سئو چیست ؟

ربات های گوگل وقتی با سایتی روبرو می شوند که تمامی نکات و المان های الگوریتم های سئو گوگل را انجام داده است به آن شک می کنند. در این حالت این کلمات برای کاربران نمایش داده نمی شود و فقط ربات های موتور جستجو می توانند آن را مشاهده کنند. پس می بایست در کل مراحل سئو سایت و بهبود سئو اقداماتی را انجام دهید که کاربران از شما رضایت داشته باشند. در حقیقت رنگ متن را با رنگ پس زمینه صفحه وب سایت یکسان قرار می دهید و کاربران هم متوجه این موضوع نمی شوند. سئو سایت در حقیت تمامی اقدامات مورد تایید گوگل است که شما بر روی وب سایت خود انجام میدهید تا به رتبه های اول صفحات جستجوی گوگل دست پیدا کنید. حتی میتوانید ببینید در کدام شهر ها بیشتر به دنبال چه کلمات کلیدی هستند. بعضی از سئو کاران کلاه خاکستری اقدام به ثبت سایت خود در نقشه استان های بزرگ کشور میکنند تا در نتایج محلی آن شهر ها نمایش داده شوند. پس با خیال راحت آموزش ها را پیاده سازی کنید و از نتایج آن به زودی متحیر شوید!

وبمسترها می توانند این داده ها را به کد HTML سایت خود اضافه کنند. از این رو میتوانید ترافیک بیشتری به سمت سایت داشته باشید. کاربران سایت به دنبال پاسخ مشکل خود هستند. سئو کلاه سیاه در این روش شامل اطلاعات ناصحیح در دادههای ساختاردهی شده است تا گوگل و کاربران را فریب دهند. روشی که بخواهیم با فریب ربات های گوگل به صفحه اول گوگل برسیم را روش کلاه مشکی یا کلاه سیاه می گویند. اما در مقابل سایت های نوفالو این اجازه را به ربات ها جهت پیمایش لینک هایی که در آنها قرار دارد را نمیدهد. هر چقدر عنوانی که برای مطالب خود انتخاب میکنید دارای جذابیت بیشتری باشد میتوانید مخاطبان بیشتری به سمت کلیک سایت خود تشویق کنید. فالو و نوفالو بودن سایت به این معنی است که اگر ربات های جستجو گر به سایت های فالو بر خورد کنند، لینک هایی که در این سایت ها وجود دارد را مورد پیمایش قرار میدهند و در سئو تاثیر گذار هستند. چرا که فردای ان روز برگه جریمه به همراه امتیاز منفی از سمت اداره راهنمایی و رانندگی برای شما صادر می شود. در گرفتن بک لینک خارجی دقت کنید که اگر مطابق با اصول گوگل و استانداردهای گوگل انجام ندهید، قطعا جزء روش های کلاه سیاه شناخته می شوید و سایت شما از سمت گوگل جریمه می شود.

ربات های گوگل هر روز از سمت گوگل به روزرسانی می شوند تا سئو کارهای کلاه سیاه و کلاه خاکستری شناسایی شوند و از روند رشد آنها جلوگیری شود. روش های سئو کلاه سیاه متعدد هستند و ما سعی کریدم مرسوم ترین و ملموس ترین روش های فوق را در این قسمت به شما آموزش دهیم. روش های سئو کلاه سفید که مورد تایید گوگل هستند بیش از 300 مورد میباشند و ما سعی کردیم در این قسمت به 9 مورد آن ها اشاره کنیم. مزیتی که لینک های فالو به نوفالو دارند این است که ربات های گوگل لینک های فالو را پیمایش میکنند و سایر لینک هایی که به آن مرتبط باشد را نیز بررسی میکنند. وقتی شما در گوگل به دنبال موضوعی در جستجو هستید، برخی از وب سایت ها بر اساس لولویت بندی گوگل به ترتیب برای شما نمایش داده می شود. بازدیدکنندگان موبایل تمایل دارند صفحات وب را که بیش از سه ثانیه طول می کشد تا بارگیری شود را رها کنند.

در توضیح سئو کلاه سیاه گفته شد به معنای بهینه سازی سایت و افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو از طریق فریب دادن گوگل است. همانطور که توضیح دادم نام دامنه شرکت ما نام برندی است که برای خود انتخاب کرده ایم اما با انتشار مقاله های مختلف مانند همین مقاله ، url های مناسبی که شامل کلیدی میباشد را قرارداده ایم. به شما قول می دهیم که صفر تا صد کارهای سئو سایت را به صورت کامل برای شما آموزش دهیم. سپری کردن زمان بیشتر کاربران سایت این سیگنال را به گوگل میدهد که سایت شما ارزشمند است. با عضویت در انجمن های پر بازدید و فعال و قرار دادن لینک سایت خود میتوانید هم بک لینک دریافت کنید و هم دیگر کاربران با کلیک بر لینک شما علاوه بر وارد شدن به سایت ، ربات های گوگل رادر جهت افزایش رتبه سئو سایت شما تشویق میکنند. به همین دلیل با طراح سایت خود صحبت کردید و او گفته است که برای کسب رتبه صفحه اول گوگل باید سایت خود را سئو کنید! نکته مهم اینجاست که ربات گوگل مدتی است این سایت ها را شناسایی کرده است و بک لینک هایی که از این سایت ها به دیگر سایت ها داده می شود را جزء سئو کلاه سیاه قرار میدهد.

سئو خارجی چیست (off-page seo) به اقداماتی خارج از سایت گفته میشود که میتواند در کنار سئوداخلی رتبه سایت را افزایش دهد. مورد دوم: اگر دامنه ای که ثبت میکنید به نام شرکت هاستینگ باشد و این شرکت به دلیل آنکه دامنه های زیادی را ثبت کرده است، ممکن است تعدادی از دامنه های ثبت شده از دیدگاه گوگل سایت های مناسبی نباشد. اگر شما آموزش سئو سایت را در کل زمانی که در حال اجرای پروژه سئو سایت خود هستید اقدام نکنید، به زودی مغلوب رقیبان خود می شوید. این دامین ها را می توانید بخرید و از مطالب آن ها استفاده کنید و کلمات کلیدی سایت خود را در مطالب آن ها پیدا کرده و به سایت خود لینک دهید. این صفحه از نظر محتوا ارزش آنچنانی ندارد و هدف آن فقط ارسال کاربر از این صفحه به دیگر صفحاتی است که هیچ ارتباطی با عبارت مورد جستجو کاربر ندارد. قطعاً این موضوع یک امتیاز مثبت به شمار میرود اما امتیاز کافی نیست. علاوه بر این با لینک سازی صحیح داخلی ، به ربات های گوگل ارتباط بین مقالات مرتبط خود را بهتر مفهوم خواهید کرد.

به فعالیت هایی که هر وب سایتی برای کسب بهترین رتبه و جایگاه در صفحات اول گوگل انجام می دهد سئو سایت گفته می شود. در این شرایط گوگل به نحوه عملکرد بازدید کننده سایت توجه می کند. فقط برای اینکه سایت خود را در صفحه اول گوگل مشاهده کنید می بایست یک کار خیلی خیلی مهم انجام دهید! برای اینکه موتور جستجو سایتی را در بهترین نتاج جستجوی خود معرفی کند، می بایست وب سایت مورد نظر اقدامات مناسبی را در وب سایت خود انجام دهد. احتمالا شما که مدیر وب سایت هستید، دوست دارید که سایت خود را در رتبه های برتر گوگل مشاهده کنید. اما شما عجله دارید و می خواهید سریعتر به منزل یا محل کار خود برسید . اگر دامنه ای که دارید چندین سال است که از آن استفاده میکنید، حتی اگر بر روی بهبود سئو آن کاری نکرده باشید میتواند برای شما ارزش افزوده خیلی بالایی ایجاد کند. استفاده از لینک های داخلی در صفحات سایت میتواند شانس دیده شدن دیگر مطالب را برای کاربران به وجود اورد. در این روش سئو کلاه سیاه شما متنی را می نویسد که برای کاربران قابل نمایش نیست.

بنا براین همیشه به یاد داشته باشید که هیچ گاه از محتوا کپی شده استفاده نکنید. بک لینک یا به عبارت ساده تر، لینک سازی از طریق سایت های معتبر باعث بهبود سئو خارجی سایت می شود. برای سئو خارجی سایت باید لینک بیلدینگ های قوی داشته باشید. است. اگر بتوانید حجم انبوهی از کاربران را به صفحه مورد نظر برای سئو سایت بیاورید و زمان بالایی آنها را در سایت حفظ کنید، می توانید به اثر بخشی این روش امیدوار باشید. زیرا کاربران با جستجوی این کلمات در گوگل به هدف خود دست پیدا میکنند. در نگارش محتوای سایت باید تگ h1, h2, h3 , h4 , h5 و تگ h6 را به طور مناسبی با استفاده از کلمات کلیدی هر صفحه و همچنین عناوین مهم موجود در هر صفحه ایجاد کنید. از آنجا که زمان با ارزش است، ریسپانسیو بودن به طور طبیعی هزینه کمتری نسبت به جایگزین دارد. قطعا اگر معنا و مفهوم ابتدایی از سئو سایت را به خوبی متوجه نشویم، نمی توانیم در سئو سایت و کسب رتبه صفحه اول گوگل موفق باشیم. خوب شاید شما از این موضوع خوشحال شوید که سایت شما با استفاده از این روش زودتر به صفحه اول گوگل می رسد.

ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که سئو چیست و چگونه می توانید سایت خود را سئو کنید. اما گاهی ممکن است افراد برای انتخاب نام دامنه خود از نام برندشان استفاده کرده باشند و یا دامنه ای که ثبت کرده اند قدمت طولانی دارد و نمیتوانند آن را تغییر دهند. شما می بایست تمامی آنچه که مخاطبین وب سایت به آن نیاز دارند را به صورت یک محتوای کامل و با کیفیت در اختیار انها قرار دهید. برای شناسایی میزان آتوریتی وب سایت ها میتوانید از سایت seo review tools به عنوان یک مرجع استفاده کنید. با حضور در انواع شبکه های اجتماعی و قرار دادن لینک سایت خود در آنجا به دلیل آنکه این سایت ها مخاطبان بیشتری دارند میتواند در سئو سایت شما تاثیر بالایی داشته باشند. نکته مهمی که در دامنه وجود دارد، تاریخچه دامنه میباشد که تاثیر مثبتی بر روی سایت شما میتواند داشته باشد.

یکی دیگر از روش های سئو کلاه مشکی تولید محتوای زیاد اما بی کیفیت برای سایت entityseo سایت است. برای انجام سئو سایت دو روش سئو داخلی و سئو خارجی وجود دارد که کاملا مکمل یکدیگر هستند.این دو روش به این دلیل مکمل یکدیگر هستند که اگر شما سئو داخلی خوبی داشته باشید اما بر روی سئو خارجی کار نکنید و یا بر عکس سئو خارجی عالی باشد اما سئو داخلی و مواردی که در داخل سایت هستند را رعایت نکنید نمیتوانید نتیجه مطلوبی بدست آورید. علاوه بر دو حالت فوق روش دیگری به نام کلاه خاکستری نیز وجود دارد که در حقیقت مابین روش کلاه سفید و کلاه خاکستری است. شما قسمتی از سایت خود را که میتواند مخاطبان بیشتری جذب کند در این سایت ها قرار دهید که البته شامل پرداخت هزینه خواهد شد. واکنش گرایی سایت میتواند یک تجربه بهتر برای کاربران ایجاد کند. اگر وب سایتی برای تلفن های هوشمند و تبلت ها بهینه نشده باشد، کاربران نمی توانند زمان زیادی را در آن بگذرانند به همین دلیل مشتریان نا امید خواهند شد و سایت را ترک می کنند.

سئو کلاه سیاه ( black hat seo ) به اقدامات خلاف الگوریتم های گوگل گفته می شود که سئو کار ها بر روی وب سایت شما انجام می دهند و در سریع ترین زمان ممکن سایت شما را به رتبه اول گوگل می آورند! که همگی در وب سایت قابل اجرا هستند. سایت هایی که از تکنولوژی AMP برای نمایش سایت خود استفاده می کنند، سایتشان سریع تر از دیگر سایت ها در موبایل ها نمایش داده می شود. پس با انتشار مطالب جدید حتما از لینک های قدیمی تر داخل آنها استفاده کنید. بعد از انتشار محتوای خود در سایت هم حتما آن را در سرچ کنسول که اگر که اکانتی را در آن به نام سایت خود ایجاد کرده اید ثبت کنید تا اگر سایر رقبا بخواهند مطالب شما را کپی برداری کنند برای سئو آنها مشکل ایجاد شود نه سایت شما. این سایت به دلیل رعایت نکردن بحث کپی رایت از نظر گوگل قابل قبول نیست و امتیازی منفی برای دامنه و صاحب دامنه دارد.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است