چگونه صفحات فرود PPC را برای سئو مدیریت کنیم

با توجه به تمام این اطلاعات، اگر صفحات PPC را قبل از ایجاد آنها مدیریت می کنید، ممکن است بخواهید هر دو را انجام دهید. به طور خلاصه، صفحات PPC را در یک زیر دامنه ایجاد کنید و آنها را به ،وان noindex علامت بزنید.


با توجه به تجربه من در کار با آژانس ها و داخلی، همکاری با متخصصان PPC می تواند ارزش فوق العاده ای برای استراتژی سئو به ارمغان بیاورد و بالع،.

ایجاد صفحات فرود PPC در یک زیر دامنه:

  • نیازی به ردیابی بین دامنه ای ندارد.
  • وب سایت شما را مرتب نگه می دارد.
  • بر عملکرد ارگ،ک دامنه اصلی شما تأثیری نخواهد گذاشت زیرا Google با زیر دامنه ها به ،وان یک دامنه جداگانه رفتار می کند.

برای یک مشتری، یک ،ب و کار کوچک تجارت الکترونیک، تصمیم گرفتم حداقل ترفندهای سئو را در صفحات PPC موجود آنها انجام دهم و به آنها اجازه بدهم. من تگ ،وان را بهینه کردم، H1 را تغییر ندادم، H2s را در صورت ،وم تغییر دادم، و در صورت نیاز کلمات کلیدی را اضافه کردم.

می تو،د به جای استفاده از تگ noindex در صفحه سئوی جایگزین آن، صفحه PPC را متعارف کنید. با این حال، این ممکن است به حل مشکلات تکراری یا آدمخواری کمکی نکند، زیرا Google می تواند تگ متعارف را نادیده بگیرد و هر دو صفحه را فهرست بندی کند.

اما یکی از کم استفاده ترین روابط در تیم های بازاریابی بین متخصصان SEO و PPC است.

پاسخ کوتاه بله است. هر صفحه ای که در جستجو نمایه می شود باید برای جستجو بهینه شود.

هر سئوی شایسته می داند که “سئو یک جزیره نیست.” ما باید با ذینفعان مختلف کار کنیم تا تلاش های بازاریابی خود را هماهنگ کنیم.

اگر صفحه در جستجو عملکرد خوبی ندارد و یک صفحه جایگزین سئو برای آن وجود دارد، می تو،د آن را به ،وان noindex علامت گذاری کرده و به یک زیر دامنه منتقل کنید.

اگر صفحه PPC به خوبی کار می کند و برخی از کلیک ها را از جستجو جذب می کند و جایگزینی برای سئو برای آن وجود دارد، می تو،د به سادگی صفحه PPC را به صفحه SEO هدایت کنید، یک صفحه PPC جدید در یک URL دیگر ایجاد کنید و آن را به ،وان noindex علامت بزنید.

بین توصیه‌های سئو ایده‌آل و آنچه واقعاً می‌تو،د در زندگی واقعی اجرا کنید، مرزی وجود دارد.

این ساده ترین راه حل است و تگ noindex بر عملکرد کمپین PPC تأثیری نخواهد داشت.

2. صفحات فرود PPC خود را در یک زیر دامنه ایجاد کنید

توجه: اگر URL صفحه PPC خوب است، و شما مجاز به بهینه سازی صفحه PPC برای سئو هستید، قطعاً از این روش بسیار ساده تر استفاده کنید.

اگر صفحه فرود PPC عملکرد خوبی دارد و یک صفحه سئو جایگزین وجود دارد

(تعداد واقعی کلمات کلیدی ارگ،ک ممکن است بیشتر باشد، اما انتظار می رود که دارای مارک تجاری باشد، و در صورت وجود تعداد بیشتری از کلمات کلیدی غیر مارک، رتبه پایینی داشته باشد.)

بنابراین، برای مثال، اگر تبلیغ PPC شما چیزی شبیه به «ما بهترین‌ها در بازار کانادا هستیم» می‌گوید، H1 شما می‌تواند دقیقاً همان متن باشد. برخی از مدیران PPC حتی از ،وان تبلیغ به ،وان H1 و توضیحات تبلیغ به ،وان H2 برای بهبود CRO تبلیغات خود استفاده می کنند.

در حالی که تاکتیک‌های PPC با تکنیک‌های SEO متفاوت است، موارد کمی وجود دارد که هر دو کانال باید برای بهبود عملکرد کلی ،ب‌وکار با یکدیگر همکاری کنند.

نگاهی به صفحات فرود PPC

ابتدا باید داده‌های عملکرد آن صفحات را در کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید و نمایش‌ها و کلیک‌هایی که آن صفحات از جستجو دریافت می‌کنند را ارزیابی کنید.

اگر صفحه فرود PPC باشد نه عملکرد خوبی دارد

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


اگر صفحات فرود PPC از قبل وجود داشته باشد چه؟

یکی از نقاط تماس بین PPC و SEO صفحات فرود است که به طور خاص برای کمپین های PPC ایجاد شده است. ایجاد صفحات فرود جایگزین PPC یک راه عالی برای بهینه سازی صفحات برای تبدیل – و نه ،وما برای جستجو است.

سپس می تو،د صفحه PPC موجود را به آن صفحه سئوی جدید ایجاد شده هدایت کنید. در نهایت، می‌تو،د صفحه PPC را در یک URL دیگر دوباره ایجاد کنید و آن را به ،وان noindex علامت‌گذاری کنید، تا کمپین PPC قطع نشود.

این نمونه ای از صفحه فرود است که برای جستجو بهینه نشده است اما برای اه، PPC استفاده می شود. کمپین‌های PPC ممکن است به صفحاتی با تمرکز بیشتر روی نام تجاری یا ،اوین خلاقانه، متن کمتر، گرافیک بیشتر و فراخوان‌های واضح نیاز داشته باشند.

اگر به تازگی کار روی یک وب سایت را شروع کرده باشید و متوجه شوید که صفحات فرود PPC از قبل وجود دارند، راه حل می تواند کمی پیچیده تر باشد.

سارا طاهر یک مشاور سئو کانادایی با بیش از 8 سال تجربه در این زمینه است. او بیشتر به خاطر نکات و معماهای سئوی خود که در حساب Linkedin خود به اشتراک می گذارد شناخته شده است. می تو،د در خبرنامه او ثبت نام کنید و وبلاگ او را بررسی کنید اینجا.


منبع: https://searchengineland.com/ppc-landing-pages-seo-388033

از این گذشته، برای یک تجارت آنلاین غیرمعمول نیست که از استراتژی های PPC و SEO برای رشد استفاده کند. هر دو کانال برای هر استراتژی بازاریابی آنلاین ضروری هستند.

اگر می خواهید دو صفحه مجزا برای PPC و SEO داشته باشید و می خواهید URL بهینه شود و صفحه PPC بهینه سازی محتوای کمتری داشته باشد از این روش استفاده کنید.

جدید در زمین موتورهای جستجو

گفتنی است، از آنجایی که این راه حل به کمترین تلاش نیاز دارد، ممکن است بخواهید ابتدا آن را آزمایش کنید و سعی کنید canonical های من، را در چند صفحه فرود PPC پیاده سازی کنید و ببینید آیا Google canonics شما را اجرا می کند یا خیر.

اگر صفحه فرود PPC عملکرد خوبی دارد و هیچ صفحه سئو جایگزینی وجود ندارد

از نقطه نظر بازاریابی، صفحات PPC مشتریان را از طریق تبلیغات جذب می کنند. بنابراین، محتوای صفحه باید با پیام‌های تبلیغاتی مطابقت داشته باشد. این بدان م،ی است که برجسته ترین متن در صفحه می تواند همان پیام مورد استفاده در تبلیغ PPC باشد.

ما تمایل داریم که زیر دامنه ها را جدا از دامنه های ریشه ببینیم، اما می تواند به عوامل زیادی نیز بستگی داشته باشد.

— دنی سالیوان (@dannysullivan) 18 آگوست 2022

3. هر دو را انجام دهید

یک صفحه فرود هم برای اه، سئو و هم برای PPC قابل استفاده است، پس چرا باید یک صفحه فرود PPC ایجاد کنیم؟

ایجاد صفحات PPC بدون در نظر گرفتن تاثیری که می تواند بر سئو داشته باشد می تواند از دو طریق در عملکرد ارگ،ک اختلال ایجاد کند:

چرا صفحات فرود PPC دارند؟

در اینجا یک اینفوگرافیک خلاصه ای از فرآیند SEO برای مدیریت صفحات فرود PPC ارائه شده است.

نحوه مدیریت صفحات فرود PPC برای SEO - نمودار.

قبل از ایجاد تغییرات چه مواردی را در نظر بگیرید

ایند، ، هر صفحه PPC و انتقال آن به یک زیر دامنه همیشه امکان پذیر نخواهد بود. باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

رویکرد در عمل

یکی دیگر از مشکلات صفحات فرود PPC این است که برای از بین بردن حواس پرتی ساخته شده اند. آنها بر این تمرکز دارند که کاربری را که روی تبلیغ کلیک کرده است تبدیل کند. در سئو، محتوا هم به کاربران خدمت می کند و هم الگوریتم جستجویی که تصمیم می گیرد آیا این صفحه بهترین ارزش را برای کاربر به ارمغان می آورد یا خیر.

چگونه صفحات PPC را از نقطه نظر سئو مدیریت کنیم

شما می تو،د هر یک از تاکتیک های زیر را برای مق، با صفحات فرود PPC در وب سایت خود قبل از ایجاد آنها انجام دهید.

1. صفحات فرود PPC خود را به ،وان noindex علامت گذاری کنید

و از آنجایی که سئوکاران می توانند در مورد ،اوین، کلمات کلیدی، طول محتوا و موارد دیگر بسیار حساس باشند، صفحات PPC راهی برای یک مدیر PPC ارائه می دهند.

آیا صفحات PPC می توانند با تلاش های سئو تداخل داشته باشند؟

به این صفحه فرود نمونه مورد استفاده برای تبلیغات PPC نگاهی بیندازید.

بررسی اجمالی ماهانه PPC برای pspdfkit.com/try.
اسکرین شات از SpyFu

اگر صفحه PPC در جستجو عملکرد خوبی دارد یا در صورت بهینه سازی پتانسیل عملکرد خوب در جستجو را دارد (چیزی که می توان با مشاهده اینکه صفحه در GSC تعداد زیادی نمایش داده می شود نشان داد) و صفحه SEO مربوطه وجود ندارد، می تو،د آن را کپی کنید. محتوای صفحه PPC به یک صفحه سئو جدید با یک مسیر URL بهینه شده.

و اگر به کلمات کلیدی ارگ،کی که این صفحه در سمروش جذب می کند نگاه کنید، فقط برای دو کلمه کلیدی رتبه بندی می شود و یکی از آنها مارک است.

کلمات کلیدی ارگ،ک برتر Semrush برای pspdfkit.com/try.
اسکرین شات از Semrush

این راه حل ممکن است 100٪ قابل اعتماد نباشد. دنی سالیوان از گوگل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به‌روزرس، محتوای مفید، زیر دامنه‌ها را بخشی از دامنه‌های اصلی در نظر می‌گیرد، گفت: «ما تمایل داریم ساب دامنه‌ها را جدا از دامنه‌های اصلی ببینیم، اما می‌تواند به عوامل زیادی نیز بستگی داشته باشد.»

من تصمیم گرفتم از این روش استفاده کنم زیرا:

  • وب سایت مشتری کوچک بود. تلاش تنها با چند صفحه PPC تاثیر را توجیه نمی کند.
  • صفحات PPC موجود هیچ صفحه مهمی را در وب سایت به خطر نمی اندازد یا آدمخواری نمی کند.

این صفحه دارای متن بسیار کمی است و هیچ طرحی ندارد (که جای تعجب نیست زیرا صفحه سئو نیست).

اسکرین شات از pspdfkit.com/try.
اسکرین شات از pspdfkit.com/try

درباره نویسنده

قبل از عجله برای اجرای توصیه های SEO برای مدیریت صفحات PPC، ابتدا وضعیت را ارزیابی کنید. قبل از تصمیم گیری به داده ها و نتیجه/تاثیر مورد انتظار نگاه کنید.


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و ،وماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.