گوگل استفاده از Web Light را برای ارائه نسخه سبک تر صفحات شما متوقف می کند

فقط یک FYI، نور وب هیچ تاثیری بر رتبه بندی گوگل نداشت.

بحث انجمن در توییتر.
منبع: https://www.seroundtable.com/google-retires-web-light-34599.html

Web Light روشی بود که گوگل برای نشان دادن صفحات سریعتر و سبکتر به افرادی که روی کلاینتهای کند موبایل جستجو می ،د، نشان می داد. گوگل صفحات وب را در حال تبدیل به نسخه ای بهینه سازی شده برای مشتریان کند تبدیل کرد، به طوری که این صفحات سریعتر بارگیری می شوند و در عین حال داده ها ذخیره می شود. این فناوری همان چیزی است که گوگل آن را Web Light می نامد. گوگل گفت که صفحات Web Light ا،ر محتوای مربوطه را حفظ می کنند و پیوندی برای مشاهده صفحه اصلی در اختیار کاربران قرار می دهند. آزمایش‌های ما نشان می‌دهد که صفحات بهینه‌شده چهار برابر سریع‌تر از صفحه اصلی بارگیری می‌شوند و ۸۰٪ بایت کمتری استفاده می‌کنند. از آنجایی که این صفحات بسیار سریعتر بارگذاری می شوند، شاهد افزایش 50 درصدی ترافیک این صفحات نیز بودیم.

خوب، این در حال حاضر از بین رفته است. گوگل بازنشسته عامل کاربر Web Light، معروف به googleweblight و اسناد راهنما را در Web light حذف کرد. این هم یک اسکرین شات از آن سند:

جان مو، از گوگل گفت ماستودون“بسیار جالب است که ببینیم این نوع ویژگی‌ها غیرضروری می‌شوند. سایت‌ها بسیار بهتر شده‌اند (تا حد زیادی به لطف کار توسط صاحبان سایت، توسعه‌دهندگان، سئوکاران و غیره) و همچنین دسترسی به اینترنت. همیشه جا برای بهبود وجود دارد، و ارزش این را دارد که مراقب عقبگردها نیز باشیم.”

از سال 2015، گوگل صفحات وب با وزن کمتر و در نتیجه بارگذاری سریع‌تر را از طریق Web Light به برخی از دستگاه‌هایی که سرعت یا قابلیت بارگیری نسخه سنگین‌تر صفحه را ندارند، ارائه می‌کند. خوب، این کار اکنون انجام شده است. گوگل وب لایت را بازنشسته کرد.

گوگل این خبر را در 19 دسامبر منتشر کرد اینجا گفت: “مستندات Web Light را حذف کردیم و عامل کاربر Web Light را بازنشسته کردیم. ما Web Light را معرفی کردیم تا بتو،م صفحات سریعتر و سبک تر را برای افرادی که در دستگاه های سطح اولیه جستجو می کنند ارائه دهیم. در حالی که این ویژگی همانطور که در نظر گرفته شده بود کار کرده است و دسترسی وسیع تری به غنای وب، افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر، نیاز به چنین عملکردی را کاهش داده است.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است