در URL چیست؟ و آیا باید آن را داشته باشید


این راهنما به این سؤال پاسخ می‌دهد که «اسلش انتهایی چیست؟»

در زیر، نمونه هایی از اسلش های انتهایی برای URL ها، توضیحی در مورد اینکه چرا برای موتورهای جستجو مهم است و لیستی از نکات برای تنظیم اسلش های انتهایی در یک وب سایت را خواهید دید. در پایان این صفحه، همچنین نکاتی در مورد نحوه افزودن یا حذف اسلش انتهایی در URL دریافت خواهید کرد.

این را راهنمای سریع نهایی خود برای اسلش انتهایی در نظر بگیرید.

اسلش دنباله دار

اسلش دنباله دار چیست؟

اسلش انتهایی یک اسلش رو به جلو (/) است که در انتهای URL قرار می گیرد. اسلش های انتهایی برای نشان دادن دایرکتوری در یک وب سایت به جای یک فایل استفاده می شود.

نمونه هایی از اسلش دنباله دار در URL

 • domain.com/
 • domain.com/directory/
 • domain.com/parent-directory/child-directory/
 • domain.com/page-name/
 • domain.com/category/page-name/

چرا اسلش های دنباله دار مهم هستند؟

اسلش های دنباله دار مهم هستند زیرا آنها دایرکتوری یک وب سایت را از فایلی که دارای اسلش انتهایی نیست متمایز می کند. با این حال، همه وب‌سایت‌ها از این رویه پیروی نمی‌کنند و موتورهای جستجو مانند Google با هر دو URL به طور جداگانه (یا به طور مساوی) بدون توجه به اینکه آیا دارای اسلش انتهایی هستند یا خیر، رفتار می‌کنند.

از نقطه نظر فنی سئو، یک URL با اسلش انتهایی ممکن است محتوای یک URL بدون اسلش انتهایی داشته باشد. این یک نتیجه رایج در مورد سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس است که اسلش های انتهایی و غیر انتهایی را به همان صفحه وب برای کاربر هدایت می کند.

با این حال، یک URL اسلش انتهایی می تواند محتوای کاملاً متفاوتی نسبت به یک صفحه وب اسلش غیر انتهایی داشته باشد. در این صورت، گوگل هر دو URL را به طور جداگانه در موتور جستجو برای جستجوهای مربوط به خود فهرست می کند.

آیا باید یک اسلش انتهایی را در یک URL قرار دهید؟

برای نشان دادن ساختار دایرکتوری و کاهش مشکلات محتوای تکراری باید از اسلش انتهایی در URL استفاده کنید. اسلش انتهایی نیز کارایی ،یدن را برای وب سایت بهبود می بخشد.

در مورد دامنه ریشه، اسلش انتهایی برای اه، ایند، یا سئو مهم نیست. هر دو domain.com/ و domain.com به یک محتوا حل می شوند. شما نمی تو،د URL ریشه را با استفاده از اسلش دنباله دار یا غیر انتهایی هدایت کنید.

نکات اسلش دنباله دار

لیست زیر شامل نکاتی برای استفاده از اسلش های انتهایی در URL است:

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید
 • اسلش های دنباله دار در انتهای URL ها راه حل استاندارد برای محتوای وب سایت است.
 • صاحبان وب سایت باید در فعالیت های خود با استفاده از اسلش های انتهایی ثابت قدم باشند. از ،یب و تطبیق دایرکتوری ها با فایل ها با استفاده از اسلش های انتهایی در URL ها خودداری کنید.
 • با نسخه دلخواه خود سازگار باشید.
 • از نسخه ترجیحی در لینک های داخلی استفاده کنید.
 • اگر هر دو نسخه اسلش انتهایی و اسلش غیر انتهایی حاوی محتوای ی،، هستند، از تغییر مسیر 301 برای حل نسخه ترجیحی برای کاربر و موتورهای جستجو استفاده کنید.
 • اگر تغییر مسیر 301 امکان پذیر نیست، از یک تگ پیوند متعارف استفاده کنید (rel="canonical") در صفحه تکراری برای اشاره به نسخه ترجیحی.

برای ،ب اطلاعات بیشتر در مورد SEO و اسلش های انتهایی، این راهنمای مرتبط با سئو اسلش را بررسی کنید.

افزودن و حذف اسلش های دنباله دار

با استفاده از وردپرس

اگر از وردپرس برای وب سایت خود استفاده می کنید، اضافه ، و حذف اسلش های انتهایی کار آس، است. فقط این مراحل را دنبال کنید.

 • به تنظیمات > پیوندهای ثابت بروید.
 • روی «نام پست» کلیک کنید تا به طور خودکار اسلش های انتهایی به URL ها اضافه شود و یک تغییر مسیر 301 من، تنظیم شود.
 • گزینه دیگر این است که “Custom Structure” را انتخاب کرده و وارد کنید /%postname%/ در فیلد برای اضافه ، اسلش انتهایی به URL ها یا /%postname% برای حذف اسلش انتهایی از URL ها.

استفاده از htaccess

فایل .htaccess یک فایل پیکربندی سرور توزیع شده است. اگر به این فایل دسترسی دارید، می تو،د از شرایط و قو،ن بازنویسی زیر برای افزودن یا حذف اسلش های انتهایی در وب سایت خود استفاده کنید.

اضافه ، اسلش انتهایی:

Ezoic را امتحان کنید
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f 
RewriteRule ^(.*[^/])$ /$1/ [L,R=301]

حذف اسلش انتهایی:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d 
RewriteRule ^(.*)/$ /$1 [L,R=301]

استفاده از تگ لینک کانونیال

روش دیگر برای تغییر اسلش انتهایی در وب سایت، استفاده از تگ پیوند متعارف است. می تو،د از این ،صر HTML برای نشان دادن اینکه یک صفحه وب تکراری از صفحه دیگری است با اضافه ، آن استفاده کنید <link> بر،ب در head بخش کد HTML این href لینک به نسخه ترجیحی اشاره می کند. در مثال زیر، پیوند متعارف با یک اسلش انتهایی به دایرکتوری اشاره می کند.

<link rel="canonical" href=" />

توجه: اگر صفحه وب دارای نسخه های جایگزین با استفاده از hreflang تگ پیوند سپس مطمئن شوید که ریدایرکت های من، یا پیوندهای متعارف من، برای صفحه را تنظیم کرده اید. در زیر مثالی برای تگ کانونیکال آورده شده است:

<link rel="alternate" href=" hreflang="en-us" />

خلاصه اسلش دنباله دار

امیدوارم از این راهنما برای پاسخ به این سوال در مورد اسلش انتهایی لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، یک اسلش انتهایی یک اسلش رو به جلو (/) است که در انتهای URL قرار می گیرد. و اسلش های انتهایی معمولاً برای نشان دادن دایرکتوری در وب سایت به جای یک فایل استفاده می شود. با این حال، پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های CMS مدرن اغلب دارای محتوای ی،، در هر دو نسخه انتهایی و غیر انتهایی URL هستند. بنابراین بهتر است یک نسخه ترجیحی را انتخاب کنید و برای موتورهای جستجویی مانند گوگل تغییر مسیر من،ی را برای ،یدن و فهرست بندی تنظیم کنید.

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 شیفته سئو شده است. هدف استفان این است که بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو را به اشتراک بگذارد تا بتو،د ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.
منبع: https://seochatter.com/trailing-slash/

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است