رفع اشکال Google با جستجو، نه از پیش واکشی، ذخیره و ارائه سرویس SXG (Signed Exchange)

گوگل هفته گذشته تایید کرد که در حال کار بر روی اصلاح با SXG، صرافی‌های امضا شده و عدم کارکرد صحیح در جستجو است. به طور خاص، گوگل آنها را در جستجوی گوگل به ،وان صفحات HTML معمولی ارائه می دهد، نه به ،وان مبادلات امضا شده. جان مو، از گوگل گفت که این هیچ مشکلی در ترافیک از جستجوی Google به SXG ایجاد نمی کند، بلکه گوگل این صفحات را سریعتر از یک صفحه معمولی HTML پیش واکشی، کش و سرویس دهی نمی کند.

خبری در این مورد هست؟ من هم همین را تجربه می کنم. در آزمایش‌های مختلف چیزی به دست نمی‌آید – به نظر می‌رسد گوگل نتایج SXG را از قبل دریافت نمی‌کند.

— Omer Rachamim (@Omerach) 21 دسامبر 2022

بحث انجمن در توییتر.
منبع: https://www.seroundtable.com/google-search-sxg-bug-34627.html

در اوایل سال جاری، جستجوی Google پشتیب، صرافی های امضا شده را به دسکتاپ ارائه کرد – در ماه جولای فعال شد. صرافی‌های امضا شده (SXG) به جستجوی Google اجازه می‌دهد تا محتوای شما را از قبل واکشی کند و در عین حال حریم خصوصی کاربر را حفظ کند. در عمل، این بدان م،است که نتایج AMP و غیرAMP که در جستجوی Google نشان داده می‌شوند، ممکن است چند منبع کلیدی (مانند HTML، جاوا اسکریپت، CSS، تصاویر یا فونت‌ها) را به روشی حفظ حریم خصوصی واکشی کنند، در صورتی که وب‌سایت مرتبط از SXG پشتیب، می‌کند. .

جان مو، از گوگل سپس این مشکل را تأیید کرد و گفت: “این یک باگ شناخته شده است و ما در حال کار بر روی رفع آن هستیم (احتمالاً بعد از تعطیلات اما)؛ در این مدت نیازی به نگر، نیست – صفحات وب شما همچنان نمایش داده می شوند. در جستجوی معمولی به گونه ای که گویی آنها غیر SXG هستند.”

برخی از ترافیک گزارش داده اند که کاهش می یابد، اما شاید اینطور نباشد، شاید این نحوه گزارش دهی است؟ عمر گفت که متوجه هیچ مشکل ترافیکی نشده است:

این ابتدا از طریق ریچارد هرن گزارش شد و سپس عمر رخامیم نیز این موضوع را تایید کرد:

یک تصحیح کوچک – صفحه ای که ارائه می شود HTML معمولی است، نه کپی SXG HTML.

— Omer Rachamim (@Omerach) 26 دسامبر 2022

از مرور من می توانم تأیید کنم که پیوندها نشان داده می شوند و کلیک می شوند. هنگامی که پیوندها را بررسی کردیم، باگ را شناسایی کردیم و دیدیم که آنها به html معمولی و نه sxg منجر می شوند، همانطور که جان گفت.

— Omer Rachamim (@Omerach) 23 دسامبر 2022

من بیشتر متوجه شدم — این یک اشکال شناخته شده است و ما در حال کار بر روی رفع آن هستیم (هر چند احتمالاً بعد از تعطیلات). در عین حال نیازی به نگر، نیست – صفحات وب شما همچنان در جستجو به طور معمول نشان داده می شوند که گویی غیر SXG هستند.

– جان مو، بیشتر اینجا نیست 🐀 (@JohnMu) 22 دسامبر 2022

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است