Google Optimize To Sunset 30 سپتامبر 2023


Google Optimize

Google محصول Google Optimize را در 30 سپتامبر 2023 غروب می‌کند و از بین می‌برد. “Google Optimize و Optimize 360 ​​دیگر پس از 30 سپتامبر 2023 در دسترس نخواهد بود. آزمایش‌ها و شخصی‌سازی‌های شما می‌توانند تا آن تاریخ اجرا شوند.” نوشت.

Google Optimize که قبلاً Google Website Optimizer نامیده می شد، یک ابزار تجزیه و تحلیل و آزمایش است که توسط گوگل ایجاد شده است. این به شما امکان می‌دهد آزمایش‌هایی را اجرا کنید که هدف آن کمک به بازاریابان آنلاین و مدیران وب‌سایت برای افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان و رضایت کلی بازدیدکنندگان است.

گوگل اضافه کرد: “ما Google Optimize را بیش از 5 سال پیش راه اندازی کردیم تا مشاغل در هر اندازه ای بتوانند به راحتی تجربیات کاربری شما را آزمایش کرده و بهبود بخشند. ما همچنان متعهد هستیم که مشاغل با هر اندازه ای را قادر به بهبود تجربیات کاربری شما کنیم و در تست A/B سرمایه گذاری می کنیم. Google Analytics 4.”

در اینجا سؤالات متداول Google پست شده است که توضیح می دهد چرا، چه اتفاقی خواهد افتاد و غیره:

(1) چرا Optimize غروب است؟

ما همچنان متعهد به فعال ، مشاغل در هر اندازه برای بهبود تجربیات کاربری شما هستیم و در حال سرمایه‌گذاری در تست A/B در Google Analytics 4 هستیم. ما بر ارائه مؤثرترین راه‌حل‌ها و ادغام‌ها برای مشتریان خود متمرکز شده‌ایم، به خصوص که به آینده نگاه می‌کنیم. گوگل آنالیتی، 4.

Optimize، اگرچه یک محصول قدیمی است، اما بسیاری از ویژگی ها و خدماتی را که مشتریان ما برای آزمایش آزمایشی درخواست می کنند و نیاز دارند، ندارد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم در راه حل هایی سرمایه گذاری کنیم که برای مشتریان ما موثرتر باشد.

(2) آیا هنوز می توانم به داده های خود دسترسی داشته باشم؟

ما همه کاربران را تشویق می‌کنیم تا قبل از 30 سپتامبر 2023 داده‌های تاریخی خود را از داخل رابط کاربری Optimize دانلود کنند.

برای دانلود داده‌های تاریخی خود قبل از غروب آفتاب، رجوع کنید داده های گزارش Optimize خود را صادر کنید. برای دسترسی به داده های خام تاریخی خود، از Google Analytics Data API. پس از غروب آفتاب، نمی‌تو،د به نتایج استنتاج تجربه یا داده‌های خام تاریخی Google Analytics 4 خود دسترسی پیدا کنید.

(3) آیا می توانم قرارداد خود را برای یک سال دیگر تمدید کنم؟

هر،ی که قراردادهای Google Analytics 360 (Universal Analytics) خود را در نیمه اول سال 2023 تمدید یا تمدید کند، می‌تواند قراردادهای Optimize 360 ​​خود را با تاریخ‌های پایان خدمات در 30 سپتامبر 2023 یا قبل از آن تمدید کند.

،، که قراردادهای Google Analytics 4 را امضا کرده اند، نمی توانند قراردادهای Optimize 360 ​​را امضا کنند، اما تا تاریخ غروب آفتاب 30 سپتامبر 2023، از طریق ادغام در Google Analytics 4 به Optimize دسترسی خواهند داشت.

علاوه بر این، برای هر ،ی که قرارداد Google Analytics 4 را امضا کرده است، اما قصد دارد به استفاده از Google Analytics 360 (Universal Analytics) در حین انتقال به Google Analytics 4 ادامه دهد، ما دسترسی رایگان به Optimize 360 ​​را تا 30 سپتامبر ارائه خواهیم کرد. ، تاریخ غروب آفتاب 2023. برای انجام این کار باید ظروف Optimize خود را به ویژگی های GA360 مرتبط نگه دارید.

(4) اگر Optimize 360 ​​را با تاریخ پای، گذشته از غروب خورشید سفارش دهم چه اتفاقی می افتد؟

هر گونه سفارش Optimize 360 ​​که قبلاً با تاریخ پای، گذشته از تاریخ غروب آفتاب Optimize دریافت شده باشد به تاریخ غروب محصول بازنگری می شود.

حالا، بپرسید که می تو،د تصور کنید، سئوکاران و PPC ها خیلی خوشحال نیستند:

واقعاً ناراحت کننده است که می بینم Google Optimize در ماه سپتامبر غروب می کند.😢https://t.co/3L9agp،K

این یکی از بزرگترین بردهای محصول گوگل برای بازاریابان و ابزار ارزشمندی بود که به طور یکپارچه با GA کار می کرد.

تجزیه و تحلیل و ردیابی هنوز یکی از بزرگترین نقاط دردناک در سال 2023 است.

– گرگ فین (@gregfinn) 23 ژانویه 2023

بهینه سازی همانطور که می د،م در 30 سپتامبر به پایان می رسد. امیدوارم راه حلی برای GA4 داشته باشند.

FTA: “ما متعهد به فعال ، مشاغل با هر اندازه ای هستیم تا تجربیات کاربری شما را بهبود بخشند و در تست A/B در Google Analytics 4 سرمایه گذاری می کنیم.”

– گرگ فین (@gregfinn) 23 ژانویه 2023

یک فرد بامزه می تواند در مورد همه چیزهای بزرگی که گوگل دارد یک نقشه عالی بسازد و فقط چیزهایی را به شما بدهد که در ازای آن نمی خواهید.

– لارنس شاس (@lch،e) 23 ژانویه 2023

نه !

در حال حاضر در حال یادگیری نحوه اجرای تست A/B با GO هستید… جایگزینی دارید؟

— RogerM (@rogermarquezseo) 21 ژانویه 2023

ننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن!!!

Google Optimize یکی از آن جواهرات پنهان شگفت انگیز است! شاید خیلی پنهان 😔 https://t.co/By0sdhy1q3

– جیل ساسکین گی، (او) (@jyllsaskingales) 21 ژانویه 2023

خداحافظ Google Optimize: «Optimize اگرچه یک محصول قدیمی است، اما بسیاری از ویژگی‌ها و خدماتی را که مشتریان ما برای آزمایش آزمایشی درخواست می‌کنند و به آن نیاز دارند، ندارد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم روی راه حل هایی سرمایه گذاری کنیم که برای مشتریان ما موثرتر باشد. https://t.co/hAxvFqmFih

– Aleyda Solis 🇺🇦 (@aleyda) 21 ژانویه 2023

بحث انجمن در توییتر.
منبع: https://www.seroundtable.com/google-optimize-to-sunset-september-30-2023-34785.html

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است