سردرگمی در مورد HTTPS کنسول جستجوی گوگل نامعتبر است و ممکن است از ایندکس شدن آن جلوگیری کند

اینجا جایی است که جان گفت که آنها چیزها را تغییر خواهند داد تا واضح تر شود:

هفته گذشته، گوگل گزارش جدیدی از کنسول جستجو برای HTTPS ارائه کرد و با آن سردرگمی زیادی در مورد یک خطای خاص به وجود آمد. خطا این بود “HTTPS نامعتبر است و ممکن است از ایند، شدن آن جلوگیری کند.” این در ابزار بازرسی URL، که بخشی از این ارتقا بود، نشان داده می شود.

جان مو، از گوگل امروز صبح گفت توییتر که آنها این گزارش ها را بررسی ،د و هشدارها را به روز می کنند تا آنها را “کمتر ترسناک” کند. او افزود، در حالی که خطاها صحیح هستند، هشدارها فقط یک FYI هستند و “خطایی نیستند” که باعث ایجاد مشکل در جستجوی Google می شود.

آره. این می تواند برای صفحات فهرست نشده یا تازه ایند، شده نشان داده شود. ما روی بهبود رابط کاربری کار خواهیم کرد تا کمتر ترسناک شود. در اینجا نمایه سازی را مسدود نمی کند، HTTPS هنوز در آنجا به درستی ارزیابی نشده است.

— 🌽〈لینک href=//johnmu.com rel=canonical 〉🌽 (@JohnMu) 19 سپتامبر 2022

“HTTPS ارزیابی نشده” باعث سردرگمی گسترده برای صاحبان سایت و SEO ها می شود. من را به یاد Discovered می اندازد نه ایند، شده… 🙂

با تشکر! ما دسته‌ای از این گزارش‌ها را بررسی کردیم، و روی بهبود رابط کاربری کار خواهیم کرد تا ترسناک‌تر به نظر برسد. وقتی صفحه ای ایند، نمی شود، HTTPS را ارزیابی نمی کنیم (بلاک نمی شود). برای صفحات بسیار جدید، مشابه است. ما این را بیشتر یک “FYI” و نه یک خطا خواهیم کرد.

— 🌽〈لینک href=//johnmu.com rel=canonical 〉🌽 (@JohnMu) 19 سپتامبر 2022

توییت ها و موضوعات بی شماری با سردرگمی در مورد این خطای خاص وجود دارد. در اینجا چند موضوع وجود دارد راهنمای گوگل وبمستر، دنیای کلاه سیاه و در دوآن.

بنابراین من زیاد نگران این خطا نیستم.

این به این م،ی نیست که URL ایند، نمی شود، به این م،ی است که گوگل هرگز URL را ندیده است، یا URL را دیده است اما هنوز آن را ،یده است. گوگل همچنین ممکن است در حال حاضر نسخه HTTP آن URL را ایند، کند.

اگر می بینید که صفحات ایند، نمی شوند، من شک دارم که مربوط به این خطا باشد – من شک می کنم که این بیشتر یک مشکل کیفیت است.

جان مو، از گوگل به برخی از این نگر، ها پاسخ داده است و توضیح می دهد که این موضوع جای نگر، نیست. او در توییتر گفت: “HTTPS از ایند، شدن یک صفحه جلوگیری نمی کند. ممکن است از ایند، شدن آن به ،وان HTTPS جلوگیری کند، اما همچنان آن را به ،وان HTTP ایند، می کنیم. ما فقط همه صفحات را در سایت ها ایند، نمی کنیم، این انتظار می رود، و مستقل از وضعیت HTTPS.”

بحث انجمن در توییتر.
منبع: https://www.seroundtable.com/confusion-google-search-console-https-is-invalid-34109.html

برای اندازه واقعی کلیک کنید

توجه داشته باشید، ممکن است گوگل هنوز آدرس‌های اینترنتی را ،یده باشد -> “Google هرگز URL را ندیده است، یا URL را دیده است، اما هنوز آن را ن،یده است.” pic.twitter.com/q74xJG7dEq

– گلن گیب (@glenngabe) 16 سپتامبر 2022

در اینجا یکی از بسیاری از اسکرین شات های این خطا آمده است:

همانطور که گلن گیب اشاره کرد، اگر به مستندات راهنما نگاه کنید، این می تواند به این م،ی باشد که “گوگل هرگز URL را ندیده است، یا URL را دیده است اما هنوز آن را ،یده است.”

HTTPS مانع از ایند، شدن صفحه نمی شود. ممکن است از ایند، شدن آن به ،وان HTTPS جلوگیری کند، اما ما همچنان آن را به ،وان HTTP نمایه می کنیم. ما فقط همه صفحات در سایت‌ها را ایند، نمی‌کنیم، این مورد انتظار است و مستقل از وضعیت HTTPS.

— 🌽〈لینک href=//johnmu.com rel=canonical 〉🌽 (@JohnMu) 15 سپتامبر 2022

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است