Neeva موتور جستجوی بدون تبلیغات خود را خاموش می کند

در ژانویه سال جاری، این شرکت NeevaAI را معرفی کرد، محصول جستجوی هوش مصنوعی مولد که به پرسش‌ها با خلاصه و استناد پاسخ می‌دهد – هم از راه‌اندازی بینگ جدید مایکروسافت (اعلام شده در 7 فوریه) و هم از Google Search Generative Experience (هنوز به صورت عمومی راه‌اندازی نشده است) پیشی گرفت.

“این یک تصمیم بسیار سخت بود که بسیاری از چیزها را در نظر گرفت: پیشرفت تجاری ما تا کنون، محیط مالی فعلی و توانایی ما برای ادامه رشد سریع در این محیط جستجوی بسیار تغییر یافته. ما فوق‌العاده به آنچه انجام داده‌ایم افتخار می‌کنیم: ساختن یک موتور جستجو از ابتدا با یک تیم کوچک متشکل از پنجاه نفر و انتشار اولین موتور پاسخ‌دهی مجهز به LLM در جهان که نقل‌قول‌های قابل اعتمادی را تولید می‌کرد.

اطلاعیه را بخو،د. مراحل بعدی برای Neeva.
منبع: https://searchengineland.com/neeva-shutting-down-427384

راماسوامی معتقد بود که کیفیت و سودمندی نتایج جستجوی گوگل به دلیل تمرکز بر درآمد تبلیغات به خطر افتاده است. ماموریت آنها این بود که «جستجو را به کاربرانش برگردانند».

نوا راه اندازی شد در ایالات متحده در ژوئن 2021، 4.95 دلار در ماه از کاربران دریافت می کند. در تلاش برای گسترش پایگاه کاربران خود در سال 2022، Neeva شروع به ارائه یک اشتراک اولیه رایگان کرد.

به گفته بنیانگذاران این شرکت، سریدار راماسوامی و ویوک راگوناتان، ش،ت Neeva به دلیل ناتو، آن در جذب کاربران کافی، افزایش هوش مصنوعی و LLM های مولد و محیط اقتصادی فعلی بود.

تاریخچه نیوا این موتور جستجو در سال 2019 تاسیس شد، اما تا ژوئن 2020 برای اولین بار در مورد موتور جستجوی جدید گزارش دادیم. Neeva 100٪ بدون تبلیغات و پشتیب، از اشتراک خواهد بود. Neeva همچنین گفت که کاربران را ردیابی نمی کند، زیرا شخصی سازی بدون داده کاوی انجام می شود.

چرا ما اهمیت می دهیم. سهم بازار جستجوی Neeva ناچیز بود، اما جایگزینی برای Google ارائه کرد که همیشه چیز خوبی است. متأسفانه، همانطور که در مورد ا،ر جایگزین های گوگل – از جمله بینگ مایکروسافت – وجود داشت، تقریبا غیرممکن است که مردم را از عادت خود در گوگل رها کنید.

Neeva در 2 ژوئن تعطیل خواهد شد. موتور جستجوی بدون آگهی کمتر از دو سال پیش راه اندازی شد.

بی،ه سریدار راماسوامی راماسوامی توییت کرد به شرح زیر:

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است