نحوه استفاده از گزارش نمایه سازی ویدیوی جدید در کنسول جستجوی گوگل • Yoast

با این حال، به خاطر داشته باشید که کنترل صفحه‌ای را که Google تصمیم می‌گیرد برای هر سؤالی که ویدیو نتیجه مرتبط است، رتبه‌بندی کند، از دست می‌دهید. این ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. به ،وان مثال، اگر در نهایت کاربران را برای پرس و جو به صفحه گا،ی ویدیو بفرستید که در آن صفحه محصول من، تر است.

اگر داده‌ها را از گزارش ویدیوهای نمایه‌شده صادر کنید، می‌تو،د به سرعت آن‌ها را به برگه‌های ا،ل یا Google بکشید. سپس می تو،د برای شناسایی صفحاتی که با همان ویدئو ایند، شده اند، تجزیه و تحلیل انجام دهید. ساده‌ترین کار این است که به ستون «URL ویدیو» نگاه کنید. خوب است توجه داشته باشید: تکرار ویدیو در چندین صفحه ،وماً یک مشکل نیست. مثال‌های زیادی وجود دارد که در آن یک ویدیو در چندین مکان به هدف خوبی عمل می‌کند. به ،وان مثال، در یک پست وبلاگ، در یک صفحه محصول، و همچنین در یک صفحه گا،ی ویدیو.

اگر روی هر یک از نتایج موجود در ج، کلیک کنید، می‌تو،د گزارشی را در سطح صفحه مشاهده کنید که به شما نشان می‌دهد کدام URLهای کشف شده که Googlebot معتقد است فایل‌های ویدیویی هستند. روش استفاده شده برای هر URL در گزارش نشان داده شده است. با این حال، معمولاً از طریق تگ های HTML، داده های Open Graph یا نشانه گذاری Schema.org تعیین می شود.

گوگل به شما می گوید که از کدام منابع داده برای یافتن و فهرست بندی ویدیوها از پلتفرم های میزب، مختلف استفاده می کند

در موارد دیگر، می تواند یک مشکل رندر باشد. اگر ویدیو برای بارگیری به جاوا اسکریپت نیاز دارد، Googlebot اغلب ویدیو را به اندازه کافی «برجسته» تشخیص نمی دهد. چرا؟ زیرا در بارگذاری اولیه صفحه، ،نده نمی تواند یک پخش کننده ویدیوی جاسازی شده را پیدا کند. این نوع مشکل اغلب زم، رخ می دهد که ویدیوها در چرخ فلک ها یا سایر ،اصر صفحه پویا قرار می گیرند.

نمی توان موقعیت و اندازه ویدیو را تعیین کرد

بیشتر بخو،د: سئوی ویدیوی درون صفحه: چگونه صفحات ویدیوی خود را بهینه کنیم »

فیل ناتینگهام

این تا حد زیادی رایج ترین مشکلی است که احتمالاً در نمایه سازی ویدیو با آن مواجه می شوید. متأسفانه، به جای «برجستگی»، بسیاری از سناریوهای مختلف را پوشش می دهد.

در بسیاری از موارد، گزارش چندین URL ویدیو را برای یک ویدیو نشان می دهد. این می تواند به دلیل عقب ماندگی ها و روش های متعدد ارائه ویدیو باشد. تا زم، که هر URL یک ویدیو را نشان می‌دهد، مشکلی نیست، اما اگر تناقضاتی در اینجا وجود داشته باشد، می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که چرا یک ویدیو به طور مداوم در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود.

3. شناسایی تکراری در نمایه سازی ویدئو

این خطا به این م،ی است که آدرس اینترنتی نشان دهنده فایل ویدیویی یا پخش کننده در نشانه گذاری Schema.org یا OpenGraph شما مشکل دارد. یک مثال معمول: OpenGraph گاهی اوقات یک URL خودارجاعی ایجاد می کند که به ،وان “ویدئو” علامت گذاری شده است. با انجام این کار، آنها یک مرجع برای یک فایل ویدیویی ایجاد می کنند، که اکنون به آدرس صفحه به جای دارایی رسانه اشاره می کند.

ویدیو در سرویس میزبان یافت نشد

برای اینکه متوجه شوید گوگل در کدام یک از صفحات شما یک ویدیو را ایند، کرده است، روی پیوند «داده‌های ویدیویی درباره صفحات ویدیوی فهرست‌شده» درست در زیر نمودار میله‌ای اصلی کلیک کنید.

صفحه ویدیو صفحه نمایه شده است. URL ویدیو آدرس ویدیو در پلتفرم میزب، است.

ج،ی دریافت خواهید کرد که صفحاتی را که در آن یک ویدیو پیدا شده است و نش، اینترنتی پخش کننده ویدیو یا فایلی که ایند، شده و با آن صفحه مرتبط شده است را فهرست می کند (معمولاً پیوندی به صفحه ای در پلت فرم میزب، ویدیوی شما). همچنین تاریخ آ،ین ،یدن ویدیو را خواهید دید. این واقعاً مفید است زیرا به شما می گوید که اطلاعات فهرست Google چقدر به روز است.

2. درک کنید که Google از کدام داده‌ها برای اطلاع از نمایش در جستجوی ویدیو استفاده می‌کند

در نهایت، گزارش «جایگاه ویدیو» را نشان می‌دهد. این می تواند به دو م،ی باشد: Google ویدیو را دارایی اصلی صفحه یا محتوای مکمل می داند. اما زیاد نگران این شناسایی نباشید. مگر اینکه صفحه ای با یک ویدیو مجزا و یک ،وان داشته باشید، گوگل معمولاً ویدیوهای شما را «محتوای تکمیلی» در نظر می گیرد.

این مشکل معمولاً با جاسازی‌های YouTube که در آن ویدیو حذف شده یا به‌،وان خصوصی علامت‌گذاری شده است، مشاهده می‌شود. اگر این خطا را مشاهده کردید، احتمالاً ویدیویی که به آن ارجاع می دهید حذف شده است. رفع؟ جاسازی را به روز کنید تا کاربران نیز از دریافت خطا جلوگیری کنند.

در نتیجه

در این پست، برخی از کاربردهای اصلی این گزارش برای مدیریت سئوی ویدیوی شما را بررسی خواهیم کرد.

1. کشف کنید که کدام صفحات دارای ویدئوهای فهرست شده هستند

گاهی اوقات ممکن است به سادگی به این م،ی باشد که گوگل ویدیویی را در صفحه پیدا کرده است، اما آن را بسیار پایین ارزیابی کرده است. یا اینکه ویدیو از نظر صفحه بسیار ناچیز بود که در نتایج جستجوی ویدیو گنجانده نشد. اگر اینطور است، یک راه حل ساده این است که موقعیت و اندازه ویدیو را به چیزی مهم تر تغییر دهید. به ،وان مثال، در نزدیکی بالای صفحه. اگر ویدیوی شما از قبل در یک مکان اصلی است اما در اولین رنگ با مقداری CSS پنهان شده است، اصلاح این نیز ممکن است راه حل کافی باشد.

این معمولاً هنگام استفاده از لایت با، یا سایر ویژگی های «کلیک برای بارگیری» که به جاوا اسکریپت متکی است، رخ می دهد. گاهی اوقات افزونه‌ها یا ابزارها تصمیم می‌گیرند بارگیری یک پخش‌کننده ویدیو را تا زم، که کاربر پخش را فشار دهد به تأخیر بیاندازند. پس از همه، این می تواند پهنای باند را ذخیره کند و زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهد. متأسفانه، عارضه جانبی آن این است که گوگل نمی تواند ویدیوها را پیدا کند یا ارائه دهد.

پس از کجا می تو،د گزارش را پیدا کنید؟ آسان! زیر ،وان فهرست در نوار کناری کنسول جستجوی گوگل.

گزارش نمایه سازی ویدیو در کنسول جستجوی گوگل

در زیر گزارش اصلی ج،ی با ،وان “چرا ویدیوها در صفحات ایند، نمی شوند” وجود دارد. این ج، لیستی از مشکلاتی را نشان می دهد که گوگل در تلاش برای فهرست ، ویدیوها در وب سایت شما با آن مواجه شده است. و همچنین کاملاً مفصل است. شما می تو،د در هر یک از صفحاتی که این مشکل کشف شده است، اطلاعاتی پیدا کنید.

برخی از مسائل خود توضیحی هستند، اما برخی نشان‌دهنده مسائل گسترده‌تر در اجرای ویدئو هستند

رایج ترین مشکلات

بیایید به رایج ترین مشکلاتی که می تو،د با آنها برخورد کنید و چگونه می تو،د آنها را برطرف کنید نگاهی بیندازیم.

گوگل نتوانست ویدیوی برجسته در صفحه را تعیین کند

در حالت ایده آل، هر ویدیو در سایت شما ایند، می شود و در برگه سبز قرار می گیرد. با این حال، در واقعیت، ممکن است مشکلاتی در برخی از صفحات وجود داشته باشد که از نمایه سازی جلوگیری می کند.

همچنین منبع تصویر کوچکی را که Google برای مرتبط ، با هر ویدیو انتخاب کرده است، مشاهده خواهید کرد. این معمولاً از طریق داده های Open Graph یا Schema.org (با بر،ب “داده های ساختاریافته”) انجام می شود.

گزارش جدید نمایه سازی ویدیو در کنسول جستجوی گوگل فوق العاده مفید است. شما می تو،د بینش ارزشمندی در مورد عملکرد سئوی ویدیوی خود به دست آورید. فقط از برخی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید آگاه باشید. و از کلیک ، بر روی گزارش های جدید لذت ببرید! اگر سوالی دارید، در نظرات مطرح کنید.

در بالا، یک ع، فوری از تعداد ویدیوهای فهرست شده و تعداد صفحات دارای داده های ویدیویی ارائه می دهد. اگر گوگل ویدیویی را پیدا نکرده و ایند، نکرده باشد، به ،وان «ویدیویی نمایه نشده» علامت‌گذاری می‌شود.

سبز خوبه خا،تری نشان می دهد که گوگل در فهرست بندی ویدیوهای شما با مشکل مواجه بوده است

اگر نگران سرعت سایت و ویدیو هستید، بهترین راه حل این است که پخش کننده ویدیو را به صورت ناهمزمان بارگذاری کنید. خبر خوب: با افزونه Yoast Video SEO به راحتی می تو،د این کار را انجام دهید!

فرمت ویدیویی ناشناخته

فیل ناتینگهام یک استراتژیست بازاریابی است که در سئو ویدیو و استراتژی برند و بهینه سازی موتور جستجو تخصص دارد.

آواتار فیل ناتینگهام


منبع: https://yoast.com/video-indexing-report-google-search-console/

در جولای 2022، گوگل گزارش نمایه سازی ویدیویی جدیدی را در کنسول جستجوی گوگل راه اندازی کرد. این گزارش به شما این امکان را می دهد که ببینید گوگل چند صفحه را پیدا کرده، ،یده است، و یک ویدیو را در آن فهرست کرده است، و موارد دیگر. این فوق العاده مفید است زیرا به شما کمک می کند اساس عملکرد سئوی ویدیوی خود را درک کنید. به علاوه، این گزارش همچنین اصلاحات احتمالی را برای هر ویدیویی که به نظر نمی رسد در نتایج جستجو ظاهر شود، شناسایی می کند.

این کار تحقیقی همچنین می‌تواند مسائل متعارف را روشن کند، به ،وان مثال با پارامترهای ردیابی که Google نمی‌تواند آنها را به ،وان محتوای تکراری تفسیر کند.

4. مشکلات نمایه سازی ویدیو را ارزیابی کنید

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است