گوگل می گوید هیچ مزیتی برای سئو برای رندر دینامیک یا رندر سمت سرور وجود ندارد

متن کامل سخنان او در اینجا آمده است:

هیچ امتیازی برای رتبه بندی سئو برای پیاده سازی آن به روشی وجود ندارد – آنها فقط راه های متفاوتی برای نمایه سازی محتوا هستند (همانطور که رندر سمت مشتری است). تفاوت‌های بین رندر پویا و رندر سمت سرور از POV من بیشتر از نظر راه‌اندازی و نگهداری زیرساخت عملی است (بسته به اینکه چگونه کارها را تنظیم کرده‌اید، می‌تواند بر سرعت نیز تأثیر بگذارد). عجله ای برای کنار گذاشتن رندر پویا وجود ندارد، این رندر پشتیب، نمی شود یا مشکلاتی از طرف Google ایجاد نمی کند. تغییر در طول زمان فقط این است که امروزه، اگر یک سایت مبتنی بر JS دارید، گزینه های بهتری (یا CSR خوب یا SSR) در دسترس هستند، بنابراین انجام کارها به صورت پویا بر اساس عامل کاربر اغلب کارآمدترین رویکرد نیست.

اگر اکنون رندر پویا انجام می دهید، خوب است که به گزینه ها نگاه کنید و مزایا و معایب را برای خود بنویسید. تصور می کنم ا،ر آنها برای یک تیم مهندسی متقاعد کننده نیستند. با این حال، اگر قصد دارید سایت را بازسازی کنید، به آنها اطلاع دهید که نیازی به صرف زمان زیادی برای ارائه پویا محتوا ندارند. در عین حال، بد،د که باید مراقب چه چیزی باشید :-). اینجاست که دانستن برخی از JS به ،وان یک SEO واقعاً سودمند است – شما نیازی به کدنویسی ندارید، اما JS بخشی از تمام وب سایت های مدرن است و این به شما بستگی دارد که بتو،د بفهمید که آیا مشکلاتی در نحوه انجام آن وجود دارد یا خیر. اجرا شده است.

بنابراین بله، اگر همه اینها را امروز پیاده‌سازی کرده‌اید، در طراحی مجدد بعدی خود، بدون رندر پویا پیش بروید. اگر منابع لازم برای تغییر آن را دارید، ممکن است انجام آن منطقی باشد. در غیر این صورت، آن را به صف اضافه کنید و تا زم، که می تو،د این کار را انجام دهید.

جان مو، از گوگل به سوالی در این زمینه پاسخ داد Reddit جایی که شخص پرسید: “،ی از مطالعه موردی که در مورد تغییر از رندر پویا به رندر سمت سرور می‌داند؟” اضافه ، “این یک آسانسور سنگین خواهد بود که قبلاً ،اب شده است، بنابراین امیدوارم داده های خوبی پیدا کنم.”

جان فوراً پاسخ داد و گفت: “هیچ پاداشی برای رتبه بندی SEO برای اجرای این یا آن صورت وجود ندارد.” او افزود: “آنها فقط راه های متفاوتی برای نمایه سازی محتوا هستند (همانطور که رندر سمت مشتری است).”

بحث انجمن در Reddit.


منبع: https://www.seroundtable.com/google-seo-dynamic-rendering-or-server-side-rendering-33947.html

اخیراً گوگل به شدت توصیه کرده است که از رندر پویا به ،وان راه حلی برای سایت های جاوا اسکریپت در آینده استفاده نکنید، گوگل اسناد کمکی خود را به روز کرد تا قویاً بگوید از آن استفاده نکنید. اما این بدان م،ا نیست که امروزه استفاده از رندر پویا در مقایسه با رندر سمت سرور به رتبه شما آسیب می رساند.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است