3 ابزار SEO برای ساختن برای مشتریان خود در Looker Studio

جدید در زمین موتورهای جستجو

سال‌هاست که سئوکاران سعی کرده‌اند ردیاب‌های داشبورد بسازند تا به بهبود سلامت سایت در طول زمان کمک کنند.

بهترین راه برای جلب اعتماد مشتریان و ذینفعان از طریق شفافیت است. به جای طفره رفتن از داده ها در اطراف لینک بیلدینگ، کلیدها را تحویل دهید و به آن ها اجازه دهید داده ها را برای خود کاوش کنند.

اگر با میلیون ها کلمه کلیدی کار می کنید، از Google Sheets مانند این مثال استفاده نکنید. توصیه می کنم از BigQuery برای مدیریت کلمات کلیدی خود استفاده کنید.

با ایجاد ابزار برای مشتریان، آنها را قادر می‌سازید تا تحقیقات واقعی لازم برای انجام سئو را انجام دهند و در عین حال تعمیر و نگهداری و راهنمایی بسیار مورد نیاز را که با تجربه همراه است، ارائه می‌دهند.

فهرست کشویی قصد کلمه کلیدی می تواند به شما کمک کند تا با هدف هر کلمه کلیدی در قیف جستجو فیلتر کنید. خیلی ساده، درست است؟

این مقاله ال،ای داشبورد رایگ، را نشان می دهد که می تو،د با مشتریان خود استفاده کنید.

نحوه تغییر نام تجاری

با این حال، استودیو Looker می تواند یک ابزار تجزیه و تحلیل قدرتمند برای سایت های بزرگتر با ده ها هزار یا میلیون ها کلمه کلیدی باشد.

اما این سوال پیش می‌آید که چرا این همه مشکل برای مشتریان و سایر ذینفعان وجود دارد؟

درباره نویسنده

جان مک آلپین

Screaming Frog راهنمای مفیدی در مورد راه اندازی این ابزار Looker Studio منتشر کرده است. آنچه آنها شما را از طریق آن راهنمایی خواهند کرد شامل موارد زیر است:

  • تنظیم یک ،یدن برنامه ریزی شده
  • پیکربندی صادرات به برگه Google
  • اتصال آن Google Sheet به داشبورد Looker Studio

کادر جستجوی سفارشی یکی از ویژگی های بسیار ساده اما قدرتمند این ابزار است. نه تنها می تواند به سرعت به شما کمک کند تا جستجوی خود را برای شناسایی فرصت های کلمات کلیدی محدود کنید، بلکه می تواند از قدرت regex برای سفارشی ، جستجوی خود نیز استفاده کند.

کشویی قصد

ما در حال ایجاد تابعی هستیم که فقط برای نمایش پرس و جوهای طول، که با یک کلمه سوال در فرمول بالا شروع می شود، نمایش دهد. این فرمول متکی بر regex، با دو نماد بسیار مهم است:

  • حلقه دور (^) یک تابع regex است که در اصل به م،ای “اگر کلمه کلیدی با این شروع می شود.”
  • نماد لوله (|). تابع regex دیگری است که به م،ای “یا” است.

در اینجا منبع داده اصلی است برای داشبورد که می تو،د به ،وان مثال استفاده کنید. تمام داده ها از Semrush است.

مرحله دوم: داشبورد را کپی کنید

جان مک آلپین استراتژی SEO را برای بازاریابی دیجیتال کاردینال، یک آژانس SEO آتلانتا که بر خدمات رس، به شرکت های مراقبت های بهداشتی سازم، در سراسر ایالات متحده متمرکز است. مک آلپین که در حال حاضر در ک،ادو اسپرینگز واقع شده است، عمیقاً در جامعه سئو محلی و ملی درگیر است و پیشینه قوی در سئو فنی، توسعه وب و استراتژی بازاریابی دیجیتال دارد. مک آلپین همچنین خدمات توسعه وب آزاد را برای سایت های میزبان وردپرس ارائه می دهد.


منبع: https://searchengineland.com/looker-studio-build-seo-tools-382637

اولین گام شامل وارد ، تحقیقات کلمات کلیدی خود در یک برگه Google است. برای استفاده از الگوی رایگ، که من ایجاد کردم، باید ابعاد و معیارهای زیر را در Google Sheet خود وارد کنید:

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، ممکن است بخواهید مارک و آرم داشبورد خود را به روز کنید. این روند نمی تواند آسان تر باشد.

اینجاست که ابزار Looker Studio گوگل وارد عمل می شود.

این مشتریان می توانند یک نعمت باشند اما می توانند خطرناک نیز باشند. جنبه چالش برانگیز مدیریت مشتری، یافتن تعادل بین توانمندسازی آنها برای به دست آوردن داده هایی است که می خواهند بدون اینکه احساس کنند به شما نیاز ندارند.

این ابزار دارای بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد است که می تواند برای کمک به هدایت استراتژی سئو در صفحه شما استفاده شود. بسته به استراتژی شما، این ویژگی ها را می توان برای نمایش انواع مختلف داده ها و دسته بندی ها سفارشی کرد.

دکمه های بولی

سه دکمه در این ابزار بر اساس فرمول های بولی سفارشی هستند، به این م،ی که آنها بر روی عبارات درست/نادرست کار می کنند. بیایید نگاهی به یکی از آنها بیندازیم.

این قیف به تجسم قیف جستجوی واقعی بر اساس قصد کمک می کند. هنگام اعمال فیلترهای دیگر در این ابزار، قیف و معیارهای بالا به طور خودکار با هدف به روز می شوند.

با استفاده از این فرمول، می تو،د هر تعداد از انواع مختلف چک با، ایجاد کنید. برای کمک به نمایش کلمات کلیدی در آن دسته ها برای چک با، SEO و PPC، چند کلمه کلیدی را اضافه کردم که با لوله (|) از هم جدا شده اند.

خوب، این فیلتر را می توان به راحتی با هر بعد در استودیو Looker تعویض کرد. بنابراین اگر می‌خواهید آن را با سایر دسته‌های کلیدواژه تعویض کنید، این فیلتر می‌تواند بهترین فیلتر برای شما باشد.

قیف

خوشبختانه، دوستان ما در Screaming Frog بالا،ه کیس داشبورد فنی عالی SEO را ش،تند. بهترین ،مت؟ قالب رایگان است. می تو،د آن را ببینید اینجا.

نحوه کپی ، داشبورد

برای کپی ، داشبورد:

  1. روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید
  2. کپی ، را انتخاب کنید
  3. منبع داده خود را انتخاب کنید (نگران نباشید، می تو،د بعداً به روز رس، کنید)

نحوه راه اندازی ابزار ردیاب فنی سئو

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و ،وماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


سرزمین موتور جستجو را به فید Google News خود اضافه کنید. اخبار گوگل


Looker Studio معمولاً برای گزارش‌های عمومی استفاده می‌شود. زیبایی واقعی Looker Studio این است که می توان از آن برای کارهای بسیار بیشتری استفاده کرد.

ردیابی تلاش های فنی سئو ممکن است به سختی قابل مشاهده باشد. مطمئناً، می‌تو،د آن را در یک صفحه‌گسترده ردیابی کنید، اما مشتری پسند نیست.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


2. تحقیق کلمات کلیدی

در اینجا یک پیوند به قالب رایگان است.

روی لوگوی خود کلیک راست کنید، منویی ظاهر می شود. نزدیک پایین، «Extract theme from image» را انتخاب کنید. سپس با سه گزینه طرح رنگ مختلف روبرو خواهید شد. هر کدام را که احساس می کنید نشان دهنده برند شما است را انتخاب کنید.

شما می تو،د آموزش کامل را پیدا کنید اینجا.


همانطور که در داشبورد قبلی یاد گرفتیم، می‌خواهید از این داشبورد کپی کنید و منبع داده‌تان را، چه Google Sheets یا BigQuery، متصل کنید.

ویژگی های مهم این ابزار Looker Studio

با وجود طیف گسترده ای از مشتریان، شما موظف هستید که گاه به گاه به بازاریاب DIY برخورد کنید. این بازاریابان ترجیح می دهند به جای اینکه برای هر سوال کوچکی به شما تکیه کنند، به آنها بیاموزید که چگونه خودکفا باشند.

لینک بیلدینگ یکی از پرتنش ترین موضوعاتی است که سئوکاران دوست دارند با مشتریان از آن اجتناب کنند. به دست آوردن پیوندها چالش برانگیز است و اغلب سخت ترین چیز برای کنترل است.

این به طور خودکار بیشتر رنگ ها را تغییر می دهد و شما را به خط پایان طراحی در ابزار Looker Studio خود می رساند. با این حال، ممکن است هنوز چند نمودار یا متن وجود داشته باشد که باید به‌روزرس، کنید.

1. حسابرسی فنی سئو

این یکی از ساده‌ترین ابزارهای Looker Studio است که می‌تو،م ایجاد کنیم. شما می‌تو،د هر تعداد ابعاد و معیارهایی را برای نشان دادن نظر خود جفت کنید.

اینجاست پیوند به داشبورد.

مرحله اول: تنظیم داده های منبع خود

یکی از چالش برانگیزترین بخش های سئو، خود کار نیست، بلکه ارتباط ارزش است. بنابراین، از این پس، به راه‌های خلاقانه جدیدی برای نشان دادن ارزش به مشتریان خود فکر کنید، حتی اگر این کار فقط ساخت یک ابزار ساده در استودیو Looker است.


Looker Studio یکی از سریع‌ترین ابزارهای گزارش‌دهی برای ایستادن است در حالی که هنوز دارای برخی ویژگی‌های قوی است. این واقعیت که آن نیز رایگان است، آن را به یک پلتفرم انتخاب آسان تبدیل می کند.

می‌تو،د برگه Google را که این ابزار را تغذیه می‌کند، مشاهده کنید اینجا.

نتیجه

Google Sheet پشتیبان مورد استفاده من یک گزارش تحلیلی ساده بک لینک از SEMrush است. با این حال، می تو،د از ردیاب لینک سازی خود برای تغذیه گزارش استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که تاریخ دریافت را برای محدوده تاریخ اضافه کرده اید.

این ابزارها به ایجاد حس بهتری از شفافیت کمک می کند که می تواند به بهبود اعتماد کمک کند. بنابراین، مشارکت بهتری بین شما و سهامداران خود ایجاد کنید.

ارائه تحقیقات کلیدواژه اشکال مختلفی دارد. قابل تشخیص ترین صفحه گسترده ساده است. برخی از افراد برای هر صفحه یا موضوع نقشه کلمات کلیدی ایجاد می کنند، در حالی که برخی دیگر با مشتریان کوچکتر فهرست کوتاهی از کلمات کلیدی دارند.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است