درآمد تبلیغات گوگل نسبت به سال قبل 3.6 درصد کاهش یافته است

گوگل درآمد گزارش شده شب گذشته و درآمد تبلیغاتی آنها نه تنها کاهش یافت، بلکه از نظر فنی سال به سال کمتر بود. درآمد تبلیغات گوگل حدود 3.6 درصد کاهش یافت، در حالی که درآمد کل فقط حدود 1 درصد افزایش یافت.

روث پورات، مدیر مالی آلفابت و گوگل، می‌گوید: «درآمد تلفیقی سه‌ماهه چهارم ما 76 میلیارد دلار بود که 1 درصد در سال نسبت به سال یا 7 درصد به ارز ثابت افزایش داشت، و 283 میلیارد دلار برای کل سال 2022، 10 درصد یا بیشتر. 14 درصد به ارز ثابت. ما کار قابل توجهی در حال انجام داریم تا تمام جنبه‌های ساختار هزینه‌هایمان را بهبود ببخشیم تا از سرمایه‌گذاری‌هایمان در بالاترین اولویت‌های رشد برای ارائه رشد بلندمدت و سودآور حمایت کنیم.»

در اینجا نگاهی به اعداد درآمد گوگل در 3 سال گذشته می اندازیم:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

در اینجا قطعه ای از گزارش سود آورده شده است که نشان می دهد:

سهام درآمد گوگل

بحث انجمن در توییتر.
منبع: https://www.seroundtable.com/google-ad-revenues-down-3-6-year-over-year-34846.html

برای اندازه واقعی کلیک کنید

به یاد داشته باشید، مایکروسافت درآمد هفته قبل را گزارش کرد و رشد کند اما همچنان رشد را نشان داد. تبلیغات بینگ مایکروسافت در سه ماهه گذشته 10 درصد رشد کرد.

می بینید که Q4 2021 بالاتر از Q4 2022 بوده است!

از این رو گوگل ا،اج های گسترده را برای کاهش هزینه ها و افزایش سود انجام می دهد. به خاطر داشته باشید، سود گوگل دیوانه کننده بود – 18 میلیارد دلار، ی،ی 1 میلیارد دلار سود در هفته! مطمئناً، درآمد خالص گوگل سالانه 34 درصد کاهش یافته است، بنابراین من وال استریت را دریافت کردم.

توسط علی جهانی

علی جهانی ملقب به سنیور سئو است