت موتور جستجو، هر،مه جستجو و هر،مه وب نیز شناخته می شود.

پر ، کلمات کلیدی یک روش ارسال هر،مه است که شامل قرار دادن کلمات کلیدی بیش از حد یا نامربوط در یک صفحه است تا آن را برای موتور جستجو مرتبط تر نشان دهد. این کار را می توان با استفاده از متن مخفی، متا تگ یا متن قابل مشاهده انجام داد. موتورهای جستجو می توانند پر ، کلمات کلیدی را شناسایی و جریمه کنند.

متن پنهان یا نامرئی

،ید دامنه های منقضی شده یک تکنیک Spamdexing برای به دست آوردن دامنه هایی است که منقضی شده اند یا در شرف انقضا هستند و دارای بک لینک از سایر وب سایت ها هستند. سئوکاران ممکن است از این دامنه ها برای ایجاد PBN یا هدایت آنها به وب سایت اصلی خود استفاده کنند. ،ید دامنه های منقضی شده می تواند به حفظ آب لینک و رتبه دامنه کمک کند، اما ممکن است خطراتی مانند جریمه یا ارتباط منفی را نیز به همراه داشته باشد.

صفحات قابل نوشتن در جهان

شبکه‌های وبلاگ خصوصی (PBN) مجموعه‌ای از وب‌سایت‌های معتبر هستند که به یک وب‌سایت اصلی پیوند می‌دهند تا رتبه‌بندی آن را بهبود بخشند. صاحبان PBN از دامنه های منقضی یا حراجی استفاده می کنند که دارای بک لینک از وب سایت های معتبر هستند. PBN ها مشابه مزارع پیوند هستند اما یک وب سایت هدف خارجی دارند. گوگل از سال 2014 چندین بار کاربران PBN را جریمه کرده است.

درباره مربی SEO Chatter بیشتر بد،د

لینک های پنهان

الگوریتم‌ها همچنین شامل روش‌هایی برای شناسایی و فیلتر ، تکنیک‌های spamdexing، مانند پر ، کلمات کلیدی، پنهان‌سازی، متن پنهان، محتوای تکراری و غیره هستند. موتورهای جستجو برای بهبود عملکرد و دقت الگوریتم های خود را به طور مرتب به روز می کنند.

فراگیری ماشین

Spamdexing

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است