کاربران الکسا ادعا می کنند که آمازون از صداهای ضبط شده برای هدف قرار دادن تبلیغات استفاده می کند

کت و شلوار شاکی جیمز گری، ،ن اوهایو و اسکات هورتون، ،ن ماساچوست، شکایتی را علیه آمازون به اتهام استفاده از «داده‌های صوتی جمع‌آوری‌شده توسط ال،ا» برای هدف‌یابی تبلیغات مطرح ،د. آنها چندین ادعا را مطرح ،د، از جمله اینکه آمازون حریم خصوصی کاربران را نقض کرده است، و این که در رفتارهای گمراه کننده و ناعادلانه شرکت کرده است.


آمازون همچنین گفت: «اگر مشتری از آمازون ،اب‌بازی‌های سگ ب،د، از این واقعیت می‌توان برای ایجاد تبلیغات مبتنی بر علاقه استفاده کرد، صرف نظر از اینکه مشتری با تایپ ، در amazon.com یا گفتن یک فرمان صوتی به دستگاه دارای ال،ا سفارش داده باشد.» شرکت نوشت اما سوابق تراکنش‌های مشتری، صرف نظر از رسانه ورودی، با خود ضبط‌شده یا رونوشت‌های صوتی ال،ا متفاوت است.»

نیکول فارلی ویرایشگر زمین موتور جستجو است که همه چیزهای PPC را پوشش می دهد. او علاوه بر کهنه سرباز تفنگداران دریایی، پیشینه گسترده ای در بازاریابی دیجیتال، MBA و تمایل به جنایات واقعی، پاد،ت ها، سفر و تنقلات دارد.


منبع: https://searchengineland.com/alexa-users-claim-amazon-is-using-voice-recordings-to-target-ads-388655

آنچه آمازون می گوید. آمازون گفت: “در کار فروش داده نیست” و درخواست های ال،ا را ​​با شبکه های تبلیغاتی به اشتراک نمی گذارد.

تئوری اصلی این دادخواست این است که آمازون از ضبط‌های صوتی ال،ا (ی،ی صدای ضبط‌شده از صدای کاربر) برای ارائه تبلیغات مبتنی بر علاقه به آن کاربر استفاده می‌کند. در شکایت خود، شاکیان به طور آشکار هرگز حقایقی را ادعا نمی کنند که نشان می دهد آمازون از ضبط های ال،ا برای ارائه تبلیغات مبتنی بر علاقه استفاده می کند (زیرا آنها هیچ مبنای حسن نیتی برای این ادعا ندارند). در عوض، این شکایت از عبارت عمدا مبهم «داده صوتی» برای این مفهوم استفاده می‌کند که برخی از داده‌های تراکنش ناشی از تعاملات ال،ا گاهی اوقات برای تبلیغات استفاده می‌شوند. بله، همینطور است و آمازون به طور گسترده و واضح این واقعیت را افشا می کند.»

باربارا روتشتاین قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده

این شرکت اضافه کرد: «همانطور که اگر از Amazon.com ،یدی انجام می‌دادید یا از طریق آمازون موزیک درخواست آهنگی می‌کردید، اگر از ال،ا بخواهید دستمال کاغذی سفارش دهد یا آهنگی را در آمازون موزیک پخش کند، مشابه آن چیزی را تجربه می‌کردید. ،ید یا پخش آهنگ ممکن است آگهی‌های مرتبطی را که در آمازون یا سایر سایت‌هایی که آمازون در آن تبلیغات قرار می‌دهند، نشان دهد.»

آنها افزودند: «وقتی مشتری از صفحه کلید فیزیکی برای ،ید در amazon.com استفاده می‌کند، داده‌های آن تراکنش از تایپ مشتری مشتق نمی‌شود، و همچنین ،ی استدلال نمی‌کند که آمازون از کلیدهای آن شخص «استفاده» می‌کند. استدلال می کند. به طور مشابه، اگر شخصی یک فرمان ،ید را در برنامه ال،ا تایپ کند، داده‌های تراکنش مرتبط با آن فرمان گرفته می‌شود و ممکن است برای تبلیغات استفاده شود (همانطور که آمازون به طور گسترده فاش می‌کند).

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


کاربران ال،ا از آمازون شکایت ،د که ادعا می کند برنامه دستیار صوتی کاربران را با تبلیغات مرتبط با ضبط های خصوصی مکالمات کاربران هدف قرار می دهد.

درباره نویسنده

جدید در زمین موتورهای جستجو

من کنجکاو خواهم بود که ببینم آیا آمازون در قبال این ادعاها مسئول است یا خیر و این شرکت چه کاری برای اصلاح این وضعیت انجام می دهد زیرا کاربران آگاه تر می شوند و در برابر سوء استفاده از حریم خصوصی تحمل نمی کنند.


آمازون از قاضی Rothstein خواست تا این شکایت را رد کند و ادعا کرد که حتی اگر این ادعاها درست باشد، هیچ مدرکی وجود نخواهد داشت که نشان دهد این شرکت صداهای ضبط شده را برای اه، تبلیغاتی انجام داده است.

شکایت مرکزی شکایت اصلی کاربران ال،ا این است که دستیار صوتی به اشتباه از صداهای ضبط شده توسط ال،ا برای هدف قرار دادن تبلیغات استفاده می کند.

چرا ما اهمیت می دهیم. با ناپدید شدن کوکی‌ها در سال 2024، حریم خصوصی در خط مقدم پلت‌فرم‌های تبلیغاتی و استراتژی‌های تبلیغ‌کنندگان برای ارائه تبلیغات مرتبط به مخاطب، است که ممکن است دسترسی به آن‌ها سخت‌تر شود یا نباشد. اما بی‌توجهی آشکار آمازون به فضای شخصی و مکالمات خصوصی کاربران فراتر از کوکی‌ها و به قلمرویی است که کاملاً تهاجمی است.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است