Robots.txt که کد وضعیت HTTP 500/503 را برای مدت زمان طولانی بازگرداند، سایت شما را از گوگل حذف خواهد کرد.

این حتی اگر بقیه سایت شما قابل دسترسی باشد و کد وضعیت 500 یا 503 را برگرداند.

گری ایلیز از گوگل گفت لینکدین اگر سرور شما کد وضعیت HTTP 500/503 را برای مدت زمان طول، برای فایل robots.txt شما برگرداند، ممکن است Google سایت شما را به طور کامل از جستجوی Google حذف کند.

گری نوشت: “فایل robots.txt که کد وضعیت HTTP 500/503 را برای مدت زمان طول، برمی گرداند، سایت شما را از نتایج جستجو حذف می کند، حتی اگر بقیه سایت در دسترس Googlebot باشد.” گری افزود: «همین امر در مورد تایم اوت های شبکه نیز صدق می کند.

این فقط یک کد وضعیت HTTP 500/503 نیست که باید نگران آن باشید، همچنین اگر سایت شما این مشکلات زمان‌بندی شبکه را انجام دهد، یک مشکل است.

ما می د،م که Google توصیه می کند از کد وضعیت سرور 503 برای زم، که وب سایت شما به طور موقت برای کمتر از یک روز آفلاین یا قطع می شود (ساعت ها نه چند روز) استفاده کنید. اگر برای مدت طول، تری آفلاین است، سعی کنید نسخه ایستا از سایت خود را در جای خود آپلود کنید.

فقط مراقب زمان طول، مدت باشید – نه اینکه احتمالاً انتخابی دارید.

گری به اسناد HTTP و اضافه کرد، “اگر نتو،م تعیین کنیم که چه چیزی در فایل robotstxt وجود دارد و سرور به ما نگوید که فایل robotstxt وجود ندارد، ،یدن به گونه ای که گویی همه چیز مجاز است (مثلاً ممکن است ایند، کنیم) آسیب زاتر خواهد بود. تصاویر کلاه ناهنجار مارتین به طور تصادفی).

باز هم، باید برای یک “دوره زم، طول،” باشد، که تعریف نشده است، اما من فرض می کنم بیشتر از یک یا دو روز باشد.

بحث انجمن در لینکدین.


منبع: https://www.seroundtable.com/500-code-robots-google-34567.html

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است