روشویی کابینتی بخرم یا روشویی سرامیکی !؟

از برخی رنگهای گرم و تند در آشپزخانه مانند قرمز، نارنجی و زرد استفاده کنید که به نوعی به خوراکیها و غذا مربوط میشوند و محیطی جذاب را برای شما ایجاد میکنند. تکنیک های مدرن ساخت به کمک شما می آیند. شخصی سازی فضاها، بسیار بیشتر از درگیری سبک ها و صرفا وجود اسامی آنها، می تواند ما را در ساختن فضایی که در آن لحظه ای از جهان بیرون و دغدغه هایش رها شویم، کمک کند. در پروژه حاضر نیز بر مبنای تعریف کارفرما از فضای خانه به عنوان “خانه ای امن و ساده” و سبک زندگی مینیمال و ساده، طراح با الهام از سادگی سبک مینیمال به طراحی پرداخت. طراح داخلی با کارفرما ارتباط موثر برقرار کرده و خواستههای او را به روشی حرفه ای و فنی اجرا میکند.

طراحان جهت ارتباط میان نمای ساختمان با فضای داخلی از آجر به کار رفته در نمای پروژه در فضای داخلی نیز به کار رفته است. فضای داخلی ساختمان مدرن و دارای دیوارهای منحنی، نور فرورفته و حداقل دکوراسیون است. متریال به کار رفته در طراحی داخلی این آپارتمان حسی از گرما و پذیرا بودن را منعکس می سازد. عبارت “روشهای نوین ساخت” به روشهای کار مؤثرتر برای دستیابی به اهداف بیشتر بدون استفاده زیادتر، اشاره دارد و مراکزی در اطراف استفاده از تکنیکهای ساختمانی خارج از سایت وجود دارد که میتواند از شرایط کارخانه و تکنیکهای تولید انبوه بهرهمند شود. معماری مدرن به استفاده از تکنیکها و مصالح ساختمانی جدید مانند؛ بتن مسلح، فولاد و شیشه بستگی دارد. درست هست تعداد زیادی از نماها به شکلی کاملا غلط الگوبرداری و ساخته شده اند اما شیوه و سبک مورد نظر معمولا یکی از این دو سبک معماریست که مورد بهرهگیری قرآر میگیرد . بنابراین ترسیم ارتوگرافیک از هر رخ یا عنصر که موازی با سطح تصویر است ، از نظر اندازه ، شکل و ترکیب به همان صورت باقی می ماند . فضا کاملا رسمی و سنگین است یعنی دقیقا همان چیزی که از یک فضای دفتری یا اتاق مطالعه انتظار داریم.

مطابق این تفکر، شما باید برای تکمیل عملیات دکوراسیون خانه های کوچک به جنگ خرتوپرتهایی بروید که کمکم تمام فضای خانه و زندگی شما را پر میکنند. این امر به دنبال جنگ جهانی دوم به دلیل نیاز بهجایگزینی سریع مسکن ازدسترفته انجام شد، اما به دلیل بحران مسکن مدرن و تمایل به کاهش هزینهها، بهبود کیفیت، سرعت، سلامتی و ایمنی، در سالهای اخیر شاهد تمرکز مجدد بوده است. این سنگ زیبا در سال های اخیر به عنوان یکی از مواد مهم در معماری و هنرهای تجسمی و در بسیاری از ساختمان ها و بناها استفاده می شود. این ساختمان منحنی سنگی، در فضای سبز اطراف محله نیاوران تهران قرارگرفته است. بیشتر رنگهای استفاده شده در شیشههای ارسی رنگهای لاجوردی قرمز سبز و زرد هستند و هر کدام به تنهایی یک تأثیر روانشناختی مجزای دارند. پالتهای رنگ سبک مدیترانهای از دریا و آسمان الهام میگیرن و در عین حال از رنگهای گرمی مثل قرمز مایل به قهوهای و زرد هم استفاده میکنند.

بهتر است اتاق خواب های یک خانه دوبلکس، مساحتی بین 20 تا 25 متر داشته باشند. نمی توان این سبک از کار را در دسته ویژگی های سبک مدرن جای داد. در مجموع می توان گفت متریالی چون آجر، چوب و شیشه متناسب با موقعیت قرارگیری آن هارمونی در کل فضا ایجاد کرده اند. جالب است بدانید طراحی داخلی منزل با چوب بالاترین میزان جستجو در اینترنت را در بین طرفداران به دکوراسیون و چوب را دارد. و مبل های مدل ال برای طراحی دکوراسیون منزل کوچک مناسب تر از مدل های مبل دیگر است زیرا فضای کمتری را در خانه اشغال می کند.

۱۰- استفاده از رنگ های روشن و قفسه های طبقاتی برای طراحی دکوراسیون خانه های کوچک توصیه می شود . با تجربه هایی که به دست آوردهاید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟ اگر شما هم از علاقهمندان سبک دکوراسیون روستیک هستید و تصمیم به چیدمان خانه خود به این سبک دارید، با ما همراه باشید تا کلیدیترین نکات در چیدمان خانه به این سبک را با هم مرور کنیم. بخاریهای قدیمی را به جای شومینه در گوشه اتاق پذیرایی خود قرار دهید و اطراف آن را با استفاده از کتیبههای دست ساز دیزاین کنید که این امر سبب جلوه دادن به محیط میشود. ضمنا در این سبک از طراحی، غالبا مبلمان و اقلام دکوری به گونه ای طراحی شده اند که به راحت ترین فرم خود باشند. ترکیب رنگی در حمام نیز به شکلی رعایت شده و از آبی متمایل به فیروزه ای با نام آبی آکادمیک بسیار استفاده شده است. در طراحی دکوراسیون خانه کوچک چهارم از ترکیب رنگ های خاکستری روشن و رنگ آبی استفاده شده است که این ترکیب رنگی فضای بی نظیری را در دکوراسیون داخلی این خانه کوچک فراهم کرده است. کمی فیلتر رنگی در این تصویر باعث شده رنگ ها تیره تر از آنچه که واقعا هستند نشان داده شوند اما رنگ اصلی مبلمان ، صندلی ها و پرده پذیرایی متمایل به آبی کلاسیک و آمیخته با اندکی خاکستری است.

در قسمت قفسه ها نیز لازم است نور دیگری در نظر گرفته شود تا بتوان به راحتی لباس های مورد نظر را انتخاب کرد. طراحان در فضای داخلی مسائلی چون سادگی، حضور نور طبیعی، ایجاد محرمیت و به علاوه تهویه مطبوع را در نظر داشتند. همچنین وی می خواست خانه ای داشته باشد که علاوه بر مدرن بودن خاطرات گذشته را برایش تداعی کند. ستون های آینه ای فضا را بازتر نشان داده و از نظر بصری جریان و تعادل بیشتری را در فضا ایجاد می کند. استفاده از رنگ کاملا متفاوت برای قسمت بالایی دیوار و سقف این دو فضا را به صورت بصری کاملا از یکدیگر جدا می کند و این احساس را ایجاد می کند که فضای مخصوص خواب یک فضای کاملا مجزاست. اما تا زمانی که مرز بندی بین قسمت های مختلف خانه به درستی انجام شود باز هم می تواند گزینه مناسبی برای ساکنین خانه به شمار بیاید. دکوراسیون پذیرایی 2018 این ایده های جدید را در اختیار شما قرار می دهد. ولی مدل هایی که ما در این بخش به شما معرفی کنیم نمونه مدل هایی از خانه های نیمه دوبلکس است که اختلاف سطح در آنها کمتر ازخانه های دوبلکس است و از این رو به آنها نیمه دوبلکس نیز گفته میشود.

مدرنیسم بهعنوان یک سبک پست مدرنیسم دنبال شد که به آن “pomo” نیز میگویند یک سبک معماری که در اواخر دهه ۱۹۶۰ ظهور کرد و بهعنوان واکنشی علیه مدرنیسم ظاهر شد که برخی آن را بسیار ضعیف، رسمی و سخت گیرانه میدانستند. در طی بازسازی پروژه، ۱۵ متر از فضا که بلا استفاده مانده بود، حالا تماما مفید است و فضاها همگی با ارتباطی درست کنار هم جانمایی شدند و فضایی متناسب با نیازهای کارفرما ایجاد شد. مدرنیسم در تمام زمینههای هنری گسترش یافت و در معماری انواع مختلفی، ازجمله آیندهپژوهی، ساختگرایی، دی استیگل و باهاوس را شامل شد. منظور از مدرنیسم یا مدرنیست چیست؟ رنگ هایی نظیر سفید و کرم و زرد نور را به خوبی منعکس می کنند و باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضای خانه می شوند, طراحی داخلی منزل ویلایی بنابراین بهتر است برای رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری خانه کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید. برای دستیابی به این دکوراسیون، میتوانید از یک یا چند قالیچه نفیس دستباف در ابعاد مختلف استفاده کنید. این رویکردِ آمادهسازی یک پلان طراحی متناسب با ابعاد و سبک پروژه و یادداشتهای مرتبط با آن بسیار مناسب کسانی است که عاشق خریدکردن از حراجیها، جمعهبازارها، و دستهدومفروشیها هستند، چراکه این پلان به شما مسیر روشنی از فرایند طراحی و اجرا میدهد و تصویر درستی از وسایلی که به آنها نیاز دارید در اختیار شما میگذارد.

هدف اصلی این بود که این رنگ زمینه ای برای قاب پنجره ها باشد که بتوان آن ها را به تابلوهایی برای چهار فصل تبدیل کرد و بدین ترتیب طبیعت را به درون فضا بکشانند. بسیاری فراموش میکنند که کوههای البرز، ایران را به مقصد اصلی اسکی تبدیل میکنند. اگر گذرتان به اردبیل افتاد، بازدید از خانه تاریخی صادقی را فراموش نکنید. شروع نهضت خلاقیت در طراحی و تولید کابین های آسانسور توسط جنرال کابین، ممکن است در سالهای آینده باعث شود استفاده از کابینهای سنتی به تاریخ پیوسته و عصر تازه ای در این صنعت آغاز شود. طراحان در بازسازی خانه ی ۲۴۴ توجه ویژه ای به سرعت اجرای کار، تأمین فضاهای مورد نیاز کارفرما، تأمین نور و دید مناسب و به علاوه به کار گرفتن و بازسازی فضاهای بی استفاده و مرده و تبدیل این مکان ها به یک فضایی پویا و سرسبز داشته اند. علف های رنگ روشنی که در حیاط جلویی کاشته شدند زیبایی بی نظیری برای نمای خارجی ویلا فراهم می کنند. در طراحی داخلی این آپارتمان مسکونی به جای محدود شدن به تزیینات داخلی طراحان سعی بر این داشتند تا حداکثر دید و ارتباط از فضای داخل اپارتمان ها با فضای خارج و تراس جنوبی و وُید میانی بنا ایجاد کنند و هدف این بوده است تا فضای داخلی در محدوده ی معمول یک اپارتمان حدود صد مترمربعی باقی نماند.

در فضای داخلی ما با خانه ای مدرن با پلان باز روبرو هستیم که متناسب با نیازهای کاربران طراحی شده است. یکی از چالش هایی که طراحان با آن روبرو بودند، ایجاد رابطه بین ویژگی های خانه های سنتی و ساختارهای مدرن بود. همچنین سعی کردیم با استفاده از رنگ های متنوع که باعث برجسته نشان دادن فضا و عدم کاربرد رنگ های تکراری و متداول در دکوراسیون خانه می گردد، فضایی متفاوت ایجاد کنیم. بدین ترتیب ایجاد حریم خصوصی، کاربرد تناسبات مختلف و همچنین استفاده از متریال مناسب از جمله مواردی بودند که طراحان می بایست در این پروژه مورد توجه قرار می دادند. اتاق خواب مستر که حریم خصوصی آن از طریق توری های چوبی انعطاف پذیر عمودی ارائه می شود. در طراحی این پروژه با توجه به الزامات کارفرما، توجه به نیازهای ساکنان و تأمین فضاهای لازم، رعایت تفکیک فضاهای عمومی و خصوصی، تهیه ابعاد مناسب برای هر فضا و همچنین کنترل نور و حریم خصوصی فضاهای زندگی از جمله مواردی بود که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین آن ها در فضای سالن اصلی سعی کردند تا کارکرد چند گانه داشته باشد، و به همین دلیل، کانتر آشپزخانه، چرخ دار و قابل جا به جایی طراحی کردند تا بتواند در صورت نیازجلوی دیوار شمالی سالن قرار گیرد و فضای آزاد بیشتری در نشیمن اصلی برای رفت و آمد و استفاده از تراس و آشپزخانه ایجاد شود.

چندین ویژگی اصلی و مضمون طراحی در طول سبک مدرن دیده میشود. در پنج دری هایی که از طرف طول نور می گرفته اند، از تناسب كل طلایی بکار گرفته شده است. این پلان غربی دارای چهار طبقه دو واحدی است .واحد ها در نقشه دو خوابه طراحی گردیده اند .سازه انتخاب شده برای این آپارتمان هم سازه بتنی است .این نقشه را به همراه دو طرف نما در اینجا دریافت کنید. از این رو طراحان تصمیم گرفته تا طبقه همکف و اول با هم ادغام کرده به طوری که دید از طبقه اول و دسترسی به حیاط از طبقه همکف امکان پذیر می باشد. آن ها در بازشوهای نورگیر مثل پنجرهها ی رو به حیاط کوچک ابعادها را بزرگتر ساخته و تا نزدیکی زمین آورده اند تا فضایی دلباز و پر نور را رقم بزنند. خانه 20 متری با این که کوچک است اما میتواند بسیار جذاب باشد. این خانه برای حفظ گرما در زمستان بسته میماند و در تابستان میتواند برای ورود نسیم باز شود. مناطق عمومی نیز به اتاق نشیمن و سالن پذیرایی اختصاص داده شده است که دارای پنجره های فرانسوی شکلی می باشد که منجر به ورود نور طبیعی به فضای داخلی می شود و امکان همزیستی و گفتگو را بین فضاها، نور روز و همچنین تهویه مناسب را فراهم می آورد.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است