Google Search Generative Experience – این موتور جستجوی هوش مصنوعی جدید است

من این را با جزئیات فوق العاده توضیح دادم زمین موتور جستجو بنابراین در اینجا من مروری مختصر از تغییرات، پس از یک شب خوابیدن در آن، و مصرف بازخورد از جامعه بازاریابی جستجو ارائه خواهم کرد.
منبع: https://www.seroundtable.com/google-search-generative-experience-ai-35360.html

چیز فوری 3-4 قطعه برجسته است که در قالب مقاله با هم له شده اند.

– مت مک گی (@mattmcgee) 10 مه 2023

Google Search Generative Experience 640

این می تواند تهدیدی برای ناشران باشد و همچنین اگر این اتفاق بیفتد، گوگل… https://t.co/pKkM1LRkrN

– آبیشک بهاتناگار (@abhishek) 10 مه 2023

گوگل به ما گفت: “ما تجربه تبلیغات را با یادگیری بیشتر آزمایش می کنیم و تکامل می دهیم.”

به طور خلاصه، من به طرز خوشایندی از رابط شگفت زده شدم، زیرا انتظار داشتم که رابط کاربری نسبت به سازندگان محتوا، ناشران، صاحبان سایت و سئوکاران کمتر سخاوتمند باشد. اما من معتقدم که این رابط تلاش می کند تا از رابط نتایج جستجوی جدید برای وب سایت ها کلیک ایجاد کند.

pic.twitter.com/V4RDTLkKu9

– بردلی راسل (@1BradleyRussell) 10 مه 2023

من معتقدم برخی از واکنش‌های اولیه، بدون خواندن جزئیات، بسیار منفی بودند، اما در کل، فکر می‌کنم وقتی مردم طرح‌بندی‌ها و پیوندها را می‌بینند، به طرز خوبی شگفت‌زده می‌شوند. من فکر می کنم، سئوکاران و سازندگان محتوا انتظار خیلی بدتری داشتند. و راستش، من شخصاً فکر نمی کنم این اصلا بد باشد.

گوگل به ما گفت که گوگل ترجیح می دهد با لحن روان پاسخ ندهد زیرا جستجوگران بیشتر به سیالیت اعتماد می کنند. “ما دریافته‌ایم که دادن آزادی عمل به مدل‌ها برای ایجاد پاسخ‌های روان و با صدای انسان منجر به احتمال بالاتر عدم دقت (به محدودیت‌های زیر) در ،وجی می‌شود. در عین حال، زم، که پاسخ‌ها ماهیت سیال و محاوره‌ای دارند، ما دریافتیم گوگل به ما گفت که ارزیابی‌کنندگان انس، بیشتر به پاسخ‌ها اعتماد می‌کنند و احتمال کمتری دارد که خطاها را بگیرند.

در اینجا یک نظرسنجی سریع وجود دارد که باید بعداً امروز با نتایج به‌روزرس، شود، بنابراین در آن شرکت کنید:

YMYL وارد عمل می‌شود و اگر Google پاسخی را در اینجا نشان دهد، Google یک سلب مسئولیت به دسته‌های پاسخ‌های YMYL اضافه می‌کند. گوگل به ما گفت: «در مورد پرسش‌های مرتبط با سلامتی که پاسخی را نشان می‌دهیم، سلب مسئولیت تاکید می‌کند که افراد برای توصیه‌های پزشکی نباید به اطلاعات اعتماد کنند و باید با متخصصان پزشکی برای مراقبت‌های فردی کار کنند.»

در اینجا یک اسکرین شات از Google است که من برای توضیح رابط جستجوی کاملاً جدید از Google آن را مس،ه کردم – برای بزرگنمایی می تو،د روی تصویر کلیک کنید:

ابتدا در رایانه رومیزی Chrome و برنامه Google (اندروید و iOS) در ایالات متحده و فقط ،یسی در دسترس خواهد بود.

.
و هیچ ، قرار نیست اقدام قانونی انجام دهد؟

جستجوی Google ممکن است به جای ارسال بازدیدکننده به صفحه وب سایت مربوطه، با اطلاعات نمایش داده شده در صفحه اصلی گوگل محدودتر شود.

بنابراین وقتی همه وب‌سایت‌ها می‌میرند زیرا گوگل محتوای آنها را پاره کرده و هیچ کلیکی به آنها نمی‌دهد، این هوش مصنوعی حقایق خود را از کجا می‌آورد؟ https://t.co/4u2YbhDUBH

— کرک مک کیند (@MckKirk) 10 مه 2023

اگرچه من شک دارم که گوگل چنین ویژگی را اضافه کند زیرا آنها از انجام این کار با قطعه های برجسته خودداری ،د.

در نهایت، گوگل گوگل ادز را در این تجربه جدید نشان می دهد، درست مانند جستجوی معمولی گوگل. این آگهی‌ها را به ،وان «حمایت‌شده» با بر،ب حمایت‌شده سیاه نشان می‌دهد. تبلیغات شما که در جستجوی Google اجرا می کنید به طور بالقوه در اینجا نیز نمایش داده می شوند. در حال حاضر هیچ راهی برای تمایز وجود ندارد و می گویند، تبلیغات من را در تجربه جدید نشان ندهید یا نه. اما این یک نسخه بتا بسیار زودرس است و بینگ چت نیز همین کار را انجام می دهد.

گوگل لیست انتظار خود را برای جستجوی Generative Experience در آزمایشگاه های جستجو باز کرده است labs.google.com/search. امروز می تو،د برای پیوستن به لیست انتظار ثبت نام کنید. گوگل گفت، برای ابراز علاقه خود، روی نماد Labs در برنامه Google یا دسکتاپ Chrome کلیک کنید.

همه چیز خوب است و گوگل می گوید ما غرامت می گیریم، اما این بی م،ی است. چه م،ی ای میتواند داشته باشد؟ اینکه یک بار یک ربات به وب سایت دسترسی پیدا می کنیم تا ترافیک ما ثابت بماند؟ از نظر پولی دقیقاً 0.00 دلار ارزش دارد.

— وسلی کوپلند (@Wesley_Copeland) 10 مه 2023

تبلیغات جستجویی که در این تجربه‌های مولد جستجو نمایش داده می‌شوند، بخشی از کمپین‌های تبلیغاتی موجود هستند. این یک قالب تبلیغاتی یا نوع کمپین جدید نیست.

— AdsLiaison (@adsliaison) 10 مه 2023

نحوه ثبت نام

من هم همین فکر را داشتم، دیشب روی آن خوابیدم و اکنون واقعاً برای آن هیجان زده هستم. بله، مقداری باخت، اما فضای زیادی برای درخشش کارشناسان و ش،ت دادن برندگان عادی وجود دارد. به خصوص مشاغل کوچک.

– آدام ریمر (@rollerblader) 11 مه 2023

به روز رس،: در اینجا سخنر، اصلی Google SGE جدید توسط کتی ادواردز است:

بازی جوانمردانه @Google این کار را به خوبی انجام داده است. https://t.co/ccmKXXg1jg

– اندرو چارلتون (@bertiecharlton) 10 مه 2023

جستجوهای بدون کلیک بیشتر! https://t.co/XU1B4lQWWl

— شیامال پریخ (@Shyamal890) 10 مه 2023

وب سایت ها هنوز دیده می شوند. توصیه های محصول توسط نمودار ،ید ارائه شده است.

گوگل برای چند هفته شروع به دعوت از افراد برای امتحان ، آن نمی کند و این دعوت ها به صورت موجی منتشر می شوند.

Magi قطعه گوگل است اما بسیار بهتر است.

این روزهای اولیه است و بازخورد بسیار استقبال می شود.

— جان مو، (رسمی) — #StaplerLife · #DownWith (@JohnMu) 10 مه 2023

رشد. شما پست الکترونیک. فهرست کنید. https://t.co/TC38RvtgkN

— مای، بک، (@milesbeckler) 10 مه 2023

AFAIK یک ارجاع دهنده جستجوی معمولی در گوگل دارد.

— جان مو، (رسمی) — #StaplerLife · #DownWith (@JohnMu) 10 مه 2023

تبلیغات جستجو

برای اندازه واقعی کلیک کنید

بله، برای این منظور از سیستم های رتبه بندی اصلی جستجوی گوگل استفاده می کند. گوگل گفت این به آنها کمک می کند تا به طور قابل توجهی برخی از محدودیت های شناخته شده LLM مانند توهم یا عدم دقت را کاهش دهند.

فضای زیادی برای تبلیغات https://t.co/AKmf6plE3l

– بن زیپکین (@bzipkin) 10 مه 2023

جینی ماروین، رابط گوگل ادز، این موضوع را با این توییت تایید کرد:

من شیفته امتحان این هستم! از نظر بصری، بهتر از آنچه انتظار داشتم به نظر می رسد.

– کریس آینزورث (@chrisains) 10 مه 2023

گوگل همان سیاست هایی را که برای آن استفاده می کند اعمال می کند قطعه های برجسته و تکمیل خودکار، و همچنین جستجوی دیگر آن سیاست های محتوا.

اگر این کار انجام شود، ترافیک ارگ،ک برای وب سایت ها کاهش می یابد. https://t.co/1WKwXFEf59

– آنانت (@ananttah) 11 مه 2023

برای اندازه واقعی کلیک کنید

گوگل اعلام کرد یک پیش‌نمایش، یک آزمایش آزمایشگاهی، از موتور جستجوی کاملاً جدید خود، آن را تجربه مولد جستجوی Google می‌نامد. اینجاست که گوگل هوش مصنوعی مولد را وارد رابط جستجو می کند و یک رابط جستجو را بیشتر برای مخاطبان جوان طراحی می کند.

برداشت من: این مانند قطعه های برجسته روی استروئیدها است. سایت های منبع به طور برجسته در پاسخ ظاهر می شوند. گوگل از کاربران می‌خواهد که «عمیق‌تر در آن منابع کاوش کنند». چالش ما این است که یکی از آن منابع باشید. ی،ی ما باید به تولید محتوای مفید و با کیفیت ادامه دهیم. 🙂 https://t.co/FvMGJ1LTUl

– گلن موری (@SilverPistol) 11 مه 2023

موافقم. سال نوری بهتر از چیزی که در ابتدا نشان دادند.

به نظر من، این رابط کاربری زیباتر و کمی متمرکزتر از آنچه قبلاً با قطعه های برجسته و PAA انجام می دهند، است.

با نگاهی به این، مشاهدات من در زیر آمده است.

اما یک ارجاع جستجوی معمولی خواهد داشت:

در Google Search Console و ردیابی کلیک ها از تجربه جستجوی جدید. لیز رید از گوگل به من گفت که اکنون فقط یک آزمایش آزمایشگاهی است و ادغام کنسول جستجو در حال حاضر برنامه ریزی نشده است. جان مو، از گوگل به نوعی در توییتر همین را گفت:

قاتل بینگ با مولد جدید #AI قابلیت ها در جستجوی گوگل#GoogleIO pic.twitter.com/rgQ7STFSuN

— وارون کومار 🎶 (@Di،alVK) 10 مه 2023

خوب، جامعه سئو، چه احساسی نسبت به اینکه گوگل چگونه هوش مصنوعی را به نتایج جستجو می آورد؟ #GoogleIO

– مت مک گی (@mattmcgee) 10 مه 2023

این به م،ای واقعی کلمه، بخش های بزرگی را در ترافیک مردم ایجاد می کند، اعتماد سازندگان/ناشران را به برند کاهش می دهد و به درآمد آسیب می رساند.

… به ،وان مثال. شما لیستی از بهترین دوچرخه‌ها را برای «5 مایل رفت و آمد با تپه‌ها» بدون نیاز به رفتن به سایت بررسی (وابسته) دریافت خواهید کرد. یا “بهترین برنامه برای اجرای 10K در پایان تابستان برای مبتدیان” بدون نیاز به رفتن به راهنمای سایت دویدن/تن، اندام. آخ. pic.twitter.com/rxhNYYRZ4e

– Aleyda Solis 🇺🇦 (@aleyda) 11 مه 2023

باید بگویم، من از اینکه چگونه گوگل پیوندهایی را به ناشران نشان می دهد شگفت زده شده ام. من فکر نمی‌کنم بیشتر آنها فکر می‌،د که گوگل این ناشران و سازندگان محتوا را به همان اندازه که در اینجا هستند برجسته می‌کند، پس از مشاهده روش خنده‌آوری که Google Bard با نقل‌قول‌ها یا عدم وجود آن برخورد می‌کند.

و شرط میبندم @searchliaison وقتی ارقام بخواهم همچنان فرار می کند!#سئو #مغوس https://t.co/pZWypYxO50

— دارث اتوکرات (لیندون NA) (@darth_na) 10 مه 2023

می‌تو،د از دکمه ضامن‌کننده برای فرو رفتن عمیق‌تر در پاسخ‌ها و/یا پرسیدن سؤالات بعدی در زیر استفاده کنید. یا از آن عبور کنید تا فهرست‌های نتایج جستجوی سنتی‌تر را ببینید.

Google پاسخی برای برخی از سؤالات و نه همه سؤالات ایجاد می کند و این ،میشن از Google را نشان می دهد که در حال یافتن پاسخ است. گوگل برخی از وب سایت های معتبرتر و باکیفیت تر را به ،وان لینک های قابل کلیک، با یک تصویر، ،وان و URL، درست در کادر پاسخ نشان می دهد. این سایت‌ها بخشی از پاسخ‌ها را تشکیل می‌دهند و سایت‌هایی هستند که گوگل از اعتماد بالایی برخوردار است، کافی است آنها را در این جعبه پاسخ نشان دهد.

در اینجا یک ویدیوی اولین برداشت سریع است که برای این پست وبلاگ ضبط کردم:

اما در اینجا چند واکنش اولیه وجود دارد:

علاوه بر این، گوگل نیز از رتبه‌بندی‌های کیفیت جستجوی خود برای ارزیابی این نتایج استفاده می‌کند و این بازخورد را برای بهبود مدل‌های آینده دریافت می‌کند. این شرکت به من گفت که گوگل همچنین آزمایش‌های خصمانه این سیستم‌ها را انجام می‌دهد تا مناطقی را که سیستم‌ها آنطور که در نظر گرفته شده است کار نمی‌کنند.

بحث انجمن در توییتر و WebmasterWorld.

این چیزی است که به نظر میرسد:

تجربه جستجوی جدید هوش مصنوعی گوگل: “شما یک ع، فوری از اطلاعات کلیدی مبتنی بر هوش مصنوعی خواهید دید که باید در نظر بگیرید، همراه با پیوندهایی برای جستجوی عمیق تر.” 🫡👇 pic.twitter.com/n7GvQZDPeL

– Aleyda Solis 🇺🇦 (@aleyda) 10 مه 2023

پیوندهای پرش سریع به بخش ها:

چگونه به نظر می رسد و احساس

https://t.co/ddqCfErHUZ

– بری شوارتز (@rustybrick) 10 مه 2023

بله، این از مجموعه‌ای از هوش مصنوعی، LLM و یادگیری ماشینی، از جمله بسیاری از الگوریتم‌های جستجوی هیجان‌انگیز برای عملکرد استفاده می‌کند. این تجربه جدید با انواع مدل‌های زبان بزرگ، از جمله نسخه پیشرفته MUM و PaLM2 پشتیب، می‌شود. گوگل به ما گفت که این مدل با آنچه Bard استفاده می کند متفاوت است، برای انجام وظایف خاص برای جستجو، از جمله راه هایی برای شناسایی سایت های با کیفیت بالا که اطلاعات ارائه شده در ،وجی را تایید می کنند، آموزش دیده است.

در اینجا یک GIF از آن در عمل آمده است – به محصولات از نمودار ،ید توجه کنید (برای بزرگنمایی کلیک کنید):

Google I/O یکپارچه سازی نقشه های گوگل و خیلی چیزهای دیگر را نشان داد. pic.twitter.com/HExuYCY24o

— دکتر ماری هاینز🌱 (@Marie_Haynes) 10 مه 2023

نه، شما موضوع را بهتر یا عمیق‌تر متوجه نمی‌شوید یا درک بیشتری ،ب نمی‌کنید، فقط نسخه خلاصه‌شده‌ای از اطلاعات دریافت می‌کنید که همه آن‌ها را کنار گذاشته است، بنابراین افراد متأسفانه شما را در این قطار آگاه‌تر نمی‌کند. دیدنش واقعا ناراحت کننده است

— کریستین (@Scha، در Spoutible نیز) 🇺🇦 (@scha،) 10 مه 2023

ربات تجربه هوش مصنوعی مولد جستجوی گوگل

یک یادداشت، گوگل گفت که رنگ‌های جعبه پاسخ یا ظرف نقش دارند. گوگل به من گفت که رنگ می تواند به صورت پویا بر اساس انواع سفر جستجوگر و خود هدف جستجو تغییر کند.

چگونه کار می کند

جستجوی گوگل به زودی ابتدا یک پاسخ تولید شده توسط هوش مصنوعی همراه با قابلیت گفتگو ارائه می دهد. در حال تست

و گوگل ممکن است در صورت کمبود اطلاعات با کیفیت یا قابل اعتماد، مانند “خلأهای اطلاعاتی” یا “شکاف های اطلاعاتی”، پاسخ های تولیدی را ارائه نکند. و گوگل به موضوعات صریح یا خطرناک پاسخ نمی دهد.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است