4 نکته برای ایجاد تعادل در تبدیل های افزایشی


در بازاریابی جستجو، شما اغلب اسیر چیزی هستید که می تو،د اندازه گیری کنید. این بدان م،است که اگر مستقیماً در حال تبدیل (یا حتی تبدیل با اسناد مبتنی بر داده) نباشد، هزینه‌های هدر رفته است.

راه دیگری برای چارچوب بندی این موضوع، مبا، بین کارایی و حجم است. شرایطی که بر اساس آن مناقصه می کنید، خواهد بود در نهایت تبدیل کنید (مگر اینکه با شرایط کاملا نامرتبط مناقصه بدهید). اما سوال اینجاست که آیا این هزینه کارآمد و ارزشمند بود؟

در این مقاله، من برخی از بینش‌ها را در مورد ایجاد تعادل من، بین کارایی و حجم، به اشتراک می‌گذارم، بحثی سازنده و سالم که بازاریابان جستجو می‌توانند با ،ب‌وکارها داشته باشند.

1. نحوه عملکرد ،ب و کار را تعیین کنید

ما همیشه پیشنهاد می کنیم با نحوه عملکرد کلی ،ب و کار شروع کنید. هر ،ب و کاری دارای معیارهای مهمی است که تصمیم گیری آن را هدایت می کند.

  • آیا ،ب و کار سودآور است؟
  • ظرفیت موجود تیم یا خط تولید چقدر است؟
  • آیا فصلی های خاص یا نیروهای بازار منحصر به فرد وجود دارد که ممکن است وضعیت عادی ،ب و کار (زنجیره تامین، تعطیلات) را تغییر دهد؟

به ،وان مثال، اگر محصول سودآوری بالایی داشته باشد و ظرفیتی در ،ب و کار وجود داشته باشد، مایلید برای ترافیک و فروش اضافی هزینه بیشتری بپردازید.

برع، این قضیه صادق است. اگر سودآوری ضعیف یا ظرفیت محدود است، ممکن است مطلوب باشد که میزان ترافیک محدود شود یا فقط فروش واقعاً سودآور باشد.

اگر در یک تجارت فصلی هستید، ممکن است مجبور شوید در حالی که خورشید می درخشد، یونجه درست کنید. اینها فقط چند عامل هستند که ممکن است بر کارایی شما در مقابل بحث حجم تأثیر بگذارند.

2. پیش بینی در سطوح مختلف

یک مکان عالی برای شروع تبلیغات گوگل است برنامه ریز عملکرد ابزاری که در زیر یافت می شود ابزارها > تنظیمات در نوار منوی بالا این ابزار به شما امکان می دهد تا فرصت کمپین های موجود خود را احساس کنید.

می‌تو،د انتخاب کنید که کدام یک از کمپین‌های جستجو یا حدا،ر عملکرد را می‌خواهید فرصت را پیش‌بینی کنید. برای کمک به ایجاد نتایج، چند گزینه را وارد کرده و انتخاب کنید.

سپس گوگل ،وجی ای شبیه تصویر زیر ایجاد می کند. منحنی ایجاد می‌کند که ،وجی مورد انتظار تبدیل‌ها را برای انواع ورودی‌های مصرفی فراهم می‌کند.

شما می‌تو،د چیزی شبیه به این را برای کمپین‌های کمتری که ممکن است ایجاد کنید. مطمئناً منحنی های ورودی و ،وجی تنظیم خواهند شد. اغلب، هرچه دانه بندی بیشتر باشد، منحنی ها خاص تر و متنوع تر می شوند.


دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


3. هزینه افزایشی در هر تبدیل را ارزیابی کنید

اکنون که این منحنی را دارید، مرحله بعدی ارزیابی هزینه افزایشی هر تبدیل در سطوح مختلف است.

به ،وان یک بازاریاب جستجو، می توان به راحتی بر روی کل CPA در جستجو تمرکز کرد. با این حال، گزینه های بالقوه دیگری وجود دارد که یک ،ب و کار می تواند از آنها برای سرمایه گذاری استفاده کند.

آنچه ما توصیه می کنیم بررسی تأثیر سطوح مختلف هزینه و اینکه سطح بعدی سرمایه گذاری با معیارها چه خواهد کرد، بررسی شود. ج،ی مانند ج، زیر روشی ساده برای این کار است.

برای به دست آوردن هزینه افزایشی به ازای هر ،ید، هزینه های پیش بینی شده و تبدیل ها را در سطوح مختلف بگیرید و سطح جدید را از سطح قبلی کم کنید.

اغلب، برندها فقط به مجموع CPA نگاه می کنند و هزینه افزایشی هر ،ید را نادیده می گیرند. نگاه ، به آن در سطح فزاینده چیزی برای مقایسه با فرصت های دیگر به شما می دهد.

به ،وان مثال، در ج، بالا، افزایش CPA از 351 دلار به 405 دلار تنها یک افزایش 15 درصدی در CPA است. با این حال، CPA افزایشی 891 دلار یا 120٪ بالاتر از CPA کل 405 دلار است.

این باید این سوال را ایجاد کند که در چه چیز دیگری می توانم سرمایه گذاری کنم که CPA کمتری از 891 دلار داشته باشد؟ این می تواند هر چیزی از بهبود محصول یا هزینه تبلیغات خارج از جستجو (نمایش، اجتماعی، برنامه ای) باشد.

اگر چیز دیگری می تواند به شما کمک کند CPA افزایشی 891 دلاری را ش،ت دهید، سرمایه گذاری بهتری است. مطمئناً موارد دیگری مانند سطح تلاش و منابع وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

4. مدل های پیشنهادی خود را انتخاب کنید

همانطور که تصمیم گرفتید به مدل های پیشنهادی خودکار مختلف Google Ads نگاه کنید. می‌تو،د CPA هدف، ROAS یا سهم برداشت را تنظیم کنید یا نتایج رویداد (تبدیل‌ها، کلیک‌ها، ارزش تبدیل) را به حدا،ر برس،د.

این مدل‌ها همچنین در تصمیم‌گیری هزینه‌های افزایشی نقش دارند.

  • اگر یک CPA را هدف قرار دهید، بهینه سازی رسیدن به آن هدف CPA را در اولویت قرار می دهد.
  • اگر به دنبال به حدا،ر رساندن تبدیل هستید، هدف CPA دیگر در کنترل نخواهد بود و حجم معیار اصلی خواهد بود.

هر دو مدل بسته به معیارهای ،ب و کار شما و اولویت های ،ب و کار در هر زمان معین هدفی دارند. ما می بینیم که برندها بسته به اه، تجاری خاص آنها بین این مدل ها جابه جا می شوند.

تصمیم گیری بین کارایی در مقابل حجم در PPC

هیچ گزینه “درستی” برای این موضوع وجود ندارد و مطمئناً یک تصمیم ثابت نیست.

انتخاب بین کارایی و حجم باید همیشه مورد بحث و آزمایش قرار گیرد. جستجو در این زمینه باورن،ی است. شما همیشه می تو،د سطح پرخاشگری خود را تقریباً در زمان واقعی تنظیم کنید.

من یک بار کمپین های جستجوی پولی برای وام مسکن برای چهار بانک مختلف را به طور همزمان مدیریت کردم. هر چهار با توجه به معیارها و اه، تجاری خود در آن زمان، اه، CPA بسیار متفاوتی داشتند.

بنابراین یک قدم به عقب بردارید، به طور کلی به ،ب و کار نگاه کنید و درک کنید که هزینه یا پس انداز افزایشی چگونه بر تجارت تأثیر می گذارد.

  • فرصت افزایشی چیست؟
  • چگونه می تو،د نتایج افزایشی را پیدا کنید؟
  • آیا باید در زمینه های دیگر ،ج کنید، جریان تبدیل را بهبود ببخشید و فقط در پول خود صرفه جویی کنید؟

هنگامی که شروع به استفاده از داده‌ها کردید و متوجه شدید که اقدامات بالقوه شما چگونه بر تجارت گسترده‌تر تأثیر می‌گذارد، به خوبی در مسیر متعادل ، کارایی و حجم خواهید بود. (ی،ی تا زم، که نیاز به بحث مجدد در مورد آن نداشته باشید، زیرا به من اعتماد کنید، شما همیشه خواهید داشت.)


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و ،وماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


جدید در زمین موتورهای جستجو

درباره نویسنده

جیسون تیبلینگ

جیسون تبلینگ مدیر عامل شرکت است م،ن هوا و یک مدیر اجرایی موفق بازاریابی و رهبر اثبات شده با بیش از 20 سال تجربه در رشد تیم های قوی و سودآور، کار برای و با شرکت های Fortune 500 در صنایع مختلف است. قبل از AirTank، جیسون به ،وان معاون اجرایی محصول برای BrandMuscle، یک شرکت نرم‌افزار و خدمات سازم، با تمرکز بر برندهای Fortune 1000، خدمت می‌کرد و در آنجا نوآوری و استراتژی محصول را رهبری می‌کرد. او رتبه رهبری را در موج اتوماسیون بازاریابی از طریق کانال Forrester 2020 به دست آورد. او همچنین 16 سال با Rosetta، Razorfish و Progressive Insurance کار کرد و تیم‌های رسانه‌ای پولی، ،ب درآمد و مالکیت را در سراسر مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مالی و بخش‌های ،ده‌فروشی رهبری کرد. او توسط Direct Marketing News به ،وان “40 زیر 40” انتخاب شد، داور جوایز AMA Reggie بوده و در فوربس و بسیاری از نشریات دیگر به ،وان کارشناس موضوع منتشر شده است.


منبع: https://searchengineland.com/ppc-efficiency-vs-volume-tips-incremental-conversions-391826

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است