نحوه یافتن نقشه سایت یک وب سایت (7 راه)

برای انجام این کار، وارد Search Console شوید و به آن بروید نقشه های سایت. در اینجا، تمام اطلاعات مربوط به نقشه سایت وب سایت خود، از جمله مکان یافتن آنها در سرور میزبان خود را خواهید یافت.

نقشه سایت XML در مکان کنسول جستجوی گوگل

5. ابزار وب مستر بینگ را بررسی کنید

تا کنون، ساده ترین راه برای چگونگی یافتن نقشه سایت یک وب سایت، جستجو در رایج ترین مکان ها است: دایرکتوری ریشه، زیر پوشه، یا فید RSS یا Atom.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/،w-to-find-sitemap-of-a-website/

از آنجا، یادگیری مکان پیش فرض نقشه سایت برای آن ابزار بسیار ساده است. با وردپرس، معمولاً اینطور است /wp-sitemap.xml. با این حال، اگر سایت نقشه سایت خود را با استفاده از یک افزونه ایجاد کرده است، ممکن است بخواهید موارد زیر را نیز امتحان کنید:

برای این کار می تو،د از دستور جستجوی زیر در گوگل استفاده کنید: site:YourWebite.com نوع فایل:XML

برای سایر پلتفرم های سایت سازی مانند Wix، Square،e، Magento و S،pify، مکان پیش فرض معمولاً فقط /sitemap.xml.

خلاصه نقشه سایت یک وب سایت را پیدا کنید

با این کار تمام نقشه های XML که گوگل برای وب سایت ایند، کرده است ظاهر می شود. همچنین می تو،د با جایگزین ، نقشه های سایت HTML یا PHP را جستجو کنید نوع فایل: XML با ،د فایل مورد نیازی که می خواهید به دنبال آن باشید، مانند نوع فایل:HTML یا نوع فایل: PHP.

اپراتور جستجوی سایت گوگل برای یافتن نقشه سایت

7. Default CMS Location را بررسی کنید

اگر کار نکرد، سایتmap.xml را با یکی از موارد زیر جایگزین کنید:

جستجو در یک پوشه فرعی

برای مثال با استفاده از ابزار مکان یابی نقشه سایت بینگ، تصویر زیر را ببینید.

مکان نقشه سایت در ابزار وب مستر بینگ

6. از جستجوی سایت گوگل استفاده کنید

شما می تو،د از ابزارهای آنلاین رایگان به ،وان یک راه سریع برای مکان یابی نقشه سایت یک وب سایت بدون نیاز به جستجوی آن استفاده کنید. گزینه های قابل اعتماد و مبتدی پسند عبارتند از:

این راهنما نحوه یافتن نقشه سایت یک وب سایت را توضیح می دهد.

امیدوارم از این راهنمای نحوه یافتن نقشه سایت یک وب سایت لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، چندین راه برای نحوه مکان یابی نقشه سایت یک وب سایت وجود دارد، از جمله بررسی مکان های معمول نقشه سایت در سرور وب، مشاهده فایل robots.txt، استفاده از ابزارهای یافتن نقشه سایت آنلاین، بررسی کنسول جستجوی گوگل و ابزارهای وب مستر بینگ، و همچنین به مکان پیش فرض CMS نگاه کنید. با خیال راحت هر روشی را امتحان کنید تا بفهمید کدام راه را برای یافتن نقشه سایت یک وب سایت ترجیح می دهید.

پیدا ، یک فایل RSS یا Atom

راه بعدی برای یافتن نقشه سایت یک وب سایت، جستجو در فایل robots.txt است که اطلاعات و دستورالعمل های مفیدی را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد، از جمله اینکه کجا می توان فایل نقشه سایت را پیدا کرد.

همانطور که در این آموزش متوجه خواهید شد، پیدا ، نقشه سایت یک وب سایت هم برای دامنه های شما و هم برای انجام تحقیقات رقبا سریع و آسان است.

نحوه یافتن نقشه سایت یک وب سایت

1. مکان های معمول نقشه سایت را بررسی کنید

خبر خوب این است که یافتن فایل robots.txt بسیار آسان است. معمولاً در فهرست اصلی وب سایت نگهداری می شود، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که اضافه کنید /robots.txt تا انتهای URL دامنه، به این صورت است: YourWebsite.com/robots.txt.

نکته آ،، شایان ذکر است که سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مختلف از مکان های پیش فرض دیگری برای ذخیره نقشه سایت خود استفاده می کنند. اگر مطمئن نیستید که یک وب سایت بر چه CMS ساخته شده است، می تو،د از ابزاری مانند استفاده کنید رتبه بندی SE آشکارساز CMS یا چه CMS برای پیدا ،.

موارد زیر را در مرورگر خود تایپ کنید تا نقشه سایت یک وب سایت را در فهرست اصلی پیدا کنید: YourWebsite.com/sitemap.xml

به سادگی یکی از این ابزارها را باز کنید، آدرس وب سایت را در نوار جستجو وارد کنید و enter را فشار دهید. ابزار انتخابی شما سپس URL های خاص را برای هر و همه نقشه های سایت موجود بر اساس آن دامنه، مانند تصویر مثال زیر، برمی گرداند.

ابزار پیدا ، نقشه سایت آنلاین SEOMator

4. کنسول جستجوی گوگل را بررسی کنید

یکی دیگر از مکان های رایج برای یافتن نقشه سایت، یک پوشه اختصاصی در سرور وب سایت است.

مایکروسافت ابزارهای وب مستر بینگ تقریباً دقیقاً مانند کنسول جستجوی Google کار می کند، بنابراین روند پیدا ، نقشه سایت شما اساساً ی،ان است. وارد پلتفرم شوید، سپس انتخاب کنید نقشه های سایت از منوی سمت چپ برای پیدا ، تمام جزئیات مربوط به نقشه سایت خود.

اگر سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل، می تو،د از این برای پیدا ، مکان نقشه های سایتی که قبلا ارسال کرده اید استفاده کنید.

در زیر، دستورالعمل های گام به گام با هفت روش مختلف برای نحوه مکان یابی نقشه سایت یک وب سایت دریافت خواهید کرد تا بتو،د بهترین روش را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

بررسی دایرکتوری ریشه وب سایت

مکان رایج برای یافتن فایل sitemap.xml: YourWebsite.com/sitemap.xml

گاهی اوقات، نقشه های سایت به صورت RSS.xml یا ATOM.xml ذخیره می شوند. همچنین ممکن است مواردی وجود داشته باشد که این فایل ها در یک زیر پوشه اختصاصی مانند YourWebsite.com/RSS/rss.xml یا YourWebsite.com/ATOM/atom.xml.

2. فایل Robots.txt را بررسی کنید

مکان نقشه سایت در robots.txt

اگر هنوز با Bing Webmaster Tools یا Google Search Console راه‌اندازی نکرده‌اید و هنوز نمی‌تو،د با افزودن موارد مورد نیاز خود را پیدا کنید. sitemap.xml برای دامنه شما، راه حل بعدی شما باید جستجوی ساده سایت گوگل باشد.

هنگامی که به فایل robots.txt دسترسی پیدا کردید، باید خط فرم، را مشاهده کنید که به محل فایل نقشه سایت وب سایت اشاره می کند. اگر نه، به مرحله بعدی این راهنما بروید.

3. از ابزار یافتن نقشه سایت آنلاین استفاده کنید

برای نگاه ، به آنجا، فرمت زیر را امتحان کنید: YourWesbite.com/sitemap/sitemap.xml.

مجدداً می‌تو،د sitemap.xml را با هر یک از نام‌های فایل ذکر شده در بالا جایگزین کنید.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است