چک لیست رایگان سئو فنی برای حسابرسی کامل سایت

 • در وب‌سایت شما منتشر شده است (در اینجا نحوه یافتن نقشه سایت یک وب‌سایت در صورتی که نمی‌د،د کجا را جستجو کنید، آمده است).
 • توسط کنسول جستجوی گوگل ارسال و پذیرفته شد.
 • به درستی ساختار یافته است تا همه صفحات مهم شما را شامل شود.
 • بدون URL های ش،ته یا تغییر مسیر داده شده.
 • هر زمان که تغییرات عمده ای در ساختار سایت شما ایجاد شود به روز می شود.

4. فایل Robots.txt

آیتم چک لیست سئو فنی سئو: نمونه فایل Robots.txt

با فرض موجود بودن فایل، بررسی کنید که تمام معیارهای زیر را داشته باشد:

 • فایل Robots.txt مانع از ،یدن موتورهای جستجو در بخش هایی از وب سایت شما نمی شود که می خواهید با قانون Disallow ایند، شوند.
 • دستورالعمل های فایل برای مجاز ، و غیر مجاز ، بخش های خاصی از سایت شما به درستی قالب بندی شده است تا موتورهای جستجو بتوانند آنها را درک کنند.

5. گواهی SSL

طراحی ریسپانسیو به نحوه ظاهر، عملکرد و عملکرد سایت شما در مرورگرها و اندازه های مختلف صفحه اشاره دارد.

Robots.txt فایل مفید دیگری است که دستورالعمل‌های خاصی را برای جستجوی ،نده‌ها در مورد اینکه کدام ،مت‌های صفحه شما باید ،یده و فهرست‌بندی شوند، ارائه می‌دهد. این فایل معمولاً در دایرکتوری ریشه وب سایت شما ذخیره می شود، بنابراین باید بتو،د به سادگی با تایپ /robots.txt در انتهای URL خود به آن دسترسی داشته باشید، مانند: https://www.yourwebsite.com/robots.txt.

ارائه بهترین نکات سئو …

همانطور که بر روی چک لیست فنی سئوی خود کار می کنید، با در نظر گرفتن عوامل مهم زیر، استفاده وب سایت خود از طرحواره را بررسی کنید:

 • نشانه گذاری طرحواره برای هر صفحه و نوع محتوا اجرا می شود.
 • نشانه گذاری طرحواره برای نوع محتوا بسیار مرتبط است.
 • تمام مقادیر طرحواره دقیق ترین و به روزترین اطلاعات را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهند.
 • نشانه گذاری طرحواره به درستی قالب بندی شده است.
 • اجرای طرحواره با موفقیت محتوای شما را واجد شرایط برای قطعه های برجسته کرده است.

بدون گواهی SSL، اشخاص غیرمجاز می توانند اطلاعات حساس مانند اطلاعات شخصی یا پرداخت را رهگیری کرده و به آنها دسترسی داشته باشند.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

موارد چک لیست سئو فنی

1. طراحی واکنشگرا

گواهینامه های SSL اساساً برای امنیت وب سایت شما حیاتی هستند زیرا داده های ارسال شده بین مرورگر کاربر و سرور وب را رمزگذاری می کنند و از محرمانه بودن و یکپارچگی آن اطمینان می دهند.

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.

منبع: https://seochatter.com/technical-seo-checklist/

عواملی که باید هنگام بررسی ساختار پیوند داخلی موجود خود بررسی کنید عبارتند از:

8. نشانه گذاری طرحواره

اگر آنجا نیست، از راهنمای ما برای یافتن و اصلاح Robots.txt استفاده کنید تا به شما کمک کند مکان آن را پیدا کنید.

می‌تو،د با باز ، کنسول جستجوی Google و پیمایش به آن خطاها را شناسایی کنید صفحات – نمایه سازی صفحات – چرا صفحات ایند، نمی شوند.

چندین خطا، مانند محتوای مفقود یا تکراری و مشکلات در ساختار URL شما، می تواند از ،یدن و فهرست بندی صحیح سایت شما جلوگیری کند.

همانطور که متوجه شدید، این چک لیست ممیزی فنی سئوی فنی رایگان شامل لیستی از مهمترین مراحلی است که باید هنگام انجام ممیزی کامل سایت برای تجزیه و تحلیل بهینه سازی موتور جستجو انجام دهید. پیروی از نکات موجود در این چیت‌شیت تضمین می‌کند که هرگز عوامل حیاتی را که می‌توان برای سئو بهینه‌سازی کرد تا رتبه‌بندی ارگ،ک و دیده شدن وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) در موتورهای جستجو مانند Google، Ya،o و Bing را از دست ندهید.

ع، نویسنده تحریریه SEO Chatter

پس از بررسی پاسخگویی تلفن همراه، مشکل فنی اصلی بعدی سئو که می تواند به طور قابل توجهی مانع موفقیت وب سایت شما شود، عملکرد ضعیف است.

در مرحله بعد، آن را روی دستگاه ها و اندازه های مختلف صفحه نمایش آزمایش کنید. اگر چندین دستگاه در اختیار ندارید، نگران نباشید، می‌تو،د با باز ، سایت خود در Google Chrome، به همان نتیجه برسید. بازرسی ،صر، و سپس روی آن کلیک کنید دستگاه را تغییر دهید دکمه، که به شما امکان می دهد سایت خود را همانطور که در تلفن های هوشمند و تبلت های محبوب و همچنین اندازه های صفحه نمایش معمول استفاده می شود آزمایش کنید.

چک لیست فنی سئو: تست طراحی واکنشگرا در کروم

این چهار مرورگر ،یبی را تشکیل می دهند بیش از 95 درصد از بازار مرورگرهای وب، ی،ی تقریباً همه کاربران شما حداقل از یکی از آنها برای دسترسی به سایت شما استفاده می کنند.

در هر مرورگر و دستگاه، موارد زیر را بررسی کنید:

 • سایت به درستی بارگیری می شود و تمام ،اصر ضروری (ناوبری، محتوا، ویژگی های تعاملی) به وضوح قابل مشاهده است.
 • پیمایش سایت آسان است، منوهای قابل دسترس و ساختاری منظم دارد.
 • ،اصر تعاملی مانند فرم های تماس و پرداخت ها به درستی عمل می کنند.
 • دکمه ها و پیوندها دارای یک منطقه قابل کلیک به اندازه کافی بزرگ هستند تا کاربران در صفحه نمایش های کوچک بتوانند به درستی از آن استفاده کنند.

2. سرعت بارگذاری صفحه

لینک های داخلی بخشی جدایی ناپذیر از سئو فنی هستند زیرا ساختار و سلسله مراتب وب سایت شما را ایجاد می کنند و به موتورهای جستجو کمک می کنند تا روابط بین صفحات و محتواهای مختلف را درک کنند.

می تو،د در راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه افزودن نشانه گذاری طرحواره به وب سایت برای سئو اطلاعات بیشتری در مورد همه این موارد ،ب کنید.

درباره سئو فنی بیشتر بد،د

نشانه گذاری طرحواره کد HTML است که داده های ساختار یافته را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد و به آنها امکان می دهد محتوا و زمینه صفحات وب را بهتر درک کنند. می‌تواند دید موتور جستجو را بهبود بخشد، قطعات نتایج جستجو را بهبود بخشد، و ویژگی‌های جستجوی غنی مانند پانل‌های دانش، بررسی‌ها و رویدادها را فعال کند.

برای جلوگیری از ناامیدی کاربران و تأثیر منفی بر نرخ پرش شما، از این ممیزی فنی ساده سئو برای اطمینان از سرعت بارگذاری سریع صفحه استفاده کنید:

 • ذخیره صفحه فعال است.
 • فایل های CSS، جاوا اسکریپت و HTML به طور موثر کوچک می شوند.
 • تصاویر در ابعاد و فرمت های من، فشرده و ذخیره می شوند.

3. نقشه های XML

چک لیست بازرسی فنی SEO: نقشه های سایت XML

برای انجام این ،مت از چک لیست فنی سئو، ابتدا سایت خود را در مرورگرهای زیر بررسی کنید:

 • مایکروسافت اج
 • گوگل کروم
 • موزیلا فایرفا،
 • سافاری

این راهنما شامل یک چک لیست فنی رایگان SEO است که می تو،د از آن برای پیگیری ،اصر کلیدی لازم برای بهینه سازی سایت خود برای عملکرد بهتر و قابلیت استفاده بهتر استفاده کنید.

در اینجا خطاهای ،یدن و نمایه سازی فهرست شده است، همراه با راهنمایی در مورد نحوه رفع آنها، اضافه ، هر گونه کار عیب یابی ضروری را به لیست کارهای پس از حسابرسی خود آسان می کند.

آیتم چک لیست حسابرسی فنی سئو: نمایه سازی صفحه در کنسول جستجوی گوگل

7. لینک های داخلی

لینک های زیر بیشتر در مورد سئو فنی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای بهبود دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه چک لیست سئو فنی

امروز، بیش از 50 درصد از کل ترافیک وب از دستگاه های تلفن همراه است. اگر می‌خواهید به صورت آنلاین موفق شوید، سایت شما باید همان تجربه یکپارچه را ارائه دهد، فرقی نمی‌کند بازدیدکنندگان شما از تلفن هوشمند اندرویدی، اپل آی‌پد یا رایانه رومیزی استفاده می‌کنند.

با پیروی از طرح گام به گام در چک لیست ممیزی فنی سئوی زیر، می تو،د تشخیص دهید که وب سایت شما تا چه حد معیارهای ضروری برای بهینه سازی فنی موثر را برآورده می کند. در نتیجه، می تو،د روی مسائل مهم سئو کار کنید که می تواند دید ارگ،ک سایت شما را در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ افزایش دهد.

موارد چک لیست سئو فنی

ما امیدواریم که این چک لیست فنی سئو ابزاری عالی به جعبه ابزار بهینه سازی موتور جستجوی شما باشد.

برای به دست آوردن چنین مزایایی، باید نقشه سایت XML خود را در طی یک ممیزی فنی سئو بررسی کنید تا مطمئن شوید که:

،یدن و نمایه سازی به این موضوع اشاره دارد که چگونه موتورهای جستجو مانند گوگل محتوای شما را برای گنجاندن در نتایج جستجو کشف و فهرست می کنند.

اگر باز هم کمکی نکرد، احتمالاً به این م،ی است که شما فایلی را در وب‌سایت خود ندارید، اگرچه تنها یک ث،ه طول می‌کشد تا با استفاده از افزونه‌های SEO مانند Yoast و RankMath ایجاد کنید.

در دنیای امروزی وای‌فای فوق‌العاده سریع و دستگاه‌های پرسرعت، کاربران وب مدرن حوصله سر زدن و منتظر ماندن برای بارگیری صحیح صفحات با عملکرد کند را ندارند، مخصوصاً زم، که تعداد زیادی وب‌سایت دیگر وجود دارند که می‌توانند نیازهای آنها را سریعتر برآورده کند.

ابتدا باید بررسی کنید که سایت شما SSL فعال است و همچنین تمام کارهای زیر را انجام دهید:

 • بررسی کنید که گواهی SSL شما معتبر و به روز باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات وب سایت شما از طریق HTTPS ارائه می شوند.
 • تغییر مسیرهای امن از HTTP به HTTPS را اجرا کنید.
 • هر گونه مشکل محتوای مختلط را آزمایش کنید، مطمئن شوید که همه منابع به طور ایمن بارگیری می شوند.

6. ،یدن و نمایه سازی

نقشه سایت XML فایلی است که به گوگل کمک می کند تا ساختار، سلسله مراتب و ساختار وب سایت شما را درک کند، ،یدن و فهرست بندی سایت شما را آسان تر می کند و در نتیجه حضور آن را در نتایج جستجو افزایش می دهد.