10 بهترین ابزار جستجوگر بک لینک برای تجزیه و تحلیل سئو


این راهنما شامل لیستی از بهترین چک کننده های بک لینک برای سئو است.

در زیر، بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک را پیدا خواهید کرد که می تو،د از آنها برای بررسی پروفایل پیوند هر وب سایتی استفاده کنید. توصیه‌های موجود در این صفحه شامل گزینه‌های مختلفی هستند که به شما کمک می‌کنند بهترین تحلیلگر بک لینک را برای نیازها و بودجه بهینه‌سازی موتور جستجوی خارج از سایت خود پیدا کنید، از جمله ابزارهای رایگان و پولی برای سئو.

افشا: این صفحه شامل پیوندهای وابسته برای تعدادی از ابزارهای جستجوگر بک لینک است. وقتی اشتراک پولی ،یداری می‌کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنم.

بهترین ابزارهای جستجوگر بک لینک برای تجزیه و تحلیل سئو

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بهترین ابزارهای جستجوگر بک لینک برای سئو

1. جستجوگر بک لینک رتبه بندی SE

رتبه بندی SE یکی از بهترین چک های بک لینک را با مقرون به صرفه ترین قیمت دارد. در واقع، بسیاری از استراتژیست‌های سئو از Ahrefs به رتبه‌بندی SE تغییر می‌دهند (که در ادامه ذکر شد) زیرا داده‌های بک لینک برای تجزیه و تحلیل بهینه‌سازی موتور جستجوی خارج از صفحه برای ،ری از اشتراک ماهانه بسیار خوب است.

خوانندگان SEO Chatter می توانند رتبه بندی SE را به مدت 30 روز با استفاده از پیوند بالا امتحان کنند تا تمام قابلیت های آن را بررسی کنند. همچنین می‌تو،د بیش از 35 ابزار تجزیه و تحلیل سئو دیگر را آزمایش کنید، از جمله تحقیق کلمات کلیدی، ممیزی سایت، ردیابی رتبه، بهینه‌ساز محتوا، برنامه‌ریز بازاریابی و موارد دیگر.

ویژگی های برتر تحلیلگر بک لینک رتبه بندی SE عبارتند از:

 • امتیاز Domain Trust
 • امتیاز اعتماد صفحه
 • متن لنگر
 • پیوندهای Dofollow در مقابل nofollow
 • اولین تاریخ دیده شده و آ،ین تاریخ دیده شده
 • تعداد دامنه ها، IP ها و زیرشبکه ها

برنامه های رتبه بندی SE کاملاً قابل تنظیم هستند تا نیازها و بودجه شما را برآورده کنند. برای مثال، Essential Plan با 250 چک رتبه کلیدواژه هفتگی حدود 29 دلار در ماه شروع می شود. می تو،د دفعات بررسی ها را به روزانه یا هر 3 روز یکبار افزایش دهید و همچنین تعداد کلمات کلیدی را برای ردیابی افزایش دهید تا هزینه ماهانه بالاتری داشته باشید.

2. ابزار تحلیل بک لینک Ahrefs

اهرفس یکی از محبوب ترین ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک در بازار است، و ویژگی Link Explorer به شدت توسط SEO ها و آژانس های حرفه ای برای به دست آوردن بینش های مهم برای لینک سازی استراتژیک استفاده می شود.

Ahrefs بیش از 10 میلیارد صفحه فهرست شده در پایگاه داده خود دارد و هر 24 ساعت 30 میلیون صفحه جدید را می ،ند. این نرم افزار همچنین دارای ویژگی های برتر دیگری مانند Keyword Explorer، Site Auditor، Rank Tracker و Content Explorer است تا به شما در تحقیق و بهینه سازی وب سایت خود برای دستیابی به رتبه های بالاتر و ترافیک ارگ،ک از موتورهای جستجو مانند Google، Ya،o و Bing کمک کند.

قیمت گذاری از 99 دلار در ماه برای 2500 ردیف بک لینک در هر گزارش و 500000 ردیف صادرات در ماه شروع می شود. اگر بدون ارتقای طرح خود از این محدودیت‌ها فراتر بروید، داده‌های اضافی که تجزیه و تحلیل می‌کنید به‌طور خودکار بر اساس پرداخت هزینه دریافت می‌شوند.

3. Mangools LinkMiner

LinkMiner توسط Mangools یکی دیگر از گزینه های برتر برای ابزار جستجوگر بک لینک است. با استفاده از آن پیوند می تو،د آن را بدون هیچ هزینه ای به مدت 10 روز بدون نیاز به کارت اعتباری امتحان کنید.

LinkMiner قیمتی مشابه رتبه بندی SE دارد (در صورت پرداخت سالانه 29.90 دلار در ماه) اما تنها با 4 ابزار تجزیه و تحلیل SEO اضافی برای تحقیق کلمات کلیدی، ردیابی رتبه، تجزیه و تحلیل SERP و پروفایل سایت همراه است. با این حال، هنوز هم یک نرم افزار عالی برای بررسی بک لینک است و یکی از کاربرپسندترین رابط های این صنعت را دارد.

مفیدترین جنبه LinkMiner هنگام تجزیه و تحلیل بک لینک ها، ویژگی پیش نمایش وب سایت است. هنگامی که روی یک بک لینک در ج، داده ها کلیک می کنید، یک صفحه پیش نمایش از صفحه پیوند دهنده ظاهر می شود و شما را مستقیماً به مک، می برد که بک لینک در صفحه ظاهر می شود. این به شما امکان می دهد نحوه استفاده از پیوند را با زمینه اطراف بررسی کنید.

در مورد معیارهای بک لینک که می تو،د بررسی کنید، LinkMiner متن لنگر، امتیاز قدرت پیوند، جریان نقل قول، جریان اعتماد، تعداد دامنه های ارجاع دهنده، تعداد IP های ارجاع دهنده را نمایش می دهد و اجازه می دهد تا بر اساس لینک های جدید در مقابل لینک های از دست رفته، لینک های dofollow در مقابل لینک های nofollow فیلتر شوند. ، و بیشتر.

4. SEO SpyGl، Backlink Analyzer

بعدی در این لیست از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک است SEO SpyGl، توسط SEO Powersuite. این نرم افزار قدرتمند به شما این امکان را می دهد که تحقیقات جامع بک لینک را تا 1100 بک لینک انجام دهید و 2 سایت را برای مقایسه دامنه بدون هزینه اضافه کنید. برنامه های پولی حدود 99 دلار در سال برای حذف محدودیت های بررسی بک لینک شروع می شود.

SEO SpyGl، علاوه بر نمایش معیارهای رایج بک لینک مانند تعداد دامنه های ارجاع دهنده، کل بک لینک، متن لنگر، امتیازات اعتبار و غیره، دو ویژگی مهم دیگر را نیز ارائه می دهد:

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید
 • مشاهده تعداد دقیق بازدیدهایی که یک بک لینک خاص به ارمغان می آورد
 • به روز رس، ریسک پنالتی با یک کلیک که درصد خطری که وب سایت شما برای جریمه الگوریتم رتبه بندی بر اساس کیفیت لینک های دریافتی دارد را به شما نشان می دهد.

چیزی که این جستجوگر بک لینک را از دیگر توصیه‌های این صفحه متمایز می‌کند این است که نرم‌افزار قابل دانلود آن است که به جای ورود به وب‌سایت و استفاده از ابزار در فضای ابری، در رایانه شخصی خود از آن استفاده می‌کنید.

5. کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل یکی دیگر از بهترین ابزارهای جستجوگر بک لینک است که هر صاحب وب سایت می تواند از آن برای تجزیه و تحلیل لینک خارج از سایت استفاده کند. به‌علاوه، دقیق‌ترین داده‌ها را دارد که ،نده موتور جستجو چه پیوندهای ورودی را برای وب‌سایت شما فهرست می‌کند و برای رتبه‌بندی شما مهم می‌داند.

می‌تو،د به گزارش پیوندها بروید و صفحه‌های لینک شده برتر یا سایت‌های پیوند دهنده برتر را انتخاب کنید تا بینش خاصی در مورد جایی که بک لینک‌ها به وب‌سایت شما وارد می‌شوند و سایت‌هایی که این لینک‌های ورودی را ارسال می‌کنند، به دست آورید.

تنها اشکالات این تحلیلگر بک لینک این است که نمی تو،د بک لینک ها را برای دامنه هایی که کنترل نمی کنید بررسی کنید و مانند سایر ابزارهای ممیزی بک لینک لیست شده در این راهنمای بررسی، تک تک لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند را گزارش نمی کند. با این حال، هر صاحب وب سایت جدی باید سایت های خود را به کنسول جستجوی گوگل متصل کند، زیرا این کار رایگان است و هر ساله ویژگی های جدیدی اضافه می شود که آن را برای SEO خارج از صفحه مفیدتر می کند.

6. Moz Link Explorer

Moz خود را به ،وان بهترین جستجوگر بک لینک جهان با بیش از 40 تریلیون لینک در پایگاه داده خود معرفی می کند. این یکی از برترین نرم افزارهایی است که توسط کارشناسان سئو و سئو استفاده می شود ابزار Link Explorer در ممیزی های بک لینک که امتیازهای مهمی از اعتبار صفحه و Domain Aut،rity را نشان می دهد که با میزان خوبی که یک وب سایت و صفحه فردی آن می تواند در SERP ها رتبه بندی کند مرتبط است.

یک نکته را باید در نظر داشت؛ با این حال، این است که Moz در درجه اول یک ابزار پروفایل بک لینک است. این دارای قابلیت تحقیق کلمات کلیدی و ردیابی رتبه است، اما ا،ر متخصصان سئو برای دسترسی به دقیق ترین داده های پیوند در جهان، اشتراک Moz Pro را ،یداری می کنند.

طرح استاندارد از 99 دلار در ماه با 5000 پرس و جو بک لینک و 10000 ردیف بک لینک در هر پرس و جو در هر ماه شروع می شود. پلن بعدی برنامه متوسط ​​است که این محدودیت ها را به 20000 پرس و جو بک لینک با 40000 ردیف در هر پرس و جو بک لینک در ماه افزایش می دهد.

7. Semrush Backlink Analytics

اگر به دنبال ،ید یکی از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک در بازار هستید که با هر برنامه تحقیقاتی سئو دیگری که برای بازاریابی دیجیتال به آن نیاز دارید نیز ارائه می شود، Semrush بهترین انتخاب شما خواهد بود.

گزارش Semrush Backlink Analytics جایی است که شما شروع به ارزیابی سریع و مقایسه عمیق پروفایل های بک لینک با استفاده از یکی از به روزترین چک کننده های بک لینک در صنعت خواهید کرد. همچنین شامل تمام معیارهای بک لینک کلیدی است که برای تجزیه و تحلیل دقیق نیاز دارید. توجه: می تو،د با استفاده از لینک بالا با ثبت نام در یک حساب کاربری جدید، Semrush را به صورت رایگان امتحان کنید و 10 درخواست رایگان دریافت کنید.

اکنون، Semrush با بیش از 40 ابزار دیجیتال مارکتینگ دیگر برای سئو، تبلیغات پولی و بازاریابی رسانه های اجتماعی ارائه می شود. ویژگی های برتر برای استفاده ما شامل تجزیه و تحلیل شکاف بک لینک، جستجوگر سئوی درون صفحه، دستیار نوشتن محتوا، تحقیق کلمات کلیدی، ردیابی رتبه و مدیریت لیست سئو محلی است. نرخ پایه برای همه اینها 119.95 دلار در ماه است.

8. Ubersuggest Backlink Analyzer

اگر اشتراک ماهانه را دوست ندارید، Ubersuggest ممکن است بهترین تحلیلگر بک لینک برای شما باشد. معاملات مادام العمر برای افراد (290 دلار)، مشاغل کوچک (490 دلار) و سازمان های سطح سازم، (990 دلار) ارائه می دهد. آن را با هزینه های اشتراک ماهانه مقایسه کنید که از 29 دلار در ماه شروع می شود و تا 99 دلار در ماه می رسد.

با توجه به قیمت، Ubersuggest یک رقیب قوی برای بقیه ابزارهای حسابرسی بک لینک در این لیست است که همراه با سایر نرم افزارهای سئو ارائه می شود. با Ubersuggest می تو،د تحقیقات گسترده ای برای کلمات کلیدی انجام دهید، رتبه بندی های ارگ،ک را ردیابی کنید، ممیزی وب سایت را انجام دهید، ترافیک را ،ن بزنید و موارد دیگر.

در مورد تحلیلگر بک لینک، Ubersuggest این معیارهای کلیدی را ارائه می دهد:

 • امتیاز دامنه
 • امتیاز صفحه
 • تعداد کل بک لینک ها
 • تعداد دامنه های ارجاع دهنده
 • حجم ترافیک ارگ،ک
 • صفحه منبع
 • متن لنگر
 • نوع پیوند
 • اولین تاریخ دیده شده
 • آ،ین تاریخ حضور
 • فیلتر ، لینک Dofollow در مقابل nofollow

9. Majestic Backlink Checker

با شکوه ابزار بررسی بک لینک را در سال 2008 راه اندازی کرد و به دلیل توسعه امتیازات اختصاصی Trust Flow (TF) و Citation Flow (CF) که به معیاری برای متخصصان سئو در سراسر جهان تبدیل شده اند، نامی قوی برای خود در صنعت سئو ایجاد کرده است.

در واقع، بسیاری دیگر از برنامه های تحلیل بک لینک داده های TF و CF را از API Majestic برای استفاده در ابزارهای خود منبع می کنند. معیارهای قدرت پیوند مانند Citation Flow و Trust Flow تلاش می‌کنند تا قدرت PageRank یک صفحه وب را بر اساس تعداد و کیفیت لینک‌هایی که به صفحات دیگر در اینترنت می‌روند یا از آن‌ها می‌آیند، اندازه‌گیری کنند.

اگر تمام چیزی که به دنبال آن هستید یک ابزار خوب برای ممیزی بک لینک بدون هیچ ویژگی دیگر تجزیه و تحلیل سئو است، پس Majestic یک انتخاب عالی است. طرح Lite از 49 دلار در ماه شروع می شود و می تو،د با ثبت یک حساب جدید، این چک کننده در سطح متخصص را بدون هیچ هزینه ای امتحان کنید.

10. ابزار م،تور بک لینک ها

توصیه نهایی من برای یک ابزار بررسی بک لینک این است نظارت بر بک لینک ها، که جایگزین خوبی برای Majestic و Moz است اگر می خواهید با هزینه بسیار کمتر به معیارهای کلیدی از پایگاه داده آنها دسترسی داشته باشید.

م،تور بک لینک‌ها رتبه‌بندی‌های Trust Flow و Citation Flow Majestic و همچنین امتیاز Spam Moz را نشان می‌دهد. این به شما امکان می دهد بدون نیاز به سرمایه گذاری در دو ابزار مجزا، بک لینک های خوب و بد را برای وب سایت خود و رقابت برای ایجاد یک استراتژی ساخت لینک موثرتر پیدا کنید.

با استفاده از این جستجوگر، می‌تو،د کلمات کلیدی و استراتژی‌های بک لینک رقبای خود را مهندسی مع، کنید تا بفهمید چه چیزی برای رتبه‌بندی آنها در گوگل بهتر است. سپس، می‌تو،د همان تاکتیک‌های لینک‌سازی را برای نتایج سریع‌تر در سایت خود اعمال کنید.

در مورد قیمت، سه راه برای تنظیم اشتراک خود برای صرفه جویی در هزینه در طرح بک لینک م،تور وجود دارد:

 • پرداخت سالانه در مقابل ماهانه
 • ردیابی رقبا را انتخاب کنید یا نه
 • تعداد دامنه هایی را که می خواهید مدیریت کنید سفارشی کنید

برای مثال، S،er Plan شامل این ویژگی‌ها است:

 • 1 دامنه نظارت شده
 • 2500 کل بک لینک گزارش شده است
 • 2000 ردیف بک لینک روزانه
 • 50 کلمه کلیدی ردیابی شده
 • 20 دلار در ماه؛ با 5 دلار بیشتر می تو،د 2 دامنه رقیب را ردیابی کنید

درباره بک لینک ها بیشتر بد،د

لینک های زیر بیشتر در مورد بک لینک ها و نحوه استفاده صحیح از آنها برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه ابزارهای جستجوگر بک لینک برای تجزیه و تحلیل سئو

امیدوارم از این راهنما در مورد بهترین چک کننده های بک لینک برای سئو لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، بسیاری از ابزارهای برتر تجزیه و تحلیل بک لینک وجود دارد که می تو،د از بین آنها یکی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد پروفایل پیوند را برای هر وب سایتی بررسی کنید تا داده های ارزشمند بهینه سازی خارج از صفحه موتورهای جستجو را بدست آورید. به راحتی می تو،د یکی از این توصیه های برتر را امتحان کنید یا همه آنها را آزمایش کنید تا بفهمید کدام ابزار جستجوگر بک لینک برای نیازهای شما بهترین کار را دارد.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 شیفته سئو شده است. هدف استفان این است که بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو را به اشتراک بگذارد تا بتو،د ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.
منبع: https://seochatter.com/best-backlink-checker-tools-for-seo-،ysis/

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است