دم بلند در مقابل دم کوتاه کلمات کلیدی: تفاوت چیست؟

در این مقاله، ما قصد داریم سوال کلیدواژه های دم بلند در مقابل دم کوتاه را بررسی کنیم.

تحقیق کلمات کلیدی بخش مهمی از هر کمپین بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یا پرداخت به ازای کلیک (PPC) است و انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت شما برای رشد طول، مدت بسیار مهم است.

برای راهنمایی ها و ایده های بیشتر در مورد انتخاب طول کلمات کلیدی خود، راهنمای من در مورد نحوه انتخاب کلمات کلیدی من، برای سئو را بررسی کنید.

درباره کلمات کلیدی Long Tail و S،rt Tail بیشتر بد،د

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

کلمات کلیدی دم بلند در مقابل دم کوتاه

تفاوت اصلی بین کلمات کلیدی دم بلند و دم کوتاه این است که کلمات کلیدی دم بلند از چهار کلمه یا بیشتر تشکیل شده اند در حالی که کلمات کلیدی دم کوتاه شامل یک تا دو کلمه هستند. این کلمات کلیدی متضاد هستند زیرا کلمات کلیدی دم بلند پرس و جوهای هدفمند هستند و کلمات کلیدی دم کوتاه به موضوعات گسترده اشاره می کنند.

تفاوت بین نمودار مقایسه کلمات کلیدی دم کوتاه و دم بلند

شاخص کلمات کلیدی دم کوتاه کلمات کلیدی دم بلند
تعداد کلمات 1-2 کلمه 4 کلمه یا بیشتر
هدف کلمه کلیدی ترافیک گسترده ترافیک هدفمند
حجم ترافیک بالا کم
مسابقه سئو بالا کم
نرخ تبدیل کم بالا
هزینه تبلیغات PPC بالا کم
هدف جستجو برای یافتن اطلاعات کلی در مورد یک موضوع برای یافتن اطلاعات بسیار خاص در مورد یک موضوع
کل ترافیک جستجو 30 درصد از پرس و جوهای جستجو 70 درصد از پرس و جوهای جستجو

مثال های کلمه کلیدی دم بلند چیست؟

ارائه بهترین نکات سئو …

یک کلمه کلیدی باید حدود 3-5 کلمه باشد تا بیشترین تأثیر را از تلاش های SEO و PPC خود داشته باشید. کلمات کلیدی در این طول دارای ،یب خوبی از حجم ترافیک، هدف جستجو، رقابت کمتر و تبدیل بیشتر نسبت به کلمات کلیدی با یک کلمه یا بیش از شش کلمه هستند.

همانطور که متوجه شدید، تفاوت اساسی بین کلمات کلیدی دم کوتاه و دم بلند، تعداد کلماتی است که هر عبارت یا عبارت را تشکیل می دهند. با این حال، بسته به سن وب سایت شما، بودجه تبلیغاتی و تجربه با سئو، تعیین می کند که آیا باید در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود بر روی کلمات کلیدی دم دراز در مقابل کلمات کلیدی دم کوتاه تمرکز کنید.

این بدان م،ا نیست که نمی تو،د صفحات وب را ایجاد کنید که برای کلمات کلیدی بسیار طول، که بیشتر از توصیه بالا هستند، هدف قرار گیرند. اما فقط به یاد داشته باشید که این صفحات ممکن است ترافیک جستجوی ماهانه زیادی نداشته باشند زیرا حاوی جستجوهای جستجوی بسیار هدفمند در دم طول، طیف بازاریابی دیجیتال هستند.

همانطور که وب سایت شما پیر می شود، اعتبار ایجاد می کند و بک لینک های بیشتری تولید می کند، کلمات کلیدی کمتری را می تو،د دنبال کنید زیرا رتبه بندی در موتورهای جستجو برای شرایط رقابتی تر آسان تر می شود و ممکن است بودجه شما به شما اجازه دهد هزینه های CPC بالاتری را بپردازید.

کلمات کلیدی دم بلند هم برای کاربران و هم برای صاحبان سایت بهتر هستند زیرا نتایج بهتری را از موتورهای جستجو و کمپین های پرداخت به ازای کلیک (PPC) دریافت می کنند. کلمات کلیدی دم بلند نیز برای سئو بهتر هستند زیرا رقابت کمتری برای هر عبارت کلیدی وجود دارد.

(برای جزئیات بیشتر، این لیست کامل از مزایای کلمات کلیدی دم بلند برای سئو را ببینید.)

معایب کلمات کلیدی دم بلند

کلمات کلیدی باید بلند باشند یا کوتاه؟

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/long-tail-vs-s،rt-tail-keywords/

با این حال، یک استراتژی سئو خوب شامل کلمات کلیدی طول، و کلیدواژه های کوتاه است. کلمات کلیدی دم کوتاه برای تنظیم محتوای ستون اصلی برای استراتژی محتوای ستون شما بهترین هستند در حالی که کلمات کلیدی دم بلند برای صفحات وب فردی که استراتژی خوشه موضوعی SEO شما را تشکیل می دهند بهتر است.

یک کلمه کلیدی چقدر باید باشد؟

هر دو کلیدواژه s،rt tail و long tail مزایا و معایب خود را دارند، بنابراین شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که برای وضعیت فعلی وب سایت شما منطقی تر باشد.

زم، که می‌خواهید ترافیک هدفمندی را از موتورهای جستجو دریافت کنید، کلمات کلیدی باید طول، باشند. زم، که می‌خواهید برای عبارات عمومی رتبه‌بندی کنید تا آگاهی برند را به جای تبدیل‌ها افزایش دهید، باید از کلمات کلیدی کوتاه استفاده کنید.

بنابراین ما هر آنچه را که باید در مورد کلمات کلیدی دم بلند در مقابل کلمات کلیدی دم کوتاه بد،د توضیح خواهیم داد تا به شما در انتخاب صحیح بین این دو گزینه کمک کند.

یک استراتژی خوب برای دنبال ، سئو و PPC این است: هر چه وب سایت شما جدیدتر باشد، کلمات کلیدی باید طول، تر باشند زیرا به اعتبار زیادی برای رتبه بندی در موتورهای جستجو نیاز ندارند و هزینه به ازای هر کلیک (CPC) کمتری دارند.

مثال‌های کلیدواژه دم بلند شامل 4 یا چند کلمه مانند «جوراب دویدن ارزان ب،ید»، «هتل‌ها در آستین تگزاس»، «رنگ علف چیست»، «اردک‌ها چگونه می‌خورند»، «بهترین پودر پروتئین برای ،ن» و سایر عبارات کلیدی دم بلند که موضوعات خاصی را پوشش می دهد.

مثال های کلمه کلیدی دم کوتاه چیست؟

(برای جزئیات بیشتر و نمونه هایی از کلمات کلیدی کوتاه به صفحه م،ی کلمات کلیدی عمومی مراجعه کنید.)

آیا کلمات کلیدی Long Tail بهتر هستند؟

امیدوارم از این راهنمای مقایسه کلمات کلیدی دم بلند و دم کوتاه لذت برده باشید.

پیوندهای زیر در مورد کلمات کلیدی طول، و دم کوتاه و نحوه استفاده موثر از آنها برای بهینه سازی موتور جستجو توضیح بیشتری می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوعات استفاده کنید.

تفاوت بین خلاصه کلمات کلیدی دم بلند و دم کوتاه

خلاصه کلمات کلیدی دم بلند در مقابل دم کوتاه

مثال های کلیدواژه دم کوتاه شامل 1 یا 2 کلمه مانند “تخم مرغ”، “بازاریابی”، “کفش”، “سگ”، “غذای گربه”، “،ید لپ تاپ”، “فست فود”، “هتل های شیکاگو”، “آب و هوای میامی”. “، “عینک آفتابی ارزان”، “خفاش بیسبال” و دیگر اصطلاحات کلیدواژه دم کوتاه که موضوعات گسترده ای را پوشش می دهد.

دم کوتاه در مقابل دم بلند

کلمه کلیدی دم کوتاه مزایا و معایب

مزایای کلمات کلیدی دم کوتاه

 • بالاترین حجم جستجو
 • بیشترین آگاهی از برند را ایجاد می کند
 • افراد را در بالای قیف بازاریابی جذب می کند
 • صفحات وب بهینه سازی شده برای کلمات کلیدی دم کوتاه می توانند برای طیف گسترده ای از اصطلاحات رتبه بندی شوند

معایب کلمات کلیدی دم کوتاه

 • بیشترین رقابت برای SEO و PPC
 • موضوعات متمرکز به جای هدفمند
 • کمترین نرخ تبدیل
 • محتوای صفحه وب معمولاً باید طول، باشد (مثلاً 3000 کلمه یا بیشتر)

کلمه کلیدی دم بلند مزایا و معایب

مزایای کلمات کلیدی دم بلند

 • کمترین رقابت برای SEO و PPC
 • بالاترین نرخ تبدیل
 • می تواند به سرعت در موتورهای جستجو بدون بک لینک زیاد رتبه بندی کند
 • افراد را در انتهای قیف بازاریابی جذب می کند
 • محتوای صفحه وب همیشه نباید طول، باشد (مثلاً 500-1000 کلمه)

این راهنمای مقایسه کامل خود را در مورد تفاوت بین کلمات کلیدی دم کوتاه و دم بلند برای موفقیت در سئو و بازاریابی دیجیتال در نظر بگیرید.

کلمات کلیدی دم بلند در مقابل دم کوتاه