لیست قیمت و خرید هارد کامپیوتر جهان بازار

لیست قیمت و خرید هارد کامپیوتر جهان بازار هارد های SSD سرعت وب سایتی را که با هر سیستم مدیریت محتوا مدرن ایجاد می شود ، افزایش می دهند. همچنین مشخصات متشکل از نوع فایل سیستم یا ظرفیت خام دستگاه، تعداد کاربران، IO Threadهای کنونی، فضای فیزیکی قرارگیری استوریج و … روی تصمیم ما برای انتخاب هارد تاثیر دارد. زیرا ساتا یک درگاه ارتباط حافظه‌های جانبی به کامپیوتر محسوب می‌شود که به عنوان تکنولوژی ذخیره‌سازی اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد اما این واژه به صورت کلی اشتباه است.

مینی کیس کورای 7 با رم 8 هارد 500

هارد های Portable نوع دیگری از حافظه می باشند که می توان آن را از طریق USB به سیستم وصل کرد. معمولاً برای ذخیره فیلم ها و محتوایی که کیفیت HD را دارا می باشند از این نوع حافظه استفاده می کنند، چرا که می تواند به بهترین شکل ممکن داده ها و فایل های پشتیبان را ذخیره و نگه داری کند. این نوع هارد اکسترنال مانند فلش مموری است و
به جای دیسک گردان از خازن، ترانزیستور و غیره برای نگهداری اطلاعات استفاده می کند. هاردهای HDD با وجود محافظ، حساسیت بالایی در مقابل ضربه دارند؛
اگر ضربه های شدید به هارد اکسترنالتان وارد شود ممکن است کل یا بخشی از اطلاعات شما پاک شود.

  • در خصوص نصب درایوهای SSD یک نکته دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید و آن استاندارد M.2 است.
  • تقریباً به اندازه یک تصویر و علیرغم ظرفیت آن، حدود دلار برای هر مگابایت هزینه داشت.
  • اگر به عملکرد سریع تر نیاز دارید و سیستم Windows را روی HDD نصب کرده اید ، روشی وجود دارد که می توانید HDD را بدون نصب مجدد سیستم به SSD منتقل کنید.
  • طبق قاعده کلی، هارد دیسک‌هایی با ظرفیت بیشتر نیاز به حجم زیاد‌تری از حافظه موقت (Cache) خواهند داشت.
  • نکات مثبت و منفی برای انواع هارد وجود دارد و انتخاب یک ‌هارد دیسک به دستگاه کاربر و نیاز او به ذخیره سازی و سرعت بستگی دارد.

دلیل این نامگذاری آن است که همه درایوهای SSD به طور معمول از نوع 2.5 اینچی هستند. چه بخواهید این درایوها را روی رایانه دسکتاپ نصب بکنید و چه لپ‌تاپ، در هر صورت باید براکت 2.5 اینچی تهیه کنید. انتخاب یک درایو جدید که هم با بودجه ما همخوانی داشته باشد و هم نیازهایمان را برآورده کند، نخستین گام در مراحل نصب و ارتقای درایو ذخیره‌سازی است. امروزه مهم‌ترین انتخابی که برای گزینه‌های ذخیره‌سازی باید انجام دهیم بین درایو هارد معمولی یا درایو حالت جامد (SSD) است؛ اما موارد دیگری وجود دارند که باید آن‌ها را نیز در نظر گرفت.

ذخیره یک فایل در فضای ابری به معنای ذخیره آن به صورت آنلاین است، جایی که فضایی در دستگاه شما اشغال نمی کند. با Dropbox، می‌توانید تا 3 ترابایت فضای ذخیره‌سازی در یک حساب شخصی داشته باشید که تقریباً برای هر نوع فایلی قابل استفاده است و با حساب‌های Dropbox Business Advanced و Enterprise به همان اندازه که نیاز دارید فضای ذخیره‌سازی داشته باشید. در سال 1983، Rodime از RO352، اولین هارد 3.5 اینچی، با دو پلاتر و ظرفیت 10 مگابایت رونمایی کرد. هارد دیسک‌های 3.5 اینچی به زودی به استاندارد رایانه‌های رومیزی تبدیل شدند و هنوز هم تا به امروز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل EXOS X16 ST14000NM001Gترابایت14

هارد دیسک ها از یک نوار گردان پوشیده شده توسط لایه مواد مغناطیسی برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند. این صفحات با سرعت بالایی به چرخش در می آیند تا اطلاعات توسط سیستم به راحتی خوانده یا نوشته شود. پس باید هنگام خرید به پارامتر PRM یا دور بر دقیقه آن توجه داشت که نشان دهنده سرعت خوانش اطلاعات میباشد. اما نکته ی قابل توجه این است که هاردهای internal خود نیز به دو دسته ی HDD و SSD تقسیم می‌شوند. حال تیم فنی جهان بازار در این مقاله قصد دارد تا انواع هارد و کاربرد آنها را بصورت کامل بررسی کرده و در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است