چرا باید به سبز بودن وب سایت خود اهمیت دهید • Yoast

اکنون که درباره “،یف ترین” سایت بحث کردیم، بیایید تمیزترین و سبزترین سایت را بررسی کنیم: گوگل. آنها تنها 5480 گرم در سال تولید می کنند. وقتی هدف خالص صفر آنها را در سال 2030 در نظر بگیرید، تعجب آور نیست. تلاش‌های پایداری Google از یادگیری ماشینی برای کمک به خنک ، مراکز داده تا ترموستات‌های هوشمندی که انرژی خانه را حفظ می‌کنند، متغیر است. و با مسیریابی زیست محیطی آنها در Google Maps که مسیری با کمترین میزان کربن را در اختیار کاربران قرار می دهد. گوگل انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش داده است بیش از 500000 تن. که معادل ،وج 100000 خودروی سوخت سوز از جاده است.

صفحه اصلی گوگل

افکار پای،: همین الان شروع کنید!

امروزه همه افراد حداقل یک دستگاه دیجیتال دارند. بسیاری از ما صاحب تعداد زیادی هستیم. و تعداد همچنان در حال افزایش است. طبق گزارش سالانه اینترنت سیسکو، ما مالک خواهیم شد 29.3 میلیارد دستگاه شبکه در سال 2023، که حجم مضحکی از محصولاتی است که باید تولید شوند.

تغییرات آب و هوایی یک تهدید جدی است. اگر نمی خواهیم چند سال دیگر دنیای ما غیر قابل س،ت شود، باید اقدام کنیم. خوشبختانه، چندین کار وجود دارد که می تو،د برای بهبود ردپای کربن وب سایت خود انجام دهید. قبل از شروع، خوب است بررسی کنید که اکنون وب سایت شما چقدر سبز است. شما می تو،د از یک ماشین حساب ردپای کربن آنلاین استفاده کنید ماشین حساب کربن وب سایت.

با مسدود ، ربات های بد در انرژی صرفه جویی کنید

توصیه ما؟ الان شروع کن. زیرا هر چه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بیشتر طول بکشد، آسیب بیشتری به محیط زیست خود وارد می کنیم. به همین دلیل Yoast ویژگی بهینه سازی ،یدن را معرفی کرد. زیرا ما نیز می خواهیم به هدف خالص صفر گوگل کمک کنیم. بنابراین از افزونه ما برای سبزتر ، وب سایت خود استفاده کنید و هر کاری که می تو،د انجام دهید، هر چقدر هم که کوچک باشد. زیرا اقدامات کوچک می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

سام آلدرسون

به همین دلیل است که باید ربات های غیر ضروری را شناسایی کرده و آنها را از سایت خود بلاک کنید تا زم، که سرور شما را درخواست می کنند، سرور شما پاسخ نمی دهد. در مصرف انرژی صرفه جویی خواهید کرد. شما می تو،د ربات های بد را با مسدود ، محدوده فردی یا کل IP هایی که ترافیک غیرمعمول از آنجا می آید مسدود کنید. یا می تو،د از یک راه حل مدیریت ربات مانند استفاده کنید Cloudflare.

ترافیک ربات را کاهش دهید

این یکی بزرگ است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ربات‌ها در هنگام ،یدن در سایت شما انرژی صرف می‌کنند. و آنها سایت شما را چندین بار در روز و اغلب در مواقعی که نیازی نیست می ،ند. در واقع آنقدر زیاد است که ربات ها حدود 30 درصد از ترافیک روزانه اینترنت را تشکیل می دهند!

داستان تنها زم، تلخ تر می شود که به مراکز داده نگاه می کنیم. زیرا هرچه از دستگاه های دیجیتالی بیشتری استفاده کنیم، ترافیک داده های جه، ما بیشتر خواهد شد. به منظور همگام شدن با این ترافیک، مراکز داده جدید هر ساله ساخته و گسترش می‌یابند. و اگر چه آنها در حال حاضر فقط مصرف می کنند 1 درصد از برق جهان است، انتظار می رود که مراکز داده مصرف کنند 20 درصد در سال 2025. اگر در نظر بگیرید که در حال حاضر 8000 مرکز داده در جهان وجود دارد، خیلی عجیب نیست.

زمان اقدام فرا رسیده است

سم آلدرسون یک بومی دیجیتال با قلب آنالوگ است و علاقه زیادی به بازاریابی همه چیز دارد. آنها علاقه خاصی به رسانه های اجتماعی دارند. آنها بر این باورند که این یک راه فوق العاده برای برقراری ارتباط با داستان و ارزش های برند شما و در عین حال سرگرمی است. و هر چه انسان بیشتری بتو،د آن را ایجاد کنید، ارتباطات بیشتری ایجاد خواهید کرد.

آواتار سام آلدرسون


منبع: https://yoast.com/why-you-s،uld-care-،w-green-your-website-is/

با تمام این مراحل برای سبزتر ، وب سایت شما، جای تعجب است که بسیاری از شرکت های بزرگ هنوز سایت های “،یف” دارند. به ،وان مثال GameS، را در نظر بگیرید که یک سایت خبری در مورد بازی های ویدیویی است. GameS، تولید شد بیشترین CO2 در هر بازدید سال گذشته آنها همچنین برای انرژی تولید شده در سال که بیش از 550000 گرم CO2 است در رتبه دوم قرار گرفتند. م،ی: برای جبران کربن منتشر شده توسط وب سایت GameS،، 26 درخت در سال تمام طول می کشد.

صفحه اصلی GameS،

نمونه ای از سایت سبز

و کارخانه‌های مورد نیاز برای تولید دستگاه‌های ما فقط به دلیل انتشار گازهایشان بر محیط‌زیست تأثیر منفی نمی‌گذارند. عواملی مانند ت،یب زمین، از بین رفتن تنوع زیستی و مصرف آب نیز نقش دارند. مثلا، این صنعت 12760 لیتر آب مصرف می کند (که 3190 گالن است) برای تولید تنها یک گوشی هوشمند.

ظهور مراکز داده

و این فقط ربات های گوگل نیستند که از ما بازدید می کنند. ربات هایی از سایر موتورهای جستجو، خدمات دیجیتال، ربات های تجاری و غیره وجود دارند و ما نمی خواهیم اینقدر انرژی را هدر دهیم! به همین دلیل ما ویژگی بهینه سازی ،یدن را ایجاد کردیم که URL ها، فیدها و دارایی های غیر ضروری را از سایت وردپرس شما حذف می کند. این به ربات‌ها کمک می‌کند تا سایت شما را به‌طور مؤثرتری ب،ند و بازدیدشان را کاهش دهند. به عبارت دیگر: شما در حال صرفه جویی در انرژی هستید!

میزبان سبز، وب سایت سبز

اگر صاحب یک وب سایت هستید یا به فکر ایجاد آن هستید، باید به ردپای زیست محیطی خود توجه داشته باشید. زیرا صنعت فناوری نقش بزرگی در بحران آب و هوای فعلی دارد. با مراکز داده، عملیات تولیدی بزرگ و مقادیر عظیم ، های الکترونیکی، تقریباً 4 درصد از انتشار CO2 جه، را به عهده دارد. که به اندازه کافی تکان دهنده، شبیه به صنعت سفر است. و این تعداد فقط در حال افزایش است! بنابراین، چه کاری می تو،د انجام دهید تا وب سایت خود را سبزتر کنید؟

چه در مورد ربات های شما نکن می خواهید بلاک کنید؟ کاهش ترافیک آنها همچنان مفید است. به ،وان مثال، در هر روز، ،نده های گوگل می توانند 10000 بار از وب سایت Yoast بازدید کنند. در طول این بازدیدها، آنها فقط 4500 URL منحصر به فرد را می ،ند، به این م،ی که انرژی زیادی برای ،یدن URL های تکراری تلف می شود.

شما همچنین می تو،د با انتخاب ارائه دهنده هاست من،، ردپای کربن وب سایت خود را کنترل کنید. زیرا 48 درصد از کل انرژی که توسط اینترنت (و وب سایت شما) استفاده می شود در یک مرکز داده استفاده می شود. بنابراین اگر یک ارائه دهنده میزب، را انتخاب کنید که به طور فعال انرژی های تجدیدپذیر را برای مراکز داده خود ،یداری کند، انتشار کربن به مراتب کمتری خواهید داشت.

مثل GameS، نباشید

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است