نکات سرعت سایت برای بارگذاری سریعتر ویدیو • Yoast

به نظر من، بهتر است از این موارد اجتناب شود. آنها تقریباً همیشه زمان رسیدن به بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) را به طور چشمگیری افزایش می دهند. با اجباری ، پخش ویدیو همزمان با بارگیری ،اصر اصلی HTML، تصویر و جاوا اسکریپت یک صفحه، از یک مرورگر می‌خواهید که مقدار زیادی را در یک زمان انجام دهد. اگر سرعت اتصال ضعیف باشد، این کار را کند انجام می دهد.

بهترین راه برای مق، با این مشکل استفاده از چیزی به نام جریان تطبیقی ​​است. پخش جری، تطبیقی ​​زم، است که چندین نوع مختلف از یک ویدیو، همه با وضوح و نرخ بیت متفاوت، در اختیار یک سرور قرار می گیرد. سپس سرور بهترین نسخه ویدیویی را با کیفیت ارائه می دهد که هر اتصالی می تواند از عهده آن برآید. با پخش جری، تطبیقی، اگر کاربر شما روی یک دستگاه تلفن همراه در بالای یک تپه راه دور باشد و فقط با یک اتصال 500 کیلوبیت در ث،ه کار می کند، سرور یک ویدیوی SD با نرخ بیتی حدود 300 کیلوبیت در ث،ه به جای تغییرات 4K ایده آل با سرعت 35 مگابیت در ث،ه ارائه می دهد.

استفاده از جاوا اسکریپت ناهمزمان در تحویل ویدئو دو مزیت دارد. اولاً، می‌تو،د از مسدود ، ویدیوها از رندر سایر ،اصر صفحه جلوگیری کنید. و ث،اً، می‌تو،د دارایی‌هایی را که بیشترین اهمیت را برای بزرگ‌ترین رنگ محتوایی (LCP) و تغییر چیدمان تجمعی (CLS) دارند، قبل از بارگیری خود فایل ویدیویی بزرگ بارگیری کنید.

اگر باید ویدیوهای پخش خودکار حلقه ای داشته باشید، آنها را تا حد امکان کوتاه نگه دارید (در حالت ایده آل کمتر از 10 ث،ه). همچنین فایل ها را بدون صدا صادر کنید تا اندازه فایل تا حد امکان کوچک باشد.

نکته 4: محتوای ویدیویی را به صورت ناهمزمان بارگیری کنید

برای اطلاعات بیشتر در مورد سرعت سایت، بقیه پست ها و راهنماهای ما را بررسی کنید!

فیل ناتینگهام

گاهی اوقات اسکرول ها یا چرخ فلک ها حاوی فیلم هایی هستند، به ،وان جایگزینی برای تصاویر.

ساده ترین راه برای دریافت ویدیو در وب سایت وردپرس خود این است که فقط یک ویدیو را در کتابخانه رسانه خود آپلود کنید. پس از آن می تو،د آن را در یک صفحه یا پست با استفاده از بلوک ویدیویی گوتنبرگ قرار دهید.

راهنمای Yoast برای CDN ها را برای جزئیات کامل در مورد راه بهتری برای تنظیم آن بررسی کنید. توجه داشته باشید که اگر ویدیوهایی را از سرویس‌هایی مانند YouTube یا Wistia جاسازی می‌کنید، آنها تحویل دارایی‌های ویدیویی را از شبکه CDN خود مدیریت می‌کنند.

نکته 2: از جریان تطبیقی ​​استفاده کنید

VBR را می توان با رایج ترین کدک های ویدئویی وب مانند VP9 و h.264 استفاده کرد.

نکته 3: از پخش خودکار ویدیوها خودداری کنید (یا حداقل آنها را کوتاه و بی صدا نگه دارید)

با سرعت ویدیو و سایت، اصول اصلی که باید به خاطر بسپارید عبارتند از:

  1. از راه اندازی سرور به طور خاص برای مق، با فایل های رسانه ای بزرگ (CDN) استفاده کنید.
  2. اطمینان حاصل کنید که فایل ویدیویی در حال بارگیری با سرعت اتصال مشتری سازگار است (جریان‌سازی تطبیقی)
  3. فایل های ویدیویی خود را تا حد امکان کوچک نگه دارید بدون اینکه کیفیت را به خطر بیندازید (بیت متغیر)
  4. قبل از بارگیری فایل ویدئویی واقعی، ،اصر بصری اصلی را بارگیری کنید (تحویل ناهمزمان)
  5. از بارگیری ویدیوها با سایر دارایی های صفحه جلوگیری نکنید (جاوا اسکریپت مسدود کننده رندر)

متأسفانه، پلاگین هایی که این موارد را اجرا می کنند اغلب هر تصویر را بر اساس یک ماشه بارگذاری می کنند. این می تواند به این م،ی باشد که جاوا اسکریپت دیگر بارگذاری ویدیو را مسدود می کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، به جای اینکه قبل از اینکه کاربر یا ،نده به آنجا برسد، باید تمام دارایی‌های ویدیویی را به‌طور کامل بارگیری کند، وقتی ویدیو در چرخ فلک ظاهر می‌شود.

این می‌تواند باعث شود برخی از توسعه‌دهندگان وب و سئوکارهای بی‌سابقه به نمودار آبشاری از ابزار اندازه‌گیری سرعت سایت نگاه کنند و اعلام کنند که «ویدئو برای سرعت سایت بد است». در حالی که این در کاربرد گسترده آن صادق نیست، بهترین شیوه های خاصی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. راه اندازی صحیح تضمین می کند که ویدیو سرعت سایت شما را کاهش نمی دهد و سایت شما سرعت ویدیوی شما را کاهش نمی دهد.

ویدیوها همیشه برای سرعت سایت در نمودارهای آبشار بسیار بد به نظر می رسند.

مشکل اینجا برای سرعت سایت زم، است که می خواهید یک فایل ویدیویی بزرگ یا با وضوح بالا بارگذاری کنید. با یک اتصال کمتر از ستاره ای، تنها چیزی که اتفاق می افتد مقدار زیادی بافر است، در حالی که مرورگر سعی می کند به اندازه کافی فایل را برای شروع پخش بارگذاری کند. برای FID خیلی بد است.

این نیز احتمالاً بدترین راه برای افزودن ویدیو است. این دستور العملی برای بافر تضمینی به محض زدن دکمه پخش توسط کاربر است. و این بر تاخیر ورودی اول (FID) تأثیر منفی می گذارد. چنین تنظیماتی به مرورگر نیاز دارد که یک فایل ویدیویی کامل (غیر بهینه) را مستقیماً از سرور شما با کلیک بارگیری کند، بدون اینکه برای مشکلات سرور، موقعیت مک، کاربر یا سرعت اتصال ضعیف هیچ گونه بازگشتی نداشته باشد.

هدف این است که از پخش یکپارچه ویدیو، بدون بافر، و زمان بارگذاری سریع با همه دارایی‌ها در وب‌سایت خود اطمینان حاصل کنید. در این تلاش، شما باید به نکات حیاتی وب خود توجه داشته باشید – بزرگترین رنگ محتوایی (LCP)، تاخیر ورودی اول (FID) و تغییر چیدمان تجمعی (CLS).

حیاتی وب اصلی و مخفف آنها

نکته 1: ویدیوهای خود را از طریق CDN ارائه دهید

چطور می تونی این کار رو بکنی؟ خوب، شما می تو،د خودتان آن را با استفاده از MPEG-DASH تنظیم کنید. یا به یک پلتفرم میزب، ویدیوی شخص ثالث مانند یوتیوب یا ویستیا; اینها از جریان تطبیقی ​​به ،وان بخشی از پشته فناوری تحویل ویدیو استفاده می کنند.

نکته 3: فایل های ویدیویی را با نرخ بیت متغیر صادر کنید

این امر سرعت سایت و تاخیر ورودی اول را مختل می کند، اما نه تنها این. همچنین می تواند به سئو آسیب برساند، زیرا Googlebot قادر به یافتن و فهرست بندی ویدیو نیست.

برای بررسی اینکه آیا Googlebot می‌تواند اجرای ویدیوی شما را تجزیه کند، می‌تو،د موارد جدید را بررسی کنید گزارش صفحات ویدیویی در کنسول جستجوی گوگل.

خلاصه

اگر از AJAX برای بارگیری پخش کننده ویدیوی خود استفاده می کنید، هنگامی که مشتری اسکریپت اولیه اصلی را ارائه می کند (معمولا فقط چند صد کیلوبایت)، همه چیزهای دیگر می توانند به سرعت در پس زمینه بارگذاری شوند. در همین حال مشتری بقیه ،اصر صفحه را رندر می کند. علاوه بر این، فریم و تصویر بندانگشتی پخش‌کننده ویدیو – ،اصری که قبل از کلیک کاربر روی پخش قابل مشاهده هستند – می‌توانند فوراً اولویت‌بندی و بارگیری شوند تا تأثیر مثبتی بر حیاتی وب اصلی داشته باشند.

فیل ناتینگهام یک استراتژیست بازاریابی است که در سئو ویدیو و استراتژی برند و بهینه سازی موتور جستجو تخصص دارد.

آواتار فیل ناتینگهام


منبع: https://yoast.com/site-s،d-tips-for-faster-video/

تگ

هیچ راه حلی وجود ندارد – فایل های ویدیویی بزرگ هستند. در واقع آنقدر بزرگ که آنها را به حساب آوردند 81 درصد از ترافیک اینترنت در سال 2021. ویدیوهای بارگذاری شده در هر صفحه وب به احتمال زیاد بزرگترین دارایی یک مرورگر خواهد بود. مگر اینکه کاری بسیار غیرعادی (و احتمالاً غیرقابل توصیه) با Images JavaScript انجام دهید.

نکته دیگر برای بهبود سرعت پخش این است که در طول فرآیند صادرات، فایل(های) ویدیو را تا حد امکان کاهش دهید. نرخ بیت متغیر (VBR) وسیله‌ای برای فشرده‌سازی است که میزان بیت فایل ویدیویی را بر اساس پیچیدگی رنگ‌ها و حرکت در هر نقطه از ویدیو تنظیم می‌کند. هدف از این کار پایین نگه داشتن آن تا حد امکان بدون کاهش قابل توجه کیفیت است. به ،وان مثال، دنباله‌های اکشن سریع با رنگ‌های پیچیده بسیار به نرخ بیت بسیار بالاتری نیاز دارند. اما یک هد مکالمه ثابت‌تر که روی یک پس‌زمینه ساده گرفته می‌شود، با نرخ بیت پایین‌تر به خوبی کار می‌کند. یک VBR به کمپرسور ویدیوی شما اجازه می‌دهد تا به‌طور هوشمندانه در مورد نرخ بیت من، در حین صادرات تصمیم بگیرد که باعث کاهش حجم فایل ویدیو می‌شود.

این دقیقاً همان کاری است که افزونه Yoast Video SEO برای وردپرس برای سرعت بخشیدن به تحویل ویدیو انجام می دهد و تضمین می کند که حتی بزرگترین فایل های ویدیویی تأثیر منفی بر تجربه کاربر یا عملکرد جستجو ندارند.

وقتی ویدیو به خوبی اجرا شود، تأثیر منفی بر امتیاز PageS،d ​​Insights شما نخواهد داشت

نکته 5: ویدیوها را پشت JS مسدودکننده رندر قرار ندهید

پخش خودکار ویدیوها همچنان محبوب است، به ویژه به ،وان پس‌زمینه در صفحات اصلی. اما اجرای ضعیف آنها می تواند باعث بروز همه نوع مشکلات سرعت سایت شود.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است