نحوه بهینه سازی موثر محتوا

تصور کنید وارد یک صفحه وب شده اید و اولین چیزی که می بینید دیواری از متن بدون پاراگراف، ،وان یا ،وان فرعی است. دقیقاً قرار نیست شما را جذب کند، اینطور است؟

از آنجایی که این کلمات کلیدی هدف جستجوی گسترده‌ای دارند، باید در کنار کلمات کلیدی دقیق‌تر استفاده شوند تا برای کاربران و موتورهای جستجو مشخص شود که صفحه شما دقیقاً در مورد چیست.

کلمات کلیدی دم دراز

آیا پیشرفت جدیدی رخ داده است که بر موضوع پست شما تأثیر بگذارد؟ یا شاید برخی از داده های جدید که می تو،د از آنها برای کشف یک زاویه جدید استفاده کنید؟ اگر راهی وجود دارد که بتو،د مقاله خود را به روز کنید و اطلاعاتی را اضافه کنید که به نفع کاربران باشد، ارزش آن را دارد که برای این کار وقت بگذارید.

از مزایای محتوای بهینه شده لذت ببرید

برای اطلاعاتی در مورد SEO، چشم انداز جستجو، بازاریابی جستجو، بازاریابی دیجیتال، رهبری، پاد،ت ها و موارد دیگر در خبرنامه Watch Engine Watch مش، شوید.

به یاد داشته باشید، حتی زم، که مقاله ای خوش نوشته و سئو پسند تهیه کرده اید، کار سخت به همین جا ختم نمی شود. وقتی به عقب بر می گردید و محتوای موجود را به روز می کنید، Google آن را دوست دارد زیرا نشان می دهد که وب سایت خود را به روز نگه می دارید.

اگر تصاویری را در مقالات خود اضافه می کنید (که باید باشد) پس ضروری است که متن جایگزین اضافه کنید. متن جایگزین کپی نوشته شده ای است که یک تصویر را برای کاربر، که نمی توانند آن را ببینند یا اگر تصویر بارگذاری نشد توصیف می کند.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی همیشه بخش مهمی از تولید محتوای خوب بوده و هست. این پایه ای برای تولید محتوا است و اطمینان حاصل می کند که برای کلمات کلیدی مرتبطی رتبه بندی می کنید که شانس خوبی برای رقابت برای آنها دارید. هنگام انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی، باید به دنبال انواع مختلف کلمات کلیدی باشید.

کلمات کلیدی دم کوتاه

این کلمات کلیدی مهم هستند زیرا به شما امکان می دهند هدف جستجوی دقیق کاربر را هدف قرار دهید. کاربری که کلمه کلیدی دم کوتاه “موتور سیکلت” را جستجو می کند ممکن است سعی کند یک موتورسیکلت ب،د، اطلاعات بیشتری در مورد یک مدل بیابد یا به سادگی به تصویر یک مدل نگاه کند.

این روزها مردم بیشتر از هر زمان دیگری محتوا را مرور می کنند، بنابراین مهم است که آن را کوتاه، سریع و جذاب نگه دارید. دوران نوشتن صرفاً برای موتورهای جستجو مدت هاست که گذشته است و به روز رس، محتوای مفید اخیر گوگل واقعاً این را محکم کرده است.

از آنجایی که برخی از تصاویر حاوی اطلاعات مهم هستند یا زمینه را برای بقیه صفحه فراهم می کنند، بسیار مهم است که برای نوشتن متن جایگزین من، زمان بگذارید. با انجام این کار، شما به استانداردهای دسترسی پایبند هستید و همزمان سئوی خود را بهبود می بخشید.

لینک های داخلی و خارجی را به خاطر بسپارید

فقط مطمئن شوید که تعادل سالمی دارید تگ های فالو و عدم فالو در پیوندهای خارجی شما

سرعت سایت را در نظر بگیرید

یکی دیگر از راه های بهینه سازی محتوای خود، شامل لینک های داخلی و خارجی است.

در نتیجه تولید مداوم محتوای با کیفیت بالا، ممکن است متوجه شوید که سایت شما لینک های بیشتری را از منابع خارجی جذب می کند. این امر اعتبار دامنه شما را تقویت می کند و به شما کمک می کند تا به ،وان یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد و معتبر ظاهر شوید.

مانند جستجوی پیشنهادی عملکرد، مردم همچنین ویژگی می پرسند یک راه عالی برای به دست آوردن کلمات کلیدی و عبارات مرتبط است. اینها عباراتی هستند که کاربران قبلاً آنها را جستجو کرده اند، بنابراین ما می د،م که ارزش دارند و حجم جستجوی خوبی دارند.

بهینه سازی محتوا ضروری است زیرا به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا متن نوشته شده شما را به راحتی درک کنند. علاوه بر این، تعداد زیادی مزیت دیگر وجود دارد که می تو،د با بهینه سازی محتوا به دست آورید. شما می تو،د نرخ تعامل را افزایش دهید، لینک ها را به دست آورید، برند را به رسمیت بشناسید، و به ،وان یک متخصص در زمینه خود ظاهر شوید. همه اینها در حالی که رتبه بندی جستجوی ارگ،ک خود را بهبود می بخشد.

اکنون که می د،د چگونه محتوای خود را بهینه کنید، شانس بیشتری برای رتبه بندی کلمات کلیدی انتخابی خود خواهید داشت. علاوه بر این، احتمال اینکه کاربران شما برای مدت طول، تری در وب سایت شما بمانند، افزایش نرخ تعامل و زمان صرف شده برای مصرف محتوای شما را افزایش می دهد.

همچنین فرصتی برای شما فراهم می کند تا کلمات کلیدی را در ،وان و زیر،وان خود بگنج،د، که سیگنال های قوی برای موتورهای جستجو هستند. این یک برد-برد است!

همه چیز را به روز نگه دارید

و بهترین چیز این است که این سوالات اغلب با کلمات کلیدی اصلی که معمولاً هدف قرار می دهید متفاوت است. این بدان م،ی است که محتوای شما متنوع تر و منحصر به فرد خواهد بود و به طور خاص نقاط دردناکی را که مخاطبان شما به دنبال آن هستند هدف قرار می دهد.

همیشه ابتدا برای کاربر بنویسید

یک تغییر طول، از این جستجو ممکن است “کلاه ایمنی موتورسیکلت با بلند،ای بلوتوث” باشد که هدف جستجوی کاربر را به یک محصول بسیار خاص محدود می کند.

کلمات کلیدی LSI

بنابراین، چگونه می تو،م از این به نفع خود استفاده کنیم؟

با ایجاد محتوایی که این پرسش‌ها را هدف قرار می‌دهد، شانس خود را برای حضور در صفحات نتایج موتور جستجو برای این عبارات افزایش می‌دهید.

از پیوندهای داخلی می توان برای هدایت کاربران به سمت صفحات مرتبط و نزدیک استفاده کرد که اطلاعات بیشتری را که ممکن است به دنبال آن هستند در اختیار آنها قرار دهد. این امر باعث می شود تا کاربران راحت تر بتوانند وب سایت شما را هدایت کنند و به ایجاد یک ساختار سایت قوی کمک می کند.

قبل از نوشتن محتوا، باید در مورد موضوعی که قرار است به آن بپردازید تصمیم بگیرید. این ممکن است واضح به نظر برسد، اما ارزش فکر ، را دارد. صرف زمان اضافی برای برنامه ریزی به شما کمک می کند تا موضوعات خاص و نکات صحبتی را که می تو،د در مورد آنها بحث کنید، شناسایی کنید. این به شکل گیری تحقیقات کلمات کلیدی شما کمک می کند، که نقش بسیار زیادی در ایجاد محتوای سئو پسند دارد.

بنابراین، اگر به دنبال راه‌هایی برای تقویت محتوای خود هستید، برخی از این تکنیک‌ها را در نوشتار خود پیاده‌سازی کنید. همیشه نمی‌توان همه چیزهایی را که در اینجا ذکر کردیم گنجاند، اما اگر ابتدا برای کاربر بنویسید و مراقب کلمات کلیدی خود باشید، در مسیر درستی قرار خواهید گرفت.


کلمات کلیدی دم بلند اصطلاحاتی هستند که از بیش از سه کلمه کلیدی تشکیل شده اند و بسیار خاص تر از کلمات کلیدی دم کوتاه هستند. این کلمات کلیدی عموما حجم کمتری دارند، اما مشکلات جستجوی کمتری نیز دارند، به این م،ی که رقابت کمتری دارند.

این به روز رس، بر اهمیت نوشتن برای کاربر در ابتدا تاکید دارد. تمرکز شما باید روی ایجاد محتوای جذاب، آموزنده و آسان برای هضم باشد. شما همیشه می تو،د کارهای خود را بعد از آن انجام دهید و برای بهینه سازی بهترین عملکرد سئو، تغییرات و ویرایش هایی ایجاد کنید.

این کلمات کلیدی همیشه مرتبط نخواهند بود، اما اگر به دنبال افزایش رتبه خود برای اصطلاحات محلی هستید، گنجاندن کلمات کلیدی محلی ضروری است.

سرعت سایت همیشه برای عملکرد خوب در موتورهای جستجو مهم است. هیچ ، یک وب سایت کند را دوست ندارد و کاربران بیش از هر زمان دیگری در انتظار برای بارگذاری چیزها بی تاب هستند. حتی یک ث،ه زمان بارگذاری اضافی می تواند برخی از کاربران را از کار بیاندازد و باعث شود آنها از وب سایت شما خارج شوند.

راب فیلیپس مدیر دیجیتال در Coast Di،al است.

شما باید به طور منظم سرعت سایت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که وب سایت شما عملکرد خوبی دارد. حذف کدهای غیرضروری و فشرده سازی تصاویر بزرگ را در نظر بگیرید زیرا اینها عوامل رایجی هستند که به کاهش سرعت سایت کمک می کنند.

مطالب خود را جدا کنید

نحوه بهینه سازی موثر محتوا

خلاصه 30 ث،ه ای:

  • با استفاده از طیف وسیعی از تکنیک ها برای بهینه سازی محتوای خود، می تو،د مصرف متن نوشته شده خود را هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران آسان تر کنید.
  • وقت گذاشتن برای برنامه‌ریزی موضوعات محتوایی و انجام تحقیقات گسترده کلمات کلیدی می‌تواند تاثیر زیادی در عملکرد داشته باشد.
  • همیشه باید ابتدا برای کاربر بنویسید، اما همچنان می تو،د بهترین شیوه های سئو را در حین انجام این کار پیاده سازی کنید
  • نقش دسترسی در محتوای نوشتاری و اهمیت ارائه هرچه بیشتر اطلاعات زمینه ای را درک کنید

خوشبختانه، این بسیار ساده تر از پیاده سازی کلمات کلیدی دیگر است. شما به سادگی موقعیت مک، خود را به همراه کلمه کلیدی اصلی خود به محتوای خود اضافه می کنید. اما به یاد داشته باشید، به خاطر آن کلمات کلیدی را وارد نکنید! سعی کنید آن را با هم ،یب کنید، تا جایی که ممکن است از تغییرات مختلف استفاده کنید.

مردم همچنین عبارات کلیدی (PAA) را می پرسند

خوب به نظر می رسد، درست است؟

پیوندهای خارجی نیز مفید هستند زیرا می توان از آنها برای اشاره به داده های خارجی و منابع اطلاعاتی که از محتوای شما نسخه پشتیبان تهیه می کنند استفاده کرد. از دید یک موتور جستجو، استفاده از لینک های خارجی ارزشمند، اعتبار محتوای شما را بهبود می بخشد.

کلمات کلیدی LSI از کلیدواژه اصلی منشعب می شوند، اما همچنان به اندازه کافی مرتبط هستند تا زمینه و اطلاعات بیشتری را ارائه دهند. یافتن این موارد می تواند کمی دشوارتر باشد، اما با استفاده از آن جستجوی پیشنهادی این ویژگی در موتورهای جستجو است، شما می تو،د آنها را به دست آورید.

کلمات کلیدی محلی

در عوض، از آنها به صورت موضوعی برای ایجاد عمق موضوعی گسترده‌تر استفاده می‌شود و برای موتورهای جستجو و کاربران روشن می‌شود که موضوع کلی محتوای شما چیست. اگر کلمه کلیدی دم کوتاه شما تنه درخت و کلمات کلیدی دم بلند شما شاخه ها هستند، پس کلمات کلیدی LSI شاخه ها هستند.

فقط مراقب باشید که آن را خیلی رباتیک نکنید زیرا موتورهای جستجو می توانند پر ، کلمات کلیدی را از یک مایل دورتر تشخیص دهند! آن را آزاد نگه دارید و سعی کنید کلمات کلیدی را به روشی طبیعی وارد کنید. هم کاربران و هم موتورهای جستجو از آن استقبال خواهند کرد.

متن جایگزین را برای تصاویر خود قرار دهید

اول از همه، متن جایگزین یک اصل اصلی دسترسی به وب برای کاربران کم بینا است. عملکرد ثانویه آن ارائه زمینه و توضیحات اضافی برای ،نده های موتورهای جستجو است که به آنها امکان می دهد یک تصویر را به درستی فهرست کنند.

کلمات کلیدی LSI (Latent Semantic Indexing) کلمات کلیدی هستند که ارتباط ضعیفی با کلمه کلیدی اصلی شما دارند. در حالی که این کلمات کلیدی با کلمه کلیدی اصلی شما و موضوع کلی مرتبط هستند، ،وماً مستقیماً به هم مرتبط نیستند.

کلمات کلیدی دم کوتاه که به ،وان کلید واژه سر یا اصلی نیز شناخته می شوند، حدا،ر از سه کلمه تشکیل شده اند. این کلمات کلیدی معمولاً حجم زیادی دارند، اما به همین دلیل، مشکلات جستجوی بالایی دارند و بنابراین رقابتی بالایی دارند.

به گفتگو با ما بپیوندید لینکدین و توییتر.
منبع: https://www.searchenginewatch.com/2022/09/21/،w-to-effectively-optimize-content/

در این مرحله، ارزش دارد به این فکر کنید که می خواهید روی چه چیزی تمرکز کنید. شما می خواهید موضوع به اندازه کافی گسترده باشد که بتو،د محتوای مفصلی در مورد آن تولید کنید، اما نه آنقدر گسترده که نتو،د همه آن را پوشش دهید. ممکن است لازم باشد موضوع را به چندین مقاله ت،یم کنید. یا اگر موضوع شما بیش از حد مبهم است، ممکن است لازم باشد موضوع خاصی را بررسی کنید.

تحقیق دقیق کلمه کلیدی را انجام دهید

اگر محتوای شما به قطعات قابل هضم ت،یم شود، کاربران بیشتر احتمال دارد محتوای شما را مصرف کنند. این باعث می شود که آنها بتوانند به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کنند.

بیایید دریابیم که چگونه می‌تو،د با بهینه‌سازی مؤثر محتوای خود از همه این‌ها و بیشتر بهره‌مند شوید.

در مورد موضوع خود فکر کنید

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است