گوگل آخرین سوئیچ نمایه سازی اولین موبایل خود را امروز انجام داده است، یک فرآیند شش ساله

همه سایت ها جابه جا نشدند. جان اضافه کرد که هنوز «تعدادی از سایت‌ها که واقعاً روی موبایل کار نمی‌کنند باقی مانده‌اند». او گفت که این سایت‌های باقی‌مانده «فقط با Googlebot رومیزی در آینده ،یده می‌شوند».

آ،ین دسته پست Johjn 1684756291 800x269

گوگل در اوایل مارس 2020، قبل از شروع تمام قفل‌ها در بیشتر نقاط جهان، آ،ین مهلت تمام سایت‌ها را برای تغییر به فهرست‌بندی موبایل اول سپتامبر 2020 اعلام کرد. در آن زمان، گوگل گفت: «برای ساده‌سازی، ما این کار را انجام خواهیم داد. از سپتامبر 2020 برای همه وب‌سایت‌ها به فهرست‌سازی موبایل اول روی بیاورید.» سپس در جولای 2020، گوگل آن مهلت را بار دیگر به مارس 2021 منتقل کرد.

اطلاعیه. امروز، تعدادی از سئوکاران متوجه شدند که سایت‌هایی که در ایند، اول دسکتاپ بوده‌اند، مطلع شده‌اند که به فهرست‌بندی اول موبایل منتقل شده‌اند. در اینجا یک اسکرین شات از ریچارد هرن او است ارسال شده در توییتر:

1684753130 اولین اعلامیه نمایه سازی Google Mobile

تاریخ. به ،وان یادآوری، گوگل بیش از 6.5 سال پیش ایند، ، موبایل اول را آغاز کرد و در نهایت، پس از انتشار مهلت به مهلت، گوگل این مهلت را حذف کرد. گوگل برای اولین بار در نوامبر 2016 ایند، اول موبایل را معرفی کرد و تا دسامبر 2018، نیمی از تمام سایت‌های موجود در نتایج جستجوی گوگل از فهرست‌سازی اول موبایل بودند. ایند، اول موبایل به سادگی به این م،ی است که گوگل سایت شما را از چشم یک مرورگر موبایل می،د و از آن نسخه موبایل برای نمایه سازی و رتبه بندی استفاده می کند.

تائیدیه. جان مو، از گوگل امروز تایید کرد که آ،ین دسته از آن بود ماستودون امروز بعد از من گزارش داد که یک دسته عظیم از سایت ها وجود دارد در چند ساعت گذشته به نمایه سازی موبایل اول منتقل شد. جان گفت که این “آ،ین دسته” بود!

این بسیار بیشتر از آنچه که انتظار داشت طول کشید، اما به نظر می رسد که این روند اکنون به طور رسمی انجام شده است.
منبع: https://searchengineland.com/google-has-done-its-last-mobile-first-indexing-switch-today-a-six-year-process-427367

گوگل بیش از شش سال و نیم پیش تلاش‌های خود را برای انتقال سایت‌ها به نمایه‌سازی موبایل اول آغاز کرد. امروز، گوگل تایید کرد که این تلاش‌ها در حال حاضر انجام شده است و آ،ین دسته از سایت‌های واجد شرایط برای فهرست‌بندی اول تلفن همراه منتقل شده‌اند.

چرا ما اهمیت می دهیم. بنابراین اگر سایت شما هنوز به نمایه سازی موبایل اول منتقل نشده است، ممکن است هرگز به نمایه سازی موبایل اول منتقل نشود. اوه، همه سایت‌های جدید به‌طور پیش‌فرض، باید از طریق فهرست‌سازی اول موبایل ایند، شوند. مسئله اینه که جان گفت، سایت هایی که جابجا نشده اند «اصلاً با عوامل کاربر موبایل کار نمی کنند».

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است