410 تعریف و معنی خطا


خطای 410 چیست؟

خطای 410 یک کد وضعیت HTTP است که توسط یک وب سرور به مرورگر ارسال می شود که نشان می دهد صفحه وب یا منبع درخواستی دیگر در سرور اصلی موجود نیست و این وضعیت احتمالاً دائمی است.

رایج ترین دلایلی که خطای 410 رخ می دهد عبارتند از:

  • تایپ یک URL نادرست در مرورگر وب
  • پیکربندی سرور نادرست
  • عمداً به دلیلی حساس به زمان، مانند تبلیغ محصول، که در آن صفحه وب فقط برای مدت معینی در دسترس است.

خطای 410 اغلب با خطای 404 اشتباه گرفته می شود. با این حال، درک تفاوت مهم است. خطای 410 Gone نشان می دهد که صفحه وب یا منبع درخواست شده است قبلا وجود داشت اما دارد به طور دائم حذف شده است و در دسترس نخواهد بود در آینده. خطای 404 Not Found نشان می دهد که صفحه وب یا منبع موجود است در حال حاضر موجود نیست ولی می تواند دوباره در دسترس باشد در درخواست های آینده

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بنابراین، یک کد پاسخ 410 به مرورگر وب می‌گوید درخواست‌ها را به همان صفحه وب یا منبع تکرار نکند، در حالی که خطای 404 یافت نشد نشان می‌دهد که درخواست‌های مکرر می‌توانند انجام شوند، زیرا ممکن است صفحه وب یا منبع دوباره در نقطه‌ای از زمان در دسترس باشد. .

به واژه نامه SEO مراجعه کنید

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 شیفته سئو شده است. هدف استفان این است که بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو را به اشتراک بگذارد تا بتو،د ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.
منبع: https://seochatter.com/410-error-definition/

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است