Google Plug On Hangouts را می کشد


طبق بی،ه این شرکت، گوگل بالا،ه Hangouts را برای همیشه پایان داده است. این اپلیکیشن که از سال 2013 پلتفرم اصلی پیام‌رسان گوگل بوده است، کاربران را به آن هدایت می‌کند چت گوگل.

Hangouts که یک برنامه چت نوشتاری، ویدیویی و صوتی است که در Gmail تعبیه شده است، از ماه جولای، زم، که افزونه Chrome و برنامه‌های تلفن همراه در Google Play و Apple App Store حذف شدند، غروب کرده است.

برنامه وب پیام رس،، که تنها پیشنهاد Hangouts بود که هنوز در دسترس کاربران بود، امروز بازنشسته شد. کاربران Hangouts می‌توانند تا ۱ نوامبر ۲۰۲۲ به برنامه دسترسی داشته باشند، زم، که باید از Chat استفاده کنند.

Chat بسیاری از ویژگی‌های Hangouts را در بر می‌گیرد

Chat جایگزین Hangouts یک پلتفرم پیام رسان فوری در قالب تیم های Slack یا Microsoft است. در سراسر Google Work Space ادغام می‌شود و ویژگی‌های اضافی مانند چت‌های گروهی، ابزارهای امنیتی، و امکان همکاری روی فایل‌های مجموعه Google Docs Editors را ارائه می‌دهد.

چت‌ها همچنین به کاربران اجازه می‌دهند فایل‌های GIF ارسال کنند، از ویژگی‌های متن غنی استفاده کنند، سایر کاربران را با نام‌گذاری @ اطلاع دهند و از ایموجی‌ها با انتخاب رنگ پوست استفاده کنند.

گوگل در جولای 2021 به کاربران Hangouts اجازه داد تا به چت‌ها نقل مکان کنند. این شرکت موتور جستجو در ژوئن سال جاری از کاربران خواست تا به چت‌ها تغییر مکان دهند.

بر اساس این بی،ه، بیشتر مخاطبین و پیام های کاربران به طور خودکار منتقل می شوند، اما برخی از داده ها به جابجایی دستی نیاز دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، داده‌های Hangouts برای بارگیری از طریق در دسترس خواهد بود بیرون‌بر Google تا 1 ژانویه 2023.

راوی کانگانتی، محصول «ما جاه‌طلبی‌های بزرگی برای آینده چت داریم و در ماه‌های آینده، ویژگی‌های بیشتری مانند تماس مستقیم، گفتگوی درون خطی در Spaces و امکان اشتراک‌گذاری و مشاهده چندین تصویر را خواهید دید». مدیر برای Google Chat در یک پست وبلاگ گفت اوایل امسال

Move Marks Chapter بعدی در Google Messaging

در آگوست 2005، گوگل گوگل تاک را راه اندازی کرد که اولین تلاش خود برای ایجاد یک پلت فرم پیام رس، فوری بود. از آن زمان، این شرکت موتور جستجو تلاش‌های زیادی را برای توسعه یک پیام‌رسان موفق با نتایج متفاوت اما اغلب ضعیف انجام داده است.

17 سال گذشته دیده شده است بیش از ده ها تلاش در بازاری که تحت سلطه رقبایی مانند WhatsApp، Facebook Messenger و iMessage است، سرمایه گذاری کنید.

برخی از پروژه‌های برجسته‌تر عبارتند از Google+ Hangouts، تکرار اولیه برنامه در سایت رسانه اجتماعی کوتاه مدت Allo که از مشکلات شدید حریم خصوصی رنج می‌برد و Duo که تا پایان سال جاری در Meet ادغام می‌شود.


تصویر ویژه: BigTunaOnline/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/google-pulls-the-plug-on-hangouts/469848/

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است