Lighthouse 10 نمرات PageSpeed ​​Insights را برای 90 درصد از صفحات بهبود می بخشد


گوگل کروم تغییر بزرگی را در Light،use 10 اعلام کرد که امتیاز Time To Interactive (TI) را حذف می کند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که ا،ر صفحات وب شاهد بهبود امتیاز عملکرد خود خواهند بود، به طوری که بیش از نیمی از صفحات وب بیش از 5 امتیاز بهبود یافته‌اند.

زمان تعامل – TTI

امتیاز Time To Interactive مدت زم، طول می کشد تا یک صفحه برای بازدیدکنندگان سایت تعاملی شود. امتیاز یک مح،ه چند مرحله‌ای است که بارگیری منبع را اندازه‌گیری می‌کند تا مشخص کند کاربر چه زم، می‌تواند کارهایی مانند کلیک ، روی یک دکمه یا استفاده از پیمایش سایت را انجام دهد.

دلیل حذف Time To Interactive این است که معیارهای دیگر، بزرگترین رنگ محتوای محتوا (LCP)، شاخص سرعت، و زمان مسدود ، کل با هم معیارهای بهتری برای زم، است که صفحه وب احساس می‌کند بارگذاری می‌شود.

پست وبلاگ کروم توضیح داد:

«بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) و شاخص سرعت معمولاً اکتشافی بهتری برای بارگذاری محتوای صفحه نسبت به تعداد درخواست‌های شبکه فعال هستند. در عین حال، زمان انسداد کل (TBT) وظایف طول، و در دسترس بودن رشته اصلی را قوی‌تر انجام می‌دهد، و در حالی که یک پرو،ی مستقیم نیست، تمایل دارد با Core Web Vitals که در این زمینه اندازه‌گیری می‌شود، ارتباط بهتری داشته باشد.

آزمایش‌های انجام‌شده بر روی بیش از 13 میلیون صفحه وب نشان می‌دهد که 90 درصد از صفحات وب امتیازات بهبود یافته و 50 درصد از صفحات وب بهبود عملکرد بیش از 5 امتیاز را مشاهده خواهند کرد.

وزن امتیاز Time To Interactive از زمان Light،use 8 به تدریج کاهش یافته است. این امر باعث افزایش وزن سایر معیارها شد به طوری که TTI در نهایت سهم کمتری در امتیازات نهایی داشت.

تغییر به دقت معیارهای تجربه کاربر سرعت صفحه را بهبود بخشد و تشویق ناشران و سئوکاران به تمرکز بر انجام کارهایی مانند کاهش جاوا اسکریپت سنگین، چیزی که بدتر می شد.

تصمیم برای کاهش آهسته وزن به ،وان تغییر معیارهای سرعت صفحه برای دقیق تر شدن توضیح داده شد.

یادداشتی در مستندات برای Light،use 8 توضیح داد:

مانند تمام به‌روزرس،‌های امتیاز لایت‌هاوس، تغییراتی برای منع،‌کننده جدیدترین‌ها در نحوه اندازه‌گیری کیفیت تجربه کاربر به‌طور جامع و دقیق و تمرکز توجه بر اولویت‌های کلیدی ایجاد شده است.»

امتیاز Time To Interactive همچنان در ،وجی JSON Light،use با امتیاز صفر در دسترس خواهد بود.

چه زم، تغییرات Light،use 10 وارد می شود؟

تغییرات Google Light،use هم اکنون در ابزار PageS،d ​​Insights در دسترس هستند. نسخه آزمایشی کروم با نام Canary نیز دارای نسخه جدید Light،use 10 است.

Light،use 10 در Chrome 112 در دسترس خواهد بود که در حال حاضر برای انتشار در 29 مارس 2022 برنامه ریزی شده است. جدیدترین نسخه Chrome 110 است.

در مورد حذف TTI از Light،use 10 بخو،د:
چیزهای جدید در Light،use 10 – تغییرات امتیازدهی

تصویر برجسته توسط Shutterstock/Roman Samborskyi
منبع: https://www.searchenginejournal.com/light،use-10-tti-removal/479789/

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است