گوگل درباره بخش اصلی و جاوا اسکریپت بیشتر توضیح می دهد


سر گوگل

هفته گذشته ما در مورد نظر جان مو، از گوگل در مورد بخش head HTML خود و اینکه چرا باید آن را تمیز نگه دارید گزارش دادیم. جان، در روز جمعه، ارسال شده است ماستودون موضوعی که بیشتر در مورد بخش head و نحوه تعامل موتورهای جستجو با آن توضیح می دهد، به خصوص اگر جاوا اسکریپت زیادی در آن وجود داشته باشد.

اینم مطالبی از تاپیک:

سئو در ذهن شما در مقابل جاوااسکریپت زیاد است؟

این گهگاه مطرح می شود، فکر کردم یک بار مفصل تر صحبت کنم (جدید نیست). موتورهای جستجو (من واقعاً گوگل، YMMV را می شناسم) صفحات HTML را رندر می کنند و برخی تنظیمات وجود دارد که باید در سر صفحه پیدا شوند تا معتبر باشند. اگر به این تنظیمات اهمیت می دهید، آن را انجام ندهید

شکننده است و در حالت ایده آل آن تنظیمات را به بالای سر منتقل کنید.

تنظیمات سئوی مورد نظر من متا تگ ربات و ،صر پیوند متعارف است، اما متا تگ ،وان و توضیحات نیز وجود دارد که برخی افراد آن را مهم می دانند. این فقط در مورد SEO نیست – احتمالاً همچنین می خواهید مطمئن شوید مواردی مانند تعریف مجموعه کاراکترها، viewport و CSP معتبر هستند.

“البته سرم خوب است” – گاهی اوقات به اندازه علامت گذاری به وضوح ش،ته واضح نیست. هد خود بسته می شود، بنابراین هر ،صر HTML که در آن معتبر نیست

باعث می شود بقیه به ،وان بخشی از بدن در نظر گرفته شوند. این می تواند یک تصویر سرگردان باشد که در جایی اشتباه به پایان می رسد، می تواند یک آی فریم باشد که یک اسکریپت در حین رندر به بالای سر تزریق می کند. اگر DOM یک صفحه را در مرورگر خود بررسی کنید، این قابل مشاهده است.

مرورگرها گاهی اوقات مفید هستند و سعی می‌کنند منظور شما را تفسیر کنند، اگر نمی‌خواهید صفحه‌ای ایند، شود یا یک URL متفاوت به ،وان متعارف می‌خواهید، احتمالاً نمی‌خواهید موتورهای جستجو حدس بزنند. (سئو تا حد زیادی در مورد عدم حدس زدن موتورهای جستجو است.)

به طور خلاصه، اگر به تنظیمات سئو اهمیت می دهید، از شکننده شدن سر خودداری کنید، آنها را به بالای سر منتقل کنید (5k خط JS بالای آنها قرار ندهید)، و هر از گاهی DOM رندر شده را در مرورگر خود چک کنید. به زمان

لازم نیست آن را به داخل بدن منتقل کنید (که می تواند مشکلات دیگری ایجاد کند)، من آن را به زیر ،اصر حیاتی که باید در سر کشف کرده باشید منتقل می کنم.

– جان مو، بیشتر اینجا نیست 🐀 (@JohnMu) 13 ژانویه 2023

این انتهای سر نخ اوست – فهمیدی؟

بحث انجمن در ماستودون.
منبع: https://www.seroundtable.com/google-head-section-javascript-34740.html

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است