گوگل به اتهام سرقت محتوا و داده ها برای آموزش محصولات هوش مصنوعی شکایت کرد

چه ،ی از گوگل شکایت می کند؟ هشت شاکی هستند که ناشناس مانده اند و فقط با حروف اول شناخته می شوند.

گوگل متهم به استفاده غیرقانونی از محتوای دارای حق چاپ و سرقت اطلاعات شخصی میلیون ها آمریکایی برای آموزش محصولات هوش مصنوعی خود است.

مدعیان چه گفته اند؟ رایان کلار،ون، شریک مدیر موسسه حقوقی کلار،ون، بی،ه ای صادر کرد:

  • «گوگل این داده‌ها را سال‌ها به‌طور مخفیانه و بدون اطلاع‌رس، به ،ی و حتی کمتر با رضایت ،ی جمع‌آوری کرد.
  • گوگل نه مالک اینترنت است، نه مالک آثار خلاقانه ما است، نه به بیان شخصیت ما، تصاویر خانواده و فرزندانمان، یا هر چیز دیگری صرفاً به این دلیل که آن را به صورت آنلاین به اشتراک می گذاریم.

چرا ما اهمیت می دهیم. بازاریابان به طور گسترده تشویق می شوند تا از هوش مصنوعی استفاده کنند و فناوری هایی مانند ChatGPT و Bard را در استراتژی های خود پیاده کنند. با این حال، اگر محصولات هوش مصنوعی با استفاده از محتوا و داده‌هایی که به‌طور غیرقانونی گرفته شده‌اند، توسعه می‌یابند، این می‌تواند مشکل‌ساز باشد، زیرا خطر مشکلات احتمالی حق نسخه‌برداری را به دنبال دارد.

تیم جیوردانو، وکیلی که از طرف شاکیان در موسسه حقوقی کلار،ون کار می کند، گفت: CNN:

  • «گوگل باید درک کند که «در دسترس عموم» هرگز به م،ای استفاده رایگان برای هر هدفی نبوده است.
  • “اطلاعات شخصی و داده های ما دارایی ما هستند و با ارزش هستند و هیچ ، حق ندارد فقط آنها را بگیرد و برای هر هدفی از آنها استفاده کند.”

اگر گوگل به دلیل نقض قو،ن فدرال حریم خصوصی و حمایت از مصرف کننده مجرم شناخته شود، می تواند حداقل 5 میلیارد دلار خسارت بدهکار باشد.

یکی از مدعیان، که به ،وان نویسنده ای پرفروش از تگزاس توصیف می شود، به طور خاص گوگل را به کپی برداری از کتابی که به طور کامل برای آموزش بارد نوشته بود، متهم کرد.

این شکایت توسط موسسه حقوقی کلار،ون علیه گوگل، شرکت مادر آن آلفابت و همچنین شرکت زیرمجموعه هوش مصنوعی گوگل DeepMind تنظیم شده است. اگر موسسه حقوقی کلار،ون آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که این همان شرکتی است که ماه گذشته شکایت مشابهی را علیه OpenAI تنظیم کرد.

گوگل چه گفته است؟ گوگل این ادعاها را رد کرده و این شکایت را “بی اساس” توصیف کرده است. حلیمه دلین پرادو، مشاور عمومی گوگل در بی،ه ای گفت:

  • ما برای سال‌ها روشن بوده‌ایم که از داده‌های منابع عمومی – مانند اطلاعات منتشر شده در وب باز و مجموعه داده‌های عمومی – برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی در پشت سرویس‌هایی مانند Google Translate، مسئولانه و مطابق با اصول هوش مصنوعی خود استفاده می‌کنیم.»
  • “قانون آمریکا از استفاده از اطلاعات عمومی برای ایجاد استفاده های مفید جدید حمایت می کند و ما مشتاقانه منتظر رد این ادعاهای بی اساس هستیم.”

منبع: https://searchengineland.com/google-sued-content-data-ai-429334

مدعیان چه می خواهند؟ شاکیان از گوگل می خواهند که به کاربران خود این گزینه را بدهد تا از «جمع آوری داده های غیرقانونی» خودداری کنند. آنها همچنین از موتور جستجو می‌خواهند تا کاتالوگ داده‌های موجود خود را حذف کند – در غیر این صورت، آنها می‌گویند گوگل باید به صاحبان آن محتوا «غرامت منصفانه» بپردازد.


دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


گویا گوگل چه کرده است؟ مدعیان ادعا می کنند که گوگل دارای موارد زیر است:

  • دریافت غیرقانونی محتوای دیجیتالی ایجاد شده و به اشتراک گذاشته شده توسط میلیون ها آمریکایی.
  • از این دارایی خصوصی برای آموزش فناوری هوش مصنوعی خود، از جمله ربات چت آن، Bard، استفاده کرده است.
  • «تقریباً کل ردپای دیجیتال ما» از جمله «آثار خلاقانه و کپی‌نویس» برای توسعه کاتالوگ محصولات هوش مصنوعی آن به سرقت رفت.

هشت شاکی گوگل را متهم کرده‌اند که محتوای مختلفی را که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند، بدون اجازه دریافت کرده است، از ع،‌ها در وب‌سایت‌های دوستیابی گرفته تا لیست‌های پخش ذخیره‌شده در S،ify تا ویدیوهای آپلود شده در TikTok.

این اتهامات در یک طرح دعوی حقوقی دسته جمعی در سانفرانسیسکو در روز سه شنبه توسط هشت نفر مطرح شد که می گویند آنها به دنبال وکالت میلیون ها کاربر اینترنتی آسیب دیده هستند.