نیروگاه خورشیدی راه اندازی نیروگاه خورشیدی تک اینورتر | nnqenergy

نیروگاه خورشیدی راه اندازی نیروگاه خورشیدی تک اینورتر | nnqenergy

سولارگسترانیک فروشگاه آنلاین در زمینه سیستم های انرژی خورشیدی میباشد و به صورت پیوسته خدمات و کالاهای تخصصی مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر مخصوصا انرژی خورشیدی را به مشتریان خود در سراسر کشور ارائه مجری احداث نیروگاه خورشیدی میدهد. هدف ما ارائه کالا با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت برای جلب رضایت مشتریان محترم می‌باشد. نیروگاه خورشیدی مشهد اولین نیروگاه خورشیدی در شرق ایران محسوب می‌شود که شروع عملیات آن در سال ۱۳۸۹ شروع شد و فاز نخست آن در ۲۴ تیر ۱۳۹۰ به پایان رسید.

  • بهتر است قبل از مراجعه به شرکت توزیع برق استان خود، مراتب را از طریق وبسایت رسمی شرکت مذکور پیگیری کرده و در صورتیکه امکان ثبت مکانیزه درخواست وجود داشته باشد، از مراجعه حضوری به شرکت‌های برق اجتناب نمایید.
  • نورسان انرژی آریا تا بحال بیش از ۶۰ پروژه کوچک و بزرگ بهینه سازی مصرف انرژی و احداث نیروگاه تجدید پذیر در سراسر کشور را به اتمام رسانده است.
  • و همچنین مبلغ پرداختی دولت به این خانوار نیز از عوارض برق پرداختی خود مردم تامین میشود که این موضوع بسیار باعث دلگرمی میباشد.
  • گزارش مطالعه امکان سنجی موضوعاتی مانند طرح اتصال به شبکه و … را مورد بررسی قرار می دهد.
  • برق مصرفی شما مطابق قبل می‌باشد و برای نیروگاه خورشیدیتان، یک کنتور جداگانه تهیه میشود و برق تولیدی از آن طریق به شبکه سراسری تزریق میشود.

نیروگاه های خورشیدی می توانند با تولید برق به شبکه سراسری برق نیرو برسانند و در عین حال امکان تأمین شبکه های کوچک و ناحیه ای را نیز به ما بدهند در حالی که نیاز به تأسیس خطوط فشارقوی طولانی جهت انتقال برق ندارند. چون انتقال از نیروگاه های ظرفیت بالای توأم با شبکه انتقال سراسری پر هزینه می باشد. این شرکت در سال جاری با در اختیار داشتن در حدود ۱۰٫۲ مگاوات نیروگاه در دست اجرا در کشور، با اتکا به توان مهندسان طراح و اجرایی و پشتیبانی شرکت های معتبر تولید کننده تجهیزات خورشیدی اقدام به احداث نیروگاه فتوولتائیک در سراسر کشور می نماید.

آموزش عملی و کارگاهی

در شصت و یکمین جلسه شورای اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با کلیات طرح پیشنهادی ساخت نیروگاه خورشیدی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین موافقت شد. محمدنژاد سیگارودی شرایط واگذاری و نرخ خرید تضمینی احداث ۵۵۰ هزار نیروگاه خورشیدی ۵کیلوواتی برای حمایت از خانوارهای مناطق محروم کشور را اعلام کرد. بر اساس برنامه ارائه شده از سوی وزارت نیرو، دولت سیزدهم برنامه دارد زمینه ساخت 8 نیروگاه در استان سمنان را مهیا کرده و مجموع ظرفیت انرژی خورشیدی در این استان را به 100 مگاوات ارتقا دهد. نیروگاه خورشیدی شیراز ( تأسیس ۱۳۸۷)، نخستین نیروگاه خورشیدی ایران و در زمان خود بزرگترین نیروگاه خورشیدی خاورمیانه بود.

برای اطلاع از شرایط، میزان انشعاب مورد نیاز و درآمدها و هزینه‌های نیروگاه های خورشیدی خانگی این مقاله را مطالعه فرمایید. نیروگاه خورشیدی مکران در استان کرمان قرار دارد، این نیروگاه قابلیت ایجاد توانی برابر با ۲۰ مگاوات را دارا می‌باشد. برق تولیدی این نیروگاه تا ۲۰ سال به صورت تضمینی به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق فروخته شده‌ است.

استوری‌های برق نیوز/دخالت در انتصابات در برق، شدت گرفتن انتصابات در بخش تولید، بالگرد توانیر

لازم به ذکر است برای تولید 18 میلیون کیلووات ساعت برق خورشیدی در این نیروگاه، 20 هزار و 880 صفحه خورشیدی شامل 6048 صفحه نشان جینکو 330 وات و 14 هزار 832 صفحه نشان جی ای سولار دارای سامانه ردیاب 540 وات نصب شده است. در کشورهای پیشرو در زمینه احداث نیروگاههای خورشیدی، اولویت ساخت سازه های نگهدارنده پنل های خورشیدی، سازه های طراحی و ساخته شده با فولاد گالوانیزه است. این شرایط با کاهش قیمت ها در تولید و عرضه پنل ها و تجهیزات خورشیدی در بازارهای جهانی مقارن بود. قبل از آن که تولید کنندگان داخلی بتوانند برنامه ریزی های گسترده ای را برای توسعه تولید پنل ها و بروزرسانی کردن خط تولیدشان انجام دهند، بازار ایران با توجیح گران و کم بودن حجم تولید داخلی، به واردات تجهیزات نیروگاه های خورشیدی از کشورهای دیگر از جمله چین و اروپا روی آورد. در سال ۱۳۸۹، شرکت برق آفتابی هدایت نور یزد نیز به منظور تولید محصول قابل رقابت در بازارهای جهانی و مطابق استانداردهای بین المللی، اقدام به راه اندازی یک خط تولید جدید به ظرفیت ۱۰ مگاوات در شهر یزد نمود. در سال ۱۳۹۰ برای تخصصی نمودن فعالیت ها، این شرکت به دو شرکت مطالعاتی فیبر نوری و برق خورشیدی هدایت نور تفکیک گردید.

این کار در ایران با خرید برق با قرارداد تضمینی 20 ساله با اشخاص انجام می‌گیرد. بنابراین احداث نیروگاه روشی از سرمایه گذاری ایمن و طولانی مدت است که درآمد مناسبی ایجاد می‌کند. پس از ارائه درخواست احداث نیروگاه خورشیدی به شرکت توزیع برق، کارشناسان آن شرکت نسبت به بازدید از ملک شما اقدام خواهند کرد. بازدید کارشناسی شامل بررسی های مکانیکی (سازه) ، بررسی فنی (شرایط الکتریکال) و امکانسنجی فنی (بررسی شرایط اتصال نیروگاه به شبکه برق) خواهد بود. در برخی از شرکت‌های توزیع برق، جهت بررسی شرایط مکانیکی و استقامت سازه، سرمایه گذار جهت بررسی های بیشتر به مهندسین سازه ارجاع خواهد و اخذ تائیدیه مهندس سازه برای ادامه روند رسیدگی درخواست الزامی خواهد بود.

سلول‌های فتوولتائیک[ویرایش]

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است