فایل Robots.txt وردپرس خود را برای سئو بهینه کنیم

برای داشتن یک مقاله خوب باید زمان بگذارید و فوت و فنهای تولید محتوا را یاد بگیرید. همین جمله پرمعنا بهتنهایی اهمیت داشتن چک لیست در انجام کارها را ثابت میکند. همانطور که من هم در انتهای این مقاله زیر سرتیتر «چک لیست محتوا را همیشه رعایت کنید» جمعبندی را نوشتهام. خب به انتهای مقاله رسیدیم. اما نکته مهمتر این است که کپشنتان مخاطب را به انجام یک کار مهم ترغیب کند. این ابزار به طور خودکار پرونده robots.txt وب سایت شما را واکشی می کند و در صورت مشاهده خطاها و هشدارها را برجسته می کند. All in One SEO پرونده موجود robots.txt شما را در بخش “Robots.txt Preview” در پایین صفحه نمایش نشان می دهد. حتی اگر همین حالا از صفحه عکس بگیرم، میبینید که من هنوز عنوان و مقدمه را ننوشتهام. بنابراین در قدم چهارم ابتدا یک مقدمه جذاب برای مقاله بنویسید و سپس یک عنوان جالب و تاثیرگذار برایش انتخاب کنید. پیشنهاد میکنم مقاله «چگونه برای پستهایمان یک کپشن جذاب بنویسیم؟ با توجه به اینکه میدانم یادگیری این نکات میتواند بسیار به موفقیت شما در اینستاگرام کمک کند، پیشنهاد میکنم حتما نگاهی به آن داشته باشید. در واقع اینها، کلماتی است که خود گوگل بعد از جستجو کلمه کلیدی مورد نظرتان به شما پیشنهاد میدهد.

با افزودن نقشه سایت به پرونده robots.txt ، جستجوی همه صفحات سایت خود را برای ربات های Google آسان می کنید. برای افزودن قانون ، یک عامل کاربری در قسمت “User Agent” وارد کنید. برای افزودن قانون دیگر ، دکمه “افزودن قانون” را کلیک کنید. پس از اتمام کار ، فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید. ابتدا باید با کلیک روی گزینه “Enable Custom Robots.txt” گزینه آبیاری را ویرایش کنید ، گزینه ویرایش را روشن کنید. برای ویرایش پرونده robots.txt خود کافیست به All in One SEO , Tools بروید. آیا برای سایت وردپرس خود به یک پرونده Robots.txt نیاز دارید؟ بعد ، نام پرونده یا مسیر دایرکتوری را در قسمت ‘Directory Path’ وارد کنید. البته دقت کنید، در ادامه مسیر هم قطعا ممکن است موضوعات و سرفصلهای دیگری به ذهنتان بیاید، بنابراین این ساختار قرار نیست ساختار الزامی و حتمی مقاله باشد. دقیقا مثل همین مقاله که در حال خواندنش هستید. حال که دانستید یک فایل ایده آل robots.txt چگونه به نظر می رسد ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید یک فایل robots.txt را در وردپرس ایجاد کنید. چه رویکردتان سئو کردن محتوا باشد و چه بخواهید با آن کاربران را سر ذوق بیاورید، در هر حال مهم است که محتواهای چند رسانهای را به مقالهتان اضافه کنید.

این فایل robots.txt به همه ربات ها اجازه می دهد تا تمام مطالب را فهرست بندی کنند و پیوندی به نقشه های سایت XML وب سایت برای آنها فراهم می کند . این امر به ربات های جستجو می گوید تا تمام تصاویر و پرونده های وردپرس را فهرست بندی کنند. پس از آن ، ما ربات های جستجو را از پلاگین های خزنده و نمایه سازی و پوشه های مدیریت وردپرس مجاز نمی دانیم. این می تواند سرعت نمایه سازی وب سایت شما را کاهش دهد. یک افسانه رایج در بین متخصصان سئو این است که مسدود کردن دسته بندی وردپرس ، برچسب ها و صفحات بایگانی سرعت خزیدن را بهبود می بخشد و منجر به فهرست بندی سریعتر و رتبه بندی بالاتر می شود. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات بیشتری را در سایت شما جستجو کرده و در اسرع وقت آنها را فهرست بندی کنند.

با اجازه دادن به صفحات غیرضروری ، سهمیه خزیدن خود را ذخیره می کنید. این به طور معمول در پوشه اصلی وب سایت شما ذخیره می شود. بهتر است هر 200 تا 400 کلمه از مقاله شما زیر یک سرتیتر نوشته شده باشد. تا الان باید یک فایل داشته و در آن 10 الی چند ده ایده محتوا قرار داده باشید. کاور در واقع تصویری است که روی پستهای شما قرار گرفته و به مخاطبان نمایش داده میشود. همینطور جذب تعامل باعث میشود مخاطبان ارتباط بهتری با برندتان برقرار کرده و احتمال خریدشان بالاتر برود. با مخاطبان ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، میتوانید کمی خلاقیت به خرج داده و با نوشتن متنهای مرتبط، مخاطبان را به مشاهده آن ترغیب کنید. سرانجام ، ما URL نقشه سایت XML خود را ارائه داده ایم. در این فرآیند ما کلمات مختلفی را پیدا میکنیم که باید برای آنها محتوا بسازیم. اول از همه باید حضور فعالی داشته باشید تا بهمحض کامنت دادن یا دایرکت دادن مخاطبان، به آنها پاسخ بدهید. الان شما باید یک فایل اکسل داشته باشید که بین 5 تا چند ده کلمه کلیدی در آن وجود دارد. در اینجا دلیل آن وجود دارد. برای ایجاد یک فایل robots.txt در وردپرس دو روش وجود دارد.

پیشنهاد میکنم باز هم در مورد سئو سایت entityseo محتوا تحقیق کنید. علاوهبر این پیشنهاد میکنم مقالات ما در زمینه کسب درآمد از اینستاگرام را مطالعه کنید. این امن ترین راه برای مخفی کردن مطالب از بین عموم نیست ، اما به شما کمک می کند تا از نمایش آنها در نتایج جستجو جلوگیری کنید. عنوان بهشدت جذابی بنویسید تا مخاطبان در نتایج به کلیک روی سایت شما ترغیب شوند. راهکار اول و ساده این است که به سراغ رقبا رفته و کلمات کلیدی اصلی مقالههای آنها را در یک فایل اکسل بنویسید. این قوانین پیش فرض به موتورهای جستجو می گوید که از پرونده های اصلی وردپرس شما استفاده نکنند ، به ربات ها اجازه می دهد تا تمام مطالب را فهرست بندی کنند و به آنها پیوندی به نقشه های سایت XML سایت شما می دهد. در مثال فوق robots.txt ، ما به موتورهای جستجو اجازه داده ایم که پرونده ها را در پوشه آپلودهای وردپرس خود جستجو و فهرست کنند.

با توجه به اینکه اینها کلمات مرتبط هستند، میتوانید از آنها هم برای اضافه کردن سرفصلها به مقالاتتان کمک بگیرید. اما وقتی در انتها به سراغ آنها میروید، با توجه به اشراف کاملی که به موضوع و البته خود مقاله دارید، میتوانید خلاقیت بیشتری به خرج بدهید. اگر جواب این سوال منفی بود، مطمئن باشید محتوای مورد نظر شما، مورد توجه مخاطبان قرار نمیگیرد. در نهایت اگر سوال و مشکلی دارید، در بخش نظرات منتظر شما هستم. در این مرحله میتوانید با توجه به دانشی که دارید، چیزی که فکر میکنید مخاطب شما نیاز دارد، منابع فارسی و منابع انگلیسی، سرفصلهایی که قرار است در محتوا در موردشان صحبت شود را بنویسید. اما خب اگر هنوز نمیدانید چند کلمه محتوا مناسب است، به رقبا و منابع خارجی نگاه کنید و میانگین همانها را بنویسید. » توضیح دادیم که چطور یک محتوای باکیفیت و مناسب برای سایتتان بنویسید. در این مقاله ابتدا یک چک لیست تولید محتوای سایت و سپس چک لیست تولید محتوای اینستاگرام را بررسی کردیم.

اگر یکی را نمی بینید ، پس احتمالاً پرونده robots.txt ندارید. بسیاری از وبلاگ های معروف از یک پرونده robots.txt بسیار ساده استفاده می کنند. هنگامی که فایل robots.txt خود را ایجاد کردید ، همیشه بهتر است آن را با استفاده از یک ابزار تستر robots.txt تست کنید. چگونه فایل Robots.txt خود را آزمایش کنیم؟ بنویسیم. اما چطور تحقیقات کلمات کلیدی کنیم؟ توصیه می کنیم قوانینی را اضافه کنید تا زمانی که قالب ایده آل robots.txt را که در بالا به اشتراک گذاشتیم ایجاد کنید. یک فایل Ideal Robots.txt چگونه به نظر می رسد؟ نکته: قبل از تولید محتوا حتما دقت کنید که پیجتان از نظر بایو و طراحی وضعیت مناسبی داشته باشد. در تولید محتوای سایت، باید محتواهایی بنویسیم که مخاطب برای رسیدن به آن در گوگل عبارتهایی را جستجو میکند. ربات های جستجو برای هر وب سایت سهمیه خزیدن دارند. هر چه تعامل پستها و استوریهای شما بیشتر باشد، احتمال دیده شدنتان در اکسپلور و هشتگها بالاتر رفته و مخاطبان بیشتری جذب میکنید. یک پیشنهاد استثنایی: بهترین راه برای دیده شدن محتوا این است که هم در سایت و هم در اینستاگرام تولید محتوا کنید.

Robots.txt یک فایل متنی است که دارندگان وب سایت می توانند با ایجاد آن برای رباتهای موتور جستجو چگونه صفحات را در سایت خود بخزند و فهرست کنند. اگر فایل robots.txt ندارید ، موتورهای جستجو همچنان وب سایت شما را خزنده و فهرست می کنند. سپس ، آیا می خواهید موتورهای جستجو برای خزیدن “مجاز” باشند یا “اجازه ندهید” را انتخاب کنید. دلیل خوب دیگر استفاده از فایل robots.txt زمانی است که می خواهید موتورهای جستجو را از نمایه سازی یک پست یا صفحه در وب سایت خود متوقف کنید. با این وجود وقتی وب سایت شما رشد می کند و محتوای زیادی دارید ، پس احتمالاً می خواهید کنترل بهتری بر نحوه خزیدن و نمایه سازی وب سایت خود داشته باشید. پس از نصب و فعال سازی افزونه ، می توانید از آن برای ایجاد و ویرایش فایل robots.txt خود به طور مستقیم از منطقه مدیر وردپرس خود استفاده کنید. استفاده از آن آسان است و به همراه یک مولد فایل robots.txt ارائه می شود.

به همین دلیل لازم است اصول تولید محتوای جذاب و کاربرپسند را بدانید. به همین راحتی محتوای شما در سطح اینترنت دیده میشود. این هشتگها به شما کمک میکند در مقابل کاربرانی که به دنبال محتوای مرتبط هستند، دیده شوید. خب در سومین قدم از چک لیست محتوا، باید به نوشتن مشغول شوید. به سی پنل یا حساب میزبانی وردپرس خود متصل شوید . برای این روش ، شما باید از سی پنل برای ویرایش پرونده robots.txt استفاده کنید. ابزارهای زیادی برای آزمایش robots.txt وجود دارد ، اما توصیه می کنیم از یکی از ابزارهای موجود در کنسول جستجوی Google استفاده کنید . سپس ، می توانید از ابزار آزمایش Google Search Console Robots استفاده کنید . Robots.txt یک فایل متنی ساده است ، به این معنی که می توانید آن را در رایانه خود بارگیری کرده و با استفاده از ویرایشگر متن ساده مانند Notepad یا TextEdit ویرایش کنید. هدف از بهینه سازی فایل robots.txt شما جلوگیری از خزیدن موتورهای جستجو در صفحاتی است که در دسترس عموم نیست. این ربات های جستجو را از نمایه سازی پرونده های افزونه وردپرس ، منطقه مدیر وردپرس ، فایل readme وردپرس و پیوندهای وابسته مجاز نمی کند. با جلوگیری از تلاش رباتهای جستجو برای جستجوی صفحات غیرضروری مانند صفحات مدیریت وردپرس ، پرونده های پلاگین و پوشه تم ها ، می توانید این مشکل را برطرف کنید.

شما باید بعد از انتشار هر پست، آمار ارائهشده توسط اینستاگرام را بررسی کرده و از آن بازخورد بگیرید. چون عنوان و مقدمه هم در سئو محتوا و هم در تجربه کاربری آن تاثیر زیادی دارند و اگر در ابتدا اقدام به نوشتن آن کنید ممکن است فرصت خلاق بودن را از خودتان بگیرید. شاید در خیلی از چک لیستهای دیگر تولید محتوا به شما بگویند که باید ابتدا عنوان و مقدمه مقاله را بنویسید اما اینطور نیست، حداقل تجربه من و خیلی از متخصصان محتوای دیگر میگوید بهتر است این دو بخش به انتها منتقل شوند. در مقابل اگر دیدگاهتان بیشتر میل به تجربه کاربری و برندسازی دارد، بهتر است علاوه بر تصاویر، ویدیو و صوت اختصاصی هم در مقاله قرار بدهید. در مقاله «چطور یک محتوای تاثیرگذار و جذاب در وبلاگ سایت بنویسیم؟ این برای اولین بار که یک وبلاگ راه اندازی می کنید و محتوای زیادی ندارید ، تأثیر زیادی نخواهد داشت.

این ایدهها، کلماتی مرتبط به کسب و کار شما هستند که مخاطبان در سطح وب جستجو کرده و میکنند. اگر یک URL را مجاز نمی دانید ، ربات های موتور جستجو تصور می کنند که اجازه دارند آن را بخزند. All in One SEO همچنین به عنوان AIOSEO شناخته می شود ، بهترین افزونه SEO WordPress در بازار است که بیش از 2 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند. پس در ساخت آن حتما از تصاویر باکیفیت، جذاب و متفاوت استفاده کنید. همینطور در حین نوشتن آن روی کاور، از فونت جذاب و خوانا با رنگ مناسب استفاده کنید. با این وجود ، نمی توانید به موتورهای جستجو بگویید که نباید از کدام صفحات یا پوشه ها خزنده شوند. اما در شبکههای اجتماعی مخاطبان کمتر اقدام به جستجو میکنند، بنابراین ما خودمان باید به دنبال ایدههایی باشیم که برای مخاطبان جذاب هستند. مدتی قبل در بلاگ پرتال مقالهای با اسم «اشتباهات رایج در شبکههای اجتماعی» منتشر کردیم. اما قبل از اینکه پست را منتشر کنید، باید یکسری هشتگ هم پایین آن قرار بدهید. پس از ذخیره تغییرات ، می توانید دوباره آن را در پوشه اصلی وب سایت خود بارگذاری کنید.

قوانین سفارشی شما به این شکل خواهد بود. کاور بهشدت روی جذب مخاطب به پست و محتوای شما تاثیرگذار است. یکی از رایجترین سوالات در مورد تولید محتوای سایت، این است که هر مقاله باید چند کلمه باشد؟ اگر تا اینجای چک لیست تولید محتوای اینستاگرام را بهدرستی جلو آمده باشید، یک پست جذاب دارید. تولید محتوای خوب، کار سختی نیست فقط باید نحوه انجام آن را بدانید. با توجه به اینکه اغلب مخاطبان سایت ساز پرتال و دیگر کاربران این مطلب به دنبال یادگیری نکات مربوط به بازاریابی اینترنتی در وب سایت هستند، اجازه بدهید ابتدا به سراغ چک لیست تولید محتوا در سایت برویم. اما اجازه بدهید در ادامه به سراغ چک لیست تولید محتوا در اینستاگرام برویم. در این مرحله ابتدا باید مشخص کنید که روش تولید محتوایتان کدام است؟ با این روش افراد بیشتری محتوای شما را میبینند و در نتیجه مشتریانتان هم بیشتر میشود. مقاله «بایو اینستاگرامتان در 3 ثانیه اول، باعث جذب افراد میشود؟ یکی از مهمترین کارهایی که حین نوشتن مقاله باید انجام بدهید، سرتیتر گذاشتن برای آن است. مهمترین عاملی که باعث موفقیت در اینستاگرام میشود، تعامل است! مهمترین بخش یک کسب و کار اینترنتی چیست؟ متاسفانه با توجه به اینکه ساخت پست در شبکههای اجتماعی از ساخت پست در سایت کار آسانتری است، خیلیها در حین پیدا کردن ایده و ساخت محتوا، کوتاهی میکنند.

اما چه هشتگهایی بگذاریم؟ اما باز هم بهتر است تعداد هشتگها و استراتژیهای مختلف را تست کنید. اگر از دیدگاه سئو به تولید محتوا نگاه میکنید؛ تصاویر اختصاصی برای آن بسازید اما خیلی فرقی ندارد که ویدیوها را از جایی کپی کرده یا خودتان ساخته باشید. راهکار دوم هم این است که به سراغ ابزارهایی مثل keywordtool بروید که بعد از نوشتن یک کلمه مرتبط در آن، به شما چندین کلمه کلیدی و در واقع ایده برای تولید محتوا میدهند. توجه: نسخه رایگان AIOSEO نیز موجود است و از این ویژگی برخوردار است. به عنوان مثال ، صفحات موجود در پوشه wp-plugins یا صفحات موجود در پوشه مدیر وردپرس. این نسخه قوانین پیش فرض را که توسط وردپرس اضافه شده است نشان می دهد. در این صورت ، می توانید پیش بروید و یکی ایجاد کنید. اگر از سایتتان راضی بودید، یکی از پکیجهای پرتال را با توجه به بودجه خودتان خریداری کنید.

پس از ورود ، می توانید فایل robots.txt را در پوشه اصلی وب سایت خود مشاهده کنید. بنابراین یکی از بهترین تکنیکهایی که میتوانید به کمکش بازدید پستتان را بیشتر کنید، این است که پست را بعد از انتشار، استوری کنید. یکی از تکنیکهای دیگر برای افزایش بازدید پست، کمپین رفتن در استوری است! به این ترتیب پست شما بازدید و تعامل بسیار بیشتری میگیرد. آن بکنید تا تعامل بیشتری بگیرید. ترکیبی: نوشتن مقاله با چند تا از راهکارهای بالا. شما می توانید چندین دستورالعمل داشته باشید تا URL های خاص را مجاز یا ممنوع کرده و چند نقشه سایت اضافه کنید. این درست نیست. همچنین با دستورالعمل های مدیر وب سایت Google مخالف است. دیگر نوبت آن است که شروع کنید به ساختن پستهای جذاب. اما چطور باید یک پست جذاب بسازیم؟ ترجیحا 1 یا 2 هشتگ اختصاصی برند خودتان را هم زیر پست قرار بدهید. این متن میتواند یک توضیح کلی در مورد پست شما یا شامل یک توضیح اضافه باشد. در این تقویم شما تاریخ انتشار هر محتوا و موضوع آن را مشخص میکنید. اما برای روشن شدن مسیر، بهتر است ابتدا آن را مشخص کنید.

اگر آنها خزیدن در تمام صفحات سایت شما را تمام نکنند ، آنها دوباره برمی گردند و در جلسه بعدی خزیدن را از سر می گیرند. یا اگر متوجه شدید یک پست از طریق هشتگها بازدید بالایی داشته، باید به هشتگهای آن توجه بیشتری کرده و از آنها دوباره استفاده کنید. اگر هنوز سایت اینترنتی ندارید، از 7 روز تست رایگان پرتال استفاده کنید و همین الان سایت خودتان را بدون پرداخت هیچ هزینهای بسازید. در این راهکار، شما از ابتدای روز یک بحث مرتبط به پست را باز میکنید. این بدان معنی است که آنها تعداد مشخصی از صفحات را در یک جلسه خزیدن خزنده می کنند. نکته: دقت کنید دوستان، ترجمهگر گوگل قرار است صرفا برای ترجمه کردن جملات و درک آنها به شما کمک کند نه اینکه قرار باشد جملات را از آن کپی و در مقاله خودتان پیست کنید. این قانون را برای همه نمایندگان کاربر اعمال می کند. این قانون به طور خودکار در مورد robots.txt شما اعمال می شود. اکنون ، می توانید قوانین سفارشی خود را برای بهبود robots.txt خود برای جستجوگرها اضافه کنید. با روشن کردن این ضامن ، می توانید یک فایل سفارشی robots.txt در وردپرس ایجاد کنید.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است