Google در حال کار بر روی موتور جستجوی شخصی‌شده‌تر و Magi پروژه است

گوگل چند هفته است که در مورد جستجوی گوگل بسیار متفاوت صحبت کرده است، بنابراین این نباید خیلی از شما را شوکه کند. همچنین، گوگل نوشت در اوا، ماه مارس با انتشار Bard، “ما همچنین به طور متفکرانه LLM ها را به روشی عمیق تر در جستجو ادغام خواهیم کرد – موارد بیشتری در آینده.”

همانطور که در Search Engine Land اشاره کردم، گوگل در سال 2009 کار شخصی سازی را در جستجوی گوگل به طور گسترده انجام داد. اما پس از آن، شاید به دلیل حفظ حریم خصوصی، این کار را کاهش داد، اما گوگل گفت که شخصی سازی آن مزیت کمی به کیفیت کلی جستجو اضافه کرده است. و ارتباط به همین دلیل، گوگل این روزها در جستجوی گوگل بسیار ساده از شخصی سازی خارج از پرس و جو قبلی و مکان جستجوگر استفاده می کند.

پروژه Magi به زودی

این گزارش می‌گوید: «گوگل در حال رقابت برای ساخت یک موتور جستجوی کاملاً جدید با استفاده از این فناوری است. طبق اسناد داخلی بررسی شده توسط تایمز، همچنین در حال ارتقا موتور جستجوی موجود با ویژگی‌های هوش مصنوعی است. “تجربه ای شخصی سازی شده تر از سرویس فعلی شرکت، تلاش برای پیش بینی نیازهای کاربران” وجود خواهد داشت. تایمز افزود: “مدرن سازی موتور جستجوی آن به یک وسواس در گوگل تبدیل شده است و تغییرات برنامه ریزی شده می تواند فناوری هوش مصنوعی جدیدی را در تلفن ها و خانه ها در سراسر جهان ایجاد کند.”

این کی میاد؟ برای دانستن خیلی زود است. هیچ ج، زم، یا زمان زم، مشخصی وجود ندارد که چه زم، ممکن است این موضوع را از Google بشنویم یا ببینیم که این مورد در حال آزمایش است.

ویژگی‌های جستجو تحت Google Magi به جستجوگران امکان می‌دهد تراکنش‌هایی مانند ،ید کفش یا رزرو پرواز را انجام دهند. جستجوی Google به جستجوگران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های مالی را انجام دهند، همانطور که قبلاً توضیح داده شد، در حالی که همچنان تبلیغات جستجوی موجود را که امروزه در جستجوی Google می‌بینید، در خود جای می‌دهد.

مجله نیویورک تایمز گزارش شده است دیروز که گوگل در حال کار بر روی یک “موتور جستجوی کاملا جدید” است و در عین حال روی Project Magi نیز کار می کند که هدف آن افزودن ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی به موتور جستجوی موجود است.

این تغییرات می تواند به جستجوگران اجازه دهد تا به سؤالات مربوط به “کدگذاری نرم افزار و نوشتن کد بر اساس درخواست کاربر” پاسخ دهند. این گزارش می افزاید: «بر اساس یک سند، گوگل ممکن است آگهی را در زیر پاسخ های کد رایانه قرار دهد.

بحث انجمن در توییتر.
منبع: https://www.seroundtable.com/google-new-search-engine-project-magi-35230.html

در واقع، طبق این گزارش، گوگل در حال کار بر روی این دو پروژه و چندین پروژه جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی است تا در گوگل مپ، کروم، اندروید و سایر پلتفرم‌ها گنجانده شوند. من دیروز این را خلاصه کردم زمین موتور جستجو اما من احساس کردم مهم است که آن را در اینجا نیز خلاصه کنم، در اینجا کوتاه تر می کنم.

جستجوی جدید گوگل برای بازگرداندن شخصی سازی

ایجاد یک وب سایت از لحاظ فنی خوب، به راحتی قابل یافتن، هدفمند و با کیفیت بالا همچنان برای ،، که می خواهند در وب توصیه شوند بسیار مهم است. بله، همه چیز تغییر خواهد کرد، آنها همیشه تغییر می کنند، اما نیاز به سئوکاران باهوش، با تجربه و کنجکاو از بین نمی رود.

– johnmu is AI-bait 🏄🏼‍♀️ 🏄🏼 🏄🏼‍♂️ (@JohnMu) 16 آوریل 2023

همچنین، توصیه می‌کنم مصاحبه 60 دقیقه‌ای آن روز را بررسی کنید اینجا.

لوگوی گوگل در حال انفجار

در حالی که منتظر جستجوی جدید گوگل هستیم، انتظار می رود گوگل ویژگی هایی را منتشر کند که به جستجوگران کمک می کند تا با نتایج جستجو تراکنش کنند. این تحت نام پروژه Magi است و ممکن است در اوایل ماه آینده نشانه‌هایی از آزمایش گوگل در طبیعت مشاهده کنیم.

من فکر می کنم سئو در حال حاضر خوب است، اما همه چیز در نهایت تغییر خواهد کرد:

سایر ویژگی‌هایی که کارمندان Google روی آن کار می‌کنند عبارتند از:

  • فناوری نقشه برداری Google Earth با کمک هوش مصنوعی و جستجوی موسیقی از طریق مکالمه با ربات چت.
  • GIFI از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در نتایج Google Image استفاده می کند.
  • Tivoli Tutor یک زبان جدید را از طریق مکالمات متنی AI به کاربران آموزش می دهد.
  • در طول جستجو، به کاربران این امکان را می دهد که هنگام گشت و گذار در وب از طریق مرورگر کروم گوگل، از یک ربات چت سؤال بپرسند.

آیا سئو مرده است؟

لارا لوین، سخنگوی گوگل، گفت: “ما سال هاست که هوش مصنوعی را به جستجوی گوگل آورده ایم تا نه تنها کیفیت نتایج خود را به طرز چشمگیری بهبود ببخشیم، بلکه راه های کاملا جدیدی برای جستجو، مانند لنز و جستجوی چندگانه معرفی کنیم. این کار را به روشی مسئولانه و مفید انجام دهید تا نوار بالایی را که برای ارائه اطلاعات با کیفیت تعیین کرده‌ایم حفظ کند. هر طرح طوفان فکری یا ایده محصول منجر به راه‌اندازی نمی‌شود، اما همانطور که قبلاً گفته‌ایم، ما از ارائه جدید مبتنی بر هوش مصنوعی هیجان‌زده هستیم. ویژگی‌های جستجو را دارد و به زودی جزئیات بیشتری را به اشتراک خواهد گذاشت.”

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است