پاورپوینت آماده ضوابط طراحی مجتمع های مسکونی ⭐️【 ویرایش جدید ️ 】 | memarinavaz

علاوه بر فاکتورهای متداول طراحی مانند زیبایی، تناسب و بافت و سایه و نور و امکاناتی که باید مد نظر قرار گیرند. پارکینگ باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که علاوه بر پذیرش وسایل نقلیه تمام ساکنین امکان پارک مهمان ها را نیز فراهم آورد تا با کمبود فضا باعث زحمت افراد نشود. در گذشته در بعضی از فصول، بسیاری از عملکردهای فضاهای داخلی همچون خوابیدن، خوردن و پذیرایی به حیاط منتقل می شد. همینطور وجود حیاط های متعدد درونی و اندرونی، پاسخی به نیازهای اقلیمی مناطق گرم و خشک مرکزی ایرانی و همچنین پاسخی به سنت های جامعه اسلامی مبنی بر میهمان نوازی در عین رعایت اصل محرمیت بود. حداقل استفاده از پارتیشن ها باید دنبال شود تا آپارتمان جادار به نظر برسد.

پروژه طرح 4

در مسکن نیمه مستقل ، طرح از سه طرف به جای چهار عقب ماندگی داشت. هزینه ساخت و ساز در این نوع مسکن کاهش یافت زیرا آنها خطوط آبرسانی ، خطوط زهکشی و خطوط کابل برق و غیره را به اشتراک گذاشتند. به جای تقسیم هزینه های زیرساخت و کاهش هزینه ، این مفهوم نمی تواند در جمعیت رو به افزایش دوام بیاورد. توسعه ای که پس از انقلاب صنعتی آغاز شد ، فرصت های جدید و چالش های جدیدی را برای مردم به ارمغان آورد. پیش از این زمانی که تراکم جمعیت بسیار کم بود و زمین زیادی با نرخ ارزان تر در دسترس بود ، روندی وجود داشت یا بهتر است بگویم ، این نماد وضعیت برای شخصی بود که دارای یک خانه مستقل بود.

دانلود پاورپوینت ضوابط طراحی پایانه مسافربری (115 اسلاید)

پاورپوینت آماده ضوابط طراحی مجتمع های مسکونی ⭐️【 ویرایش جدید ️ 】 | memarinavaz

ارتفاع پیش آمدگی نسبت به کف پیاده رو ، نباید از 5/3 متر کمتر باشد و سطح آن مطابق ضوابط مربوطه جزء تراکم محسوب خواهد شد . 3.پیش آمدگی ساختمان در همکف و طبقات ، در خارج از 60% طول مجاز و در داخل زاویه 45درجه ، حداکثر به میزان 2 متر بلا مانع است ( رعایت 60% مساحت الزامی است ). ورودی مجتمع یکی از مهم ترین قسمت ها در طراحی فضای باز مسکونی می باشد.

آنها همچنين از تجربه و دست‌كاري تركيباتي همچون آب و جدول ریزفضاهای مجتمع مسکونی ماسه لذت می‌برند. 10- بستر مناسبی برای برقراری پیوندهای اجتماعی با محیط و اشخاص پیرامون فراهم سازد. — فنون، تكنولوژي‌ها و مصالح جديد ساختمان سازي را بكار می بندد.

  • شهرهای یونانی همچون «پیرنه» مکان شهر را به گونه ای تغییر دادند که از ورود سیل به شهر جلوگیری شود ، و شبکه ای مستطیل شکل با خیابانهای شرقی ـ غربی را احداث نمودند که به ساختمان ها اجازه جهت گیری به سمت جنوب و استفاده از نور مطلوب خورشید را می داد.
  • احداث پیش آمدگی در خیابان های 12 متر تا 20 متر به عمق 80 سانتی متر و برای خیابان 20 متر به بالا به عرض 120سانتی متر مجاز می باشد .
  • از مهم‌ترین المان‌ها در اجرای فضای سبز می‌توان به آب‌نما، حوض، آلاچیق، پرگولا، انواع فلاورباکس‌ها، انواع مبلمان، برکه‌ های مصنوعی، تجهیزات نورپردازی، انواع گل و گیاه، استخر، کف سازی و پیاده رو، اشاره کرد.
  • در این مقاله به بررسی جامع اصول و ضوابط طراحی شهرک مسکونی میپردازیم.اگر به این مبحث علاقه مندید با ما همراه باشید.

در ساخت پیاده رو، باید عوامل مختلفی مانند نیازهای عمومی و ضعف امکانات و حرکات اتوبوس ها و تاکسی ها مورد توجه باشد. مزایای ایجاد پیاده رو
با ایجاد پیاده رو افراد به جای استفاده ازوسایل نقلیه برای خرید و انجام دادن کارهای شخصی به پیاده روی ترغیب می شوند . علاوه بر آن تعداد عابران پیاده افزایش می یابد و در منطق تجاری کنار پیاده رو ها رونق اقتصادی ایجاد می شود. همچنین در خیابان های شلوغ عبور و مرور نظم می گیرد و باعث افزایش سرعت پیاده روی در مناطق شلوغ می شود.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است