Google Search Console INP را به گزارش Core Web Vitals اضافه می کند


گوگل قرار است گزارش مشکلات Next Paint (INP) را به ،وان بخشی از گزارش Core Web Vitals خود در کنسول جستجو معرفی کند.

این توسعه گامی پیشگیرانه به سمت تغییر استراتژیک Google است که برای مارس 2024 در نظر گرفته شده است، که شاهد بازنشستگی اولین معیار تاخیر ورودی (FID) و جایگزینی آن با INP خواهد بود.

تا زمان گذار، INP یک معیار معلق باقی خواهد ماند، اما بهینه سازی اولیه می تواند کلید انتقال یکپارچه باشد.

گوگل آپدیت کنسول جستجو را در تاریخ اعلام کرد توییتر.

غواصی عمیق به تغییرات قریب الوقوع

داده‌های جدید INP در گزارش‌های کنسول جستجو قابل مشاهده است و به صاحبان وب‌سایت در آماده‌سازی برای به‌روزرس، در سال آینده کمک می‌کند.

گزارش Core Web Vitals یک ابزار قوی است که برای ارائه بینشی در مورد عملکرد صفحه وب طراحی شده است و تجربه واقعی کاربر را در سایت شما منع، می کند.

عملکرد URL را به سه دسته کلی طبقه‌بندی می‌کند: «خوب»، «نیاز به بهبود» و «ضعیف»، که روشی ساده اما مؤثر برای ارزیابی تجربه کاربر ارائه می‌دهد.

برخلاف FID که فقط تاخیر را اندازه گیری می کرد، INP رویکردی جامع برای سنجش پاسخگویی کلی یک صفحه دارد.

یک امتیاز INP ضعیف می تواند به این م،ی باشد که یک اقدام مورد انتظار، مانند یک تصویر نزدیک، پس از تعامل با کاربر خیلی طول می کشد.

از سوی دیگر، یک امتیاز INP خوب، نشان دهنده بازخورد بصری سریع پس از تعامل است و به کاربر اطمینان می دهد که ورودی او در حال پردازش است.

امتیازهای INP ایده‌آل زیر 200 میلی‌ث،ه است، در حالی که امتیازات بین 200 تا 500 میلی‌ث،ه نشان‌دهنده فضای بهبود است و هر چیزی بیش از 500 میلی‌ث،ه ضعیف تلقی می‌شود.

بهینه سازی برای INP شامل کاهش تاخیرهای مرتبط با بارگیری اسکریپت ها، واکشی منابع و تجزیه HTML/CSS برای نمایش صحیح یک صفحه است.

در مورد تعاملات پیچیده، کلید ارائه بازخورد بصری اولیه است.

وب‌سایت‌هایی که برای سرعت و عملکرد بهینه‌سازی شده‌اند باید فوراً نمرات خوب INP را ببینند. با این حال، وب‌سایت‌هایی که این معیارها را به طور فعال رصد نکرده‌اند، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند و به‌طور بالقوه پس از اعمال تغییر، رتبه‌بندی خود را کاهش دهند.

با نگاه به آینده

معرفی گزارش مشکل INP توسط Google در کنسول جستجو برای تسهیل انتقال آسان برای کاربرانش طراحی شده است.

Google با دادن زمان کافی و ابزارهای لازم به صاحبان وب‌سایت اطمینان می‌دهد که همه چیزهایی را که برای بهینه‌سازی صفحات وب خود نیاز دارید، قبل از پایان مهلت مارس 2024 در اختیار دارید.

با رویکرد صحیح، بهینه سازی INP و تجربه کاربری سریع و جذاب برای هر وب سایتی قابل دستیابی است.


تصویر ویژه: BestForBest/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/google-search-console-adds-inp-to-core-web-vitals-report/489871/

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است