Google سند راهنمای بهترین شیوه‌های فایل رسانه غنی را حذف می‌کند

بنابراین این دیگر مرتبط نیست – آیا فلش یا سیلورلایت را از دست می دهید؟ 🙂

گوگل بهترین شیوه های فایل رسانه غنی را حذف کرده و 404 کرده است. گوگل گفته است که “اسناد خود را در مورد فایل های رسانه ای غنی مانند Silverlight و Flash حذف کرده است.” چرا؟ این بهترین بخش، گوگل است نوشت “معلوم شد که دیگر سال 2005 نیست.”

بحث انجمن در توییتر.


منبع: https://www.seroundtable.com/google-removes-rich-media-file-best-practices-help-do،ent-33904.html

این بدان م،ا نیست که نمی تو،د محتوای رسانه ای غنی مانند Silverlight یا ویدیوها را در سایت خود قرار دهید. این فقط به این م،ی است که هر محتوایی که در این فایل ها جاسازی می کنید باید در قالب متن نیز در دسترس باشد یا ممکن است برای همه موتورهای جستجو قابل دسترسی نباشد. مثال‌های زیر بر رایج‌ترین انواع محتوای غیر متنی تمرکز دارند، اما دستورالعمل‌ها برای هر نوع دیگری مشابه هستند: معادل‌های متنی برای همه فایل‌های غیر متنی ارائه کنید. (همچنین توجه داشته باشید که Flash دیگر پشتیب، نمی شود.)

احتمالاً می تو،د به طور خلاصه نسخه کش شده صفحه را مشاهده کنید اینجا و سپس از ماشین راه برگشت برای جستجوی آن زم، که از بین رفت. اما اینجا یک کپی و پیست از صفحه است:

بهترین شیوه های فایل رسانه غنی

گوگل می تواند بیشتر انواع صفحات و فایل ها را ایند، کند. در اینجا چند جزئیات در مورد برخی از انواع خاص رسانه غنی آورده شده است:

بهترین شیوه های عمومی

اگر قصد دارید از رسانه های غنی در سایت خود استفاده کنید، در اینجا چند توصیه وجود دارد که می تواند به جلوگیری از مشکلات کمک کند.

  • سعی کنید از رسانه های غنی فقط در جایی که لازم است استفاده کنید. توصیه می کنیم از HTML برای محتوا و پیمایش استفاده کنید.
  • نسخه های متنی صفحات را ارائه دهید. اگر از یک صفحه نمایش غیر HTML در صفحه اصلی استفاده می کنید، مطمئن شوید که یک پیوند HTML معمولی را در آن صفحه اول به یک صفحه متنی اضافه کنید که در آن کاربر (یا Googlebot) می تواند در سراسر سایت شما بدون نیاز به رسانه غنی حرکت کند. .

به طور کلی، موتورهای جستجو مبتنی بر متن هستند. این بدان م،است که برای ،یدن و ایند، شدن، محتوای شما باید در قالب متن باشد.

—-

این نه تنها توانایی Google را برای ،یدن و فهرست‌بندی موفق محتوای شما افزایش می‌دهد. همچنین محتوای شما را در دسترس تر می کند. بسیاری از افراد، به ،وان مثال کاربران دارای اختلالات بینایی، که از صفحه‌خوان‌ها استفاده می‌کنند، یا اتصالات پهنای باند پایینی دارند، نمی‌توانند تصاویر را در صفحات وب ببینند و ارائه معادل‌های متنی باعث افزایش مخاطبان شما می‌شود.

ویدیو

بهترین شیوه های ویدئویی را ببینید.

قاب ها

گاهی اوقات از IFrames برای نمایش محتوا در صفحات وب استفاده می شود. ممکن است محتوای نمایش داده شده از طریق iFrames ایند، نشده و برای نمایش در نتایج جستجوی Google در دسترس نباشد. توصیه می کنیم از استفاده از iFrames برای نمایش محتوا خودداری کنید. اگر از iFrames استفاده می‌کنید، حتماً پیوندهای مبتنی بر متن اضافی را به محتوایی که نمایش می‌دهند ارائه دهید تا Google بتواند این محتوا را ب،د و فهرست کند.

فلاش

فلش دیگر پشتیب، نمی شود. توصیه می کنیم از قالب دیگری مانند HTML5 استفاده کنید.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است