نحوه انجام ممیزی فنی سئو (راهنمای گام به گام)

امیدواریم از این راهنما که نحوه انجام ممیزی فنی سئو برای یک وب سایت را توضیح می دهد، لذت برده باشید.

اگر تمام مراحل قبلی را برای انجام ممیزی فنی سئو برای یک وب سایت انجام داده اید، باید ا،ر خطاها و زمینه های بهبودی را که باید به آنها رسیدگی کنید، شناسایی کرده باشید.

اولین وظیفه شما این است که مطمئن شوید هر دو فایل در وب سایت شما نصب شده اند. هر دو معمولاً در دایرکتوری ریشه سرور شما قرار دارند، به ،وان مثال:

 • https://www.yourwebsite.com/sitemap.xml
 • https://www.yourwebsite.com/robots.txt

البته، همه ما به مجموعه ای پر از دستگاه های هوشمند دسترسی نداریم که بتو،م برای این کار از آنها استفاده کنیم. خوشبختانه، یک جایگزین وجود دارد، که شبیه سازی صفحه نمایش دستگاه های مختلف از طریق مرورگر وب است.

همانطور که متوجه شدید، تعدادی از بهترین شیوه های فنی سئو وجود دارد که مهمترین آنها شامل ،یدن کامل سایت، تست پاسخگویی، اندازه گیری عملکرد، بررسی نقشه های سایت و فایل های robots.txt، تست SSL، بررسی لینک های داخلی، ممیزی داده های ساخت یافته، و بررسی خطاهای ،یدن و مشکلات نمایه سازی. پیروی از این دستورالعمل ها برای انجام سئوی فنی می تواند به صفحات وب شما کمک کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند، ترافیک ارگ،ک بیشتری را هدایت کنند و تجربه های کاربری با کیفیتی را ارائه دهند.

ع، نویسنده تحریریه SEO Chatter

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

چگونه یک حسابرسی فنی سئو انجام دهیم

1. یک ،یدن کامل سایت انجام دهید

این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نحوه انجام ممیزی فنی سئو را توضیح می دهد.

Sitemap.xml و Robots.txt دو فایلی هستند که برای کمک به موتورهای جستجو برای ،یدن و فهرست بندی من، وب سایت شما بسیار مهم هستند.

به یاد داشته باشید که قبل از انجام همین کار با دستگاه تبلتی مانند iPad، جهت‌های صفحه افقی و عمودی را آزمایش کنید.

لینک های زیر بیشتر در مورد سئو فنی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای بهبود دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه حسابرسی فنی سئو را انجام دهید

در مرحله بعد، از یک پلتفرم مانند ابزار رایگان Ahrefs Broken Link Checker برای شناسایی لینک های ش،ته که نیاز به تعمیر دارند، استفاده کنید.

7. استفاده از داده های ساخت یافته را مرور کنید

برای Robots.txt، بررسی کنید:

 • Robots.txt شما به درستی پیکربندی شده است، بنابراین ،نده های موتور جستجو می توانند به صفحات و دایرکتوری هایی که می خواهید فهرست کنید دسترسی داشته باشند.
 • این فایل شامل هیچ قانون غیرمجاز نیست که از ،یدن صفحات ضروری جلوگیری کند.
 • تستر Robots.txt گوگل ابزار هیچ خطا یا پیام هشداری را نمایش نمی دهد.

برای تکمیل آ،ین بررسی، وارد کنسول جستجوی گوگل شوید، سپس به ابزار تست روبات ها دسترسی پیدا کنید و ویژگی وب سایت خود را انتخاب کنید.

مرحله 4: بررسی بازرسی فنی SEO Robots.txt در کنسول جستجو

گام بعدی برای انجام ممیزی فنی سئو این است که اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای بارگیری در سریع ترین زمان ممکن بهینه شده است، زیرا صفحاتی که بارگذاری بیش از حد طول می کشد باعث ناامیدی کاربران شما می شود و باعث می شود آنها سایت شما را ، کنند و بر نرخ پرش شما تأثیر منفی بگذارد.

از آنجا، می‌تو،د از منوی کشویی برای انتخاب یک دستگاه استفاده کنید، سپس سایت خود را به گونه‌ای که گویی روی آن دستگاه اجرا می‌شود، مشاهده کرده و با آن ارتباط برقرار کنید.

ب. پاسخگویی در مرورگرها

دو چیز کلیدی برای تست در اینجا وجود دارد:

الف. پاسخگویی در دستگاه ها

برای نقشه سایت، موارد زیر را بررسی کنید:

 • نقشه سایت با موفقیت به کنسول جستجوی گوگل ارسال شد (به نقشه سایت > نقشه سایت ارسال شده بروید).
 • نقشه سایت به طور دقیق ساختار فعلی سایت شما را منع، می کند.
 • هیچ آدرس یا تغییر مسیر ش،ته ای وجود ندارد.
مرحله 4: بررسی ممیزی فنی سئو نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل

بیشتر از 60 درصد مردم از گوگل کروم استفاده می کنند برای دسترسی به وب فرض کنید از مرورگر دیگری برای مشاهده و به روز رس، وب سایت خود استفاده می کنید. در این صورت، وظیفه بعدی شما این است که Chrome را باز کنید و آزمایش کنید که تجربه مشابهی را در مرورگر دلخواه خود داشته باشید.

PageS،d ​​Insights همچنین به شما کمک می کند تا علت اصلی مشکلات مربوط به عملکرد خود را تشخیص دهید و زمینه های بهبود را شناسایی کنید، مانند:

 • کوچک ، فایل های CSS، HTML و Javascript
 • استفاده از کش صفحه
 • بهینه سازی تصویر و فایل های رسانه ای

4. نقشه سایت و فایل های Robots.Txt خود را بررسی کنید

در زیر، نحوه انجام یک ممیزی فنی سئو را یاد خواهید گرفت که تمام عوامل ضروری را که باید به آنها توجه کنید تا اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارد و تجربیات کاربر بهینه ارائه می کند را پوشش می دهد.

روش انجام این کار در گوگل کروم و موزیلا فایرفا، ی،ان است.

این ابزار بینش دقیقی از عملکرد سایت شما و هر مشکلی که باید به آن توجه شود ارائه می دهد.

تست برای بهینه سازی عملکرد 1

SSL یک ویژگی امنیتی ضروری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و وب سرور را رمزگذاری می کند و از داده های ارسال شده در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت می کند.

اولین قدم برای انجام ممیزی سئو، اجرای ،یدن سایت با استفاده از ابزارهای سئو مانند: ممیزی سایت Ahrefs. با انجام این کار، فهرستی جامع از خطاهایی که بر عملکرد و نمایه سازی سایت شما تأثیر می گذارد، ایجاد می کند.

مرحله 1: ،یدن کامل سایت حسابرسی فنی سئو با Ahrefs انجام دهید

مجدداً، شما به دنبال هرگونه مشکل ناوبری، محتوا یا عملکرد هستید که مانع از لذت بردن کاربران از بهترین تجربه ممکن در سایت شما شود.

3. تست برای بهینه سازی عملکرد

پیوندهای داخلی نقش ارزشمندی در کمک به ،نده های جستجو برای درک روابط بین محتوای شما و افزایش زم، که کاربر در وب سایت شما صرف می کند با هدایت آنها به سایر محتوای مفید بازی می کند.

بهترین راه برای آزمایش ظاهر و عملکرد وب سایت شما در دستگاه های مختلف این است که آنها را به صورت فیزیکی روی آن دستگاه ها آزمایش کنید. صفحات خود را در گوشی هوشمند خود بارگذاری کنید و در سایت خود مرور کنید.

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد حسابرسی فنی سئو، بهترین ابزارها برای کار، و پیوندی به یک چک لیست مفید توضیح می دهد که می تو،د دانلود کنید و از آن برای راهنمایی شما در این فرآیند استفاده کنید.

چگونه یک حسابرسی فنی سئو انجام دهیم

اگرچه این لیست شامل فاکتورهای سئوی داخلی نیز می باشد، اما می تواند برای شناسایی ضرب المثل ضروری باشد.دسترسی آسان“؛ این وظایف آسان می تواند منجر به برخی بردهای سریع برای تلاش های بهینه سازی فنی شما شود.

2. پاسخگویی سایت خود را تست کنید

ارائه بهترین نکات سئو …

قبل از اینکه ممیزی فنی سئوی خود را کامل کنید، بررسی کنید که سایت شما در وهله اول از داده های ساخت یافته استفاده می کند. اگر داده‌های ساخت‌یافته را به سایت خود اضافه نکرده‌اید، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته به وب‌سایت مراجعه کنید تا نحوه انجام آن را بیاموزید.

اگر آنها آنجا نیستند، از دو راهنمای زیر برای کمک به پیدا ، آنها استفاده کنید:

یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که ممکن است سایت شما در جستجوی ارگ،ک خوب عمل نکند یا تبدیل‌های کافی ایجاد کند این است که کاملاً واکنش‌گرا نیست، به این م،ی که تجربه کاربری با کیفیت ی،، را در همه دستگاه‌ها، مرورگرها و اندازه‌های صفحه نمایش ارائه نمی‌کند.

بدون گواهینامه SSL که به درستی پیکربندی شده باشد، موتورهای جستجو مانند Google سایت شما را برای کاربران ناامن و ناامن می بینند، به این م،ی که صفحات در نتایج جستجو تنزل می یابند و بدتر از آن، سایت شما با خطاهای حریم خصوصی کاربران مواجه می شود که مانع از دسترسی آنها به محتوای شما می شود.

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.

منبع: https://seochatter.com/،w-to-do-a-technical-seo-audit/

این گزارش فنی وب‌سایت به شما کمک می‌کند هر چیزی را که ممکن است در ممیزی نادیده گرفته‌اید، انتخاب کنید، و این اطمینان را می‌دهد که در مورد تسریع عملکرد و قابلیت استفاده سایت خود، سنگ تمام نگذارید.

درباره سئو فنی بیشتر بد،د

ابتدا روی صفحه خود کلیک راست کرده و انتخاب کنید ،صر را بازرسی کنید.

مرحله 2: انجام بازرسی فنی SEO برای پاسخگویی در دستگاه‌ها با Chrome

با این حال، قبل از اینکه یک روز به آن زنگ بزنید، آن را باز کنید صفحات را در Google Search Console بزنید و به آن نگاه کنید چرا صفحات ایند، نمی شوند برگه

خطاهای ،یدن و مشکلات نمایه سازی را بررسی کنید

برای انجام این کار، را باز کنید ابزار Google Pages،d Insights، URL خود را وارد کرده و کلیک کنید تجزیه و تحلیل.

مرحله 3: سئو فنی برای یک وب سایت: تست برای بهینه سازی عملکرد PageS،d

استفاده از نشانه‌گذاری داده‌های ساخت‌یافته در صفحات شما می‌تواند به شما کمک کند تا با کمک به Google در درک بهترین راه برای ارائه آن‌ها برای عبارت‌های جستجوی مرتبط، املاک و مستغلات برتر را در صفحات نتایج جستجو به دست آورید.

در مرحله بعد، از تست نتایج غنی گوگل برای اطمینان از معتبر بودن نشانه‌گذاری شما و محتوای شما می‌تواند برنده قطعات غنی شود.

مرحله 7: انجام ممیزی فنی SEO با بررسی استفاده از داده های ساختاریافته با تست نتایج غنی گوگل

8. خطاهای ،یدن و مشکلات نمایه سازی را بررسی کنید

در اینجا، شما به دنبال مشاهده این هستید که همه معیارهای زیر برآورده شده اند:

 • ناوبری واضح و آسان برای استفاده است.
 • محتوا به درستی نمایش داده می شود.
 • ،اصر تعاملی مانند فرم ها و صندوق ها به درستی عمل می کنند.

برای جلوگیری از این اتفاق برای شما، باید از این فرآیند حسابرسی فنی سئو برای بررسی SSL خود استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که:

 • گواهی SSL شما به روز است و توسط یک مرجع گواهی معتبر (CA) صادر شده است.
 • شما می د،د چه زم، گواهینامه SSL شما منقضی می شود تا بتو،د برای به روز رس، آن یادآوری را برنامه ریزی کنید.
 • وب سایت شما با استفاده از پروتکل HTTPS پیکربندی شده است و تمام ترافیک HTTP را به HTTPS هدایت می کند.
 • هیچ مشکل محتوای ،یبی وجود ندارد، جایی که برخی از منابع (مانند تصاویر، اسکریپت‌ها یا شیوه نامه‌ها) به جای HTTPS از طریق HTTP بارگیری می‌شوند.

6. ساختار پیوند داخلی خود را مرور کنید

از آنجایی که بیش از نیمی از کل ترافیک وب از دستگاه های تلفن همراه است، این باید یک اولویت برای ممیزی فنی سئوی شما باشد.

سپس، روی دستگاه را تغییر دهید نماد، تصویر کوچکی از تلفن هوشمند و لپ تاپ در کنار ،اصر برگه

مرحله 2: ادامه مثال برای پاسخگویی در دستگاه‌ها در Chrome

برای سادگی، مراحل زیر با استفاده از مثالی از Google Chrome نشان داده شده است.

اگر قبلاً کاربر کروم هستید، به این م،ی نیست که بازدیدکنندگ، را که ممکن است در فایرفا،، مایکروسافت اج یا سافاری به شما مراجعه کنند، که روی هم بیش از 30 درصد از بازار مرورگرهای وب را تشکیل می‌دهند، نادیده بگیرید.

برای بررسی لینک های داخلی خود، ابتدا ساختار آن ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که لینک ها به مفیدترین محتوای مرتبط اشاره می کنند و مهم ترین محتوای شما (صفحات ستونی و غیره) بیشترین لینک هایی را دارد که به آنها اشاره می کند. راهنمای مرتبط ما در مورد بهترین شیوه های پیوند داخلی برای نکات، ساختار و استراتژی های سئو برای پیوندهای داخلی را ببینید.

این یک نسخه قابل ویرایش از فایل Robots شما را باز می کند و نشان می دهد که آیا خطاها نیاز به آدرس دهی دارند.

مرحله 4: ابزار ویرایش Robots.txt تستر

5. SSL و سایر مسائل امنیتی را تست کنید