Google Bard را راه‌اندازی می‌کند، پاسخ آن به ChatGPT – در اینجا به نظر می‌رسد

ما می‌دانستیم که این اتفاق می‌افتد، زیرا Pichai در آ،ین تماس درآمد گوگل به آن اشاره کرد.

در اینجا یک اسکرین شات دیگر از Google است که نشان می دهد Bard، سرویس مستقل آن به سبک ChatGPT، چگونه ممکن است به یک سوال پاسخ دهد:

Google Bard Answer 800x448
“چه اکتشافات جدیدی از تلسکوپ فضایی جیمز وب را می توانم به کودک 9 ساله خود بگویم؟”

«به زودی، ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در «جستجو» خواهید دید که اطلاعات پیچیده و دیدگاه‌های متعدد را به قالب‌های قابل هضم تقطیر می‌کند، بنابراین می‌تو،د به سرعت تصویر بزرگ را درک کنید و از وب بیشتر بیاموزید: مانند وبلاگ‌هایی از افرادی که هم پیانو و هم گیتار می‌نوازند، یا در یک موضوع مرتبط عمیق‌تر می‌روند، مانند مراحل شروع به‌،وان مبتدی».

پیچای همچنین نوشت:

هنگامی که یک سؤال وارد می شود، نتایج جستجو حباب خا،تری را مستقیماً در زیر نوار جستجو نشان می دهد که پاسخ های شبیه به انسان بیشتری نسبت به نتایج جستجوی معمولی ارائه می دهد. مستقیماً در زیر آن، صفحه چندین سؤال بعدی مرتبط با سؤال اول را پیشنهاد می کند. تحت آن، نتایج جستجوی معمولی، از جمله پیوندها و سرفصل ها را نشان می دهد.

در همین حال، مایکروسافت سرمایه گذاری زیادی روی OpenAI، خالق ChatGPT انجام داده است. شایعه شده است که مایکروسافت در آینده نزدیک GPT-4 را به نوعی به جستجوی بینگ خواهد آورد. و ما قبلاً اسکرین‌شات‌های اولیه رابط Bing با سبک ChatGPT را دیده‌ایم که در جستجو ادغام شده است.

و واضح است: بارد جدا از جستجوی گوگل است. اسکرین شات بالا ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی را نشان می دهد که به زودی در جستجوی گوگل عرضه خواهند شد.

بارد چه شکلی است

اینکه چگونه گوگل ممکن است با ذکر منبع و استناد – به ویژه در جستجو – کار کند، موضوع جالبی نیز هست. گوگل سال ها از هوش مصنوعی برای نوشتن پانل های دانش استفاده کرده است، به همین دلیل است که گوگل این کار را می کند همیشه انتساب را نشان نمی دهد برای برخی از پانل های دانش

گزارش های قبلی

بیایید ابتدا با آنچه که هوش مصنوعی به سبک ChatGPT در جستجوی گوگل به نظر می رسد شروع کنیم – زیرا این چیزی است که همه منتظر دیدن آن بودند.

در اوایل این هفته، گزارش دادیم که گوگل کار بر روی نسخه خود ChatGPT، به نام Apprentice Bard، و همچنین آزمایش یک طراحی جستجوی جدید که چت را یکپارچه می‌کند، آغاز کرده است:

مشخص نیست که من یا شما چگونه می‌تو،م Bard را قبل از عرضه گسترده‌تر آزمایش کنیم.

اسناد و استنادها

همانطور که می بینید، هیچ پاسخ درستی برای این سوال وجود ندارد.

Google Bard چیست؟

این اسکرین شات به شما ایده می دهد که چگونه گوگل می تواند به زودی پاسخ های تولید شده با هوش مصنوعی را مستقیماً در جستجوی گوگل ادغام کند.

در اینجا نحوه پاسخ گوگل به این گزارش آمده است:

از Google پرسیدم که چگونه می‌خواهد برای پاسخ‌هایش، از بارد یا در نتایج جستجو، ارجاع و/یا نقل‌قول ارائه کند. گوگل در زمان انتشار این خبر اظهار نظر فوری نداشت.

چرا ما اهمیت می دهیم

بسیاری از شرکت ها، به ویژه آنهایی که در جستجو هستند، پس از محبوبیت انفجاری ChatGPT OpenAI، این فناوری ها را جدی می گیرند.


منبع: https://searchengineland.com/google-launches-bard-its-answer-to-chatgpt-to-trusted-،rs-here-is-what-it-looks-like-392729

این آزمایش‌کننده‌ها محصولات Google را آزمایش می‌کنند تا به Google کمک کنند تا بهبود یابد و درک کند که کاربران واقعی چگونه این محصولات را تجربه خواهند کرد. گوگل گفت که برای ارائه این آزمایش با یک تامین کننده شخص ثالث همکاری می کند.

گوگل اکنون در حال آزمایش Bard، پاسخ آن به ChatGPT OpenAI است. ما همچنین اولین نگاه خود را به ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی در جستجوی گوگل داشته ایم.

در اینجا اسکرین شات گوگل ارائه شده است. این نشان می دهد که چگونه جستجوی Googe از هوش مصنوعی برای پاسخ دادن به سؤالات طول، با یک پاسخ طول، ایجاد شده توسط هوش مصنوعی استفاده می کند:

جستجوی Google Bard 600x600

دیدن اینکه چگونه شرکت‌های جستجو و هوش مصنوعی پاسخ‌های پرسش و پاسخ انسان‌مانند را اضافه می‌کنند، شگفت‌انگیز است. با Bard، به نظر می‌رسد که گوگل تا کنون رویکردی مشابه ChatGPT در پیش گرفته است، اما هنوز زود است و من انتظار دارم که تجربه کاربر و رابط‌ها به سرعت تکامل پیدا کنند.

گوگل توضیح می دهد که Bard یک سرویس هوش مصنوعی محاوره ای آزمایشی است که توسط LaMDA (مدل زب، برای برنامه های گفتگو) پشتیب، می شود.

در این مورد، بارد اکتشافات جدید تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا را ​​برای یک کودک 9 ساله توضیح می دهد.

LaMDA دو سال پیش، در سخنر، اصلی Google I/O 2021، به‌،وان نسل بعدی زبان و قابلیت‌های مکالمه گوگل معرفی شد. اکنون برای ایجاد این پاسخ ها برای کاربران استفاده می شود.

گوگل تاکید کرد که Bard آزمایشی است و آنها برای این “مرحله آزمایش برای کمک به ما برای ادامه یادگیری و بهبود کیفیت و سرعت بارد” هیجان‌زده هستند.

آزمایش کنندگان قابل اعتماد چه ،، هستند؟

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، امروز عرضه نرم Bard را برای مجموعه ای از “تست کنندگان مورد اعتماد” اعلام کرد و با چند مثال نشان داد که این نسخه آزمایشی اولیه چگونه به نظر می رسد.

بارد به دنبال ،یب وسعت دانش جهان با قدرت، هوش و خلاقیت مدل‌های بزرگ زبان ما است. از اطلاعات وب استفاده می کند تا پاسخ های تازه و باکیفیت ارائه دهد. بارد می تواند ،وجی خلاقیت و سکوی پرتاب کنجکاوی باشد و به شما کمک کند تا اکتشافات جدید تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا را ​​برای یک کودک 9 ساله توضیح دهید، یا درباره بهترین مهاجمان حال حاضر فوتبال بیشتر بد،د و سپس تمرین کنید. تا مهارت های خود را بسازید.»

بارد تجربی است

گوگل به ما گفت که آنها رتبه‌دهنده کیفیت جستجو نیستند. در عوض، آنها گروهی از افراد مختلف از نظر جمعیتی و جغرافیایی هستند که خارج از گوگل هستند.

پیچای نوشت:

ما مدت‌هاست که بر توسعه و استقرار هوش مصنوعی برای بهبود زندگی مردم تمرکز کرده‌ایم. ما معتقدیم که هوش مصنوعی یک فناوری بنیادی و تحول آفرین است که برای افراد، مشاغل و جوامع فوق العاده مفید است و همانطور که اصول هوش مصنوعی ما بیان می کند، باید تأثیرات اجتماعی گسترده تری را که این نوآوری ها می توانند داشته باشند در نظر بگیریم. ما همچنان به آزمایش داخلی فناوری هوش مصنوعی خود ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم که مفید و ایمن است و مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن تجربیات بیشتر در خارج هستیم.»

در مورد مایکروسافت و ChatGPT چطور؟

به گفته گوگل، Bard از نسخه سبک وزن LaMDA استفاده می کند که به قدرت مح،اتی بسیار کمتری نیاز دارد. گوگل گفت که این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کاربران بیشتری را مقیاس کنند و در عین حال بازخورد بیشتری را نیز دریافت کنند.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است