Google در مورد ساخت Mastodon بیشتر برای موتورهای جستجو

اما “پروتکل زیربنایی (ActivityPub) منبع باز است، و API های زیادی وجود دارد. این امکان ادغام با وب سایت ها را فراهم می کند (از اینجا به آنجا و برگشت)، می تو،د آن را در ابزارهای داخلی خود ادغام کنید، می تو،د ایجاد کنید. ردیابی موضوعات پرطرفدار یا تجزیه و تحلیل احساسات و غیره. مشکل “شما می تو،د” همچنین این است که بسیاری از این موارد به صورت کلیدی آماده نیستند (و مجوز AGPL می تواند کار را برای پروژه های تجاری سخت تر کند).

موضوع جالبی در Mastodon وجود دارد که در آن دنی سالیوان و جان مو، که هر دو در گوگل کار می‌کنند، در مورد دوست‌داشتن بیشتر Mastodon برای موتورهای جستجو صحبت می‌کنند. این موضوع توسط Gabe Rivera از Techmeme شروع شد، زم، که او راهی برای جستجوی Mastodon می‌خواست.

از آنجایی که Mastodon روی سرورهای متعدد، بسیار زیاد است، می‌تواند چالشی برای همه دامنه‌های مختلف میزبان محتوا باشد. جان گفت: “یک مشکل قطعا این است که محتوا بر روی سرورهای مختلفی میزب، می شود، آنها به صورت جداگانه ممکن است تصمیم بگیرند موارد را بیشتر قفل کنند. همچنین، از آنجایی که سرعت سرور بر میزان ،یدن / بودجه ،یدن تاثیر می گذارد، سرورهای سریعتر می توانند دریافت محتوای تازه را آسان تر کنند. نمایه شده است.”

در اینجا پیوندی به بخشی از تاپیک موجود است ماستودون، جایی که دنی سالیوان توضیح می دهد که گوگل می تواند هر چیزی را در وب که مسدود نشده است انتخاب کند. او گفت، “هر چیزی را در وب از جمله صفحات Mastodon که برای موتورهای جستجو مسدود نشده اند، انتخاب می کند.” دنی گفت، مطمئناً می‌تو،د پست‌های Mastodon خود را از ایند، شدن مسدود کنید، و هر فردی که نمی‌خواهد پست‌هایش ایند، شود، می‌تواند از Preferences > Opt-out of Indexing Motor Search استفاده کند.

جان سپس گفت که رابط کاربری عمومی مبتنی بر جاوا اسکریپت توسط گوگل قابل نمایه سازی است. او افزود: «مطمئنم که فردی با دانش سئو می‌تواند به بهبود آن نیز کمک کند (این منبع باز است، شما این شانس را با پلتفرم‌های بسته ندارید).

جان مو، از گوگل افزود: “من جزئیات را بررسی نکرده ام، اما محتوای این سرورها در گوگل ایند، می شود.” او افزود: “AFAIK فیدهای RSS برای افراد و هشتگ ها وجود دارد که کشف محتوای عمومی را نسبتاً ساده می کند.”

بحث انجمن در ماستودون.


منبع: https://www.seroundtable.com/google-mastodon-search-engine-friendly-34598.html

اینم اسکرین شات از این تاپیک:

اکنون، شاید بهترین راه برای کشف این محتوا توسط گوگل، نوشتن در مورد آن در سایت های شخص ثالث (مانند این) و لینک دادن به محتوا باشد.

گوگل یاد خواهد گرفت که چگونه محتوای خوب را در این شبکه اجتماعی شناسایی کند. دنی افزود: “به مرور زمان، اگر سیستم‌های ما یاد بگیرند که محتوای مفید و تازه‌ای از یک منبع وجود دارد، تمایل به افزایش سرعت نمایه‌سازی آن دارند. اما کارهایی وجود دارد که صاحبان سایت (یا صاحبان نمونه!) می‌توانند انجام دهند.”

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است