راهنمای تبلیغ در گوگل ادز برای سال ۲۰۲۰

علاوه بر آن این را هم بدانید که محتوا سایت شما باید در راستای قوانین گوگل باشد بنابراین سایت های خرید و فروش اسلحه و یا حتی سایت های شرط بندی همگی از تأیید گوگل خارج می شوند. از طرفی گوگل محتواهای مفید و قوی که به کاربر چیز مفیدی می آموزند را بیشتر می پسندد و به ارتقا بیشتر آن ها کمک می کند. تبلیغ گوگل در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی جهت جذب حداکثری مخاطب بسیار مفید است. یکی از ابزارهای گوگل ادز است که با آن میتوانید وضعیت نمایش تبلیغ خود را روی هر کدام از کلمات کلیدی کمپین خود بررسی کنید. «رایکا» (Rayka) یکی از پلتفرمهای تبلیغات کلیکی ایرانی است که خدمات مختلفی از جمله تبلیغات گوگل (گوگل ادز)، پوش نوتیفیکیشن و تبلیغات محیطی را به کاربران خود ارائه میکند. اگه از مطالبی که وبسایتهای تولید محتوا ارائه کردهاند استفاده کرده باشید، حتما آگهی تبلیغات مختلف را در گوشه و کنار صفحات دیدهاید! برای استفاده از کمپینهای ویدیویی، انواع فرمتهای تبلیغاتی وجود دارند که شما با توجه به نیاز و هدفی که دارید، میتوانید از هر کدام این فرمتها استفاده کنید.

سیستم های تبلیغاتی دیگر را غیرفعال و در صورت لزوم حذف کنید. اگر از آی پی های مختلف استفاده کنید، احتمال اینکه دسترسی اکانتتان را ببندند بالا می رود. از ابعاد استانداری که گوگل ادسنس به شما پیشنهاد می دهد استفاده کنید. چگونه برای سایتم تبلیغات گوگل ادز بگیرم؟ برای تبلیغ در گوگل چه کاری باید انجام دهیم؟ اما دقت کنید که انتخاب وبسایت مناسب برای قرار دادن تبلیغ بسیار مهم است. حواستان به این نکته باشد که در این نوع از تبلیغات ادسنس باید ویدئوها را در پلیر وب سایت خود پخش کنید و دقت کنید که نباید در پلیر یوتیوب پخش شود. ۳. مخاطب خود را درک کنید. میتوان اینگونه بیان کرد که برای همکاری در فروش، نقش شما تنها ارتباط خریدار و فروشنده است و مسئولیت کیفیت و خدمات پس از فروش با خود فروشنده است و مسئولیتی گریبان گیر شما نمیباشد. اگر می خواهید بدانید که چه چیزی در میزان کسب درآمد از گوگل ادسنس در ایران نقش زیادی دارد، باید بدانید که رتبه شما در گوگل همان عاملی است که تأثیر شگرفی در این موضوع دارد؛ بنابراین منطقی به نظر می رسد که روی تولید محتوا باکیفیت وقت بگذارید. آیا چیزی از قلم افتاده است یا هنگام افزودن شماره تلفن ایران در گوگل ادز به مشکل خاصی برخورد کردهاید؟

بعد از آن نوبت میرسد به اینکه گوگل ادسنس چطور کار می کند. هزینه ای که بابت تبلیغ به شما پرداخت می شود بسته به اینکه تبلیغی که از سوی این سرویس در سایت شما قرار داده می شود، متفاوت خواهد بود. این یعنی تبلیغ شما زمانی به مخاطب نشان داده میشود که آنها به دنبال خدمات و محصولات شما باشند. ما از معدود پارتنرهای گوگل با نرخ نمایش تبلیغات گوگل یا تجربه کلیک بالای صد میلیون هستیم و این میلیون ها کلیک بر روی آگهی های گوگل، تجربه ارزنده ای برای ما به ارمغان آورده که در پروژه های شما از آنها بهره می بریم. وجود کارشناسان متخصص و با تجربه گوگل ادوردز که دورههای آموزشی گوگل را گذراندهاند و موفق به کسب مدارک مربوطه از طرف گوگل شدهاند، موفقیت کمپین های مشتریان خود را تعهد خود میدانیم و همواره در تلاشیم تا بالاترین تعداد بازدید با کمترین هزینه را برای شما محقق سازیم. از آی پی های یکسان برای ورود به حساب کاربریان در گوگل ادسنس استفاده کنید.

تبلیغ در گوگل یکی از بهترین راه های تبلیغ اپلیکیشن است. اگر شما هم فکر میکنید که ایمیل مارکتینگ یعنی ارسال پیام تبلیغ به ایمیل افراد مختلف، اشتباه میکنید! پس همکاری در فروش (افیلیت مارکتینگ) نوعی از بازاریابی است که در آن هر دو طرف سود برنده هستند. با توجه به رشد فزاینده ی استفاده ی کاربران از اینترنت، یکی از بهترین و موثرترین روشهای تبلیغات درج آگهی در گوگل ادوردز و بازاریابی کلمات کلیدی در موتورهای جستجو است. تبلیغات متنی یکی از روشهای کم هزینه و پربازده است که اغلب بازاریابان از آن استفاده میکنند. نکتهی مهم این است که این نوع تبلیغات همانطور که بسیار موثر هستند، ممکن است آزار دهنده نیز باشند و ممکن است محبوبیت اپ شما را کم کنند. دلیل اصلی اهمیت تبلیغات در گوگل برای کسب و کارهای ایرانی این است که کاربران وقتی به طور فعال به دنبال یک محصول یا خدمات هستند، گوگل تبلیغات را به مردم ارائه می دهد. البته این موضوع مستلزم این است که کاربر مورد نظر در گوشی موبایل خود برنامه اینستاگرام را داشته باشد که به دلیل محبوبیت این اپلیکیشن در ایران و پرکاربرد بودن آن درصد بسیار زیادی از افراد جامعه این برنامه را در گوشی موبایل خود دارند.

این اقدام به این دلیل صورت می گیرد که اگر کسی قصد ثبت نام در سایت را داشت، کد کاربری شما را از لینک حذف نکند. اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل تحریماتی که برای ایرانیان توسط گوگل اعمال شده امکان استفاده از آن وجود ندارد. تبلیغات در گوگل؛توسط اولین پارتنر رسمی گوگل ادوردز در ایران.نوینمارکتینگ با 15 سال سابقه تبلیغ در گوگل،ارائه دهنده تبلیغات در گوگل زودبازده. به عنوان مثال شما برای نمایش تبلیغات خود در بیلبوردها و یا تبلیغات تلویزیونی باید هزینههای بسیار سنگینی پرداخت کنید اما با فعالسازی تبلیغ در گوگل میتوانید با هزینهای مناسب مشتریان بالقوه را به سایت خود دعوت کنید. اکسین ادز یک سایت معتبر ایرانی است که می توانید با عضویت در این سیستم اقدام به نمایش تبلیغات در سایت خود کرده و به ازای هر کلیک بازدید کنندگان بر روی تبلیغات، تا سقف 500 ریال به عنوان پورسانت دریافت کنید. به این معناست که به ازای هر سرنخ فروش باید به تبلیغ کننده مبلغ پرداخت شود مثل عضویت کاربر در سایت یا ارائه ایمیل یا موبایل طی یک کمپین. در سال های گذشته این امکان وجود داشت تا شما به راحتی در متن خود شماره تلفن مورد نظر را وارد نمایید اما با سخت گیریهای جدید گوگل این کار به راحتی امکانپذیر نیست و حتی در صورت تایید موقت در بررسیهای بعد متن تبلیغ شما Disapproved خواهد شد.

به هیچ عنوان بر روی تبلیغات خود کلیک نکنید چرا که این موضوع را گوگل خواهد فهمید و هزینه کلیک ها را حساب نخواهد کرد. خب باید گفت که زمانی وجود دارد که شرکت در مسیر برندینگ (Branding) فعالیت می کند و نیاز اصلی جذب مخاطب نیست در این مواقع این نوع تبلیغ بسیار می تواند در پیش برد اهدافش مؤثر باشد و به نوعی نام شرکت و یا برند آنقدر در جستجوها دیده شود که در ذهن مردم به عنوان مرجع اصلی شناخته می شود. همچنین در این قسمت است که بهینه سازی متن تبلیغ اهمیت خود را آشکار میکند. ساخت ریمارکتینگ مراحل مختلف دارد اما در این قسمت اشارهی کوتاهی به آن می کنیم.

همانطور که در بالا تر نیز گفتیم، تبلیغات محتوا محور به دو صورت پرداخت به ازا بازدید و پرداخت به ازا تعداد کلیک پرداخت می شوند. عنوانی را برگزینید که بازدید کننده را متقاعد کند تا بر روی آگهی شما کلیک نماید. با توجه به رقابت بالای کسب و کارها برای تبلیغ در کلمات کلیدی مد نظر خود در سیستم تبلیغات گوگل، گوگل این کلمات را به مزایده میگذارد و عوامل مختلفی را برای انتخاب تبلیغی که قرار است برای هر کلمه نمایش داده شود، در نظر میگیرد تا مشخص شود کدام تبلیغ برای هر کلمه کلیدی نمایش داده شود. تا زمانی که هزینه به ازای کلیک در اکانت شما موجود باشد، تبلیغ شما فعال خواهد بود. به ازای هر کلیک که روی این تبلیغات انجام شود، مبلغی به حساب شما واریز خواهد شد. قوانین سفت و سخت گوگل بر همگان آشکار است و همه می دانند که در صورت نقض قوانین آن (مانند کلیک بر روی تبلیغات خود و یا درخواست کلیک از افراد) حساب گوگل شما مسدود خواهد شد.

در ازا هر کدام هزینه متفاوتی پرداخت خواهد شد. اگر تبلیغ شما به خاطر مشکلات فرمت بندی تایید نشده باشد، در ستون status نشان داده خواهد شد. اگر نمیخواهید وبسایت ایجاد کنید، می توانید با Google My Business یک صفحه محلی ایجاد کنید و با کمپینهای هوشمند در Google Ads تبلیغ کنید. Responsive Search Ads چیست؟ پیش از اینکه در رابطه با “کسب درآمد گوگل ادسنس” صحبت کنیم، بد نیست برای شما توضیح دهیم که تبلیغات گوگل یا گوگل ادسنس (Google Adsence) چیست و چگونه کار می کند. در قدم اول باید به حساب کاربری خود در گوگل ادووردز وارد شوید و اقدام به ساختن تگ ریمارکتینگ خود کنید. در شروع اقدام به افتتاح حساب گوگل ادسنس باید توجه داشته باشید که ایمیل شما حتماً معتبر باشد. در تولید محتوا باکیفیت کوشا باشید.

چیزی که اهمیت دارد این است که پیوسته برای بهینه سازی تبلیغات گوگل تلاش کنیم و سهم نمایش تبلیغ را بهبود دهیم. گوگل ادسنس(ورود به گوگل ادسنس) یکی از سرویسهای گوگل است که کسب و کارها برای دیده شدن هر چه بیشتر خود توسط مخاطبان، از آن استفاده می کنند. شما برای استفاده از اکانت گوگل نیاز به حساب ارزی مانند ویزا کارت یا مستر کارت خواهید داشت. کمپین شکه جستجوی گوگل به این صورت است در کلید واژه ها و کلمات کلیدی که مشخص کرده اید، بالاتر از نتایج اصلی گوگل و بالاتر از رقبا خود در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوید. بالا یا پایین بودن نرخ CPC، مکان نمایش تبلیغ شما در صفحات وب یا موتورهای جستجو را مشخص میکند. Locations (موقعیت ها) – موقعیت های مکانی که می خواهید تبلیغات شما برای آن موقعیت ها نمایش داده شود را مشخص کنید. کلیک یاب هم یکی از برترین مجری های تبلیغات اینترنتی در ایران است که فعالیت خود را از سال 93 آغاز کرده است. در واقع، میزان درآمد از گوگل ادسنس به تعداد کلیک هایی بستگی دارد که مخاطبان شما روی تبلیغات گوگل در وبسایت شما انجام می دهند.

در این نوع تبلیغ گوگل ادسنس به شما اجازه داده می شود تا تبلیغات جستجو خاصی را در سایتتان قرار دهید. در واقع، هر چه تعداد کلیک روی تبلیغات بیشتر باشد، تبلیغ کننده باید پول بیشتری به منتشر کننده تبلیغ پرداخت کند و گوگل نیز کمیسیون خودش را بر می دارد. درآمد کسب شده از گوگل ادسنسن، یک درآمد کاملا منفعل است. کسب درآمد از گوگل ادسنس یا کسب درآمد از تبلیغات گوگل یکی از روش های خوب برای درآمدزایی است. تجربه شما از اکستنشن های گوگل ادز به چه صورت بوده است؟ با توجه به بازدید میلیونی از سایت گوگل و امکانات بسیار زیادی که نرم افزار تبلیغات گوگل (google adwords) در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهد ، به راحتی مشتریان شما از هر کجا که شما بخواهید و به صورت کاملا هدفدار و با کمترین هزینه ، شما را در صفحه اول گوگل پیدا می کنند ،اين روش سئو و بهینه سازی وب سایت موجب بهبود رتبه سايت شما در گوگل ميشود، گروه سایت سازی با تجربه بالا در امر سئو و طراحی وب سایت، تبليغ در گوگل و دارا بودن مدرك رسمي تبليغات در گوگل و با كادر مجرب سالهاست كه اين خدمات را بگونه اي حرفه اي و هموشمند در اختيار مشتريان خود قرار ميدهد.

از آن زمان تا الان کلی تجربه بدست آوردم، لحظات دلهرهآور زیادی داشتم و البته در کنارش، کلی خوشحالی از دیدن نتیجهی مثبت تبلیغاتی که نوشتم. البته با استفاده از ایمیل! آیا مشتریان استفاده کننده از پلن “تبلیغات ماهانه گوگل” نتیجه مناسبی میگیرند؟ بله، منبع درآمد این سایتها از همین تبلیغات است. حال می توانید به افزایش درآمد خود در گوگل ادسنس فکر کنید. بهبود وضعیت کلمات کلیدی و استفاده اصولی از آنها نه تنها باعث افزایش امتیاز کیفی گوگل ادوردز میشود, بهترین سایت تبلیغ در گوگل بلکه سئو وبسایت شما را بهبود میبخشد. علت اهمیت Negative Keywords در این است که اگر تبلیغ شما به افراد اشتباه نشان داده شود و آنها هم رویش کلیک کنند، باید هزینه پرداخت کنید در حالیکه آن بازدیدکننده هیچ سودی به شما نرسانده است.

اگر می خواهید بیش از یک شماره تلفن در Call Extension تبلیغ خود وارد کنید کافی است اسکریپت پایین را به جای اسکریپت بالا استفاده کنید. و در نهایت سعی کنید در تبلیغاتتان نوآوری ایجاد کنید. سعی کنید تبلیغات را در جاهای تو چشم برو قرار دهید. توجه ویژه گوگل ادسنس بر محتوا جذاب، باکیفیت و تخصصی بر کسی پوشیده نیست؛ بنابراین از نوشتن محتوای کپی، تکراری و بی کیفیت خودداری کنید. برای پاسخگویی به سوالات و مشاوره تخصصی رایگان میتوانید با کارشناسان متخصص افراک در ارتباط باشید. توجه داشته باشید که در صورت ریدایرکت کردن دامنه، ممکن است سایت شما توسط گوگل تعلیق شود و مجبور باشید تا چند هفته برای باز شدن آن تلاش کنید. گوگل ادز یا گوگل ادوردز (با تبلیغات گوگل (گوگل ادز) بطور کامل آشنا شوید) یک سرویس تبلیغات گوگل است. مدیریت کامل اکانت خود را به دست می گیرید، بدین صورت می توانید به صورت هدفمند تر آن را مدیریت کنید.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است