چیست و چه سودی برای شما دارد • Yoast

یکی از مهمترین جنبه های سئو این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما توسط موتورهای جستجو ،یده شده و ایند، می شود. در واقع، بدون محتوای شما در فهرست، وب سایت شما به هیچ وجه قادر به ایجاد ترافیک از طریق جستجو نخواهد بود. اما نمایه سازی همیشه یک فرآیند سریع نیست. عوامل زیادی وجود دارد که بر سرعت ایند، ، وب سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. اگر راهی برای ایند، شدن سریعتر محتوای شما وجود داشته باشد چه؟ خب، اینجاست که IndexNow وارد می شود.

اهمیت نمایه سازی برای سئو

اما مزیت اصلی IndexNow همچنان حذف زمان بین به‌روزرس،‌ها و کشف آنها توسط موتورهای جستجو است. این بدان م،است که محتوای شما می تواند سریعتر در تمام موتورهای جستجوی شرکت کننده ایند، شود. ناگفته نماند، این به ساده‌تر شدن فرآیند یافتن محتوای جدید، کارآمدتر ، وب و در عین حال کاهش مصرف انرژی کمک می‌کند.

IndexNow یک پروتکل منبع باز است که به ناشران وب اجازه می دهد تا موتورهای جستجوی شرکت کننده را در مورد آ،ین به روز رس، های وب سایت خود مطلع کنند. به زبان ساده، این یک پینگ ساده است که به موتورهای جستجو می‌گوید URL و محتوای آن اضافه، به‌روزرس، یا حذف شده‌اند. سپس موتورهای جستجو می توانند به سرعت ربات ها را برای ،یدن، فهرست بندی و منع، ، تغییرات ارسال کنند.

چه چیزی IndexNow را متفاوت می کند؟

ادوین یک متخصص محتوای استراتژیک است. قبل از پیوستن به Yoast، او سال‌ها مهارت خود را در مجله طراحی وب پیشرو هلند گذراند.

آواتار ادوین تونن


منبع: https://yoast.com/what-is-indexnow/

موتورهای جستجو با ارسال ،نده‌ها برای دنبال ، لینک‌ها برای کشف محتوای جدید و به‌روزرس، محتوای قدیمی شروع به کار می‌کنند. پس از اینکه ،نده ها صفحه ای را کشف ،د، آنچه را که پیدا می کنند به موتورهای جستجو گزارش می دهند و آن را فهرست می کنند. در حین نمایه سازی، موتورهای جستجو محتوا، رسانه، بر،ب ها و موارد دیگر را در آن صفحه مطالعه و تجزیه و تحلیل می کنند. موتورهای جستجو همه این اطلاعات را در پایگاه داده وسیعی به نام “شاخص” ذخیره می کنند.

چرا به IndexNow نیاز داریم؟

چند کار وجود دارد که باید برای پیکربندی وب سایت خود برای استفاده از IndexNow API انجام دهید. اما اگر برای شما پیچیده به نظر می رسد، نگران نباشید زیرا راه حل هایی وجود دارد. در Yoast، ما یکپارچه سازی با IndexNow را در Yoast SEO Premium راه اندازی می کنیم. به طور خودکار فعال می شود، بنابراین می تو،د بلافاصله از IndexNow در وب سایت خود استفاده کنید. هر زمان که محتوای خود را منتشر یا به‌روزرس، کنید، IndexNow را پینگ می‌کنیم. لازم نیست کاری انجام دهید – همه اینها در پس زمینه بی صدا کار می کند. ما این ویژگی را در به روز رس، بعدی Yoast SEO Premium راه اندازی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید!

ادوین تونن

ایند، سازی فشاری زم، است که شما یا CMS شما موتورهای جستجو را در مورد تغییرات جدید در URL های خاص مطلع می کنید. پروتکل IndexNow از نمایه سازی فشار پیروی می کند که با مدل سنتی “کشش” متفاوت است. برای جستجوی چیزهای جدید لازم نیست به موتورهای جستجو که به وب سایت شما می آیند تکیه کنید. در عوض، از آن‌ها می‌خواهید که وقتی تغییراتی در محتوای شما ایجاد شد، به شما مراجعه کنند.

قبل از اینکه افراد بتوانند محتوای شما را جستجو کنند، موتورهای جستجو باید صفحات وب شما را ب،ند و فهرست کنند. پس از اینکه محتوای شما در فهرست قرار گرفت، فرآیند رتبه بندی شروع می شود.

گوگل در حال حاضر بخشی از این ابتکار نیست، زیرا مک،سم ،یدن آن بسیار کارآمد است و این شرکت به بهبود کارایی ،یدن خود ادامه داده است. با این حال، گوگل تایید کرد که این شرکت در حال آزمایش IndexNow است پروتکل بنابراین ممکن است در آینده شاهد پیوستن گوگل به این پروتکل باشیم.

IndexNow چه سودی برای شما دارد؟

بنابراین برای ساده‌سازی این فرآیند و افزایش سرعت ایند،‌سازی، مایکروسافت و یاند، گرد هم آمدند و پروتکل جدیدی به نام IndexNow ایجاد ،د.

پس IndexNow چیست؟

پروتکل IndexNow این پتانسیل را دارد که تکامل نمایه سازی را از کشش به فشار تسهیل کند. لازم نیست منتظر بم،د تا موتورهای جستجو بیایند و دعا کنند تغییرات درست را انتخاب کنند. در عوض، می‌تو،د آن‌ها را به تغییرات واقعی هدایت کنید و به آن‌ها بگویید که ب،ند و ایند، کنند.

در فضای رقابتی آنلاین امروزی، نمایه سازی محتوای شما برای تضمین رتبه بالا در موتورهای جستجو بسیار مهم است. هرچه محتوای شما سریع‌تر ایند، شود، سریع‌تر رتبه‌بندی می‌شود و احتمال اینکه به درستی در SERP ظاهر شود بیشتر می‌شود. البته، برای رتبه بندی به محتوای برجسته نیاز دارید، اما این داستان دیگری است.

موتورهای جستجو انرژی زیادی را در فعالیت های ،یدن استفاده کنید، اما دقیقاً کارآمد نیستند. آنها ممکن است چندین بار در روز یک صفحه را ب،ند، حتی زم، که چیز جدیدی در صفحه وجود ندارد. این اتلاف انرژی است. با استفاده از پروتکل IndexNow، ربات‌های موتور جستجو برای تعیین اینکه آیا یک صفحه به‌روزرس، شده است، نیازی به ،یدن اکتشافی ندارند. این امر بار غیرضروری سایت را کاهش می دهد، مصرف انرژی را کاهش می دهد و سرورها را قادر می سازد کارآمدتر کار کنند.

ادغام IndexNow در Yoast SEO

اما مشکل اینجاست: شما نمی تو،د کنترل کنید که موتورهای جستجو چگونه وب سایت شما را ایند، می کنند. ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد تا یک موتور جستجوگر صفحه جدید شما را ب،د و ایند، کند. این همه به عوامل بسیاری مانند اندازه وب سایت شما، اعتبار آن، پیچیدگی آن و غیره بستگی دارد.

موتورهای جستجو داده‌های فهرست را از دو طریق به دست می‌آورند: کشش و فشار. به طور سنتی، موتورهای جستجو از سایت شما بازدید می‌کنند تا صفحات وب را ب،ند و داده‌ها را به نمایه بکشند.

مایکروسافت و یاند، دو موتور جستجوی اولیه بودند که به طور کامل در IndexNow شرکت ،د. آنها با هم پروتکل IndexNow را در اکتبر 2021 اعلام ،د. از ژوئن 2022، فهرست موتورهای جستجوی شرکت کننده شامل مایکروسافت بینگ، یاند، و سزنم است.

تصور کنید که صاحب یک فروشگاه آنلاین برای فروش لباس هستید و برای فصل آینده تعدادی تازه وارد خواهید داشت. شما فروشگاه خود را با جدیدترین محصولات به روز می کنید، اما تا دو هفته بعد از آن تغییرات را در موتورهای جستجو مشاهده می کنید. در همین حال، ممکن است ترافیک و فروش بالقوه خود را به رقبای خود از دست داده باشید. هیچ ، آن را دوست ندارد زم، که این اتفاق می افتد.

با این حال، در اینجا چیزی است که واقعاً در مورد پروتکل IndexNow قابل توجه است. وقتی هر URL را از طریق IndexNow API به یک موتور جستجوی شرکت کننده ارسال می کنید، آن URL ها به طور همزمان به تمام موتورهای جستجوی دیگر با استفاده از پروتکل ارسال می شوند. و هنگامی که IndexNow API را در مورد یک به روز رس، مطلع می کنید، به طور خودکار به موتورهای جستجوی شرکت کننده هشدار می دهد.

کدام موتورهای جستجو در پروتکل IndexNow شرکت می کنند؟

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است