Google بازخورد ناشران را در مورد Canonical در مقابل Noindex برای شرکای Syndication ارسال می کند

بحث انجمن در توییتر.

تغییر متعارف، جایی که گوگل گفت از canonical برای شرکای syndication استفاده نکنید، مربوط به چند ماه پیش است، اما واکنش های منفی در مورد این توصیه دیروز زم، که ارائه دنی را پوشش دادم که چگونه باید به این شرکای syndication گفته شود که از noindex به جای canonical استفاده کنند، افزایش یافت. شما می تو،د این توصیه را در اینجا بخو،د.

اینطور نیست که ما شرعی ند،م. این فقط به اندازه noindex که سال ها راهنمای ما برای News بوده است مؤثر نیست. گفت، مطمئنا، آن را منتقل خواهم کرد.

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 10 جولای 2023

به ،وان مثال از سال 2018: “وقتی به صفحات نگاه می کنیم، سعی می کنیم آنها را به ،مت های مختلف ت،یم کنیم و سعی می کنیم صفحه دیگ را تشخیص دهیم. سپس می تو،م تشخیص دهیم که کدام ،مت از صفحه واقعاً مرتبط است و روی محتوایی که واقعاً در حال تغییر است تمرکز کنیم. ..” pic.twitter.com/YrkQIpbAYK

– گلن گیب (@glenngabe) 11 جولای 2023

با این حال این گوگل است که نمی‌تواند نسخه‌های کامل مقالات اصلی را شناسایی کند و به قو،ن متعارف احترام بگذارد.

(2) توصیه Google در ابتدا استفاده از Canonical برای ارائه دهندگان سندیکایی بود (گوگل ممکن است این موضوع را استدلال کند) و اینکه این شرکا از noindex استفاده کنند یک درخواست بزرگ است. این به قراردادهای جدید نیاز دارد و یک noindex بسیار قوی تر است و به Google می گوید محتوایی را که شریک سندیکایی مجوز می دهد فهرست نکند.

(1) گوگل باید بهتر بداند و بتواند تشخیص دهد که منبع و شریک سندیکایی کیست. خوب، گوگل می تواند سرطان را با هوش مصنوعی تشخیص دهد، گوگل می تواند کارهای زیادی انجام دهد اما منبع اصلی را پیدا نمی کند؟

من باید موافق باشم @rudythesnowman. من روی چندین قرارداد سندیکایی کار کردم و فقط درخواست تگ‌های متعارف دردسرساز بود. شما انواع بهانه های عمدتا فنی را می شنوید. اغلب اوقات ناشران به آنچه می توانند برای ایجاد درآمد اضافی به دست آورند رضایت می دهند.

— جان شهاتا (@JShehata) 10 جولای 2023

موضع گوگل این است که این انتخاب شماست، اگر محتوا تولید می کنید و می خواهید بر اساس ترافیک رتبه بندی و ،ب درآمد کنید، پس سندیکا نکنید. اگر می‌خواهید با انتشار محتوای خود درآمد ،ب کنید، این کار را انجام دهید.

لوگوی گوگل رو،مه نگاران ناراضی

دنی سالیوان، رابط جستجوی گوگل، گفت که بازخوردی را که دیروز از جامعه ناشر شنیده است، به تیم جستجوی گوگل بازمی‌گرداند. این بازخورد در مورد توصیه گوگل در مورد استفاده از noindex برای شرکای سندیکایی پس از حذف توصیه های متعارف از اسناد خود بود.

راهنمایی شما ساده لوحانه و برای ناشران زیان آور است.

چیزی که بیشتر از همه در مورد موضوع محتوای سندیکایی مرا آزار می دهد این است که چگونه گوگل ما را به این موضوع وادار کرده است که آن را به مشکل خود تبدیل کنیم.

بنابراین دنی آن را منتقل می کند، اما نه خیلی سریع، ممکن است متعارف پاسخگو نباشد:

در اینجا چند توییت وجود دارد:

گلن گیب همچنین توضیح داد که چرا فکر می کند این یک نوع دیوانه است:

و برای روشن بودن، تقریباً مطمئناً نمی‌توان دامنه‌های متعارف را به‌،وان noindex در نظر گرفت، زیرا ممکن است بسیار ،یف شود. noindex برای این منظور وجود دارد. اما می‌تو،م راه‌هایی را برای بهبود متعارف بررسی کنیم. گفتنی است، نباید به آن وابسته باشد (به همین دلیل است که راهنمایی ما…

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 10 جولای 2023

به روز رس،: پس از انتشار این مطلب، دنی سالیوان اطلاعات بیشتری در مورد آن در توییتر منتشر کرد:

راهنمایی روشن است.

قدرد، شد و اشاره شد که برخی ممکن است علیرغم استفاده طول، مدت از noindex، از canonical در توافقات استفاده کنند. اما هدف یکی است. اگر از شریکی درخواست متعارف می کردید، هر دو طرف می فهمیدند که هدف این است که صفحه سندیکایی که آن را حمل می کند رتبه بندی نشود…

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 11 جولای 2023

اما برخی از ناشران بزرگ اخبار سئو دیروز بسیار پر سر و صدا شدند و همین امر باعث شد تا دنی سالیوان بگوید که این بازخورد را به تیم گوگل باز خواهد گرداند.

تنها دلیل استفاده از canonical این است که کامل نیست (به همین دلیل توصیه نمی شود) و شاید محتوای سندیکایی شانس رتبه بندی را داشته باشد، این انتخابی است که ناشران می توانند به هر دلیلی که دارند انجام دهند. اگر آنها در مورد رتبه بندی نگر، دارند، فقط راه حل توصیه شده نیست.

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 11 جولای 2023

آیا فکر می کنید گوگل با یک راه حل جایگزین برای محتوای سندیکایی باز خواهد گشت؟

واقعا؟!؟ گوگل اساساً می‌گوید: “ما می‌د،م که در گذشته کار ضعیفی انجام داده‌ایم، و رفع آن خیلی سخت است. شاید هم‌کاری را متوقف کنید.”

— جرمی کاپلان (@SmashDawg) 10 جولای 2023

فکر نمی کردم نمونه ای در یاهو پیدا کنید زیرا به احتمال زیاد وجود ندارد.

– توماس رودی (@rudythesnowman) 10 جولای 2023

ما توصیه‌ها را به *شریک‌ها* مطابقت دادیم تا با آنچه که به ناشران برای News و به طور کلی برای جستجو گفتیم مطابقت داشته باشد. اما ا،ر افرادی که این موضوع را در مورد محتوای سندیکایی مطرح می‌کنند، نگران اخبار بوده‌اند، ناشران بوده‌اند که توافق‌نامه‌ها را انجام داده‌اند، و noindex مشاوره بوده است.

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 11 جولای 2023

در نهایت، به نظر می‌رسد که اغلب از سئوکارهای خبری خواسته می‌شود تا مشکل رتبه‌بندی را با محتوای سندیکایی حل کنند، حتی اگر توصیه‌هایی که می‌دهند رعایت نشده باشد؟ بنابراین امیدواریم که به ما کمک کند روشن شویم. این noindex است و اگر توافقات از آن استفاده نکنند، چیزی نیست که سئو بتواند به طور جادویی آن را حل کند. 1+ به این https://t.co/sIxFd04k4e

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 11 جولای 2023

منبع: https://www.seroundtable.com/google-syndication-canonical-noindex-feedback-35688.html

هدف از این کار چه خواهد بود؟ برای جلوگیری از ایند، شدن صفحه؟ اگر چنین است، و فکر می‌کنید که یک ناشر نمی‌تواند شریک خود را متقاعد کند که از noindex استفاده کند، چرا فکر می‌کنید این کمک می‌کند؟

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 10 جولای 2023

یک بار دیگر وب باید با Google مطابقت داشته باشد، نه برع،. https://t.co/v0Jq510RPP

– بری آدامز 📰 (@badams) 11 جولای 2023

بنابراین جان شهاتا پیشنهاد کرد:

بازخورد در درجه اول دو گونه بود:

و ویدیوهای بیشتری وجود دارد که می‌توانم آنها را به اشتراک بگذارم و همین موضوع را توضیح می‌دهند… بنابراین Google به من می‌گوید که نمی‌توانند محتوای اصلی را تعیین کنند، درک کنند که ی،ان است و سپس به درستی مدیریت کنند (مثلاً با استفاده از rel canonical)؟ درست…… 🙂 pic.twitter.com/xddsgdch6m

– گلن گیب (@glenngabe) 11 جولای 2023