سئو در سال 2023 و پس از آن – زنده و پرطرفدار

سئو هنوز هم یک اصطلاح تکنوکراتیک است و بیشتر مردم کلمات من، یا کلماتی را که دارای مفاهیم منفی کمتری هستند ترجیح می دهند. بنابراین، وظایف سئو اغلب به اشتباه بر،ب گذاری می شوند.

عبارات کلیدی زیر در بالای لیست “پرس و جوهای مرتبط” با “برک آوت” به جای اعداد واقعی (که معمولاً نشان دهنده رشد بیش از 100٪ است) قرار دارند:

 • سئو محلی
 • آژانس سئو
 • محتوای سئو
 • مشاور سئو
 • تجزیه و تحلیل سئو
Google Trends - پرس و جوهای مرتبط با سئو

موضوعات انفجاری

ما می د،م که حداقل چند “نقطه تماس” وجود دارد تا زم، که شخصی تصمیم بگیرد چیزی را جستجو کند و حتی پس از آن جستجوی جستجو به احتمال زیاد در ابتدا اطلاعاتی خواهد بود، سپس ناوبری و تراکنشی فقط تا پایان.

یکی از دلایلی که گفته شد سئو مرده است، ترافیک رسانه های اجتماعی است. فیسبوک در دوران اوج خود، بازدیدکنندگان بیشتری را نسبت به گوگل به سمت ناشران جذب کرد – روندی که از سال 2017 مع، شد. به سرعت تا سال 2023، ترافیک جستجوی ارگ،ک غالب است در حالی که ترافیک رسانه های اجتماعی همچنان رو به کاهش است.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و ،وماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


منبع: https://searchengineland.com/seo-is-alive-392901

هنگامی که رئیس شما می خواهد در محتوا، بازاریابی و روابط عمومی سرمایه گذاری کند، ممکن است به م،ای وظایف واقعی مرتبط با سئو باشد، به ،وان مثال:

 • ایجاد آهنرباهای پیوندی
 • طراحی تجربه کاربری
 • گسترش بلاگر

قبل از درخواست لطف، به خصوص موارد بزرگ مانند پیوند، باید با اینفلوئنسرهای واقعی روابط برقرار کنید. به نوعی، دسترسی واقعی تنها آ،ین مرحله سئوی اجتماعی من، است.


اغلب 80 درصد از کار واقعی سئو مربوط به محتوا و وظایف اجتماعی است. سئوی محتوا معمولاً به ،وان بازاریابی محتوا یا انتشار ساده بر،ب گذاری می شود و (به اشتباه) به طور کامل به تیم های دیگر اختصاص داده می شود در حالی که سئوی اجتماعی واقعاً (فقط) در مورد رسانه های اجتماعی نیست، بلکه در مورد روابط اجتماعی با افرادی است که احتمالاً به شما پیوند می دهند:

 • صاحبان وب سایت
 • وبلاگ نویسان
 • رو،مه نگاران
 • ویراستاران.
 • ناشران

در میان تغییرات زیادی که همه‌گیری COVID-19 ایجاد کرد، ظهور همه چیزهای دیجیتالی است که نحوه زندگی و کار مردم را تغییر می‌دهد. کار از راه دور و ،ید آنلاین هنجارهای جدید در حال حاضر و در آینده قابل پیش بینی است.

این من را به یاد نقل قول معروفی در مورد خوش بینی در مقابل بدبینی منسوب به هنری فورد می اندازد:

تقاضای رو به رشد برای خدمات و تخصص SEO در سال 2023 ادامه دارد. بیایید به داده ها نگاه کنیم.

هنگامی که مردم ،ید می کنند، تبدیل یا فروش اغلب به جستجو نسبت داده می شود. ما می د،م که این تنها بخش کوچکی از حقیقت است، زیرا این شکل از انتساب، آ،ین کلیک را بیش از حد ارزش گذاری می کند.

از خود یا رئیستان بپرسید: آیا می‌خواهید جزو اولین افرادی باشید یا صبر کنید تا گرد و غبار فروکش کند و رقابت از قبل برای نتایج تقویت‌شده با هوش مصنوعی بهینه شده باشد؟

“چه فکر کنید که می تو،د، چه فکر کنید نمی تو،د – حق با شماست.”

به همین دلیل مهم است که وضعیت را خوش بینانه یا حداقل واقع بینانه ببینیم. در حال حاضر، ما همچنان شاهد افزایش تقاضا برای خدمات سئو و فرصت های شغلی مربوطه هستیم. بله، سئو زنده و خوب است.

سئو دیگر فقط فنی نیست

سئوی اجتماعی در زندگی واقعی نیز زم، کار می کند که خانواده، دوستان و همکاران شما و محصولات یا خدماتتان را به شخص دیگری توصیه کنند. آنها محصول شما را از این افراد نمی ،ند، نه آفلاین و نه آنلاین. آنها هنوز باید به دنبال آن باشند.

تقاضا برای SEO: داده ها به ما چه می گویند

گفته می شود، ،یداران به ندرت مستقیماً یا از طریق رسانه های اجتماعی ،ید می کنند. سفر مشتری اغلب در رسانه های اجتماعی یا جاهای دیگر شروع می شود:

 • زندگی واقعی (شفاهی، بیلبوردها).
 • تلویزیون و رادیو (از جمله جریان).
 • چاپ (مجله، رو،مه).

در حالی که در اوایل سال 2007 از طرفداران بزرگ رسانه های اجتماعی بودم، در نهایت متوجه شدم که بدون موتورهای جستجو به تنهایی کار نمی کند. آنها نقش های متفاوت و در عین حال مکمل دارند.

من از یافتن سئو در بین آنها شگفت زده شدم، از جمله:

 • “سئوی فنی” با رشد 184%.
 • “کپی رایتینگ سئو” با 178%.
 • “متخصص سئو” با 146%.

لینکدین

به هر حال این یک یا یا نیست.

یک پیش گویی خودشکوفایی به این صورت عمل می کند. وقتی فکر نمی‌کنید می‌تو،د به آن برسید، حتی سعی نمی‌کنید یا خودتان را ،ابکاری کنید. وقتی باور داشته باشید که می توان آن را انجام داد، از سوی دیگر، موفق خواهید شد و علی رغم برخی موانع، آن را محقق خواهید کرد.

با وجود این، هیچ خوش بینی قابل مشاهده ای در صنعت وجود ندارد. برخی می گویند که بحران اقتصادی در حال ظهور اولین و سخت ترین ضربه را به صنعت سئو خواهد زد، زیرا چند ا،اج از مدیران ارشد سئو و رهبران صنعت به چنین ترس هایی دامن زده است.

سئوی شما هنوز هم می تواند به شما کمک کند فرصت هایی را پیدا کنید که می تو،د از طریق تحقیق کلمات کلیدی برای آنها محتوا ایجاد کنید. آنها همچنین می توانند آن محتوا (سئوی محتوا) را ایجاد یا حداقل بهینه سازی کنند و در مورد آن به مردم بگویند (سئوی اجتماعی).

آیا با وجود هوش مصنوعی در همه جا، سئو همچنان اهمیت دارد؟

هر منبعی که ترجیح می دهید، به نظر می رسد اعداد ثابت می کنند که سئو در سال 2023 زنده است و شروع به کار می کند.

حتی اگر نگوید SEO، ممکن است SEO باشد

در طول سال ها، سئو به طور فزاینده ای به ،وان فنی بر،ب گذاری شده است تا خود را از سایر رشته ها متمایز کند و سرمایه گذاری را توجیه کند. با این حال، در واقعیت، سئو بسیار بیشتر از اطمینان از ،یدن، نمایه سازی و رندر ، یا مراقبت از بر،ب های متعارف و نتایج غنی است.

بنابراین می خواهید رئیس خود، یک مشتری بالقوه یا حتی شریک خود را متقاعد کنید که زمان، تلاش و پول خود را در سئو و فراتر از بهترین شیوه های فنی سرمایه گذاری کند؟

لینکدین شاخص خوبی از تقاضای واقعی بر اساس تعداد موقعیت ها برای یک تخصص خاص است. سئو وارد شده است تقاضای رو به رشد برای سال ها، به ویژه در پی همه گیری.

پیش‌نمایش Bard گوگل کمی نیمه دل به نظر می‌رسد، در حالی که نتایج هوش مصنوعی غنی از ویژگی‌های Bing در حال حاضر بسیار قانع‌کننده است.

با انبوهی از ویژگی‌های جستجو، People Also Ask نیز ارائه می‌شود، تعداد فزاینده‌ای از سؤالات واقعی و بالقوه (احتمالاً توسط هوش مصنوعی) که مردم ممکن است بپرسند. سئوی شما می تواند به استفاده از آنها کمک کند و ترافیک را از کلمات کلیدی اصلی تک کلمه ای منحرف کند.

سایت های خالی رتبه بندی نمی کنند

شما هنوز باور نمی کنید که SEO زنده و سالم است؟

من فکر می کنم، با این پیشرفت های سریع، ،ب و کارها بیش از پیش به مشاوره سئو نیاز خواهند داشت.

در اینجا ایده‌هایی وجود دارد که چگونه می‌توان از طرف هنر بهینه‌سازی موتورهای جستجو که هنوز هم اغلب دست کم گرفته می‌شود در دامنه کامل آن صحبت کرد:

 • سئو فنی
 • سئوی محتوا
 • سئوی اجتماعی

املاک و مستغلات Google SERP

Exploding Topics برای کشف روندهایی با تقاضای سرسام آور عالی است.

سئو فنی 673x600

وقتی برای اولین بار این مقاله را نوشتم، تبلیغات ChatGPT تازه شروع شد. سپس، گوگل و بینگ پیشرفت های هوش مصنوعی و ابزارهای مربوطه خود را برای جستجو معرفی ،د.

در طول سال ها تلاش های زیادی برای استفاده از زبان ساده به جای سئو صورت گرفته است. برخی از مترادف های رایج سئو عبارتند از:

 • قابلیت یافتن
 • قابلیت مشاهده (آنلاین).
 • بهینه سازی وب سایت.

به این ترتیب، بازاریاب هایی که می توانند از ،ب و کارها در جهت یابی در چشم انداز دیجیتال حمایت کنند، به دنبال آن هستند. سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به دلیل افزایش تعداد سایر ویژگی های جستجوی گوگل، فضای کمتری در صفحات نتایج جستجوی گوگل وجود دارد. بنابراین، رقابت برای فضای باقی مانده برای نتایج ارگ،ک نیز رشد می کند. برای متمایز ، خود به سئو نیاز دارید.

مردم همچنین می پرسند

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی چگونه بر سئو به ،وان یک رشته تأثیر می گذارد؟ آیا هنوز هم مهم خواهد بود؟

نه سایت های خالی و نه محتوای تصادفی دیگر نمی توانند به شما در رتبه بندی گوگل کمک کنند. “روزهای خوب قدیمی” صرف لینک سازی و نادیده گرفتن کیفیت و محتوای سایت خوشبختانه به پایان رسیده است.

بر اساس داده های گوگل ترندز، چند سالی است که تقاضا برای سئو در حال افزایش است. در ایالات متحده، در دسامبر 2022 به اوج خود رسید. (من از آن استفاده کردم فیلتر «اینترنت و مخابرات». برای رد برخی موارد مثبت کاذب از ستاره های پاپ کره ای.)

Google Trends - داده های SEO
داده های پرس و جوی جستجو می توانند جانبدارانه باشند زیرا فقط جستجوهای عمومی را نشان می دهند. با وجود آن، تقاضای سئو عمومی در حال رشد است.

امروزه سئو و رسانه های اجتماعی دست به دست هم بده – اگرچه بسیار کمتر از چند سال پیش، زم، که Google+ و نشانه‌گذاری نویسندگی، شاخص‌های واضح جستجوی اجتماعی بودند، آشکارتر بود. علیرغم اینکه گوگل این دو ابزار و ویژگی های اجتماعی دیگر را کنار گذاشته است، جستجو ذاتاً اجتماعی است.

در غیر این صورت، شما باید سرمایه گذاری زیادی را در تلاش های اطلاع رس، و سایر تلاش های روابط عمومی انجام دهید.

رسانه های اجتماعی برای کشف چیزهای جدید مورد نیاز هستند در حالی که جستجو در مراحل نهایی سفر مشتری استفاده می شود. جستجو برای چیزی غیرممکن است اگر حتی از وجود آن ند،د. ابتدا باید چیز جدیدی را خارج از جستجو کشف کنید تا به آن علاقه مند شوید و در نهایت آن را جستجو کنید.

تقاضا برای سئو سالانه بر اساس داده های Google Trends و Exploding Topics در حال افزایش است. برای بسیاری از ،ب و کارها، دسترسی به جستجوی ارگ،ک هنوز منبع قابل توجهی از ترافیک، سرنخ ها و فروش است.

سخنگویان آموزشی و ،تی اغلب می گویند قابلیت یافتن، زیرا مست،م رویکردی جامع تر و حتی علمی است.

حمایت از سئو

فقط به این مزایا فکر کنید:

 • توییتر می‌تواند دید شما را مستقیماً در Google بهبود بخشد.
 • به روز رس، فیس بوک عمومی تر از گذشته است.
 • محتوای پرطرفدار در رسانه های اجتماعی به احتمال زیاد لینک ها را به طور طبیعی جذب می کند.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است