محتوای خبری ممکن است از Meta در کانادا ناپدید شود

متا سال گذشته تهدید کرد که اخبار را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد قو،ن ایالات متحده که به شرکت‌های خبری اجازه می‌دهد به طور جمعی با پلتفرم‌های اجتماعی درباره شرایطی که مطالب آنها در سایت‌هایشان ظاهر می‌شود، مذاکره کنند. فیس‌بوک نیز یک بن‌بست جداگانه داشت استرالیا در سال 2021

متا تهدید کرده است که اگر قانون پیشنهادی برای ایجاد یک سیستم “تشریک درآمد منصفانه” به قانون تبدیل شود، محتوای خبری را از فیس بوک و اینستاگرام در کانادا حذف خواهد کرد.

گوگل قبلاً دسترسی به اخبار در کانادا را محدود کرده بود. در اوایل سال جاری، گوگل مسدود ، اخبار را در تمام وب‌سایت‌های ناشر کانادایی، در جستجوی Google، Google Discover و سایر سطوح Google آزمایش کرد. این آزمون به کمتر از 4 درصد از کانادایی ها محدود شد. سخنگوی گوگل در فوریه به Search Engine Land گفت که این یک “پاسخ محصول بالقوه به Bill C-18” است.


منبع: https://searchengineland.com/news-content-could-vanish-from-meta-in-ca،a-414662

قانون خبر آنلاین. این قانون که به ،وان بیل C-18 شناخته می شود، “رژیمی را برای تنظیم پلتفرم های دیجیتالی که به ،وان واسطه در ا،یستم رسانه های خبری کانادا عمل می کنند به منظور افزایش عدالت در بازار اخبار دیجیتال کانادا پیشنهاد می کند.” با توجه به سایت ،ت کانادا

چرا ما اهمیت می دهیم. هر ناشری که به ترافیک، تعامل یا آگاهی از برند از ویژگی‌های متا تکیه می‌کند، در صورت مسدود شدن اشتراک‌گذاری محتوای خبری، ضرر قابل توجهی خواهد داشت.

آنچه متا گفت. به گفته نیک کلگ، رئیس امور جه، در متا، ما باید به دسترسی به محتوای خبری در فیس بوک و اینستاگرام در کانادا پایان دهیم. او که آن را «قانون ناقص» خواند، افزود که این امر کانادا را به «اولین دموکراسی تبدیل می‌کند که برای لینک‌های رایگان به صفحات وب، که بر خلاف هنجارهای جه، است، قیمتی تعیین می‌کند». بلومبرگ گزارش شده است.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است