کدهای وضعیت HTTP و معنای آنها برای SEO • Yoast

کد وضعیت HTTP یک پیام سه رقمی است که سرور زم، که درخواستی که توسط مرورگر انجام می شود یا نمی تواند انجام شود ارسال می کند. بر اساس مشخصات رسمی W3C، ده ها کد وضعیت وجود دارد که بعید است با بسیاری از آنها برخورد کنید. اگر به یک مرور کلی مفید از کدهای وضعیت، از جمله ارجاع کد آنها نیاز دارید، می تو،د یکی را در HTTPstatuses.com پیدا کنید.

ریدایرکت 304 نوعی کد پاسخ HTTP است که نشان می‌دهد منبع درخواستی از آ،ین باری که مشتری به آن دسترسی داشته است، تغییر نکرده است. این بدان م،ی است که سرور نیازی به ارسال مجدد منبع ندارد، بلکه در عوض به مشتری می گوید که از نسخه کش استفاده کند. کد پاسخ 304 راهی برای صرفه جویی در بودجه ،یدن برای وب سایت های بزرگ است. این به این دلیل است که ،نده گوگل صفحات بدون تغییر را دوباره بررسی نمی کند و در عوض می تواند روی ،یدن صفحات جدید و به روز شده تمرکز کند.

307: تغییر مسیر موقت

به خواندن ادامه دهید: HTTP 451: محتوا به دلایل قانونی در دسترس نیست »

500: خطای سرور داخلی

پنج محدوده از کدهای وضعیت HTTP وجود دارد که جنبه های مختلف فرآیند تراکنش بین مشتری و سرور را تعریف می کند. در زیر پنج محدوده و هدف اصلی آنها را خواهید یافت:

  • 1، – اطلاعاتی
  • 2، – موفقیت
  • 3، – تغییر مسیر
  • 4، – خطای مشتری
  • 5، – خطای سرور

به ،وان یکی از قابل مشاهده ترین کدهای وضعیت، کد هدر HTTP 404 نیز یکی از مهمترین آنها است. وقتی سروری خطای 404 را برمی‌گرداند، می‌د،د که محتوا پیدا نشده است و احتمالاً حذف شده است. سعی کنید بازدیدکنندگان را با این پیام‌ها آزار ندهید، بنابراین تا زم، که می‌تو،د این خطاها را برطرف کنید. از یک تغییر مسیر برای ارسال بازدیدکنندگان از URL قدیمی به یک مقاله یا صفحه جدید با محتوای مرتبط استفاده کنید.

کد وضعیت HTTP 503 یک خطای سمت سرور است که نشان می دهد سرور به طور موقت قادر به رسیدگی به درخواست نیست. این ممکن است به دلیل بارگذاری بیش از حد، تعمیر و نگهداری یا سایر مشکلات روی سرور باشد. یک کد وضعیت 503 در صورت دوام طول، می تواند بر سئو تأثیر بگذارد، زیرا ممکن است به موتورهای جستجو نشان دهد که سایت غیرقابل اعتماد یا در دسترس نیست. برای جلوگیری از تأثیرات منفی سئو، کد وضعیت 503 باید فقط برای موقعیت‌های کوتاه‌مدت استفاده شود و به ،نده‌ها پیام روشنی درباره زمان بازگشت سایت آنلاین بدهد. می تو،د استفاده کنید Retry-After ارزش این است که از ،نده ها بخواهید بعد از مدت زمان معینی دوباره امتحان کنند.

خودتان را با این کدها آشنا کنید زیرا اغلب آنها را ظاهر می‌شوند. دانستن اینکه از کدام ریدایرکت ها استفاده کنید مهارت مهمی است که اغلب هنگام بهینه سازی سایت خود باید روی آن حساب کنید. یک نگاه به خطاهای ،یدن در کنسول جستجوی گوگل باید کافی باشد تا به شما نشان دهد که در زیر سرپوش چقدر در حال وقوع است.

کد وضعیت 451 HTTP نشان می دهد که محتوای درخواستی به دلایل قانونی حذف شده است. اگر درخواست حذف دریافت کردید یا قاضی به شما دستور داد که محتوای خاصی را آفلاین کنید، باید از این کد استفاده کنید تا به موتورهای جستجو بگویید چه اتفاقی برای صفحه افتاده است.

با این حال، ممکن است مشکلی در محتوا یا سرور درخواستی وجود داشته باشد. ممکن است صفحه پیدا نشده باشد که یک صفحه خطای 404 را نشان می دهد، یا ممکن است یک مشکل فنی موقتی در سرور وجود داشته باشد که منجر به خطای 500 داخلی سرور شود. این کدهای وضعیت HTTP ابزار مهمی برای ارزیابی سلامت سایت و سرور آن هستند. اگر سایتی به طور مرتب کدهای هدر HTTP نامن، را به موتور جستجویی که محتوای آن را نمایه می کند ارسال کند، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند که به رتبه بندی آن لطمه بزند.

یک 403 به مرورگر می گوید که محتوای درخواستی برای کاربر ممنوع است. اگر آنها اعتبار ورود صحیح را نداشته باشند، این محتوا برای آن کاربر ممنوع می ماند.

404 پیدا نشد

بیشتر بخو،د: 503: مدیریت صحیح نگهداری سایت برای سئو »

کار با کدهای وضعیت HTTP

به خواندن ادامه دهید: از کدام تغییر مسیر باید استفاده کنم؟ »

ادوین تونن

در اینجا بخشی از هدر HTTP برای یک صفحه وب با پیام 200 OK آمده است:

کدهای وضعیت HTTP بخش بزرگی از زندگی سئوکاران و ،کبوت های موتورهای جستجو هستند. شما هر روز با آنها روبرو خواهید شد و برای درک م،ای کدهای وضعیت مختلف بسیار مهم است. به ،وان مثال، اگر صفحه ای را از سایت خود حذف می کنید، باید تفاوت بین سرویس دهی 301 و 410 را بد،د. آنها اه، مختلفی را دنبال می کنند و بنابراین نتایج متفاوتی دارند.

از آنجایی که شما به موتورهای جستجو می گویید که URL دوباره استفاده خواهد شد، هیچ یک از ارزش پیوند به URL جدید منتقل نمی شود، بنابراین برای مثال، هنگام انتقال دامنه یا ایجاد تغییرات بزرگ در ساختار سایت خود، نباید از 302 استفاده کنید. همچنین، هنگامی که ریدایرکت های 302 را برای مدت طول، در جای خود رها می کنید، موتورهای جستجو می توانند این تغییر مسیرهای 302 را به ،وان تغییر مسیرهای 301 در نظر بگیرند.

304: اصلاح نشده است

ادوین یک متخصص محتوای استراتژیک است. او قبل از پیوستن به Yoast، سال‌ها مهارت خود را در مجله طراحی وب پیشرو هلند گذراند.

آواتار ادوین تونن


منبع: https://yoast.com/http-status-codes/

اگر سعی کنید قهوه را در قوری دم کنید، احتمالاً قوری شما پیام وضعیت را برای شما ارسال می کند 418: من قوری هستم.

مهمترین کدهای وضعیت HTTP برای سئو

برای درک انواع کدهای وضعیتی که سایت شما تولید می کند، باید وارد کنسول جستجوی گوگل خود شوید. در بخش نمایه سازی، شما را پیدا خواهید کرد خطاهای ،یدن Googlebot در یک زمان مشخص پیدا شد. این خطاهای ،یدن باید قبل از اینکه سایت شما به درستی ایند، شود برطرف شود.

کنسول جستجوی گوگل خطاهایی را که در آن پیدا کرده است فهرست می کند

تغییر مسیرها را با Yoast SEO Premium مدیریت کنید

کد 307 جایگزین 302 در HTTP1.1 می شود و می تواند به ،وان تنها تغییر مسیر “واقعی” دیده شود. اگر نیاز دارید که به طور موقت URL را به آدرس جدید هدایت کنید و در عین حال روش درخواست اصلی را دست نخورده نگه دارید، می تو،د از تغییر مسیر 307 استفاده کنید. 307 شباهت زیادی به 302 دارد، با این تفاوت که به طور مشخص نشان می دهد که URL دارای یک مکان جدید موقت است. درخواست می تواند در طول زمان تغییر کند، بنابراین مشتری باید هنگام درخواست جدید از URL اصلی استفاده کند.

403: ممنوع

زم، که URL درخواستی به طور دائم به یک مکان جدید منتقل می شود، از هدر HTTP 301 استفاده می شود. همانطور که روی سایت خود کار می کنید، اغلب از این استفاده می کنید، زیرا به طور مرتب نیاز به تغییر مسیر 301 برای هدایت یک URL قدیمی به آدرس جدید دارید. اگر این کار را نکنید، اگر کاربران سعی کنند URL قدیمی را باز کنند، صفحه خطای 404 را مشاهده می کنند و این چیزی نیست که شما می خواهید. استفاده از 301 مطمئن می شود که ارزش پیوند URL قدیمی به URL جدید منتقل می شود.

HTTP/1.1 200 OK
Date: Fri, 03 Mar 2023 06:44:24 GMT
Content-Type: text/html; ch،t=UTF-8
Transfer-Encoding: c،ked
Connection: keep-alive
Cache-Control: public, max-age=604800, s-maxage=604800, stale-while-revalidate=120, stale-if-error=14400

محدوده های مختلف

خطای 500 یک پیام عمومی است که می گوید سرور با شرایط غیرمنتظره ای مواجه شده است. این امر مانع از انجام درخواست بدون تعیین علت آن شد. این خطاها می تواند از هر جایی باشد. شاید میزبان وب شما کار خنده‌داری انجام می‌دهد یا اسکریپتی در سایت شما ،اب است. گزارش‌های سرور خود را بررسی کنید تا ببینید کجا اشتباه می‌شود.

503 خدمات در دسترس نیست

احتمالاً باید اینگونه باشد. یک کلاینت از سرور محتوا می خواهد و سرور با یک پیام موفقیت آمیز 200 و محتوای مورد نیاز مشتری پاسخ می دهد. سرور و مشتری خوشحال هستند – و بازدیدکننده، البته. همه پیام ها در 2، به م،ای نوعی موفقیت هستند.

301: برای همیشه جابجا شد

302 به این م،ی است که مقصد مورد نظر پیدا شده است، اما در مکان دیگری زندگی می کند. با این حال، این یک کد وضعیت نسبتا مبهم است زیرا نمی گوید که آیا این یک وضعیت موقتی است یا خیر. تنها در صورتی از ریدایرکت 302 استفاده کنید که می خواهید به طور موقت URL را به منبع دیگری هدایت کنید و مطمئن هستید که دوباره از همان URL استفاده خواهید کرد.

برای درک کامل این کدها، باید بد،د که مرورگر چگونه یک صفحه وب را دریافت می کند. هر بازدید از وب سایت با تایپ URL یک سایت یا وارد ، یک عبارت جستجو در موتور جستجو شروع می شود. مرورگر آدرس IP سایت را برای صفحه وب مرتبط درخواست می کند. سرور با یک کد وضعیت تعبیه شده در هدر HTTP پاسخ می دهد و نتیجه درخواست را به مرورگر می گوید. وقتی همه چیز خوب است، یک کد هدر HTTP 200 همراه با محتوای وب سایت به مرورگر ارسال می شود.

نتیجه کد وضعیت 410 با کد 404 ی،ان است زیرا محتوا پیدا نشده است. با این حال، با 410، به موتورهای جستجو می گویید که محتوای درخواستی را حذف کرده اید. بنابراین، بسیار خاص تر از 404 است. به نوعی، شما به موتورهای جستجو دستور می دهید URL را از فهرست حذف کنند. قبل از حذف دائم چیزی از سایت خود، از خود بپرسید که آیا معادلی از صفحه در جایی وجود دارد یا خیر. اگر چنین است، تغییر مسیر دهید. اگر نه، شاید نباید آن را حذف کنید و فقط آن را بهبود ببخشید.

کدهای وضعیت HTTP مانند 404، 301 و 500 ممکن است برای یک بازدیدکننده معمولی اهمیت زیادی نداشته باشند، اما برای سئو بسیار مهم هستند. نه تنها این، ،کبوت های موتورهای جستجو، مانند Googlebot، از آنها برای تعیین سلامت یک سایت استفاده می کنند. این کدهای وضعیت راهی برای دیدن آنچه بین مرورگر و سرور اتفاق می افتد ارائه می دهند. تعدادی از این کدها نشان دهنده خطا هستند، به ،وان مثال، یافت نشدن محتوای درخواستی، در حالی که برخی دیگر صرفاً تحویل موفقیت آمیز مطالب درخواستی را پیشنهاد می کنند. در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر به مهم‌ترین کدهای هدر HTTP و م،ای آنها برای سئو می‌کنیم.

کدهای وضعیت HTTP چیست و چرا آنها را می بینید؟

به خواندن ادامه دهید: صفحات خطای 404: بررسی و رفع ، »

410: رفت

ما آن را دریافت می کنیم؛ کار با این چیزها وقت گیر و خسته کننده است. با این حال، در صورت استفاده از Yoast SEO Premium، ایجاد تغییر مسیر هرگز آسان‌تر نبوده است. هر زمان که پست یا صفحه ای را حذف یا جابه جا می کنید، مدیر تغییر مسیر در Yoast SEO از شما می پرسد که آیا می خواهید آن را تغییر مسیر دهید یا خیر. فقط گزینه درست را انتخاب کنید، و شما آماده هستید.

این همه، مردمی

در ادامه بخو،د: چگونه یک صفحه را به درستی از سایت خود حذف کنیم (404 یا 410؟) »

این 404 پیام را در کنسول جستجوی گوگل نظارت کنید و آنها را در کمترین مقدار ممکن نگه دارید. بسیاری از خطاهای 404 ممکن است توسط گوگل به ،وان نشانه ای از نگهداری بد تلقی شوند. که در عوض ممکن است بر رتبه بندی کلی شما تأثیر بگذارد. اگر صفحه شما ،اب است و باید از سایت شما حذف شود، یک 410 سیگنال واضح تری به گوگل ارسال می کند.

همانطور که گفتیم، لیست کدها طول، است، اما تعدادی از آنها به ویژه برای سئوکاران و هر ،ی که در سایت خود کار می کند مهم است. در زیر خلاصه ای سریع از این موارد را انجام می دهیم:

200: خوب / موفقیت

بیشتر بخو،د: نحوه ایجاد ریدایرکت 301 در وردپرس »

302: پیدا شد

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است