5 بهترین ابزار و نرم افزار سئو فنی برای ممیزی وب سایت ها

قورباغه جیغ یک ،نده وب سایت و یک ابزار حسابرسی فنی سئو برای هر صاحب سایت و متخصص سئو است. هر صفحه از سایت شما را بررسی می کند و مسائل فنی عمده سئو را که باید برطرف شوند، علامت گذاری می کند.

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار رایگان عالی برای بررسی عملکرد سئوی وب سایت شما در گوگل و همچنین مشکلات فهرست بندی و ،یدن است. کنسول جستجو تصویر کاملی از نحوه تعامل Google با سایت شما، اینکه آیا ،نده های وب آنها می توانند به همه صفحات شما دسترسی داشته باشند، آیا صفحات جدید ایند، می شوند و غیره را به شما ارائه می دهد.

شما می تو،د گزارش های منظمی را بر اساس برنامه زم، مورد نظر خود اجرا کنید و حتی گزارش ها را با یکدیگر مقایسه کنید (تا بتو،د پیشرفت سایت خود را در طول زمان ببینید). شما حتی می تو،د انتخاب کنید که وب سایت های دیگر را برای تجزیه و تحلیل ب،ید یا شیوه های SEO در سایت آنها را کشف کنید.

این راهنما شامل لیستی از بهترین ابزارهای فنی ممیزی SEO است.

گزارش‌ها را می‌توان طوری تنظیم کرد که شامل داده‌هایی باشد که می‌خواهید روی آنها تمرکز کنید، و می‌تو،د در هر زمان ،یدن را اجرا کنید و تنظیم کنید که به‌طور خودکار در فواصل زم، منظم اجرا شوند. Lumar به شما امکان می دهد پیشرفتی را که در طول زمان انجام داده اید تجسم کنید و این ابزار عالی برای کاربران با تجربه تر است.

می‌تو،د Core Web Vitals خود را بررسی کنید، که آمارهای حیاتی مانند بزرگترین رنگ محتوا، زمان مسدود ، کل، و تغییر چیدمان تجمعی را به شما نشان می‌دهد. این جزئیات کوچک مهم هستند، زیرا می توانند بر نرخ پرش سایت شما تأثیر بگذارند. اگر می خواهید همه چیز خود را در رتبه بندی بالا در گوگل قرار دهید، این جزئیات حیاتی هستند.

این گزارش‌ها به سرعت ارائه می‌شوند و بینش‌های فنی واقعاً مفیدی را در مورد چگونگی بهبود سئو در سطح عمیق‌تر به شما می‌دهند. این به شما امکان می دهد تجربه کاربر را درک کنید و نگاهی دقیق به عملکرد جستجوی ارگ،ک خود داشته باشید.

همچنین جالب است بد،د که می تو،د وب سایت خود را در شرایط مختلف آزمایش کنید. به ،وان مثال، می تو،د آزمایشی را با تبلیغات مسدود شده یا با سرعت های مختلف اتصال اجرا کنید. این به شما این امکان را می دهد که تصویر عمیق تری از تجربه کاربر از دیدگاه های مختلف بازدیدکنندگان دریافت کنید.

برای شروع کار با Google Search Console، باید دامنه خود را تأیید کنید. ساده ترین روش این است که یک فایل HTML را در دایرکتوری اصلی آپلود کنید که کنسول جستجو می تواند آن را ب،د تا تأیید کند که شما مالک وب سایت هستید. پس از انجام این کار، نگاهی عمیق به تمام مسائل فنی کوچکی که می تواند بر عملکرد سئوی شما تأثیر بگذارد، خواهید داشت.

کنسول جستجوی گوگل داده های فنی SEO را به گونه ای نمایش می دهد که در یک نگاه به راحتی قابل درک است، از جمله برخی معیارهای کلیدی مانند کل کلیک ها و کل نمایش ها. هر مشکل رایج سئو مربوط به ،یدن و نمایه سازی صفحات وب، ویدیوها و موارد دیگر را علامت گذاری می کند.

Screaming Frog جذاب‌ترین رابط کاربری (UI) را ندارد و منحنی یادگیری کمی نسبت به سایر ابزارهای ممیزی در این فهرست دارد، اما ارزش استفاده از آن را دارد، به‌ویژه با توجه به اینکه می‌تو،د تا 500 صفحه را به صورت رایگان ب،ید.

GTMetrix یکی از برترین ابزارهای ممیزی فنی سئو برای اندازه‌گیری عملکرد سرعت وب‌سایت برای کشف مشکلات احتمالی است که باید اصلاح شوند. برخی از شرکت‌های بزرگ حتی از خدمات GTMetrix استفاده کرده‌اند، از جمله سامسونگ، مایکروسافت و دیزنی، زیرا GTMetrix معیارهای مفیدی را ارائه می‌دهد که می‌تو،د برای بهبود سئوی فنی وب‌سایت خود جستجو کنید.

لینک های زیر بیشتر در مورد سئو فنی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای بهبود دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه ابزار و نرم افزار سئو فنی

اگرچه Lumar شاید از نظر فنی عمیق‌تر از برخی دیگر در این لیست باشد، اما گزارش‌ها را به روشی واضح و آسان برای پیمایش ارائه می‌کند و شما می‌تو،د به سرعت هر مشکل عمده‌ای را که نیاز به رفع فوری دارد، تشخیص دهید.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بهترین ابزارها و نرم افزارهای فنی سئو

1. GTMetrix

ابزار حسابرسی فنی SEO GTMetrix

Ahrefs طیف وسیعی از ابزارهای مفید برای سئو دارد، از جمله ابزار تا حدی رایگان کلمه کلیدی، ردیاب رتبه و کاوشگر محتوا. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که یک ممیزی عمیق سایت انجام دهید و می‌تو،د مسائل فنی عمیقی را که ممکن است بر عملکرد سئوی شما تأثیر منفی بگذارد، بررسی کنید.

همچنین می تو،د گزارش های مربوط به بک لینک ها، موقعیت های رتبه بندی کلمات کلیدی، نرخ کلیک (CTR) و موارد دیگر را مشاهده کنید.

الوار (که قبلاً به ،وان Deepcrawl شناخته می شد) به ،وان “سریع ترین ،نده وب سایت در بازار” تبلیغ می شود. این به شما امکان می‌دهد تا تست‌های تضمین کیفیت SEO را با گزارش‌های سفارشی فوق‌العاده دقیق در مورد همه چیز از نقشه‌های سایت XML گرفته تا سرعت صفحه تا لینک‌ها و قابلیت ،یدن اجرا کنید.

بهترین بخش در مورد Screaming Frog این است که یک نرم افزار حسابرسی SEO کاملاً رایگان است که می تو،د آن را از رایانه خود دانلود و استفاده کنید. قبل از توقف تا 500 صفحه می‌،د، و ،یدن‌های بیشتری پشت یک طرح پرداخت که از 239 دلار در سال شروع می‌شود، قفل می‌شود.

3. کنسول جستجوی گوگل

Google Search Console Technical SEO Auditing Tool

ابزارهای دیگر ارائه شده نیز ارزش بررسی را دارند: به ،وان مثال، کاوشگر کلمات کلیدی آنها یک راه عالی برای یافتن کلمات کلیدی م،ایی است، و چند نتیجه اول برای مشاهده رایگان هستند، که این گزینه را به گزینه خوبی تبدیل می‌کند، اگر در جستجوی دقیق‌تری هستید. بودجه.

می‌تو،د گزارش قورباغه جیغ را اجرا کنید و برای چند لحظه دور شوید، و برگردید و یک چرخ رنگی پیدا کنید که هر مشکل اصلی را به رنگ قرمز یا زرد نشان می‌دهد.

در پایان این راهنما، فهرستی از بهترین نرم‌افزارهای فنی ممیزی سئو برای امتحان ، در وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) خواهید داشت که هم ابزارهای رایگان و هم پولی هستند.

بهترین ابزارها و نرم افزارهای فنی سئو

GTMetrix به شما امکان می دهد وب سایت ها را به صورت رایگان بدون ورود به سیستم (با محدودیت) تجزیه و تحلیل کنید یا می تو،د برای یک برنامه رایگان برای ویژگی های اضافی ثبت نام کنید. یا، می تو،د به یک طرح پولی با ویژگی های بیشتر و تست های درخواستی برای ممیزی فنی سئو ارتقا دهید.

2. قورباغه جیغ

نرم افزار ممیزی SEO فنی Screaming Frog

Screaming Frog یک نرم افزار فنی قدرتمند برای ممیزی سئو است زیرا می تواند برخی از اشتباهات فنی و کوچک را که به راحتی نادیده گرفته می شوند اما می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد سئو شما داشته باشد، مانند مشکلات تغییر مسیر و لینک های ش،ته را کشف کند. می‌تواند داده‌هایی مانند ،اوین صفحه را تجزیه و تحلیل کند، محتوای تکراری را بیابد و ابرداده‌های شما را بررسی کند تا ببیند آیا می‌توان برای نمایه‌سازی و ،یدن بهتر بهبودهایی ایجاد کرد.

می تو،د همه را مشاهده کنید ابزارهای سئو رایگان Ahrefs در اینجا.

ارائه بهترین نکات سئو …

این یک ابزار مفید است زیرا به شما امکان می دهد قو،نی را برای هر ،یدن تنظیم کنید. این بدان م،ی است که می تو،د بر روی زمینه های اصلی که می خواهید بهبود دهید تمرکز کنید. این داده ها را در نمودارهایی با درک آسان ارائه می دهد و برای افراد مبتدی تا SEO و کاربران با تجربه تر به خوبی کار می کند. همچنین می‌تو،د ،یدن‌ها را برای اجرای خودکار در فواصل زم، منظم برنامه‌ریزی کنید.

قیمت Lumar در صورت درخواست در دسترس است و ممکن است بسته به مقیاس سایت شما متفاوت باشد. اگر قصد دارید یک متخصص فنی سئو شوید، ارزش آن را دارد که یک نسخه آزمایشی رزرو کنید تا تمام راه‌هایی را که Lumar می‌تواند به شما در بررسی عملکرد سئو فنی وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) کمک کند، بیابید.

درباره سئو فنی بیشتر بد،د

همانطور که متوجه شدید، چندین نرم افزار فنی ممیزی فنی برتر برای انتخاب بین وجود دارد که به شما امکان می دهد عملکرد فنی وب سایت خود را برای بهینه سازی موتور جستجو تجزیه و تحلیل کنید. به راحتی هر توصیه را امتحان کنید یا همه آنها را آزمایش کنید تا بفهمید کدام ابزار حسابرسی فنی سئو برای نیازهای شما بهترین کار را دارد.

ع، نویسنده تحریریه SEO Chatter

Ahrefs آزمایشی رایگان ارائه نمی دهد. با این حال، برخی از ابزارهای آنها برای استفاده با محدودیت هایی که قبلا ذکر شد کاملا رایگان هستند. برای دسترسی به مجموعه کامل نرم افزار حسابرسی SEO فنی، ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی و ویژگی های تجزیه و تحلیل بک لینک، قیمت یک طرح پولی از 99 دلار شروع می شود.

5. الوار

ابزار ممیزی SEO فنی Lumar

نقطه قوت کلیدی GTMetrix تجزیه و تحلیل است – گزارشی دقیق از سایت شما همراه با درجه به شما ارائه می دهد و شما می تو،د در این گزارش عمیق تر شوید تا مناطقی را که نیاز به بهبود دارند مشاهده کنید.

در زیر، فهرستی از برترین ابزارهای فنی ممیزی SEO را برای تجزیه و تحلیل عوامل کلیدی که می توانند بر عملکرد بهینه سازی موتور جستجوی وب سایت شما تأثیر بگذارند، پیدا خواهید کرد.

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.

منبع: https://seochatter.com/best-technical-seo-audit-tools/

همچنین می تو،د Structure Audits را اجرا کنید که به شما امکان می دهد بفهمید که آیا ،اصری در صفحه شما وجود دارد که باعث کندی بارگذاری یا جابجایی صفحه می شود.

امیدواریم از این لیست از بهترین ابزارهای فنی ممیزی SEO برای ممیزی وب سایت ها لذت برده باشید.

اجرای گزارش در نرم افزار پولی Ahrefs نمره سلامت وب سایت را برای شما به ارمغان می آورد. این یک معیار مفید برای بررسی است، زیرا می تو،د به آرامی با توجه به پیشنهادات آنها آن را بهبود بخشید. فوراً هر مشکل فوری را به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد تگ های هدر، کیفیت محتوا، بر،ب های اجتماعی، پیوندها، محلی سازی، صفحات خارجی و منابعی مانند تصاویر، CCS و جاوا اسکریپت را بررسی کنید.

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار ممیزی رایگان SEO برای مبتدیان و کاربران با تجربه تر است. پس از ثبت نام و اتصال سایت خود به ابزار، چند روز طول می کشد تا همه داده ها وارد شوند تا تجزیه و تحلیل شود.

4. ابزار حسابرسی سایت Ahrefs

ابزار حسابرسی سایت Ahrefs برای سئو فنی