5 بهترین آزمایش کننده نشانه گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده های ساخت یافته

بررسی سایت SEO به سرعت نشانه گذاری داده های ساختاریافته را در صفحه آزمایش و تأیید می کند و یافته ها را همراه با یک امتیاز SEO گزارش می کند.

تست داده های ساختار یافته سئو سایت 1

بهترین آزمایش‌کننده داده‌های ساختاریافته بعدی در میزب، می‌شود Schema.org. این به شما امکان می‌دهد داده‌های ساختاریافته را تولید کنید و همچنین نشانه‌گذاری موجود را تأیید کنید تا مطمئن شوید که برای ،یدن موتورهای جستجو به درستی کار می‌کند.

را تست داده های ساخت یافته بررسی سئو سایت ابزار یکی دیگر از گزینه های خوب برای بررسی Schema Markup در سطح URL است. این یک ابزار تست رایگان است و استفاده از آن بسیار ساده است. با این حال، محدودیت هایی دارد که در زیر به آنها اشاره می شود.

استفاده از این ابزارهای آزمایشی برای بررسی، آزمایش و اصلاح داده های ساختاریافته به وب سایت شما بهترین شانس را برای به دست آوردن دید ارگ،ک بهتر در گوگل و سایر موتورهای جستجوی محبوب مانند یاهو و بینگ می دهد.

بهترین آزمایش‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده‌های ساختاریافته

برای اطمینان از اینکه Google می‌تواند کدی را که ایجاد می‌کنید برای ارائه اطلاعات کلیدی در مورد یک صفحه و طبقه‌بندی محتوای صفحه، بخواند، اعتبارسنجی نشانه‌گذاری طرحواره خوبی است. اگر Schema Markup شما نامعتبر باشد، فوراً متوجه خواهید شد که باید اصلاح شود تا Google بتواند آن را پیدا کند، تجزیه کند و به طور من، برای کاربران نمایش دهد.

مزیت افزوده استفاده از پلتفرمی مانند بررسی سایت سئو این است که ویژگی‌های بهینه‌سازی اضافی روی صفحه و تجزیه و تحلیل رقبا را ارائه می‌دهد. می تو،د ممیزی کامل سئو سایت را انجام دهید، لینک های ش،ته را شناسایی کنید، نقشه سایت ایجاد کنید، موقعیت های رتبه بندی کلمات کلیدی را ردیابی کنید، سرعت سایت را نظارت کنید و موارد دیگر. اینها ابزارهای مفیدی برای همه صاحبان وب سایت و متخصصان سئو هستند و ارزش دارد که آزمایش رایگان آن را امتحان کنید تا ببینید آیا این پلتفرم برای شما من، است یا خیر.

درباره نشانه گذاری طرحواره و داده های ساخت یافته بیشتر بیاموزید

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که این ابزار تست داده های ساختاریافته می تواند برای تجزیه و تحلیل URL های فردی در وب سایت شما استفاده شود. می‌تو،د از ابزار بازرسی URL برای بررسی نشانه‌گذاری یک صفحه خاص استفاده کنید تا دریابید که آیا مناطق بهبود یافته در سطح URL وجود دارد که می‌تو،د برای بهبود سئوی درون صفحه روی آن تمرکز کنید.

5. SEO Site Checkup Structured Data Tool

همانطور که متوجه شدید، توصیه های بسیار خوبی برای ابزارهای تست نشانه گذاری Schema وجود دارد که می تو،د آنها را امتحان کنید، مانند Google Rich Result Test، JSON-LD Playground، Schema.org Validator، Google Search Console Structured Data Report و SEO Site Checkup Structured Data. ابزار تست. هر یک از این وب‌سایت‌ها به شما این امکان را می‌دهند که به سرعت Schema Markup را بررسی کنید تا آزمایش کنید آیا معتبر است یا خطاها یا هشدارهایی دارد که باید برای بهبود عملکرد SEO در سایت برطرف شوند.

ع، نویسنده تحریریه SEO Chatter

زمین بازی JSON-LD یکی دیگر از بهترین اعتبارسنجی داده های ساختاریافته است که می تو،د کاملاً رایگان از آن استفاده کنید. در حالی که برای مبتدیان کمی ،ره آور به نظر می رسد، این تستر به شما این امکان را می دهد که مطمئن شوید کد JSON-LD شما واقعاً همانطور که باید برای موتور جستجوی Google کار می کند.

زمین بازی JSON-LD

ابزار تست نتایج غنی گوگل یکی از بهترین آزمایش‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره موجود در اینترنت است. این اعتباردهنده صفحات در دسترس عموم را آزمایش می کند تا بفهمد آیا کد نشانه گذاری طرحواره لازم برای ارائه نتایج غنی مانند چرخ فلک ها، تصاویر و سایر ،اصر غیر متنی وجود دارد یا خیر.

تست نتیجه غنی گوگل

می‌تو،د هر نشانه‌گذاری JSON-LD را در آزمایش‌کننده داده‌های ساخت‌یافته کپی و جای‌گذاری کنید تا آن را برای وجود خطا بررسی کنید. یا می‌تو،د روی یکی از دکمه‌های مثال کلیک کنید تا ،وجی JSON-LD را با کد نمونه از قبل پر کنید تا در دسته‌های زیر کار کنید:

  • شخص
  • رویداد
  • محل
  • تولید – محصول
  • دستور آشپزی
  • کتابخانه
  • فعالیت

این آزمایش‌کننده نشانه‌گذاری طرحواره Google می‌تواند ،اصر غنی نوشته شده در RDFa، Microdata یا JSON-LD را برای همه انواع ویژگی‌ها مانند نظرات، دستور العمل‌ها، رویدادها، سؤالات متداول، ویدیوها و غیره شناسایی کند.

این اعتبار سنجی نشانه گذاری طرحواره، داده های ساختاریافته، هشدارها و نشانه گذاری های ناموفق را که عبور کرده اند (ی،ی به درستی کار می کند) پرچم گذاری می کند.

این راهنما شامل لیستی از بهترین اعتبار سنجی های Schema Markup برای بررسی کد داده های ساختاریافته شما است.

ارائه بهترین نکات سئو …

پس از اجرای تست، ابزار هر گونه خطای نحوی یا هشداری را که در هر خط کد تشخیص دهد گزارش می کند.

امیدواریم از این راهنما در مورد بهترین آزمایشگرهای نشانه گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده های ساختاریافته لذت برده باشید.

کنسول جستجوی گوگل به شما امکان می دهد تا داده های ساختاریافته ای را که در وب سایت شما شناسایی شده اند برای نتایج غنی نظارت کنید.

هنگام استفاده از این بررسی کننده نشانه گذاری طرحواره، حتماً به دنبال علامت تعجب قرمز باشید. این ،صر بصری نشان می‌دهد که Google برخی از داده‌های ساختاریافته را شناسایی کرده است، اما خطاهای نحوی وجود دارد که نیاز به توجه شما دارد.

2. زمین بازی JSON-LD

Schema.org یک پلت فرم ساده با یک طرح اولیه است که همچنین اسناد گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهد تا در مورد انواع مختلف Schema اطلاعات ،ب کنید.

JSON-LD فرمت ترجیحی برای گوگل به جای ریزداده است زیرا خواندن و نوشتن برای انسان آسان است. و این ابزار به شما اجازه می دهد تا مطمئن شوید که همه چیز بدون خطا است.

درباره مربی SEO Chatter بیشتر بد،د

3. Schema.org Validator

برای استفاده از این ابزار برای بررسی Schema Markup، فقط باید URL یا کد صفحه خود را وارد کنید و سپس نوع ابزار بازرسی Google را انتخاب کنید: گوشی هوشمند یا دسکتاپ. جستجو چند دقیقه طول می کشد و سپس نتایج واضحی مانند زیر را نشان می دهد:

تست نتایج غنی گوگل 1

با این حال، استفاده از این ابزار رایگان برای بررسی Schema Markup یک نقطه ضعف دارد. شما فقط می تو،د هر 60 دقیقه یک URL را بدون ثبت نام حساب بررسی کنید. و برای گسترش هر یک از نتایج، باید در یکی از طرح‌های اشتراک SEO Site Checkup ثبت نام کنید.

برای شروع کار با این جستجوگر داده های ساختاریافته، فقط URL خود را در کادر وارد کنید و روی دکمه Checkup کلیک کنید.

تست داده های ساختار یافته سئو سایت

این یک بررسی کننده نشانه گذاری طرحواره عالی برای مبتدی، است که می خواهند تا آنجا که می توانند درباره سازماندهی طرحواره ها بیاموزند و کد خود را در یک مکان آزمایش کنند. به علاوه، استفاده از آن رایگان است و نیازی به پرداخت یا ثبت نام نیست.

4. گزارش داده های ساختار یافته کنسول جستجوی گوگل

خوشبختانه، می تو،د برای یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه ثبت نام کنید که به شما زمان می دهد تا ببینید آیا سئوی صفحه شما همانطور که باید کار می کند یا خیر و هر گونه خطا را در داده های ساختاریافته خود پیدا کرده و برطرف کنید.

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.


منبع: https://seochatter.com/best-schema-markup-،rs-stuctured-data-validators/

گزارش‌های نتایج غنی برای سایت شما در بخش پیشرفت‌ها در صفحه منو فهرست شده‌اند. یک گزارش جداگانه برای هر نوع نتیجه غنی که در دامنه کشف شده است وجود دارد.

اگر خطا یا اخطار پیدا شود، تعداد صفحات تأثیرگذار و شرحی از مشکل را مشاهده خواهید کرد. می تو،د روی این نتایج کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد مشکلات دریافت کنید تا بتو،د آنها را برطرف کنید. پس از رفع مشکل، می‌تو،د به صفحه جزئیات مشکل بازگردید و روی دکمه Validate Fix کلیک کنید تا فرآیند تأیید اعتبار آغاز شود. این فرآیند می‌تواند چندین روز طول بکشد تا Google صفحه یا صفحات را دوباره ب،د و شما اعلان‌های ایمیلی از پیشرفت دریافت خواهید کرد.

اعتبار سنجی داده های ساخت یافته: ابزار بازرسی URL

برای استفاده از ابزار اعتبارسنجی، می‌تو،د یک URL عمومی واکشی کنید یا یک قطعه کد را تایپ کنید.

اعتبار سنجی Schema.org

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بهترین آزمایش‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره و اعتبارسنجی داده‌های ساختاریافته

1. تست نتایج غنی گوگل

در پایان این صفحه، طیف وسیعی از چک‌کننده‌های نشانه‌گذاری طرحواره رایگان را برای تأیید اعتبار سه نوع رمزگذاری طرحواره: RDFa، Microdata و JSON-LD خواهید داشت.

در اینجا، Google Rich Results Test سه مورد معتبر را شناسایی کرده است که برای نتایج غنی جستجوی Google واجد شرایط هستند. در این مورد، آن اقلام عبارتند از ،ده نان، مشاغل محلی و کادر جستجوی پیوندهای سایت. با کلیک بر روی مورد، داده های شناسایی شده توسط Google، از جمله URL صفحه خاص ظاهر می شود.

پیوندهای زیر در مورد Schema Markup و Structured Data و نحوه ارتباط آنها با بهینه سازی موتور جستجو توضیح بیشتری می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوعات استفاده کنید.

خلاصه آزمایش کنندگان نشانه گذاری طرحواره و اعتبار سنجی داده های ساخت یافته

در زیر، بهترین اعتبار سنجی داده های ساختاریافته را پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد Schema Markup را در وب سایت خود تجزیه و تحلیل و آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. مزیت این تست‌های داده‌های ساختاریافته این است که خطاهای یافت شده را علامت‌گذاری می‌کنند و اطلاعات دقیقی در مورد بهبودهایی که برای رفع کد شما باید انجام شود را در اختیار شما قرار می‌دهند.

همانطور که می بینید، استفاده از این جستجوگر داده ساختاریافته ساده است و فوراً گزارشی دقیق از کد ایجاد می کند. اگر هر گونه خطای نحوی وجود داشته باشد، برای تشخیص مشکل به شما اشاره خواهد کرد.

پس از اینکه دامنه شما توسط کنسول جستجوی گوگل اضافه شد و تأیید شد، اطلاعات دقیقی در مورد داده های ساختاریافته خود به دست خواهید آورد که به سه دسته طبقه بندی شده اند:

  • معتبر
  • معتبر با هشدارها
  • خطا
آزمایش‌کننده داده‌های ساختاریافته کنسول جستجوی Google: پیشرفت‌ها

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است